Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kara i odsetki w PZU za brak OC
Autor Wiadomość
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2011, 06:22   Kara i odsetki w PZU za brak OC

Sytuacja wygląda tak.
Koleś przez rok czy dwa nie opłacał w pzu oc. Dostał jakąś karę + musi zapłacić odsetki.
Czy w przypadku kupna takiego samochodu bez oc żaden obowiązek uregulowania tego okresu w którym auto oc nie miało nie spoczywa na mnie?

Ja po prostu kupuję bez oc i samemu sobie gdzieś wykupuje a koleś się sam buja ze swoim problemem?
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
Ostatnio zmieniony przez trzeci 19 Lut 2011, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Lut 2011, 09:56   

1. Jeden raz OC się przedłuża z automatu, jeśli było w całości opłacone, czyli jeśli auto miało opłacone całe OC, a koleś nie wypowiedział umowy, to się automatycznie przedłużyło - jeśli Ty kopiłeś takie auto bez OC to niestety bulisz,,,
2. Jeśli koleś miał OC, olał sprawę, ale miną rok i teraz leci jakby już 2-gie niepłacone OC to przedłużenie takiej umowy jest bezprawne i niech się od ciebie odpierwiastkują i ścigają poprzedniego właściciela (o ile masz umowę KS i wykupione własne OC w tym samym dniu co umowa)
3. Jeśli jeszcze nie kupiłeś tego auta, to najlepiej się udaj do PZU (dobrze mieć numer polisy) i się dowędź na miejscu, ale w mojej opinii, kupujesz, masz 30 dni na wypowiedzenie OC i to robisz nie ponosząc najmniejszych kosztów.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Lut 2011, 10:55   

dokladnie kupujesz nowe oc i placisz tylko od dnia w ktorym zawierasz umowe... nic do tyłu.
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lut 2011, 11:55   

JoeMix napisał/a:
1. Jeden raz OC się przedłuża z automatu, jeśli było w całości opłacone, czyli jeśli auto miało opłacone całe OC, a koleś nie wypowiedział umowy, to się automatycznie przedłużyło - jeśli Ty kopiłeś takie auto bez OC to niestety bulisz,,,

Rozwiń bo nie rozumiem o co ci chodzi, za co ma bulic? w sensie jak kupi a nie wypowie chyba tak?
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2011, 12:07   

W sensie że jak kupię bez oc to bulę za oc. I tak ma być. Chciałem się upewnić co do tego że wcześniejsze problemy z oc mnie nei dotyczą. Kupuję bez oc i sam ubezpieczam. ;-)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 19 Lut 2011, 13:23   

Lary napisał/a:
Chciałem się upewnić co do tego że wcześniejsze problemy z oc mnie nei dotyczą
dotyczą.. JoeMix się na ten temat intelektualnie wyprodukował i chwałą mu za to.
od gościa wyrwij info gdzie to auto miał wczesniej opłacone ( a potem już nie :) ) i wypowiedz umowę z nr polisy jaka obowiązywała (30dni od zakupu) . zero komplikacji później
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2011, 15:49   

Wcześniej było właśnie PZU.
Chodzi o to że samochód sporo stał, teraz motyw jest taki że ten koleś (bliski znajomy brata) chce zrobić tak że sprzeda auto, w umowie zaznaczy że sprzedał jako uszkodzone i liczy na pismo do pzu celem anulowania tych kar itp. Jakby chciał je ubezpieczyć na siebie musiałby to wszystko zapłacić.

Chodzi żebym potem ja problemów nie miał.
Mówisz szynszyl żeby wypowiedzieć polisę. A jeżeli auto stało np. 3 lata (nie jestem pewien dokładnie bo nie ja o aucie gadałem póki co) to dalej pzu przedłużało polisę?
Ja dostałem info że samochód jest bez oc i że jak będę sobie je ubezpieczał żebym omijał pzu i tyle...

Ps.
żeby nie zakładać nowego tematu.
Gdy samochód zarejestrowany jest na tego gościa to mogę na siebie wykupić oc? Chodzi żeby zaoszczędzić na przerejestrowaniu.
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 19 Lut 2011, 19:30   

Lary napisał/a:
Mówisz szynszyl żeby wypowiedzieć polisę.
wypowiedzieć dlatego, że nie wiesz jak naprawde jest. ludzie kombinują i nawet na najbliższych znajomych potrafią zarobić. wiesz, ile razy kombinowałem jak klient przylazł, żeby mu sprawę odkręcić? Bo kurna kupują auta i potem blady strach, bo w papierach nie gra.
Lary napisał/a:
Gdy samochód zarejestrowany jest na tego gościa to mogę na siebie wykupić oc?
wykupujesz na gościa, ale ty jesteś ubezpieczajacym. wtedy też ty masz obowiązek pilnować terminów. a nie szkoda ci ewentualnych zniżek, które bys mógł zbierać? poza tym róznie jest w różnych TU i jak gość narobi szkód w OC swoim autem, to na tym twoim aucie też będziesz miał szkody.
już lepiej nakłamać w OC i zrobić sobie przez directa na 2,3 czy 4 raty i nawet nakłamać że masz zniżke nawet 60%. w razie "W" jakoś się z tego wygrzebiesz. Ale... to juz ostateczność i absolutnie nie namawiam.
a nie możesz taty dopisać z -60% zniżkami do auta? rejestracja to tylko 180 zł i święty spokój
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2011, 19:34   

