Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Podwójne OC
Autor Wiadomość
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Lip 2010, 22:22   Podwójne OC

Czy istnieje już coś takiego bo wiem że było w planach,,, kochane PZU po pół roku stwierdziło ze nie dostało mojego wypowiedzenia, a oni traktują umowę jako wypowiedzianą jak przeczytają wypowiedzenia, olewają moje potwierdzenie nadania faksu,,, auto jest ubezpieczone gdzie indziej,,, jakiś normalne wyjście z sytuacji czy tylko jakiś przekręt?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
JustMario 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lip 2010, 00:10   

Powiem Ci że ostatnio miałem podobnie. Z racji tego, że czas przekroczony był krótki, zasugerowali mi wpisanie wcześniejszej daty na wypowiedzeniu. Bardzo miła Pani. Na domiar szczęścia okazało się, że komisanci zrzekają się polisy we własnym zakresie, więc przez pewien czas jakimś cudem jeździłem bez ubezpieczenia. Ale coś takiego jak podwójne OC - jak najbardziej. Więc jeśli stało się to wczoraj - to pędź.

Ale jak wysłałeś im potwierdzenie faksem, i oni na pewno je odebrali, to idź do nich, złam się w pół i "tu całować". O ile umieściłeś tam rownież swój podpis, bo to głupi, a ważny szczegół.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2010, 07:06   

No sprawa jest z przed ponad pół roku, OC było ważne do końca grudnia,,, były właściciel się pobudził że PZU coś od niego jęczy, i marudził o umowę bo swoją gdzieś przepił,,, więc posłałem mu skan umowy i wypowiedzenia,,, no to się czepili mnie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 30 Lip 2010, 08:55   

JoeMix napisał/a:
olewają moje potwierdzenie nadania faksu
bo im wysłałeś życzenia walentynkowe ... pewnie to było w faksie :)

1. czy umowa OC byłą na 1 czy 2 raty?
2.
JoeMix napisał/a:
były właściciel się pobudził że PZU coś od niego jęczy, i marudził o umowę bo swoją gdzieś przepił,,
nie rozumiem, siedzisz a forum i nie wiesz że sie zgłasza fakt zakupu samochodu, jaki fakt sprzedania samochodu?
(chyba skan tych zgłoszeń wrzucę do faq) i sie dziwisz PZU? żadne siedzenie cicho jak niektórzy tu wypisują na forum, bo rekalkulacja bedzie.
do diabła, kazdy kiedyś zbierał zniżki i do cholery dlaczego ktoś ma mieć lepiej niż ja, bo kombinuje??
w biurze był ostatnio koleś, wezwanie do sądu na 1155zł + koszty 277. poszedł do agencji wypowiadać naszą umowę (zamiast na miejscu) bo u nas był i kalkulował że za za drogo.. he he.. ma multiagencje teraz i brak wypowiedzenia OC :luzik: multi_coś_tam go olał a składke wziął
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2010, 09:29   

szynszyl napisał/a:
bo im wysłałeś życzenia walentynkowe ... pewnie to było w faksie
Wysłałem standardowe wypowiedzenie jakie wysyłam od 10 lat :) i takie PZU mi uznało już nie raz więc nie sądzę że w treści problem,,,
Cytat:
W związku z nabyciem w dniu 19,12,2009 pojazdu marki Ford Fiesta nr rej. xxx (VIN:xxx) wypowiadam dotychczasową umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych numer 133/09026133 zawartą w dniu (data ze stempla) 19,12,2008 (na okres 01,01,2009 do 31,12,2009) przez dotychczasowych właścicieli: xxx zam. xxx.
-znalazłem pisemko na kompie,,,
szynszyl napisał/a:
nie rozumiem, siedzisz a forum i nie wiesz że się zgłasza fakt zakupu samochodu, jaki fakt sprzedania samochodu?
Auto kupiłem w grudniu a OC było ważne do końca grudnia czyli łapałem się na te 30 dni co masz czas na wypowiedzenia,,, dlatego nie widziałem sensu informować PZU o fakcie zakupu,,, dodatkowo OC było na jeszcze wcześniejszego właściciela (nie tego od którego odkupiłem),,,

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 09:31 ]
szynszyl napisał/a:
czy umowa OC byłą na 1 czy 2 raty?
OC było opłacone w całości,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 37
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 30 Lip 2010, 09:59   

