Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK5] Wymiana sprzętu grającego
Autor Wiadomość
Hools 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: L
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Wojtek
Wiek: 38
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 21 Wrz 2010, 15:58   [MK5] Wymiana sprzętu grającego

Witam jestem nowym forumowiczem ale od 7 lat posiadającym Fieste mk5

Szukanie konfiguracji :

Pelno materiałów na rynku , pełno wiedzy w sklepach z car audio posiadają sprzedawcy, lecz czy to wystarczyło ? Zdecydowanie nie.

Odradzam korzystanie z rad w sklepach typu Media Markt Euro AGD itp badz małych sklepikach gdzie na półkach znajduje sie kilka modeli sprzętu dlaczego ??? Otoz w wiekszosci przypadkow sprzedawcy bedą wciskac nam ciemnote i probowac opchnac stary zalegajacy sprzet niekoniecznie znajac sie na rzeczy. Dla przykładu udałem sie do pewnego marketu gdzie poprosilem o porade.
moje pytanie brzmiałó
- czy mógłby pan doradzić mi jakiś dobry model radia oraz glosniki. Zestaw dla średniozaawansowanych.
Obslugujacy mnie po pierwsze nie zapytał jaka marka auta , jaka cena mnie interesuje , co zrobil ??? zaprowadził mnie do gablotki i wskazal radio Sony bla bla za 699 zł oraz glośniki Blaupunkta ? hm...... rzeczywiscie pro ....... no coż postanowiłem pomoc koledze zejsc na dobra sciażke i zapytałem o Alpine + Herz. Pan nie umiał sie wypowiedzieć w temacie wiec pominę ten epizod.

Coż lepiej posluchac kilka ciekawych zestawów u znajomych wiec i tak własnie u mnie było
Alpine uslyszalem w akcji u kolegi podpieta do naglosnienia JBL zrobiło to na mnie wrazenie. Wiec wiedzialem ze moj wybor odnosnie jednostki sterujacej padnie na Alpine
I tak oto Zakupiłem Alpine CDE-9882Ri. Co ciekawego w zestawie ?? otóz ze zakupu dokonałem jakies 4 lata temu radio na wysposazeniu posiadalo wtyki Ipod oraz USB co było
malo spotykane w tamtych czasach. Nastepna kwestia glosników hmmm...tutaj byl problem
gdyz znam kilka dobrych marek i wiedzialem czego mozna sie spodziewac po tych markach
na celowniku byly JBL . Alpine , Lanzar. I pewnego razu w dobrym sklepie gdzie bylo multum materiałów gosc zaproponował mi Hertz , zaproponował mi rownierz odsłuch w swoim aucie czym mnie totalnie zaczarował i tak oto kupiłem Hertze o sr 160 mm do tego przewody.


Przyszedł dzien montazu. Zdemontowanie Radia seryjnego nie zajeło zbyt duzo czasu podobnie jak podpiecie nowego ......za 20 zl dokupiłem zaślepke gdyż org. radio bylo zdeka wieksze i zaslepiłem sobie dziure. poprowadzenie przewodów tez nie zajeło dużo czasu.
Montaż glosników podpiecie i test. Jako że nowe glosniki musiały sie rozegrać troche i minimum 200h musiały sobie mruczec byl to dla mnie dobry czas na przygotowanie sceny odsluchowej na przodzie.

Plan na przednia scene :
- Herz 130 mm + twetery JBL + zwrotnice :)

I oto taki zestawik mruczy przepieknie i żadnych tubo podobnych oraz skrzynio lomociarzy nie trzeba by Cieszyc sie naprawde konkretnym dzwiekiem w aucie dla sredniego sluchacza.

Zestawienie to koszt około 1500 zł ( w zaleznosci od ceny radia )


pozdrawiam
może komus sie przyda konfiguracja

W skrócie :

Jednostka Sterująca : Alpine CDE 8882Ri
Glosniki Tylne : Hertz ( 160 mm )
Glosniki Przednie : ( Hertz ( 130 mm ) + Twetery JBL + Zwrotnice .


Gra wyśmienicie
Ostatnio zmieniony przez trzeci 21 Wrz 2010, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maykeys 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Wrz 2010, 18:09   

Rozumiem ze na glosniki na tyl wstawiles w polke a nie w fabryczne miejsca...? Jesli wstawiles w polke to wiekszosc mnie to odradza...wiec nie wiem czy to takie dobre...
Chcialbym zebys napisal skad wziales przewody na tyle....czy fabryczne czy tez wymieniales?
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 21 Wrz 2010, 20:08   

Hools napisał/a:
Glosniki Tylne : Hertz ( 160 mm )
Glosniki Przednie : ( Hertz ( 130 mm )

Ja bym założył to odwrotnie i nie było by dziur w podszybiu.
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
Hools 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: L
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Wojtek
Wiek: 38
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 22 Wrz 2010, 09:26   

Kolego Maykeys :
- Przewody wymieniałem na nowe zostawiając stare w orginalnym miejscu ( zaizolowane i odseparowane )
Przewody zakupione w sklepie HK&RS w Słupsku
- Tak glośniki sa zamontowane w tylnej półce ... osobiscie uważam ze na takich ruch można sie decydować kiedy w swoim bagazniku nie wozimy skrzyni bądz tuby.

Kolego Hubi :

Glosniki tylne zamonotowane na tylnej pólce 160 mm Hertz
Glosniki przenie zamontowane w drzwiach + tweetery zamontowane tam gdzie jest org. miejsce w fiescie mk5 :) także przod niepodziurawiony :)

pozdrawiam .
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Wrz 2010, 18:41   

Hools - jeśli taki konfig Cię zadowala, to ok, nie wciskam się ze swoim zdaniem. Mam jednak pytanie - rozważałeś po drodze montaż uczciwszych (tj. 160-165mm) głośników z przodu, a zamiast montażu w półce, to w oryginalnych miejscach montażowych?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Hools 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: L
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Wojtek
Wiek: 38
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 23 Wrz 2010, 16:20   

kolego Pufcio , moze i myslalem i nie powiem ze nie zmienie konfiguracji. byc moze jak wykukam fieste z 16stkami z przodu i sie przekonam to byc moze sie skusze na taka opcje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.