Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zgubione prawo jazdy, ubezpieczenie, dowód rejestracyjny
Autor Wiadomość
twix1992 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 31
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 11 Lis 2010, 19:15   Zgubione prawo jazdy, ubezpieczenie, dowód rejestracyjny

jak w temacie, wczoraj w nocy wracaliśmy drogą asfaltową w lesie i wyskoczyła nam sarna, i wjechaliśmy do rowu. fiesta zderzak skasowany, drzwi wgniecione, lampy i kierunki zbite. zaraz za nami jechał samochód który się zatrzymał, my wyszliśmy (nic nam nie było) i ten gosc zabrał nam kluczyki i wyłączył zapłon, potem przewróciliśmy auto na koło z dachu, i wypchalismy z rowu. potem gosc nam oddał kluczyki i pojechalismy do domu. w domu się zorientowałem że nie mam dokumentów, pojechalismy tam na miejsce ale nic nie znalezlismy. na policję nic nie zgłaszałem, podjechałem dzisiaj do tych gosci co nam pomogliwypchac auto ale mówią że ich nie mieli. nie mam pojęcia co się z nimi stało ;/ i teraz pytanie co mam dalej robić? jakie koszty? zgłosic na policję że miałem wypadek?
proszę o pomoc!
_________________
Ostatnio zmieniony przez trzeci 12 Lis 2010, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Lis 2010, 19:20   

Zgłoś na policje że zgubiłeś dokumenty,,, bo na prawko można przekręt zrobić z racji iż jest równoważne z DO,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
twix1992 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 31
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 11 Lis 2010, 19:28   

ale mówić im że zgłubiłem gdzieś jak szedłem czy że miałem wypadek?
_________________
 
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 19:53   

JoeMix napisał/a:
bo na prawko można przekręt zrobić z racji iż jest równoważne z DO


:?: od kiedy ?
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Lis 2010, 19:53   

Cytat:
ale mówić im że zgłubiłem gdzieś jak szedłem czy że miałem wypadek?
A co ich obchodzi, w jakich okolicznościach zgubiłeś dokumenty :?: Możesz powiedzieć, że nie wiesz i dopiero w domu się zorientowałeś, że ich nie masz... Lepiej zgłoś utratę... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Lis 2010, 19:58   

arecki napisał/a:
:?: od kiedy ?
Odkąd na prawo jazdy jest Twoje zdjęcie, PESEL, Adres zameldowania i wzór podpisu,,, wiem co mówię bo plastikowy dowód osobisty wyrobiłem niedawno dopiero, a książeczki kiedy utraciły ważność 3 lata temu?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:00   

mówisz, że dostaniesz np kredyt na prawo jazdy ?:? dobre...
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:06   

Obcym dokumentem nic nie zwojujesz,,, więc musisz mieć wejście, wtedy bierze się dane z prawa jazdy, tam też jest wzór podpisu,,, zresztą nie będę pisał jak się przekręty robi,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:06   

twix1992, jeśli zgubiłeś dowód osobisty to od razu idź do najbliżeszgo banku i go zastrzeż...
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
twix1992 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 31
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:07   

a bez zgłoszenia na policję nie dostanę dupliaktu prawka i dowodu rej. w wydziale komunikacji?

arecki nie zgubiłem dowodu osobistego.
_________________
 
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:10   

JoeMix, piszesz o przekrętach a ja o realiach. W Polsce tylko dowód osobisty i paszport są dokumentami potwierdzającymi tożsamość...i tylko na nie można coś załatwić...

poza tym jest coś takiego jak numer i seria DO jest to podstawowa rzecz do zrobienia przekrętu :] a sam serii i numeru nie wymyślisz bo sa na to odpowiednie algorytmy

[ Dodano: Czw Lis 11, 2010 20:14 ]
twix1992 napisał/a:
a bez zgłoszenia na policję nie dostanę dupliaktu prawka i dowodu rej. w wydziale komunikacji?


