Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

kolizja firmowym autem
Autor Wiadomość
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Sty 2011, 17:56   kolizja firmowym autem

Miałem wczoraj kolizje firmowym autem, nie opanowałem samochodu na łuku, prędkość autentyczna 40 km/h. Uderzyłem w pojazd jadący z na przeciwka. Wina ewidentnie moja. Auto udało mi się samodzielnie odprowadzić na plac do firmy. policja nie było wzywana. Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem szkody załatwiłem samodzielnie. Auto miało zimę tylko na przednich kołach. Lokalnie była na drodze szklanka. Nie potrafiłem przewidzieć gdzie akurat będzie ślisko. Moje pytania brzmią:
1. Jakie konsekwencje może wyciągnąć wobec mnie pracodawca? Samochód ma autokasko, ale ja podpisywałem umowę o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie w tym samochód.
2. Czy w HDI przedsiębiorca może podpisać umowę ubezpieczeniową tak, żeby nie tracił zniżek na wszystkie samochody zarejestrowany w firmie tylko na ten jeden po kolizji?
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Sty 2011, 18:17   

cypis290 napisał/a:
Czy w HDI przedsiębiorca może podpisać umowę ubezpieczeniową tak, żeby nie tracił zniżek na wszystkie samochody zarejestrowany w firmie tylko na ten jeden po kolizji?
raczej nie. nie słyszałem żeby ta firma tak zawierała umowy. ale mogę się mylić. pzu, allianz, tak - innych nie znam.
co do pkt. 1 nie orientuje się za dobrze
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Sty 2011, 18:36   Re: kolizja firmowym autem

cypis290 napisał/a:

1. Jakie konsekwencje może wyciągnąć wobec mnie pracodawca? Samochód ma autokasko, ale ja podpisywałem umowę o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie w tym samochód.


Nie jestem pewien ale jeśli chodzi o szkody wyrządzone przez pracownika to :
- do wysokości 3 pensji miesięcznych za szkody nieumyślne
- do wyczerpania kosztów jeśli chodzi o szkody umyślne (chyba)

zależy jak zakwalifikuje to pracodawca ; za zmianę opon odpowiada on , za dostosowanie prędkości do warunków drogowych - Ty .
_________________
 
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Sty 2011, 19:31   

Czy nie jest tak, że pracodawca po to ubezpiecza auto, żeby się na takie ewentualności przygotować? Jak ja powinienem się zachować? Co mogę zrobić żeby konsekwencje były jak najmniej odczuwalne? To była moja pierwsza taka sytuacja. Nie chce bujać się po sądach, ale za darmo pracował też nie będę.
_________________

 
 
 
Dietih 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4 16V/90KM
Imię: Wojtek
Wiek: 42
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: lublin
Wysłany: 14 Sty 2011, 19:43   

mieszko napisał/a:
- do wysokości 3 pensji miesięcznych za szkody nieumyślne
- do wyczerpania kosztów jeśli chodzi o szkody umyślne (chyba)

to są zasady ogólne, natomiast w przypadku powierzenia pracownikowi mienia z obowiązkiem zwrotu odpowiedzialność ponosi on za całość szkody. (art.124 par.2 KP)

inna sprawa, że skoro pracodawca ma ubezpieczenie AC, to pewnie ubezpieczyciel pokryje szkodę, i wtedy Ty nie będziesz odpowiadał ponieważ tej szkody już nie będzie (zostanie wyrównana),
jeśli zaś ubezpieczyciel nie pokryłby szkody w całości, to wtedy możliwe jest wyrównanie jej od pracownika. w takiej sytuacji szkodą jest różnica między odszkodowaniem od ubezpieczyciela a rzeczywistą szkodą.
_________________
był Ford Puma 1.4 16v
jest Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio :V:

www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Sty 2011, 20:04   

cypis290 napisał/a:
ale za darmo pracował też nie będę
to już nie zalezy od Twojej woli
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Sty 2011, 22:15   

Cytat:
1. Jakie konsekwencje może wyciągnąć wobec mnie pracodawca? Samochód ma autokasko, ale ja podpisywałem umowę o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie w tym samochód.
No to sam wiesz co podpisywałeś, u nas jest zabierany dodatek za kierowce na 30 do 90 dni, koszty do 500PLN kierowca kryje sam, albo naprawia auto sam,,, jak jest więcej jak 500 to idzie z AC
cypis290 napisał/a:
2. Czy w HDI przedsiębiorca może podpisać umowę ubezpieczeniową tak, żeby nie tracił zniżek na wszystkie samochody zarejestrowany w firmie tylko na ten jeden po kolizji?
Tak, zasady ubezpieczenia floty bywają bardzo zakręcone,,,
mieszko napisał/a:
do wysokości 3 pensji miesięcznych za szkody nieumyślne
Tak jest w kodeksie - nie trzeba nic podpisywać c by obowiązywało, jak się podpisze jakiś papier to obowiązuje co sie podpisało,,,
cypis290 napisał/a:
po to ubezpiecza auto, żeby się na takie ewentualności przygotować
Dietih napisał/a:
pracodawca ma ubezpieczenie AC, to pewnie ubezpieczyciel pokryje szkodę
Co do AC we flotach to potrafi bardzo wysoko być kwota ktorą z AC nie zwracają (ma to jaką nazwę) u nas do niedawna było to o matko aż 800 zeta, teraz zmniejszyli do 500, co nie zmienia faktu ze jak stracisz lusterka za 460PLN to za AC tego nie pokryje i kierowca zakłada lusterko sam lub pokrywa koszty naprawy, ale jak na parkingu jeden walną drugiego to koszty naprawy w jednym aucie ponad 40tyś, w drugim coś koło 60tyś a kara dla kierowcy to zabranie dodatku na 60 dni (średnio 5PLN za dzień jazdy)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Sty 2011, 22:59   

