Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
10 Lip 2014, 16:09
[MK6] Klimatyzacja - nie załącza się
Autor Wiadomość
thomas90
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2010, 14:58   [MK6] Klimatyzacja - nie załącza się

Nie działa mi klima sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są OK. Włącznik A/C zapala sie ale nie zalancza klimy. Chcial bym sie dowiedziec w ktorym miejscu są przekaźniki odpowiedzialne za zalanczanie klimy. Bo gosc podpiol mi na ostro kabelki kolo sprezarki z akumulatorem i klima dzialala i powiedzial ze to prawdopodobnie przekaźnik, ale nie wiem gdzie on jest.
Za wszelkie informacje z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony przez trzeci 14 Cze 2010, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jery13 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jurek
Wiek: 63
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Jawor / Legnica
Wysłany: 14 Cze 2010, 16:04   

Przekaźnik znajduje się w przedziale silnika w pobliżu akumulatora, przynajmniej tak było w fieście z silnikiem 1,25 zetec . dokładniejszego położenia nie powiem ,bo sprzedałem fiestę.
Ja w poszukiwaniu przekaźnika skorzystałem z książki , która dostałem z fiestą z salonu.
Też miałem podobny problem , wyciągnąłem przekaźnik i włożyłem z powrotem - pomogło.
 
 
thomas90
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2010, 07:23   

Patrzyłem na te przekaźniki w bloku silnika kolo akumulatora, pod puszką plastikową były ukryte 2 przekaźniki, ale miejsce jest na jeszcze 2(moze zostały wyciągnięte:)).Rozebralem te przekaźniki z obudowy i wydaje mi się że są sprawne.Zresztą mam pytanie jak sprawdzić przekaźnik czy mam dobry???

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 07:49 ]
Czy ktoś posiada schemat elektryczny do klimatyzacji Ford Fiesta VI 1.4TDCi 2004r.?

Mój email: thomas90@poczta.fm

Z góry dziękuję

[ Dodano: Sob Cze 19, 2010 15:52 ]
rozebrałem przekaźnik i jak palcem zalanczylem to klima działa. Wzialem wszystko pomierzylem i napiecia sa OK i bezpieczniki tylko maly prad i on nie zalancza przekaznika, ale dlaczego to juz nie wiem. Moze ktos bedzie umial mi odpowiedziec na to pytanie
 
 
jadrian 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21 Sie 2013, 17:38   

Witam Panowie!
Mam podobny problem z kilmą ;/ Do tej pory klima się załączała lecz teraz odmówiła posłuszeństwa ;/ Nie ma już tego "cykania" ani obroty nie wzrastają. Dodam, że miesiąc wcześniej uzupełniłem czynnik.
Koło akumulatora mam 4 przekaźniki:2 czarne i 2 szare. Nie wiecie czasem który jest od klimy?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Sie 2013, 21:32   

Aleś trupa odkopał... :)

Taka informacja powinna być w książce, którą bardzo łatwo znaleźć na google (to może zająć mniej czasu niż czekanie na odpowiedź, bo mało prawdopodobne, że ktoś z pamięci takie rzeczy napisze :) ).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
jadrian 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 22 Sie 2013, 13:10   

Pufcio napisał/a:
Aleś trupa odkopał...


No wiem :ups: przepraszam ;-(
Pufcio napisał/a:
Taka informacja powinna być w książce, którą bardzo łatwo znaleźć na google


Szukałem, ale znalazłem po włosku :P a trochę mi nie po drodze z tym językiem :)
Ale zapytać zawsze warto :) Może ktoś, coś, kiedyś, miał podobny przypadek i podzieli się rozwiązaniem, a wiadomo, że lepiej jest zaoszczędzić parę PeeLenów niż dać mechanikowi.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Sie 2013, 13:18   

Zawsze jest angielski... :)

http://www.mediafire.com/...er+Handbook.pdf
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
jadrian 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 28 Sie 2013, 17:50   

Pufcio, dzięki za linka, na pewno się przyda, chociaż mam nadzieję żeby jednak się nie przydał :P
Problem z klimą został rozwiązny...urwał się jakiś kabel od spodu. Teraz gro i bucy..ale upałów już nie ma :P
 
 
moreluz 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Maj 2015, 13:07   

Cześć

Tak wiem, "złota łopata" jednak problem jak powyżej. Klima przestałą się załączać.
Kontrolka na przycisku się zapala, ale brak zmian w obrotach i pracy wentylatora (stoi).
Po dostaniu się do przekaźnika F80B-14B192-AA i ręcznym jego załączeniu wentylator się załącza.
Gdzie szukać przyczyny? Padnięty przekaźnik? - używki są za parę złotych, ale czy to to?
Kable jak wyżej ktoś pisał są całe to samo bezpieczniki.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Maj 2015, 16:37   

Przyjrzyj się wtyczkom wpiętym w węże klimy, potraktuj kontakt sprayem i zobacz czy ruszy. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 5 Maj 2015, 20:13   

moreluz, a ilość czynnika w układzie prawidłowa?
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
Emka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Classic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Emilia
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2014
Posty: 65
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Maj 2015, 11:38   

Też nie chcąc bałaganić, podczepię się pod wątek. Może Ktoś to przeczyta i coś podpowie. Wiem, że na odległość to jak wróżenie z kart, ale...