Słuchaj, jeśli daty się zgadzają, termin też i masz jakiekolwiek potwierdzenie, że wysłałeś im wypowiedzenie to nie masz się czego bać.
Z podwójnym OC to rząd miał coś robić, ale jak to zawsze nie zabija się kury znoszącej złote jajka :bigok: . Moim zdaniem to nonsens, płacić podwójną składkę... hmm a w razie "W" to co z dwóch ubezpieczalni odszkodowanie.. x2 ? Ciekawe zagadnienie, bo pewnie TU X będzie argumentować, że TU Y wypłaciło, więc oni nie dadzą .... Chętnie posłucham kogoś kto miał taki przypadek.
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2010, 10:25   

Już z jednymi tak wywalczyłem,,, upierali się że mam im za OC zapłacić 250 parę złotych,,, to było z Liberty Direct,,, OC było zawarte kilka dni przez sprzedażą, i sprzedający zapomniał mi o tym powiedzieć, a potem twierdził że tylko dzwonił się dowiadywać o OC, tak więc po ostrej wymianie telefonów, faksów i pisemek, zadzwoniłem do nich z pytaniem o to czy na pewno rozmowa jest nagrywana, po czym potwierdziłem nazwisko operatora i to czy mają kopie zakupu,,, - maili, i tak jak ja mieli wartość pojazdu wpisane STO pln, no i upewniłem się że pomimo iż ta umowa nie jest opłacona, to obowiązuje i oni chronią to auto o wartości sto złotych,,, okazało się ze chronią, moje ostatnie pytanie było czy w przypadku kolizji z jakimś drogim BMW czy podobnym wozem w razie czego wypłacą,,, odpowiedzi nie kojarzę, chyba zostałem rozłączony, ale poleconym przyszło mi pismo że ponownie sa analizowane wszelkie pisma i rozmowy w sprawie tego OC i mam nie podejmować żadnych działań ani prawnych ani finansowych w tej sprawie,,, po kilku dniach o takiego zawiadomienia przyszło mi ze uznają umowę za nieważną,,,

Wracając do tematu, mam potwierdzenie faksu ale jak to ładnie oni ujęli pismo musi do nich dojść tak żeby oni się z nim zapoznali,,, może w zamieszaniu noworocznym nikt go nie przeczytał, albo przeczytał już w nowym roku,,, nie wiem co kombinują,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Dietih 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4 16V/90KM
Imię: Wojtek
Wiek: 42
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: lublin
Wysłany: 30 Lip 2010, 16:25   

JoeMix napisał/a:
mam potwierdzenie faksu

a powiadomiłeś tylko faksem czy także na piśmie?
bo masz obowiązek powiadomić na piśmie, a faks nie wypełnia warunku "pisma"
_________________
był Ford Puma 1.4 16v
jest Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio :V:

www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2010, 16:29   

Od 10 lat faksem,,, moje biuro pośrednictwa ubezpieczeń też wypowiada takie rzeczy faksem,,,

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 16:41 ]
Cytat:
Tak też zrobiłam - 29 dnia od zakupu samochodu wypowiedzenie umowy poprzedniego właściciela wysłałam do PZU listem poleconym. Niemal miesiąc po tym zdarzeniu otrzymałam od PZU listem zwykłym informację, że (powołując się na art. 61 kc) wypowiedzenie zostało złożone po ustawowym terminie i w myśl ustawy nie dotarło do PZU tak, aby mógł on zapoznać się z jego treścią. W związku z tym PZU uznaje ubezpieczenie jako obowiązujące i zaprasza mnie do oddziału celem naliczenia .... itp.
Oczywiście, w międzyczasie, zaraz po wypowiedzeniu umowy w PZU, zawarłam ją z innym ubezpieczycielem. I co teraz?
Widzę że nie jestem sam,,, dokładnie taka sama interpretacja PZU, wypowiedzenie złożone w terminie ale oni na czas się nie zapoznali więc uważają je za nieważne,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Dietih 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4 16V/90KM
Imię: Wojtek
Wiek: 42
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: lublin
Wysłany: 30 Lip 2010, 18:47   