szynszyl napisał/a:
to już nie zalezy od Twojej woli
trochę zależy, bo wolę zapłacić im trzy swoje miesięczne wynagrodzenia (mam na umowie 1000 zl), a nie mieć z nimi nic więcej do czynienia i złożyć wymówienie. Auto po szkodzie wygląda tak http://img535.imageshack.us/i/20110113005.jpg/
JoeMix napisał/a:
Co do AC we flotach to potrafi bardzo wysoko być kwota ktorą z AC nie zwracają (ma to jaką nazwę) u nas do niedawna było to o matko aż 800 zeta, teraz zmniejszyli do 500
myślę,że naprawa to trochę więcej niż 800 zł.
_________________

 
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Sty 2011, 23:33   

dowiesz sie co ci powiedza jak im zglosisz szkode :) albo podpytraj kolegow w firmie. W kazdej bywa inaczej. U ojca mojego nic nie robia procz wysłania na obowiazkowe doszkalanie z techniki jazdy, w innych np kasuja premie za 1 -2 miesiace.
Wynagrodzenia nie powinni zajmowac, chyba ze uzywales samochodu bez zgody pracodawcy i do czynnosci niezwiazanych z praca. Jesli w trakcie pracy, i auto tobie powierzone, to sadze ze sankcje beda lagodne, upomnienie jakies czy cos takiego.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 15 Sty 2011, 06:16   

Auta używałem w czasie pracy. Kolegów w firmie traktowali bardzo różnie. Pracuje u na tyle mało wyrozumiałych ludzi, że wolałem skonsultować swoje położenie z kimś bardziej doświadczonym a jednocześnie neutralnym.
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 15 Sty 2011, 09:27   

JoeMix napisał/a:
(ma to jaką nazwę)
franszyza
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 1 Lut 2011, 19:25   

Sprawa się rozwiązała przy wypłacie. Pan Artur M. -właściciel, zapier... mi 300 zł z wypłaty. Stwierdził, ze działa w systemie zero jedynkowym. Za dobre nagroda, za złe kara. Okazuje się jednak, że tych nagród jakoś nie nigdy było. Złożylibyście na moim miejscu wymówienie?
_________________

 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Lut 2011, 20:04   

Zależy jak lubisz swoją pracę,,, poczytaj w kodeksie pracy czy pracodawcy wolno potrącić Ci coś z wypłaty i jeśli tak to ile i na jakich zasadach,,, co do nagród, to faktycznie, (sprawdzone na mojej firmie) jak nie ma nagród finansowych to nie ma mowy o karach,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Lut 2011, 15:37   

Cytat:
Złożylibyście na moim miejscu wymówienie?

Jeżeli nie pasuje ci atmosfera w firmie, uważasz że zarobki są zbyt małe, kierownictwo działa ci na nerwy to złóż wymówienie. Weź tylko pod uwagę że o nową posadę może nie być łatwo a pieniądze z nieba nie lecą. Ewentualnie szukaj czegoś ale dalej pracuj. Sprawdź tylko jaki masz okres wypowiedzenia w razie co.


...
Aj troche stary temat ;)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
kejt_btv 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 50
Skąd: Bytów
Wysłany: 1 Lis 2011, 19:12   

stary temat, ale się wypowiem...
u mnie w firmie wszelkie uszkodzenie auta są wrzucane w koszta oddziałów terenowych w którym auto jest wypożyczone... Ostatnia sytuacja urwany przewód od klimatyzacji została naprawiony obowiązkowo w ASO Forda, koszty poszły na oddział terenowy - 1300 złoty z wypłaty nie poszła ani złotówka.
Na początku pracy w firmie spalone sprzęgło w terenówce w ciężkim terenie na budowie (taka praca) koszt naprawy 5.000 zł również nic nie potrącone z wypłaty....
wszystko zależy od firmy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Auto firmowe i kolizja
adamsonm Hyde-Park 2 26 Lip 2017, 08:59
adamsonm
Brak nowych postów Kolizja/wypadek, i co dalej
Jak sprawa z ubezpieczeniem, naprawą, autem zastępczym
Chrise Ubezpieczenia i rejestracja aut 10 12 Lut 2017, 16:46
Puff
Brak nowych postów Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?
Hans Hyde-Park 9 5 Maj 2016, 10:00
spiochu
Brak nowych postów [Blacharstwo] Kolizja - uszkodzony cały prawy bok.
Polecany, zaufany blacharz-lakiernik Tychy i okolice
Chrise Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 8 14 Lip 2013, 12:55
Chrise
Brak nowych postów Kolizja i oddalenie sie, a raczej jawna ucieczka sprawcy.
Kadzax Ubezpieczenia i rejestracja aut 18 7 Lip 2012, 13:22
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.