tak
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:45   

arecki, może masz racje ale ja komórkę mam wykupioną na podstawie jak to się mówi powszechnie pozwolenia na brań (zdjęcie, adres, pesel i wzór podpisu, poświadczone przez komendanta policji) w salonie wystarczyło do potwierdzenia mojej tożsamości, wiele miesięcy nie miałem dowodu i co prawda kredytu nie brałem ale prawko wystarczyło aby coś w banku załatwić (a ponoć tylko na DO można).
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 20:57   

JoeMix, to gratuluję załatwienia tel i sprawy w banku bez dowodu, ja osobiście bym takie miejsca omijał szerokim łukiem :] wiem co mówię bo od paru lat w tym siedzę.

pozdr
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Lis 2010, 21:03   

arecki napisał/a:
ja osobiście bym takie miejsca omijał szerokim łukiem
Ale w wielu miejscach wiele załatwisz,,, dlatego pisałem co by zgłosić na policje - kryjesz w sumie własny zad,,, Kupel z pracy zgubił DO i całą resztę, na drugi dzień zgłosił na policje, jak się okazało po 2 tygodniach jeszcze tego samego dnia co zgubił dokumenty ktoś wziął 20tyś kredytu,,, dobrze że w jakimś dziwnym mieście, a kumpel ma krycie z roboty ze był w drugim końcu polski,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 21:15   

JoeMix napisał/a:
Kupel z pracy zgubił DO i całą resztę, na drugi dzień zgłosił na policje, jak się okazało po 2 tygodniach jeszcze tego samego dnia co zgubił dokumenty ktoś wziął 20tyś kredytu,,,


podstawowy błąd, zgłoszenie utraty/skradzenia dowodu os. na samej policji jest śmieszne...dowód trzeba jak najszybciej zastrzec a policja tego nie robi.
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Lis 2010, 21:22   

Arecki, zastrzega się go w obojętnie jakim banku i oni informują resztę banków czy jak ??
 
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 11 Lis 2010, 21:27   

obojętnie jaki bank. Służy do tego MIG-DZ jest to ogólnokrajowy system, po wprowadzeniu dokumentu do systemu jest on juz widoczny dla wszystkich.
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lis 2010, 00:53   

arecki napisał/a:
JoeMix, piszesz o przekrętach a ja o realiach. W Polsce tylko dowód osobisty i paszport są dokumentami potwierdzającymi tożsamość...i tylko na nie można coś załatwić...


Bez satysfakcji ale nieprawda. Każdy zabezpieczony dokument z danymi personalnymi, zdjęciem i danymi wystawiającego może być uznany jako dokument potwierdzający tożsamość. Biegłość osób kontrolujących decyduje, czy postrzegamy ich jako fachowców, czy jako wystraszone popłochy. A paszport od dwóch dekad nie jest głównym dokumentem tożsamości, gdyż już nie jest dokumentem "wymiennym" i możesz go trzymać w szafie, razem ze skarpetkami. Co ciekawsze na potwierdzenie tożsamości możesz okazać jakąkolwiek kartę płatniczą lub kredytową, tym bardziej w banku.

Skoro jednak piszemy o dokumentach tożsamości uznawanych powszechnie jako dokumenty potwierdzające tożsamość, to najważniejszymi są: dowód osobisty, paszport,
prawo jazdy, książeczka marynarska, książeczka wojskowa, karta pobytu. Najważniejsze, gdyż powszechnie używane i honorowane, co nie znaczy, że nie ma innych, które w danym miejscu są ważniejsze niż wszystkie wymienione powyżej.

