Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
światło cofania
Autor Wiadomość
roberts
[Usunięty]

Wysłany: 16 Mar 2005, 13:08   światło cofania

Witam,
No i niestety mam problem. Tym razem ze świałem cofania. Żarówkę mam sprawną styki w lampie wszystkie przeczyszczone, czujnik włączenia wstecznego biegu wymieniony, a nie chce mi świecić :( Ale co ciekawsze jak trochę już pojeżdzę sobie to się włącza :shock: . I co jeszce ciekawsze czym zimniej za oknem tym dłużej musi auto pracować żeby lampa zaświeciła. :shock: Ja juz nie wiem co jest wszystko niby posprawdzane a tu taka zagwozdka (hmmm a może gdzieś masy nie ma porządnej ?? jak to można sprawdzić ?? )
Pozdrawiam
RobertS
Fiesta MK3 1,4i 1991
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Mar 2005, 19:34   

hm czujnik wymieniony dobra to teraz moje pytanie czy jak zdjemiesz wtyczke z czujnika a znajduje sie on w skrzyni w przedniej części troszke wyżej niż korek wlewu oleju do skrzyni i zewrzesz dwa styki w tej wtyczce drutem miedzianym obojętnego pochodzenia to światełko sie zapali ?? jeśli tak i nie bedzie zadnych opóźnijeń to pomerdaj przewodami przy zwartych stykach i patrz czy nie migaja światła . Jeśli wszystko bedzie ok to sprawa zostaje tylko w skrzyni . Albo czujnik jest jakiś trefny albo gęśtnieje ci strasznie olej w skrzyni , Aktualnie tak mam i światełko zapala sie z 2 sek opóżnieniem .
Pozdrawiam
 
 
 
roberts
[Usunięty]

Wysłany: 16 Mar 2005, 22:17   

Dzięki za sugestie. Ciekawe jest to co piszesz, muszę sprawdzić. Jednak coś mi się wydaje żę u mnie to opóźnienie to nie sekundy ale nawet minuty, a tak gęstego oleju nie mam chyba ;) Ciekawi mnie jak wygląda obwód elektryczny tego światełka cofania chętnie bym sprawdził krok po kroku połączenia, ale jak te kable są rozłorzone w komorze silnika i gdzie są złącza??? Schemat który mam jest trochę nieczytelny:(
Pozdrawiam
RobertS
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Mar 2005, 00:06   

generalnie jest tak ze .
Stacyjka-> główna wiązka -> swiatło cofania -> powrót do komory silnika -> wejście na czujnik -> wyjście z czujnika -> masa . Tak jest w mk1 ale w mk3 chyba bedzie inaczej bo z tyłu jest światło zespolone ze wspólna masa tak mi sie wydaje przynajmniej .
Wiec
Stacyjka ->czujnik -> wyjście z czujnika -> lampa cofania -> masa .
jak byś mi schemat zapodal to bym ci powiedział co i jak . zrób doświadczenie o którym pisałem ze zwarciem przewodów przy czujniku i pomerdaj wszystkim a sie wszystkiego dowiesz .
Pozdrawiam
 
 
 
roberts
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 13:07   

jedyny schamta jaki mam to ten z książki wkł dostepnej kiedyś w dziale download, jakość skanu jest nie najlepsza. ma ktos może jakąś lepszą wersję z informacja o rozprowadzeniu wiązek w komorze silinika??
Pozdrawiam
RobertS
Fiesta MK3 1,4i 1991
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 14:13   

ja tam wogóle nie mam wstecznego(czujnik już padł) i jak chjce odpalic to pstrykam przełacznik bo podpielem soebie bezpośrednio do żarówki :) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Mk4] światło cofania
emgie89 Elektryka 1 10 Kwi 2011, 21:19
jery13
Brak nowych postów Światło cofania w Mk1
topdrive Mechanika ogólna 6 11 Paź 2006, 20:11
topdrive
Brak nowych postów [MK3] Światło cofania nie działa
RiM Elektryka 11 24 Maj 2010, 16:47
portier
Brak nowych postów Światło cofania i dmuchawa,żarówka dobra i bezpiecznik?
LUTEK Elektryka 4 12 Gru 2007, 22:26
LUTEK
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Awaria elektryki - halogeny, nawiew, światło cofania
Ligers Elektryka 10 24 Mar 2007, 22:06
Ligers


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.