Fiesta MK6, 2005 rocznik, klima napełniona, odgrzybiona, wymieniony filtr - rok temu. Używana latem troszkę częściej, a przy próbie odpalenia na wiosnę - kicha. Dmuchawa działa na każdych obrotach, kontrolka A/C się zapala, przy czym słychać włączanie/wyłączanie - pyknięcie, chyba jakiegoś przekaźnika. Działa zamykanie obiegu w kabinie. Wstępna wizyta w serwisie stwierdziła brak nieszczelności i prawidłowe ciśnienie płynu w obiegu. Podobno coś z elektroniki padło. Prędkość auta nie ma wpływu - przy każdej klima nie działa. Przy jej załączaniu nie obserwuję spadku obrotów.

Podejrzewam, że wobec stosunkowo niewielkiej eksploatacji, naprawa może sprowadzić się do sprawdzenia/oczyszczenia połączeń, wtyków, styków, itp. Może ten model ma jakieś standardowe, często występujące uszkodzenia, na które mogę zwrócić uwagę i wstępnie sprawdzić. Naślę brata z miernikiem, to coś może pomierzy i dzięki Wam cudownie przywróci chłodzenie do życia.

Tylko o jakieś punkty orientacyjne poproszę, żebyśmy nie grzebali po drugiej stronie. :)
 
 
arwa1977 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 2
Skąd: lubuskie
Wysłany: 8 Maj 2015, 16:49   

Witam,
również podepnę się pod temat.
Klima nie działa a mianowicie - zwierzę typu kuna;-) pourywało przewody we wtyczce która wpięta jest w jeden z przewodów klimy (na zdjęciu). Efektem było to że klima nie startowała a jedynie zapalała się kontrolka na przycisku. Elektryk ze względu na to że przewody były wyrwane z wtyczki - zarobił je - jak sam powiedział "chyba dobrze" ;-) tzn. chyba we właściwe miejsca. Teraz do świecącej kontrolki doszły nowe efekty dźwiękowo - wizualne tzn. po wciśnięciu przycisku zapala się kontrolka, po 1-2 sek. słychać takie pyknięcie i czuć delikatne szarpniecie po czym załącza się na pełną moc wentylator chłodnicy ! - a klima dalej nie chłodzi - czynnik na pewno jest. Cóż się mogło stać ? Przekaźnik? Zamienione przewody we wtyczce ? Czy coś innego ?
Ewentualnie gdyby któryś z kolegów mógł zamieścić zdjęcia tejże wtyczki z oryginalnymi kablami tzn. jak powinny być podłączone - zweryfikuje czy mechanik dobrze je zarobił.
Pozdrawiam

P.S. A wentylator chłodnicy ma tak ruszać na pełnych obrotach ? bo jakoś wcześniej tego nie zauważyłem jak klima działała... - teraz kręci jak szalony...

 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 8 Maj 2015, 22:09   

Najlepiej spiąć na krótko elektromagnes i zobaczyć czy ruszy jak nie to serwis sprężarki murowany :(
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Emka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Classic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Emilia
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2014
Posty: 65
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Maj 2015, 23:48   

Gdzie szukać bezpieczników do tego? Czy jak się kontrolka świeci i słychać kliknięcie przy włączaniu/wyłączaniu, to bezpieczniki są ok i ten elektromagnes też?
 
 
KOJAK2 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: Ogrodowa
Wysłany: 21 Maj 2015, 17:29   

Ważna informacja dla osób które mają właśnie taki problem że lampka się świeci a klima nie działa.
Miałem ten sam problem już 2 lata pod rząd a przyczyną są czujniki ciśnienia klimatyzacji! Powiedzcie o tym swoim mechanikom. Pierwszego roku padł mi czujnik ten na dole przy sprężarce a następnego za prawą przednią lampą. Koszt takiego czujnika to ok 50zł używany.
Pamiętajcie o tym bo u mnie się panowie naszukali zanim problem został rozwiązany ;)
Mam nadzieje że komuś pomogłem :)
 
 
moreluz 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Lip 2015, 11:56   Re: [MK6] Klimatyzacja - nie załącza się

W moim przypadku nieszczelny przewód klimatyzacji - wpierw powoli schodziło ciśnienie co spowodowało brak załączania klimatyzacji (mimo zapalonej kontrolki), a po nabiciu wyrwało dziurę w przewodzie. Problem jest o tyle poważny, że nie mogę dorwać takiego przewodu :(
Moje autko jak w profilu.

Zatem:
Jaszczur napisał/a:
moreluz, a ilość czynnika w układzie prawidłowa?

Twoja diagnoza prawidłowa.
 
 
driver90

Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Janusz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 11
Wysłany: 31 Lip 2015, 17:38   Re: [MK6] Klimatyzacja - nie załącza się

Witam , mam problem z klimatyzacją, pomimo tego,że w tym roku była czyszczona po załączeniu wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach. Ma ktoś pomysł na to, co to może być ?
 
 
szagrad 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 62
Skąd: Polkowice
Wysłany: 31 Lip 2015, 20:51   Re: [MK6] Klimatyzacja - nie załącza się

Filtry wymienione?
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 1 Sie 2015, 13:58   Re: [MK6] Klimatyzacja - nie załącza się

moreluz napisał/a:
Problem jest o tyle poważny, że nie mogę dorwać takiego przewodu :(



Pierwszy lepszy zakład hydrauliki siłowej i dorobią na wymiar z końcówkami.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.