Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: brak mocy, cvh, gasniecie, mk3, obroty, szarpanie

[MK3] Spadki mocy, przerywanie, gaśnięcie silnika
Autor Wiadomość
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 17:11   [MK3] Spadki mocy, przerywanie, gaśnięcie silnika

Nadal mam problemy ze swoja fiestą, motor 1.4 benzyna na wielopunkcie (EFI) 73KM. Silnik dziwnie się zachowuje:

- przy dojeżdżaniu do skrzyżowania/świateł silnik gaśnie czasami
- przy rozpędzaniu auta dosyć często brakuje mu mocy, czasami złapie cug dopiero przy jakiś obrotach
- na wolnych po kilkunastu sekundach zaczyna przerywać dziwnie chodzić jak by na jednym z cylindrów nie było iskry
- po zatrzymaniu samochodu obroty lubią stanąć na 2.5 tyś. i dopiero po chwili spadają albo jak wyżej przerywa

Już od dłuższego czasu nie mogę ogarnąć tego tematu. Kable i świece nowe, przepływomierz był czyszczony kilkakrotnie, sonda działa, katalizator wycięty (był czysty), silnik krokowy był już kilka razy wymieniany na nowe i używki i nadal jest to samo, filtry i płyny robione na bieżąco, rozrząd był robiony rok temu. Po każdej wymianie/naprawie i czyszczeniu komputer był resetowany, ale nadal jest to samo. Dodam jeszcze, że auto pali 8-9L/100km. Proszę o pomoc bo ja już nie mam pomysłów co mógłbym jeszcze zrobić :|
Ostatnio zmieniony przez bidżej 23 Lut 2011, 08:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fiesta maniak
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 17:18   Re: Spadki mocy, przerywanie, gaśnięcie silnika

Sprawdzałeś czujnik powietrza zasysanego?
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 17:24   

Powiedz coś więcej gdzie go znajdę bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia <???> Jeśli Ci chodzi o przepływke to jest ok.
 
 
Fiesta maniak
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 17:30   

Takie jaja działy się mi w innej fieście (rocznik 95, 1.1i) i wystarczyło wyczyścić ten czujnik (pod filtrem powietrza, od strony kabiny).
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 17:33   

Z tego co kojarzę to nigdy tam nic takiego nie widziałem, ale może się mylę. Dzisiaj już tam nie zajrzę bo ciemno się zrobiło ale jutro dam znać czy coś takiego tam siedzi :-P Powiedz mi jeszcze czy to jest w kaście auta czy obudowie filtra od spodu i jak to mniej więcej wygląda ?
 
 
Fiesta maniak
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 17:36   

Szczerze mówiąc nie pamiętam bo dość dawno temu to było robione, ale coś mi się kojarzy że on był wkręcony w obudowę filtra powietrza. Najłatwiej trafić po przewodach :D
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Lut 2011, 18:59   

po 1 silnik efi 1.4 ma 75 km
po 2 masz gaz ?jezdzisz do konca paliwa na tzw.oparach ?
po 3 robiles diagnoze testerem diagnostycznym ?

odpisz bedziemy myslec dalej
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2011, 20:42   

majdanos,
No tak te 75KM pomyliłem się.
Gazu nie mam i nigdy w aucie nie było. Nie, nie jeżdżę na oparach. Cały czas mam około pół baku. Diagnoza testerem ? Jeśli chodzi o podłączenie pod kompa to tak było robione i nie wykazało żadnych błędów.
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Lut 2011, 21:26   

Najpierw odlacz przeplywomierz powietrza(takie czarne ustrojstwo kolo filtra powietrza,tylko nie wydlubuj tego a odlacz wtyczke :hahaha: ) i przejedz sie troszke bo on w tych silnikach czesto nawala.Jak nie bedzie poprawy to mozesz tez vss (czujnik predkosci) odlaczyc i tez mala rundke zrobic jak dalej nie bedzie poprawy zrob reset kompa (co i jak znajdziesz na forum) jak nic nie pomoze odezwij sie :>
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2011, 08:11   

majdanos, gdzie znajdę ten czujnik vss ?
 