JoeMix napisał/a:
wypowiedzenie złożone w terminie ale oni na czas się nie zapoznali

i mają rację. w Polsce (kc) obowiązuje teoria dotarcia oświadczenia woli , a nie samego złożenia, czy nadania. czyli oświadczenie woli złożone zostaje z chwilą kiedy może się ona zapoznać z jego treścią (art.61 par.1kc), inaczej jest w procedurze sądowej lub administracyjnej., bo tam obowiązuje zasada, że pismo uważa się za wniesione do sądu z chwilą nadania go w w urzędzie pocztowym

reasumując, mimo, że list wysłany jeszcze przed upływem terminu, to oświadczenie nieskuteczne, skoro dochodzi po jego upływie. musiałbyś dysponować dowodem (potwierdzenie odbioru), że otrzymali ten list jeszcze przed upływem terminu.

pozdro
_________________
był Ford Puma 1.4 16v
jest Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio :V:

www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 37
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 30 Lip 2010, 19:34   

Dietih napisał/a:
i mają rację. w Polsce (kc) obowiązuje teoria dotarcia oświadczenia woli , a nie samego złożenia, czy nadania. czyli oświadczenie woli złożone zostaje z chwilą kiedy może się ona zapoznać z jego treścią (art.61 par.1kc), inaczej jest w procedurze sądowej lub administracyjnej., bo tam obowiązuje zasada, że pismo uważa się za wniesione do sądu z chwilą nadania go w w urzędzie pocztowym

reasumując, mimo, że list wysłany jeszcze przed upływem terminu, to oświadczenie nieskuteczne, skoro dochodzi po jego upływie. musiałbyś dysponować dowodem (potwierdzenie odbioru), że otrzymali ten list jeszcze przed upływem terminu.

Czyli lipa ? Teraz trzeba liczyć na dobrą wolę ubezpieczyciela ? ;-|
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2010, 20:22   

Dietih napisał/a:
reasumując, mimo, że list wysłany jeszcze przed upływem terminu, to oświadczenie nieskuteczne, skoro dochodzi po jego upływie. musiałbyś dysponować dowodem (potwierdzenie odbioru), że otrzymali ten list jeszcze przed upływem terminu
Faks to takie fajne narzędzie ze wysłana wiadomość jest w chwile po u odbiorcy,,, kwestia podniesienia kartki z tacki i przeczytania,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 30 Lip 2010, 21:43   

JoeMix napisał/a:
szynszyl napisał/a:
bo im wysłałeś życzenia walentynkowe ... pewnie to było w faksie
Wysłałem standardowe wypowiedzenie jakie wysyłam od 10 lat :) i takie PZU mi uznało już nie raz więc nie sądzę że w treści problem,,,
a ja ci mówię, że w faksie to mogłeś m napisać ... wiesz co... faks ale Pani Wiesi spadł za ksero.
JoeMix napisał/a:
szynszyl napisał/a:
nie rozumiem, siedzisz a forum i nie wiesz że się zgłasza fakt zakupu samochodu, jaki fakt sprzedania samochodu?
Auto kupiłem w grudniu a OC było ważne do końca grudnia czyli łapałem się na te 30 dni co masz czas na wypowiedzenia,,, dlatego nie widziałem sensu informować PZU o fakcie zakupu,,, dodatkowo OC było na jeszcze wcześniejszego właściciela (nie tego od którego odkupiłem),,,
a ja wtedy kseruje umowę kupna sprzedaży 1-go właściciela, drugiego/obecnego i wypisujemy fakt zakupu. Nowonabywca ma święty spokój, a jeszcze ksero dowodu rejestracyjnego
JoeMix napisał/a:
szynszyl napisał/a:
czy umowa OC byłą na 1 czy 2 raty?
OC było opłacone w całości,,,
czyli z mocy prawa nie wygasa.
Cytat:
Od 10 lat faksem,,, moje biuro pośrednictwa ubezpieczeń też wypowiada takie rzeczy faksem,,,
zmień je... w taki sposób zapłąci gość o którym wyżej pisałem 1155+277

Dietih napisał/a:
a powiadomiłeś tylko faksem czy także na piśmie?
bo masz obowiązek powiadomić na piśmie, a faks nie wypełnia warunku "pisma"
brawo... brawo...
Dietih napisał/a:
reasumując, mimo, że list wysłany jeszcze przed upływem terminu, to oświadczenie nieskuteczne, skoro dochodzi po jego upływie.
ma dotrzeć JEDEN dzień przed końcem ubezpieczenia, a nie być wysłąny.
Dietih napisał/a:
(potwierdzenie odbioru)
to jest dopiero porządne narzędzie...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Lip 2010, 09:40   