Jeśli można jeszcze tak przy okazji. Który bank u nas jeszcze jest tak zacofany, że można w nim wypłacić gotówkę na dowód osobisty? Tylko na dowód jak dobrze zrozumiałem. I już zupełnie na koniec. MIG-DZ to istnieje? Wydaje mi się, że został zamieniony przez inny system już w 2000r, zaraz po tym jak dane zaczęły być przekazywane eliksirem.
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 12 Lis 2010, 09:03   

Docio napisał/a:
Każdy zabezpieczony dokument z danymi personalnymi, zdjęciem i danymi wystawiającego może być uznany jako dokument potwierdzający tożsamość.
Docio napisał/a:
książeczka marynarska, książeczka wojskowa

czy te dokumenty są zabezpieczone?
poza tym może byc uznany a jest to wiesz...
Docio napisał/a:
A paszport od dwóch dekad nie jest głównym dokumentem tożsamości, gdyż już nie jest dokumentem "wymiennym" i możesz go trzymać w szafie, razem ze skarpetkami

niewymienny mówisz ? :hahaha:
Docio napisał/a:
Co ciekawsze na potwierdzenie tożsamości możesz okazać jakąkolwiek kartę płatniczą lub kredytową, tym bardziej w banku

coraz ciekawiej :-)
Docio napisał/a:
MIG-DZ to istnieje?

istnieje i ma się coraz lepiej...a elixirem to możesz sobie za gaz zapłacić


Dokumenty potwierdzające tożsamość RP:
dowód osobisty
paszport – wszystkie typy
karty pobytu – wszystkie typy
polski dokument podróży dla cudzoziemca
tymczasowy polski dokument podróży dla cudzoziemca
dokument podróży przewidziany w Konwencji Genewskiej
wiza – wszystkie typy
tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca
polski dokument tożsamości cudzoziemca
prawo jazdy – wszystkie typy

i nie ma tu mowy o widzimisię jakiegos pacjenta co nas kontroluje :]


END OT :-)
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lis 2010, 10:12   

Paszport jest niewymienny, gdyż możesz go posiadać równocześnie z dowodem osobistym. Wcześniej mogłeś posiadać tylko jeden dokument a BP przy wydawaniu paszportu odbierało dowód osobisty.
Książeczka marynarska jak i książeczka wojskowa jest dokumentem tożsamości i nie ja to wymyśliłem. A zabezpieczone są choć zapewne myślisz o foliowaniu, hologramach itp.
W sprawie potwierdzenia kartą płatniczą nie musisz wierzyć, nie moja sprawa. Banki zrobiły krok na przód i wydają własne karty tożsamości do załatwiania spraw a DO można sobie... Póki jednak co załatwiałem sprawy w trzech różnych bankach tylko z DO i kartą płatniczą lub kredytową. Aby Cię dobić to dopiszę jeszcze legitymację emeryta, która choć tylko raz ale była uznana za potwierdzenie tożsamości.
W sprawie wymienionych dokumentów napiszę tak. Jak już "rżniesz" informacje ze strony www to mógłbyś przynajmniej się zastanowić czego to dotyczy a tak wyszło mocno bezmyślnie. Chciałbym zobaczyć u Ciebie którykolwiek dokument z wymienionych poczynając od karty pobytu a kończąc na polskim dokumencie tożsamości cudzoziemca. Wcześniej poddałeś w wątpliwość, że ani książeczka marynarska, ani książeczka wojskowa nie są zabezpieczone. A czy widziałeś kiedykolwiek te dokumenty i te które wymieniłeś? Kolego nie masz pojęcia o czym piszesz a stawiasz się na piedestale.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Tymczasowy dowod rejestracyjny a stały dowód
mat-eex Ubezpieczenia i rejestracja aut 18 23 Lis 2009, 11:51
wdr
Brak nowych postów zgubione kluczyki do forda fiesty mk3
Pawkazosse Elektryka 4 31 Maj 2008, 21:55
Pawkazosse
Brak nowych postów Zabrany dowód przez policję a sprzedaż samochodu.
pawlo183 Ubezpieczenia i rejestracja aut 5 14 Lis 2009, 14:02
pawlo183
Brak nowych postów [MK4] Zgubione kluczyki immobilizer programowanie komputera.
MartinEden Elektryka ogólna 0 9 Paź 2013, 21:14
MartinEden


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.