Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 17:54
[MK6] Kontrolka temperatury płynu chłodzącego.
Autor Wiadomość
arktur36 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 15
Skąd: KnO
Wysłany: 29 Wrz 2010, 18:55   [MK6] Kontrolka temperatury płynu chłodzącego.

Dzisiaj rano po przejechaniu ok 4 km zapaliła mi się ( nie migała) kontrolka temperatury płynu chłodzącego. W tym samym czasie wskaźnik temperatury (elektroniczny) wskazywał normę, czyli był w połowie. Zatrzymałem auto. Na biegu jałowym kontrolka zgasła. Wyłączyłem silnik. Poziom płynu w zbiorniku miedzy min a max. Na wszelki wypadek dolałem do max. W ciągu dnia przejechałem jeszcze z 30 km z różnymi prędkościami i obciążeniem i wszystko było ok. Dodam jeszcze ze wskaźnik temperatury (elektroniczny) nieraz mi wariuje tzn. w czasie jazdy jest w połowie , a wiec norma a co jakiś czas spada o działkę w dół, żeby po jakimś czasie wrócić znowu do pozycji norm. Może ktoś wyjaśni mi co tzn i czy to chwilowe zawirowanie? Czy może coś innego. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 28 Sty 2011, 19:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
karolusms 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Karol
Wiek: 34
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 132
Skąd: Skopanie
Wysłany: 29 Wrz 2010, 20:15   

zwykly blad komputera ......
_________________

 
 
 
arktur36 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 15
Skąd: KnO
Wysłany: 30 Wrz 2010, 11:20   Powtórka z rozrywki

Dzisiejszego ranka objaw zupełnie taki sam. Poeksperymentowałem i by Wam go opisać, to wskaźnik temperatury i kontrolka ta czerwona zachowują się jak po rozłączeniu kostki czujnika temperatury wody. Czyli wskaźnik temperatury mruga cała skalą w kontrolka świeci na czerwono ciągłym światłem. Po 10 - 15 sek. wszystko wraca do normy i już jest ok. W serwisie telefonicznie podpowiedzieli by wymienić czujnik temp. ten z zieloną końcówką. Co wy na to? Mam czas na decyzje do 14.30
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Wrz 2010, 11:51   

arktur36 napisał/a:
wskaźnik temperatury i kontrolka ta czerwona zachowują się jak po rozłączeniu kostki czujnika temperatury wody
Więc może gdzieś jest nieciągłość w obwodzie czy zwarcie,,, czujnik,,, jak kosztuje nie dużo to wymienić możesz, bo a nuż widelec,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
arktur36 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 15
Skąd: KnO
Wysłany: 4 Paź 2010, 13:46   Jednak czujnik temperatury

Wymieniłem czujnik temperatury z termostatem i problem od piątku nie występuje, także można stwierdzić że tu była przyczyna. Wskaźnik temperatury też już zachowuje się normalnie tzn. nie skacze z pozycji "normal" w dół i znowu do "normal".
 
 
mkapi 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Marcin
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 176
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 4 Cze 2011, 17:26   

podłącze się pod temat bo mam podobne objawy, lecz kolega wymienił tez termostat ja uważam że to zbędne chyba.
Czy ktoś wie jakie wartości na czujnik temperatury wody.
Na zimnym ?
Na rozgrzanym >
Rozumie m ze w omach
_________________

 
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 4 Cze 2011, 20:37   

5-6 kilo przy 20 stopniach (5000 ohm - 6000 ohm)
0,5-0,6 kilo przy 80 stopniach (500 ohm do 600 ohm)
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
mkapi 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Marcin
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 176
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 6 Cze 2011, 19:26   

Pawełos666, dzieki
_________________

 
 
 
mkapi 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Marcin
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 176
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 20 Cze 2011, 13:33   

Na wyświetlaczu miałem numer dtc E199 czyli błąd czujnika .
Wymieniłem w Sobotę i na razie cisza. Błąd jak myślałem sam się nie skasuje.
Ale wychodzi na to że wymiana termostatu zbędna.
_________________

 
 
 
kreciasty 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Głowno
Wysłany: 10 Lip 2011, 23:58   

Czujnik do wymiany (tak mówił mechanik u którego podłączałem Fiestę pod komputer), ja muszę się w końcu zebrać i swój też wymienić bo nie raz na zimnym silniku "gotuje mi się woda" po czym wszystko wraca do normy :)
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 11 Lip 2011, 06:37   

to jak ci się na zimnym gotuje woda to wymiana czujnika nie pomoże.Możesz spokojnie zacząć od zmiany mechanika i wymiany termostatu .
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
mkapi 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Marcin
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 176
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 12 Lip 2011, 17:20   

objaw gotowania wody może ci się wydawać ale to chyba zapowietrzony układ. I bąble tak lecą.
Chociaż moja odpowietrza się sama. To i twoja powinna. Pewnie masz coś nieszczelne
_________________

 
 
 
papa_ciapa 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 20 Sty 2012, 16:05   Re: Kontrolka temperatury płynu chłodzącego.

arktur36 napisał/a:
Dzisiaj rano po przejechaniu ok 4 km zapaliła mi się ( nie migała) kontrolka temperatury płynu chłodzącego. W tym samym czasie wskaźnik temperatury (elektroniczny) wskazywał normę, czyli był w połowie. Zatrzymałem auto. Na biegu jałowym kontrolka zgasła. Wyłączyłem silnik. Poziom płynu w zbiorniku miedzy min a max. Na wszelki wypadek dolałem do max. W ciągu dnia przejechałem jeszcze z 30 km z różnymi prędkościami i obciążeniem i wszystko było ok. Dodam jeszcze ze wskaźnik temperatury (elektroniczny) nieraz mi wariuje tzn. w czasie jazdy jest w połowie , a wiec norma a co jakiś czas spada o działkę w dół, żeby po jakimś czasie wrócić znowu do pozycji norm. Może ktoś wyjaśni mi co tzn i czy to chwilowe zawirowanie? Czy może coś innego. Proszę o pomoc.