W poniedziałek będę gadał z tym typem.
Mam informacje że auto nie ma oc.
Co więcej oc nie może być wykupione na tego typa (on chce w pzu ściemnić że poszło na części żeby mu karę anulowali z tego co wiem ponad 4k).
Rejestrowałbym na matule (60 zniżek).
Wiem że to tylko 180zł albo aż 180zł. Spytałem bo po prostu jeżeli mógłbym te pieniądze zaoszczędzić to nie widzę powodu by miastu dać zarobić.

W poniedziałek dowiem się jak jest z tym oc (kolejna wersja że auto stoi 3 lata niejeżdżone) i oc brak.
Zobaczymy

Aktualizacja.
Eh gubie się w tym.
Jak to jest z tym automatycznym przedłużaniem polisy?
Koleś nie wypowiedział pzu polisy, auto dajmy na to stało tak 3 lata. Czyli z roku an rok ta polisa wciąż była odnawiana (mimo że gościu nie płacił, po prostu rósł mu dług) czy w pewnym momencie auto zostało bez oc?
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 19 Lut 2011, 20:26   

Lary napisał/a:
ak to jest z tym automatycznym przedłużaniem polisy?
Koleś nie wypowiedział pzu polisy, auto dajmy na to stało tak 3 lata. Czyli z roku an rok ta polisa wciąż była odnawiana (mimo że gościu nie płacił, po prostu rósł mu dług) czy w pewnym momencie auto zostało bez oc?
nie... jak nie zapłącił 2 raty zaraz w pierwszym roku, to kolejny rok (drugi) go już nie interesuje. jak nie opłacił kolejnego roku, po automatycznym wznowieniu, to go trzeci rok nie interesuje.
zatem pisałem CI, że dla świętego spokoju wypowiadasz co masz, nawet tą polisę sprzed trzech lat.

acha.. istnieje wymóg zgłoszenia zakupu pojazdu i robi się to, przedstawiając umowę kupna sprzedazy. więc, widzisz to kolejny powód aby sprawy dopiąć, żeby potem cieszyć się spokojem. z dużymi firmami nie wygrasz. mają dobrych prawników.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2011, 20:43   

Żeby był początek przytoczę post z tematu miłego:
Cytat:

Dzwoniłem właśnie do pzu, wyjaśniłem (akurat moją, podobną sytuację).
Kobitka wytłumaczyła mi że jeżeli polisa nie była opłacana pzu samo zaprzestało świadczenia ubezpeiczenia oc (wtedy właściciel który zalegał ma problem wiadomo) ale zapewniła mnie że jeżeli kupie auto bez oc muszę je jedynie ubezpieczyć tego samego dnia. Powiedziała że nie ma podstaw bym płacił za to że poprzedni właściciel nie ubezpieczał samochodu.

A jeżeli oc jest to sprawa prosta - wypowiedzenie i ubezpieczenie na własną rękę.
Pytanie tylko jak sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony by uniknąć takiej sytuacji że sprzedający mówi oc nie ma, ja kupuję, w terminie 30 dni nie piszę wypowiedzenia tylko ubezpieczam na własną rękę a potem się okazuje że jednak oc było i z racji że nie wypowiedziałem muszę płacić. Zawsze może sprzedający pokazać pisemko jeśli dostał że np. pzu dłużej świadczyć oc nie będzie ale co wtedy jeśli pisemka nie ma?

Podając np numer rejestracyjny ktoś mi powie czy oc jest czy nie ma?


A jeśli chodzi o bieżące sprawy...
Muszę się dowiedzieć czy wypowiadanie dla pewności tego oc (którego już teraz nie ma) jest temu kolesiowy na rękę. Wszystko odbywa się po znajomości dlatego nie chcę mu zaszkodzić niepotrzebnie jeżeli nie muszę. Teraz tylko kwestia żeby się dowiedzieć kiedy ostatni raz zapłacił polisę lub czy ma jakieś pismo z wypowiedzeniem (tzn ze pzu mu wypowiedziało) żeby nie było tak jak zacytowałem że kupie, nie wypowiem bo niby nie ma a tu zonk oc jest i Lary ma pozamiatane ;-)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Lut 2011, 20:48   

rafantek napisał/a:
Rozwiń bo nie rozumiem o co ci chodzi, za co ma bulic? w sensie jak kupi a nie wypowie chyba tak?
Łopatologicznie:

03-2000 do 03-2001 - OC zapłacone
03-2001 do 03-2002 - OC zapłacone po raz ostatni i dalej olane
03-2002 do 03-2003 - OC się przedłuża z automatu i nie płacone (albo zapłacone w części np. 1 rata)
03-2003 do ,,, - OC się nie przedłuża z automatu bo nie było opłacone w całości i brak jest OC (teoretycznie jest kara za każdy dzień bez OC)

