Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: elektryczne szyby, mk6

[MK6] Montaż elektrycznych szyb - 3D
Autor Wiadomość
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 24 Sty 2011, 19:00   [MK6] Montaż elektrycznych szyb - 3D

Witam wszystkich forumowiczów :) Przymierzam się do założenia elektrycznych szyb w mojej fieśćie. Przeszukałem całe forum od góry do dołu i niestety nie znalazłem żadnego schematu albo opisu jakiegoś użytkownika który to już przerabiał. Jeśli jest ktoś na forum co zakładał sobie elektryczne szyby do Fiesty to bardzo prosze o jakąś pomoc. Nawet jakikolwiek schemacik się przyda , a nie mówiąc tutaj o jakimś sczegółowym opisie. Dziękuję z góry , Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez bidżej 28 Sty 2011, 11:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Sty 2011, 11:01   

Witam;
Ja zakładałem elektryczne szyby u siebie w mk6 ale w 5drzwiowej.
Instalacja jest prosta. Musisz wyminić tylko całe prowadnice i założyć silniczek. Proponuje tez kupić całe wiązki drzwiowe przystosowane pod elektryczne szyby. Co do instalacji wewnątrz auta - ja miałem ją u siebie seryjnie juz gotową tak samo jak instalacje pod centralny zamek. Jest duże prawdopodobieństwo, że Ty też masz ją a jeśli nie to jest ona bardzo prosta. Sprowadza się tylko do podłączenia zasilania pod szyby oraz połączenia prawych drzwi z lewymi (przynajmnije tak jest w modelach przed FL).
No i oczywiście musisz kupić te malutkie zaślepki do boczków drzwiowych z przyciskami do sterowania szybami.
Tak naprawdę najwięcej zabawy jest z rozebraniem drzwi (szczególnie jak sie to robi pierwszy raz bo później to już łatwo) reszta to pikuś ;)
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 25 Sty 2011, 12:03   

pawel182 napisał/a:
Witam;
Ja zakładałem elektryczne szyby u siebie w mk6 ale w 5drzwiowej.
Instalacja jest prosta. Musisz wyminić tylko całe prowadnice i założyć silniczek. Proponuje tez kupić całe wiązki drzwiowe przystosowane pod elektryczne szyby. Co do instalacji wewnątrz auta - ja miałem ją u siebie seryjnie juz gotową tak samo jak instalacje pod centralny zamek. Jest duże prawdopodobieństwo, że Ty też masz ją a jeśli nie to jest ona bardzo prosta. Sprowadza się tylko do podłączenia zasilania pod szyby oraz połączenia prawych drzwi z lewymi (przynajmnije tak jest w modelach przed FL).
No i oczywiście musisz kupić te malutkie zaślepki do boczków drzwiowych z przyciskami do sterowania szybami.
Tak naprawdę najwięcej zabawy jest z rozebraniem drzwi (szczególnie jak sie to robi pierwszy raz bo później to już łatwo) reszta to pikuś ;)


Bardzo dziękuję za jakiekolwiek naprowadzenie . Musze zobaczyć czy mam doprowadzone wiązki do drzwi bo wtedy to jest bardziej proste zadanie. Jeśli nie , będzie problem. Zabardzo nie znam się na elektryce ale jeśli miałbyś może jakieś fotki albo bardziej szczegółowo opisane czynnośći to byłbym bardzo bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :)
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Sty 2011, 16:53   

obiecany schemat :)

_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26 Sty 2011, 19:45   

pawel182 napisał/a:
obiecany schemat :)

Obrazek


Jutro wkońcu spróbuję ogarnać tą elektryke :)

[ Dodano: Czw Sty 27, 2011 18:51 ]
Dzisiaj pobawiłem sie troche z tą elektryką...Niestety niemogłem dość z nią jakoś do porozumienia , może dlatego że zaczynałem od strony pasażera. Prąd dochodzi bo sprawdzałem , próbowałem zrobić mostek ale coś świta że w tym przełączniku od kierowcy do szyb co otwiera się lewą i prawą szybę są jakieś modły w środku , jutro spróbuję od kierowcy. Może ktoś wie czy jest jakaś różnica? :)

[ Dodano: Czw Lut 03, 2011 15:18 ]
A wie ktoś może czy instalacja do elektryki różni się czymś od wersji przed liftem?? :myśli:
 
 
Palasz960d 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lut 2011, 21:03   

Chyba się nie różni. Ja montowałem elektrykę do fiesty MK6 2007 r żony. Montaż bezproblemowy. instalacja od strony samochodu jest standardowo przygotowana do centralnego zamka i elektrycznych szyb (do lusterek trzeba dokładać środkowe piny 8 od kierowcy i 6 od pasażera). Ale do rzeczy wymienić trzeba wiązki od strony drzwi i zamontować silniki wraz z prowadnicami. Sprawdzaj po stronie kierowcy ponieważ druga prawa strona działa tylko po wpięciu silnika i guzika z lewej strony.
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 7 Lut 2011, 20:09   

Witam , dzisiaj próbowałem założyć lewą strone bo przyszła paczka. Co się okazało że wtyczka ta okrągła którą wpina się w instalację co już jest na słupku jest inna. Ma chyba mniejsze otwory na te bolce które muszą tam wejśc. WIe ktoś może czy da się jakoś tą wtyczke przełożyc??
 
