Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

ile bedzie mnie kosztowac OC
Autor Wiadomość
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Lip 2010, 18:40   ile bedzie mnie kosztowac OC

witam chciałbym ubezpieczyć swoja fiestę nie mam żadnych zniżek jestem od 2 miesięcy 24 letnim kierowca. Kupiłem auto od innego właściciela który mówił ze ubezpieczenie jest ważne jeszcze do października czy listopada ale dostałem jakieś pismo z PZU i nie bardzo je rozumiem.
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 28 Lip 2010, 19:20   

Matifcb napisał/a:
dostałem jakieś pismo z PZU i nie bardzo je rozumiem.
My też go nie rozumiemy... Bez przeczytania... Może byś skserował i wrzucił :?: Bo na razie to wróżenie z fusów... :fox:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Lip 2010, 19:21   

No ubezpieczenie zachowuje ważność, ale musisz iść do ubezpieczyciela i je na siebie przepisać. Nie wiem, czy ci każą coś dopłacać - teworetycznie powinni, bo powinni naliczyć składkę indywidualną dla ciebie, a nie z uwzględnieniem zniżek poprzedniego właściciela. Ale czy w praktyce tak robią, to nie mam pojęcia. Kolejna sprawa, to jak było opłacone to OC, bo jeżeli na raty, to przy przepisywaniu na siebie będziesz musiał tak czy siak zapłacić pozostałą część składki. A jeśli chcesz wiedzieć, ile dokładnie będziesz płącić za swoje OC, jak już sam będziesz zawierał kolejną umowę, to wejdź na stronę Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Masz tam specjalny klakulator, w który wpisujesz dane swoje i samochodu i oblicza ci składkę według taryfikatorów kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych ze wskazaniem wariantu najtańszego.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 29 Lip 2010, 08:32   

Ubezpieczenie z automatu przechodzi na Ciebie, kłania się ustawa " wszelkie prawa i obowiązki zbywcy przechodzą na nabywcę". Przeważnie po 30 dniach TU przysyła pismo, aby udać się celem rekalkulacj składki, czyli w praktyce to tak, że myślą, że masz mniej składek i dopłacić.... :fox: patrzą na wiek itp, jeśli masz więcej to do końca trwania polisy cisza, bo by musieli Ci jeszcze parę złotych oddać, jakbyś miał więcej składek i rekalkulacja wyszła na Twoje. Tak to mniej więcej wygląda.
_________________
 
 
 
JustMario 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lip 2010, 11:10   

To, że przyszło do Ciebie pismo, oznacza, że poprzedni właściciel podciął Ci trochę skrzydła. Zgłosił fakt sprzedaży do ubezpieczyciela. Radzę Ci przerekalkulować OC, bo w przypadku potrzeby (odpukać) skorzystania możesz mieć problemy. Jak poprzedni właściciel nie zgłosi faktu zbycia pojazdu, to w sytuacji "braku potrzeby korzystania" z OC praktycznie nie musisz rekalkulować aż do czasu wygaśnięcia polisy.
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 29 Lip 2010, 16:47   

JustMario napisał/a:
To, że przyszło do Ciebie pismo, oznacza, że poprzedni właściciel podciął Ci trochę skrzydła. Zgłosił fakt sprzedaży do ubezpieczyciela. Radzę Ci przerekalkulować OC, bo w przypadku potrzeby (odpukać) skorzystania możesz mieć problemy. Jak poprzedni właściciel nie zgłosi faktu zbycia pojazdu, to w sytuacji "braku potrzeby korzystania" z OC praktycznie nie musisz rekalkulować aż do czasu wygaśnięcia polisy.

Oznacza to, że pewnie będziesz musiał dopłacić coś, z racji tej rekalkulacji. Nie bój się, między ubezpieczycielami panuje przepływ informacji, doskonale wiedzą, ile masz zniżek, a wiek to wiadomo - poprzedni właściciel zgłosił Twoje dane.
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Lip 2010, 18:07   

kazio-n napisał/a:
Nie bój się, między ubezpieczycielami panuje przepływ informacji
Raczej kiepski ja zawsze muszę nosić zaświadczenie z poprzedniej firmy, chyba że ubezpieczam u swojego agenta, wtedy On wie ile co i jak,,, a jak kupuje auto i jest rekalkulacja to zawsze muszę historie im słać,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 29 Lip 2010, 19:15   

kazio-n napisał/a:
Nie bój się, między ubezpieczycielami panuje przepływ informacji, doskonale wiedzą, ile masz zniżek
dopiero powstaje taki system..
ale dobrze, że jest taki wymóg pokazywania zaświadczeń o zniżkach. lepiej raz je załątwić, niż potem się martwić przy... wielkim "W"
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 3 Sie 2010, 09:19   