Nie no bez jaj, tak jak się tłumaczą ze dostali faks ale go nikt nie przeczytał to tak samo może być z listem poleconym nawet za potwierdzeniem odbioru,,, ty masz potwierdzenie w ręku a oni zgubili lista bez otwierania...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 31 Lip 2010, 09:58   

Dietih napisał/a:
bo masz obowiązek powiadomić na piśmie
wystarczy... list to pismo... w zyciu nie wysłałem klientowi faxem !wypowiedzenia! nawet do kontrolera ubezp. komunikacyjnych!

a co dopiero do centrali...

p.s. 2 tyg. młody koleś przyszedł po OC, kalkulowało mu się bardzo przez direct... ok...
pytam jak wypowiesz? on mi, że faxem i ze w liberty tak powiedzieli. spoko.. skoro to firma na telefon.. ciekawe, czy nie przyjdzie z awanturą za jakiś miesiąc - dwa..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Lip 2010, 10:16   

Mnie się tu wydaje ze jak zwykle to bywa ktoś (w tym wypadku w PZU) dał zadu i teraz szukają frajera,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Sie 2010, 21:05   

Dlatego nie faksujemy tylko dzwonimy na infolinię i piszemy e maile! Bo później wychodzą sytuacje nie domówienia i nie wiadomo o co chodzi mamy w końcu XXI wiek warto skorzystać z cudów techniki...
_________________

 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 28 Sie 2010, 10:31   

niestety i to nie pomoże..
trzeba sobie zadzwonić na infolinie i dowiedzieć się jako X co jest wymagane do skutecznego wypowiedzenie OC
wg Allianz skuteczne jest wtedy gdy na stemplu pocztowym widnieje data 1 dzień przed końcem OC
wg innych Towarzystw skuteczne jest doręczenie 1 dzień przed końcem OC
wg info klienta Liberty Direct ważny jest fax 1 dzień przed końcem OC

zatem warto się upewnić
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Sie 2010, 08:17   

A PZU jest głupie, i powiedziano mi na boku przez znajomą co tam pracuje, że jak ktoś nie odznaczy wypowiedzenia gdzieś w systemie i OC się przedłuży, to choćbyś doręczył pismo bezpośrednio do nich i miał potwierdzenie że im to do ręki dałeś to te barany się tłumacza że "nie zapoznali się z tym pismem na jeden dzień przed końcem OC" i dlatego przedłużają i szukają frajerów,,, ponoć mój przypadek nie jest jedyny i to normalna praktyka w PZU,,, ludzie się z nimi po sądach ponoć o to wloką,,, nie wiem dlaczego ale teraz jak głupki mi ślą pismo za pismem i każde ma wadę, nie wiem dlaczego, skoro mają moje dane to albo przekręcą numer mieszkania, albo przekręcą nazwisko - zawsze coś jest nie tak, że jak się uważnie to przeczyta to jest błąd i się im pismo odsyła "pod adresem doręczenia nie przebywa, nie zamieszkuje, nie jest zameldowana osoba wymieniona w piśmie" a oni za dwa tygodnie znowu to samo tylko zamiast XYMN jest XYNN albo XYNM,,, liczą pewnie że ktoś nie zauważy i zapłaci frajersko,,,

Miałem raz problem z Liberty i kiedyś z jakąś inną firmą, ale po wymianie dokumentacji się szło dogadać i sprawa się wyjaśniała,,, niestety PZU jest tak tępe że nic do nich nie dociera,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Wrz 2010, 20:31   

No dobra ale jak chcesz im wypowiedzieć ubezpieczenie to logiczne ze zaznaczasz w systemie WYPOWIEDZ :P jak nie chcesz wypowiadać to o co chodzi :D ?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Podwójne gaźniki
Qba1983 Mechanika silnika 7 15 Kwi 2007, 21:10
xr2fun
Brak nowych postów Podwójne ryglowanie
qualin Elektryka ogólna 2 17 Lip 2020, 19:10
msky
Brak nowych postów [MK3] Czy było podwójne ryglowanie zamka ?
marimar Elektryka 10 20 Lip 2010, 20:13
marimar


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.