U mnie objawy były takie (chyba - bo już nie pamiętam dokładnie "harmonogramu", co świeciło/co mrygało):
1. Po przejechaniu 2-3km (zimny silnik) - kontrolka temperatury zaczynała świecić, wskaźnik temperatury (elektroniczny) - "mrygał". Po przejechaniu ok. 2-3km, wszystko wracało do normy. Zdarzało się, że wskaźnik temperatury (elektroniczny - wyświetlacz) "skakał" - tj. powiedzmy w granicach MIN i (do MAX raczej nie dochodził) MAX.
2. Jeździłem tak, aż do teraz... tj. kontrolka temperatury cały czas świeci, wskaźnik temperatury cały czas "mryga". Silnik/wszystko inne działa prawidłowo (Normalnie można jezdzić).

Czujnik temperatury wymieniłem (prawdopodobnie uszkodzony - sprawdzone omomierzem (przez ok. 1-2sek pokazuje powiedzmy 2-3kOma, a następnie "obwód" przerwany), nowy czujnik cały czas pokazuje "Omy").
Dodatkowo wentylator przy chłodnicy na uruchomionym silniku cały czas pracuje (zima teraz?).
Dodatkowo wchodząc w tryb "test" wyświetlacza/kontrolek: na wyświetlaczu pokazuje się napis "test" - i na tym koniec - tzn. nie wchodzi w tryb "testu" (kontrolka od temperatury świeci, wskaźnik temperatury "mryga").

O co chodzi? Może trzeba skasować kody błędów? Tylko jak je skasować? (Akumulatora nie odłącze bo nie znam KeyCoda do radia).
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Sty 2012, 16:13   

papa_ciapa napisał/a:
Dodatkowo wentylator przy chłodnicy na uruchomionym silniku cały czas pracuje (zima teraz?).
Bo jak coś z czujnikami się dzieje to komputer załącza wiatrak,,, lepiej niech dmucha na zimny silnik niż miało by dojść do przegrzania - taki jest tok jego myślenia,,,
papa_ciapa napisał/a:
Może trzeba skasować kody błędów? Tylko jak je skasować?
Trzeba się pod komputer podpiąć,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
papa_ciapa 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 20 Sty 2012, 20:08   

OK, byłem u mechaniora. Wpiął komputer - były błędy (5 błędów (numer tylko jeden podam bo akurat ten zapisałem E199 (mam nadzieję, że dobrze zapisałem) - i z tego "anglojazyka" - to chyba chodziło o "kilometry nabiłeś, jedź do serwisu")). W każdym bądź razie mechanior kody skasował i jest OK.

Stawiam na czujnik temperatury (który wymieniłem, dzięki info z tej strony - Pozdrawiam), który pewno ledwo już "zipał", a jak "zdechł", to z kontrolek temperatury zrobiła się choinka - i aby "skasować" choinkę, trza się wpiąć w komputer.

Pzdr.

EDIT: A i oczywiście wiatrak od chłodnicy już nie chodzi. :jupi:
 
 
macieksg 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Paź 2012, 08:03   

Jako ze jestem nowy na forum, to chciałbym przywitać wszystkich :) Jestem posiadaczem Forda Fiesty z 2002r. Ostatnio pojawił się pewien problem. Po ruszeniu samochodem po paru minutach zapala mi się kontrolka temperatury silnika, wszystkie strzałki od wskaźnika temp zaczynają migać, a po paru sekundach wszystko wraca do normy. Dodam ze jest to 1.4TDCI. Wiecie co to może być? Widzę, że mieliście podobne problemy i w większości był to czujnik temperatury. Czy może to być coś innego?
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 7 Paź 2012, 11:29   

Jak to zwykle bywa wypada skoczyć na diagnostykę komputerem i coś się może wyjaśni.
Spalanie jak? W normie czy zaczyna się robić kosmos?
 
 
macieksg 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Paź 2012, 14:23   

Spalanie? Wciąga mi ok 8 litrów, z tym że jeżdżę tylko po mieście i przeważnie w godzinach szczytów. A podpiąć pod komputer to tylko w Aso, czy inni mechanicy też świadczą taką usługę?
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Paź 2012, 14:29   

macieksg napisał/a:
Wciąga mi ok 8 litrów, z tym że jeżdżę tylko po mieście i przeważnie w godzinach szczytów. A podpiąć pod komputer to tylko w Aso, czy inni mechanicy też świadczą taką usługę?
Żre Ci jak moja 1.6 benzyna, tyle że jeżdżę poza szczytem (ale i tak masz masakrycznie wysokie spalanie), pod komputer to niemal każdy mechanior się podepnie... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
macieksg 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Paź 2012, 15:07   

No to faktycznie masakra. A czy te dwie rzeczy mogą być jakoś razem powiązane?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.