Ja kupiłem auto pod koniec maja.'Dziadek' płacił w PZU 376zł rocznie. Zapłacił pierwszą ratę, która była by jeszcze ważna do października (188zł). Tak samo jak autor tematu dostałem owe pisemko. Poszedłem do ubezpieczalni i się dowiedziałem, że nie będzie rekalkulacji jeżeli chcę zapłacić 2 ratę. Więc za 188zł mam spokój do kwietnia.

aha jak kobieta spisywała umowe na mnie to w czesci obliczania składek wszystko przekreslila i dopisala 'bez rekalkulacji'
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 3 Sie 2010, 10:59   

Ja tam o rekalkulacji pierwsze słyszę, bądźmy szczerzy że konkurencja na rynku ubezpieczeń jest tak duża i jak coś nie heja to agent wie że możesz szybko zwinąć żagle do innego, łachy bez :-P a zresztą teraz przez neta można sobie samemu wykupić więc ja z grymaszeniem sie nigdy nie spotkałem.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Sie 2010, 15:02   

TSRules napisał/a:
konkurencja na rynku ubezpieczeń jest tak duża i jak coś nie heja to agent wie że możesz szybko zwinąć żagle do innego
Jak minie 30 dni od daty zakupu to nie da rady, musisz dopłacić,,, nie da się już wtedy uciec,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 3 Sie 2010, 20:54   

TSRules napisał/a:
agent wie że możesz szybko zwinąć żagle do innego
agent, to ma g.. do gadania.. może multiagenci...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Sie 2010, 00:58   

http://img838.imageshack....27/43909454.gif
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Sie 2010, 10:18   

Kolego zamazałeś w piśmie numer rejestracyjny pojazdu który jest jawny i nie stanowi danych osobowych,,, a zostawiłeś właśnie dane odbiorcy listu które raczej jawne nie są,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Sie 2010, 10:56   

wiem nie chcialo mi sie tego zmieniac juz pozniej.. dzieki za pouczenie i jak mozna proisic to prosze o wyjasnienie co to oni ode mnie chca:)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Sie 2010, 11:08   

Pewnie minęło już 30 dni od daty zakupu pojazdu więc nie masz wyjścia, OC przeszło na Ciebie, PZU cie poinformowało że jeśli OC była zapłacone w całości przez poprzednika to on nie będą dokonywać przeliczenia i nie będziesz musiał dopłacać,,, czyli w sumie masz spokój do końca trwania polisy, choć wypadało by się do nich przejść i formalnie załatwić sprawę,,, jak nie wypowiesz umowy OC na jeden dzień przed końcem jej trwania to PZU zawiąże z Tobą automatycznie następną umowę OC na kolejny rok,,,

Jeśli nie minęło 30 dni od zakupu, możesz zrezygnować z OC w PZU i ubezpieczyć auto na siebie gdzie indziej,,, ale musisz wypowiedzieć nie później niż 29 dni od zakupu auta,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 7 Sie 2010, 17:39   

ja polisa opłacona na conajmniej kilka mies., to nie wiem jaki sens jest rezygnować. lepiej dopłacić ewentualną rekalkulację. nawerj jeśli jest 1 rata już zapłacona, to też warto sie zastanowić nad przedłużeniem na siebie. ale pamiętajcie, to nie daje zniżki po zakonczeniu polisy. musi ona trwać na właściciela 12 mies. Jednak staż można zaliczyć. przykładowo miałeś 6 mies. OC na jakimś aucie i przedłużyłeś OC na nowym wozie np. 6 mies. daje to rok... czyli - 10% :) to tak od siebie...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Sie 2010, 19:59   

Tutaj możesz sobie skonfigurować przykładowe ubezpieczenie http://ocac.pzu.pl/ocac/ ciężko powiedzieć ile zapłacisz ale moim zdaniem warto wybrać renomowaną firmę.
_________________

 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 28 Sie 2010, 09:34   

wg mnie lepiej tu http://ipolisa.pl/kalkulator/
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 28 Sie 2010, 20:48   

firion7 - renoma renomą, gdzie masz OC nie ma znaczenia, bo Tobie powinno wisieć jak wypłaca zakład, kiedy w kogoś uderzysz. To zmartwienie poszkodowanego. Dla Ciebie powinno być ważne, żeby OC było jak najniższe, a PZU, od kiedy pamiętam, stawki ubezpieczenia OC ma - delikatnie ujmując - niezbyt korzystne.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów ciagnie mnie na lewo
Gość Mechanika ogólna 4 31 Sty 2007, 15:55
LOY
Brak nowych postów Ten olej bedzie dobry ?
fiestanl Mechanika silnika 7 12 Sie 2019, 20:10
Jaszczur
Brak nowych postów Tłumnik czy bedzie Pasował
Gość Tuning mechaniczny 8 19 Lis 2006, 09:31
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Pomocy moze ktos mnie oswieci.
misio161 Mechanika 10 19 Lut 2008, 13:50
madek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.