 
Palasz960d 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Lut 2011, 15:00   

hawaj napisał/a:
Witam , dzisiaj próbowałem założyć lewą strone bo przyszła paczka. Co się okazało że wtyczka ta okrągła którą wpina się w instalację co już jest na słupku jest inna. Ma chyba mniejsze otwory na te bolce które muszą tam wejśc. WIe ktoś może czy da się jakoś tą wtyczke przełożyc??


Wszystko się da, ale po co. Z tego co wiem to fiesta (MK6) czy to przed liftem czy po lifcie, miały kostki w drzwiach/ słupkach takie same. Po liftowe miały więcej kabli do sterowania lusterek 7 zamiast 5 + do sterownika 8 zamiast 7
Jeśli wiązka jest od fiesty to musia pasować, spróbuj jeszcze raz dobrze celując ( jest tylko jedno polożenie w którym kostka wchodzi).
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Lut 2011, 18:57   

Palasz960d napisał/a:
.... Po liftowe miały więcej kabli do sterowania lusterek 7 zamiast 5 + do sterownika 8 zamiast 7...



o jaki sterownik chodzi z tymi kabelkami 8 zamiast 7?
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11 Lut 2011, 18:38   

Palasz960d napisał/a:
hawaj napisał/a:
Witam , dzisiaj próbowałem założyć lewą strone bo przyszła paczka. Co się okazało że wtyczka ta okrągła którą wpina się w instalację co już jest na słupku jest inna. Ma chyba mniejsze otwory na te bolce które muszą tam wejśc. WIe ktoś może czy da się jakoś tą wtyczke przełożyc??


Wszystko się da, ale po co. Z tego co wiem to fiesta (MK6) czy to przed liftem czy po lifcie, miały kostki w drzwiach/ słupkach takie same. Po liftowe miały więcej kabli do sterowania lusterek 7 zamiast 5 + do sterownika 8 zamiast 7
Jeśli wiązka jest od fiesty to musia pasować, spróbuj jeszcze raz dobrze celując ( jest tylko jedno polożenie w którym kostka wchodzi).


Oj mylisz się i to grubo :) Jutro zrobię ci fotki to wtedy uwierzysz :greenpeace:

[ Dodano: Pon Lut 14, 2011 16:06 ]
Witam. Szybki działają , miałem mały problem bo miałem wiązke na podnośniku z wersji przedliftowej ale udało się to jakoś zrobić. Pozdrawiam <8>


Wstawiam tutaj fotke wtyczki która jest wpinana na słupku. Taką właśnie miałem , i był problem bo ta cała instalacja była od wersji przedliftowej :



No i musiałem kupić całą wiązke z wersji po lifcie z taką końcówką :


Teraz szybki śmigają aż miło , także dla chcącego nic trudnego chociaż bez problemów się nie obyło. Pozdrawiam <8>
 
 
Spices 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Paź 2011, 10:44   Montaż elektrycznych szyb, fiesta 5d

Witam!
Jako, że to mój pierwszy post na forum, pozdrawiam wszystkich. Do tej pory byłem jedynie czytelnikiem, sporo się dowiedziałem dzięki wam, ale przyszedł czas zapytać o coś samemu:)

Przymierzam się do montażu elektrycznych szyb w mojej fieście mk6 2002 w wersji basic.
W przyszłości chciałbym też zamontować elektryczne podgrzewane lusterka.

I kilka pytań, które mi się nasunęło:
1) Jako, że nie wiem, czy mam poprowadzone wiązki do lusterek i el. szyb, pewnie będę musiał rozebrać drzwi (czytałem, że to sporo roboty). Czy do lusterek i szyb są oddziele wiązki, czy znajduje się to na jednej? Domyślam się, że warto zająć się obiema rzaczami na raz, za jednym "rozbieraniem". A, i jeszcze jedno: czy wszystkie elektryczne lusterka są podgrzewane, czy są jakoś specjalnie oznaczone??

2) Odnośnie mechanizmu szyb: Widziałem na alledrogo same silniczki, sam mechanizm, lub całość, przykręcona do czarnego plastiku.
http://allegro.pl/podnosn...1839286300.html
http://allegro.pl/ford-fi...1819258098.html
http://allegro.pl/podnosn...1846524078.html
Są spore różnice w cenach, może ktoś z Was podpowiedziałby, na co zwrócić uwagę? :)
I drugie pytanie:
Gdzie to wszystko podłączyć (np. w wypadku, jeśli okaże się, że nie mam poprowadzonej wiązki), czy "elektryk" mojego pokroju, który nigdy nie miał z elektryką w samochodach do czynienia (raczej bawię się w składanie komputerów, a w domu robiłem tylko prostą instalację głośników) da sobie radę? :)



Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam!
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Paź 2011, 11:34   

W tym boczku za 69 nie widzę wiązki do lusterka, w tych po 110, po prawej stronie jest wiązka do lusterka, po lewej nie widać, ale mają wiązki do centralnego zamka... Musisz dopytać co ma ten za 69...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Spices 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Paź 2011, 12:13   

Dzięki za info.
Nie wiem, jaka cena jest standardowa dla tego typu sprzętu, wysłałem zapytanie do sprzedawcy o którym pisałeś.

