Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Fotorelacja - ciekawe fele z charakterem
Autor Wiadomość
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 7 Lis 2010, 19:36   Fotorelacja - ciekawe fele z charakterem

taki smieszny pomysl mi sie zrodzil zeby zrobic jakis temat ze zdjeciami fajnej felgi
no to ja bede pierwszy
najlepsze fele do fiesty to jakies stare zapyziale fele, ktore po odnowieniu odwdzieczaja sie wybawcy swoja indywidualnoscia, tak. Na obecne czasy i chinski potop dotarl w niskiej cenie na allegro i mozna kupic juz za pare Ziko "sportowe kola" do samochodu oczywiscie jak to bywa za smieszna cene z niewiadomego stopu metali lekkich.
Stara fela ma historie, trzeba sie jej naszukac i oczywiscie wybrac odpowiednia. Ja tak mam. Lubie te stare graty, nieraz kilkudziesiecio letnie, potem lubie myslec co z nimi zrobic, a jak sie juz skonczy i sa gotowe to oczywiscie sie nad nimi spuszczam bez konca.... i niech ktos mi zabroni to robic!! :tyłek:

wiec jak obiecalem bede 1-szy
oczywiscie zaprezentuje moje dotychczasowe felgi
1. mangelsy 7x14 w rzadkim fordowskim rozstawie srub:
po zakupie:

po sciagnieciu mętnego juz klaru i przepolerowaniu czeską pasta do odnowy chromu-SILCHROM:

fiesta na kołach z gumą 1985/50/14 bo tylko jak narazie ten rozmiar uzytkuje na glebie -35-30 h/r'a:


2. Felgi z porsche 924, 14" aluminiowa felga, która ma bardzo brzydki ale harakterystyczny wzor, uzywana jako ziomowa felga przez poprzedniego wlasciciela w escioku :) leżała w chlewie obok Kozy w stercie siana, kupiona za przyzwoite pieniądze i za przyzwoite pieniądze odrestaurowana
po kupnie:


jak widac artystycznie pociagniete chromem w sprayu, pod ktorym bylo ukrytych jeszcze z 10 innych fantazjii poprzednich ownerów
po odnowieniu, polerowany rant+lakierowana korona w kolorze perwersyjnej pomaranczy:


jak widac na zalaczonych zdjeciach droga od zakupu, przez renowacje az po gotowy produkt jest krotka, takie pstryk myszka-ale w rzeczywistosci tak nie ma:) bardzo pracochlonny zabieg przeprowadzony przez profesjonaliste w przypadku tych felg byl żmudny, irytujacy, meczący i w ogole nikt zdrowy by tego nie robil...
tak wygladaj na fiescie mk3 przy glebie -40/-40:


3. Felgi Włoskiej firmy O.Z. model ruote w 14", felga kupiona za grosze, która wymagała juz regeneracji na wywazarce(czyli prostowanie), odnowy lakieru i w ogole trochu uwagi
zakup:


jak widac zmeczone felusie
szlifowanie i przygotówka(w trakcie):


podkład:

baza+klar i efekt koncowy:



foto OZetów na aucie w tym tygodniu

A teraz odpowiedz na pytanie, po co pisałem i wklejałem ten szajs na forum....
odpowiedz prosta, z nudów. A moze po to żeby zmobilizować niektórych do ogarniania starych felg i zainwestowania w wiekszy rozmiar niz 13". A może po to żeby odpuscic sobie temat felg z ramionami w kształcie sierpów z czarnymi wnekami i polerowanymi na przemian ramionami sygnowanymi logo "A-dong"??

Zamiarem moim jest poproszenie was o wklejanie ciekawej felgi, która wam sie podoba, która jest stara zapyziała ale harakterystyczna, może pokusi sie ktoś o uwagi w trakcie odnawiania felg, może ....

a narazie czytajcie i sie bawcie :) pozdro :luzik:
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
Ostatnio zmieniony przez trzeci 7 Lis 2010, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 7 Lis 2010, 20:03   

ok, to i ode mnie cosik:

fele od RS1800 (zresztą wynalezione w odmętach Allegro przez samego Ad@musa), 14". wzór i stan jak niżej na foto:


jak widać fabryczny klar nieco zjedzony (podobno fele przejeździły kilka zim), ale poza tym prościutkie. w dodatku ranty bez jednej ryski (tak zresztą jest i do tej pory :) ). nieco chemii, papieru ściernego, lakieru, pracy i mamy aluski jak talala:



lakier to Motip Rallue Felgenlack. nie uchowały mi się zdjęcia z czyszczenia i podkładowania, w każdym razie tak to wygląda na aucie:





Z końcowego efektu nie jestem zadowolony do końca, ale w sumie to było moje pierwsze malowanie alufelg, w dodatku robione ze szpreja. Jakby nie było, fajne, proste i całkiem rasowe felgi można mieć za sumę poniżej 400pln, licząc w tym cenę zakupu, przesyłki, renowacji i wyważania.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
CzaRmaX 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Paweł
Wiek: 51
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Lis 2010, 20:27   

A tu moje ori fordowskie 13 odebrane z renowacji. Zobaczymy jak jutro na samochodzie będą się prezentować a co do skrzenia to rzeczywiście ta farba jest z jakimiś drobinkami srebra - wszystko wyjdzie w praniu czyli w dzień :) . Jutro dorzucę foty jak wyglądają na mojej czarnuli.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Felgi kupiłem na zimę i właściwie wyszły za free wliczając zastany komplet nakrętek i opony które opchnę na wiosnę po 30 za sztukę. Zdjęć początkowych nie mam ale były bezczelnie i to widać niedawno srebrnym lakierem pociągnięte aby zapewne ukryć to i tamto :D i jedynie co się chwali to po wrzuceniu na wyważarkę jak na dwudziestokilkuletnie felgi na prawdę były w bardzo dobrym stanie. Z początku miałem je sam malować ale ugadałem się z gościem, który zajmuję się renowacjami i wymieniłem usługę za usługę czyli wszystko poszło, łatwo zgrabnie, przyjemnie no i niedrogo :)

Brudas bo brudas ale robił dzisiaj za terenówkę a felgi na aucie wyglądają tak i chyba ładnie to wyszło :)


Uploaded with ImageShack.us
_________________
Każdy powinien mieć taki dupowóz z załącznikami. Życzę Wam tego pod choinką ja wraz z moją Fieściną :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Brak nowych postów Przyklejony: Piękne, klasyczne, ciekawe i kontrowersyjne pojazdy...
Ustrzelone osobiście na naszych drogach...
Parzych Hyde-Park 99 17 Kwi 2023, 22:57
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ciekawe stronki dotyczące stylizacji Fiest
trzeci Tuning stylistyczny 3 14 Sty 2018, 14:37
onekdc
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi mk3 fele '15 na oponkach 195/50/r15
Gość Tuning mechaniczny 16 9 Sty 2007, 16:48
Żółwik Tuptuś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.