 
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 23 Lut 2011, 08:58   

Adziu może byś trochę podziałał samodzielnie? Najpierw pytania o czujnik zasysanego powietrza, potem o przepływke teraz o VSS. Twój silnik nie jest jedynym egzemplarzem na świecie także rusz trochę głową i poszperaj po forum.

http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/search.php
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2011, 10:53   

Panowie sprawa wygląda tak na ciepłym silniku:

Silnik chodzi nie równo szarpie, przerywa odłączam przepływomierz zaczyna chodzić równo, ma obroty około 1100
Odłączyłem również wąż od odmy co idzie do tej "gruszki" silnik chodzi jak traktor, też szarpie. Po zatkaniu palcem tego węża silnik ładnie chodzi wolne obroty ma ok. 900.
Teraz pytanie czy rozbierać przepływkę czy zatykać śrubą ten wąż na stałe ? Gdy go zatkam nie będzie mi wywalać oleju z silnika uszczelkami ? Wrzucam dwa filmiki co i jak.
http://www.youtube.com/watch?v=-hD-3HEhokk
http://www.youtube.com/watch?v=qOuUUNXjz8M
oraz fotkę mojego silnika gdzie zaznaczyłem ten wąż:
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Lut 2011, 12:22   

licz sie z tym ze jak odlaczysz przeplywke to moze ci spalanie wzrosnac
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2011, 12:38   

Tak wiem, ale robiłem to tylko na próbę.
Obecnie mam zaślepiony ten wąż, a przepływkę ponownie rozebrałem i czyszczę. Później tylko zresetuje kompa i zobaczymy co dalej będzie się działo :-P
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Lut 2011, 12:51   

W przypadku niedrożności odpowietrzenia w skrzyni korbowej bardzo szybko tworzy się nadciśnienie i olej wyrzucany jest z silnika przez najsłabszy element - uszczelnienia. Jeśli uszczelniacz został wypchnięty z gniazda, możemy być prawie pewni, że jest to wina zatkanego odpowietrzenia i wymiana samego uszczelniacza niewiele pomoże, gdyż usterka pojawi się ponownie. Wymiana uszczelniacza może być bardzo kosztowana, ponieważ oprócz uzupełnienia oleju dochodzi jeszcze koszt uszczelniacza i robocizna.

O zatkaniu odmy świadczy także wypchnięty bagnet do sprawdzania poziomu oleju.

tyle w teori
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2011, 12:59   

majdanos, patrzyłem właśnie i ten wężyk jest od podciśnienia a nie od odmy :) Do odmy mam jeszcze dwa inne jeden idzie z kapy zaworów a drugi tam gdzieś z dołu bloku silnika. A co do tego czujnika zasysanego powietrza to ja w obudowie filtra nic takiego nie mam. Jest tylko pod puszką filtr węglowy.
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Lut 2011, 13:17   

http://www.elektroda.pl/r...53.html#9092267 praktycznie taki sam problem byl poruszany

sprawdz szczelnosc tego czarnego pudelka z napisem ford i szczelnosc wezykow/polaczen :-)


czujnik zasysanego powietrza to moim zdaniem przeplywka ktora dziala na zasadzie tzw goracego drutu ktory jest chlodzone przez powietrze zasysane do silnika dajac znac kompowi ile silnik potrzebuje tlenu :>
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2011, 15:47   

Mam popękaną obudowę tego zawora. Nie wiem czy to kleić teraz czy co bo ceny są od 100-180zł u mnie.
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Lut 2011, 16:22   

Adziu napisał/a:
Nie wiem czy to kleić teraz czy co bo ceny są od 100-180zł u mnie.


sprobowac nie zaszkodzi.Cos sobie przypominam ze tam jest jakis filtr i go sie czysci ale pewny nie jestem jak znajde na forum to podam ci linka :-)
 
 
 
Adziu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2011, 16:29   

Z tego co ja się dowiedziałem to jest tam jakaś membrana która robi za zawór, nie wiem czy zwrotny czy co. A może by tak coś pod pasować od innego auta/silnika ? A wiesz może jak to się fachowo nazywa :-P ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 13:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.