Kupujesz auto 05-2001: masz aktualne OC, możesz je kontynuować do końca (mogą przeliczyć składkę i trzeba dopłacić, albo w ciągu 30 dni od daty zakupu zrezygnować bez kosztów i wykupić własne OC)

Kupujesz auto 05-2002: masz OC, ale jest nie zapłacone, albo płacisz za całość to jest od 03 (będą Cie ścigać jak olejesz sprawę) albo wciągu 30 dni od zakupu auta rezygnujesz z polisy bez kosztów i wykupujesz swoje OC, (za nieopłacone ścigają poprzedniego właściciela)

Kupujesz auto 05-2003: Nie masz OC! Musisz wykupić OC na siebie z datą na umowie (czyli w dniu zakupu auta), nie ścigają Cie za wcześniejsze zaległości (nie powinni), ale dobrze jest odwiedzić ubezpieczyciela w ciągu 30 dni od daty zakupu i nagrać sprawę, dla pewności można złożyć wypowiedzenie (OC jest ważne na VIN auta bardziej niż na numer rejestracyjny, zazwyczaj kolejne umowy maja ten sam numer łamany na rok w którym były zwarte,,,

Mam nadzieje że przejrzyście i nie namieszałem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2011, 20:50   

Wszystko jak na dłoni poskładane do kupy czarno na białym ;-)
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Lut 2011, 04:28   

szynszyl napisał/a:
wykupujesz na gościa, ale ty jesteś ubezpieczajacym. wtedy też ty masz obowiązek pilnować terminów. a nie szkoda ci ewentualnych zniżek, które bys mógł zbierać? poza tym róznie jest w różnych TU i jak gość narobi szkód w OC swoim autem, to na tym twoim aucie też będziesz miał szkody.


Ale o czym ty piszesz? Jak kupi samochod, to normalnie ubezpiecza na siebie, a nie na gościa, niewazne kto jest w dowodzie rejestracyjnym i czy przerejestruje samochod czy nie.

Wypowiadajac nawet niewazne juz OC nie zaszkodzis mu, raczej juz niczym, chyba ze liczy ten gośc na przedawnienie lub ze zapomna o nim.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 20 Lut 2011, 09:17   

masz jakoś rację, bo jak pisałem to już myślałęm o czymś innym, więc zdawało m się że wszystko napisałem.
zapomniałem dopisać wcześniej: oczywiście jak ma umowę kupna, to zrobi to na siebie, ale wozi ze sobą ta umowę
rafantek napisał/a:
Jak kupi samochod, to normalnie ubezpiecza na siebie,
tylko ja to wiesz stary już jestem i dla mnie dowód rejestracyjny, to jak nazwa wskazuje jest dowód.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lut 2011, 10:00   

BTW: Przerejestrowanie auta to głupota,,, powinno być jak gdzieś tam, pierwsza rejestracja i ten numer jest do końca jazdy tym autem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 20 Lut 2011, 10:22   

JoeMix napisał/a:
powinno być jak gdzieś tam
w Szwecji
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Lut 2011, 11:37   

angli, i wielu innych krajach, rejestrujesz auto na poczcie itd. No ale nie o tym ntu mowa.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
staszq1 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Staszq
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: RJA
Wysłany: 20 Lut 2011, 11:51   

Lary, po pierwsze Twój błąd był taki, że kupiłeś auto bez OC, takich aut wedle prawa nie można zarejestrować, tak samo jak auta bez przeglądu. Druga sprawa jest taka, że jeśli gość nie zapłacił w pierwszym roku ubezpieczenia w PZU to na następny rok umowa jest rozwiązywana automatycznie a gościa może co najwyżej windykacja ścigać chociaż jeśli chodzi o Twój przypadek to jeśli Fundusz Gwarancyjny wyłapie lukę w ubezpieczeniu to powinien poprzedniego właściciela pociągnąć do zapłaty kary i nie wynosi ona 4 tyś. jak ktoś pisał tylko 1980 zł ale różnie to bywa w Polsce... A jeśli przerejestrowałeś auto to musisz dokładnie w tym samym dniu wykupić nową polisę ( bo jeśli miałbyś od tego właściciela to wystarczył by aneks do niej )
_________________
Byle do przodu
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Lut 2011, 12:05   

staszq1 napisał/a:
Lary, po pierwsze Twój błąd był taki, że kupiłeś auto bez OC, takich aut wedle prawa nie można zarejestrować

a jakie prawo stanowi o tym? podrzuć jakies rozporzadzenie czy ustawe.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Brak nowych postów PZU ?
firion7 Ubezpieczenia i rejestracja aut 42 13 Mar 2011, 12:16
Puff
Brak nowych postów PZU - o co chodzi?
jackrzec Ubezpieczenia i rejestracja aut 6 10 Sty 2011, 21:49
jackrzec
Brak nowych postów dochodzenie odszkodowania od PZU
kuba87 Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 20 Sie 2009, 00:37
Gość
Brak nowych postów PZU Auto Szyba
rs_mlody Ubezpieczenia i rejestracja aut 2 29 Lis 2011, 22:24
mieszko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.