Sprawdziłem u siebie we fieście, mam złącza podobne jak pisał wyżej ;hawaj' i wyglądają tak:


Czy jest możliwość sprawdzić, które z mechanizmów będą pasować do mojego modelu, czy ew. jest możliwość dokupienia samych wiązek?

Orientujecie się może do którego roku mogły być montowane te stare wtyczki? Czy tylko do wersji przed FL, czy może już wcześniej zostały zastapione nowymi? Chciałbym uniknąć pomyłki z zamówieniem złego mechanizmu z wiązką.

Znalazłem jeszcze takie coś, tuta wygląda, że ma kompletne wiązki:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1840844159
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 12 Paź 2011, 16:45   

Spices napisał/a:
Orientujecie się może do którego roku mogły być montowane te stare wtyczki? Czy tylko do wersji przed FL, czy może już wcześniej zostały zastapione nowymi? Chciałbym uniknąć pomyłki z zamówieniem złego mechanizmu z wiązką.


Montowane były do roku 2005 bodajźe do listopada. Po lifcie były już takie jak pokazałem na 2-gim zdjęciu.Ty widze masz wiązkę przed liftem także musisz znalezć kompletne podnośniki z taką własnie wiązką żebyś niemiał problemu takiego jak ja...Powiem ci jeszcze że przełącznik od kierowcy do otwierania szyb jest inny przed a po lifcie...Poszukam jutro ale coś mi się wydaje że mam właśnie taką wiązke z przełącznikiem od strony kierowcy przed liftem. :ok:
 
 
Spices 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Paź 2011, 12:18   

hawaj napisał/a:
musisz znalezć kompletne podnośniki z taką własnie wiązką żebyś niemiał problemu takiego jak ja


Tutaj właśnie jest problem, bo na wielu aukcjach sprzedają same podnośniki, albo silniczki. Ale szukam dalej, bo od razu bym robił lusterka.

Wiesz może, czy wszystkie el. lusterka są podgrzewane, czy trzeba szukać el. podgrzewanych w opisie? :)


hawaj napisał/a:
Poszukam jutro ale coś mi się wydaje że mam właśnie taką wiązke z przełącznikiem od strony kierowcy przed liftem.


Byłoby super :)

I jeszcze jedna sprawa: Nie wiesz może, czy standardowo były montowane kompletne wiązki do słupka z obsługą el. szyb i lusterek? Jeśli tak, rozumiem, że wystarczyłoby podpiąć nowe wiązki z drzwi + pewnie bezpieczniki na tablicy?

|Dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem!
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 13 Paź 2011, 12:44   

O ile się nie mylę, trzeba jeszcze wymienić GEM na taki, który obsługuje elektryczne szyby i lusterka... Czy wszystkie elektryczne lusterka są podgrzewane to nie wiem, ale wiem że nie wszystkie są składane elektrycznie...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13 Paź 2011, 13:08   

Spices napisał/a:
Wiesz może, czy wszystkie el. lusterka są podgrzewane, czy trzeba szukać el. podgrzewanych w opisie?


Wydaje mi się że wszystkie elektryczne są podgrzewane ale mogę się mylic.

Spices napisał/a:
Nie wiesz może, czy standardowo były montowane kompletne wiązki do słupka z obsługą el. szyb i lusterek?


Moja instalacja o której Ci wczoraj pisałem jest odrazu z kabelkiem do elektrycznych lusterek , ale niestety przełącznika od otwierania niemam , musiał się gdzieś zapodzieć jak znajdę to postaram się o tym napisać

Parzych napisał/a:
O ile się nie mylę, trzeba jeszcze wymienić GEM na taki, który obsługuje elektryczne szyby i lusterka..


Oj Jacku mylisz się ja żadnego modułu GEM nie wymieniałem , poprostu kupiłem kompletne podnośniki z instalacją i przełącznikami , wpiełem to wszystko i szybki śmigają do tej pory. :-P
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Paź 2011, 13:18   

Parzych napisał/a:
O ile się nie mylę, trzeba jeszcze wymienić GEM na taki, który obsługuje elektryczne szyby i lusterka...
Parzych napisał/a:
ale wiem że nie wszystkie są składane elektrycznie...
No właśnie jak chcesz mieć po wyłączeniu domykanie szyb czy składanie lusterek to musisz mieć moduł który to obsłuży,,, inaczej nie jest on niezbędny,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
hawaj 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 158
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13 Paź 2011, 13:56   

Cytat:
No właśnie jak chcesz mieć po wyłączeniu domykanie szyb czy składanie lusterek to musisz mieć moduł który to obsłuży,,, inaczej nie jest on niezbędny,,,


No chyba że w takim wypadku...
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 13 Paź 2011, 14:56   

Mam tylko składanie lusterek, niestety brakuje mi domykania szyb - da się to jakoś zaprogramować :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.