Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Jaki autoalarm?
Autor Wiadomość
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 3 Mar 2005, 10:58   Jaki autoalarm?

Witam mam zamiar założyć autoalarm i centralny zamek do fiestki,tylko niwiem jaki wybrać.Mam trzy do wyboru mianowicie SILIKON,LANGEFORD,TYTAN,funkcje mają praktycznie takie same cena też porównywalna,dlatego mam trudny wybór.Jaki byście polecili?
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 3 Mar 2005, 11:00   

Witam
Przenosze to do elektrycznych spraw, ze względu że tu to zginie, a tam pozostanie i może pomoże innym w przyszłości.
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 3 Mar 2005, 20:13   Re: Jaki autoalarm?

Darek s napisał/a:
Witam mam zamiar założyć autoalarm i centralny zamek do fiestki,tylko niwiem jaki wybrać.Mam trzy do wyboru mianowicie SILIKON,LANGEFORD,TYTAN,funkcje mają praktycznie takie same cena też porównywalna,dlatego mam trudny wybór.Jaki byście polecili?


Silicon

Dość przyzwoity alarm, chyba z tych wszystkich trzech najlepszy i najdroższy, dość sporo funkcji posiada, nawet takich niepotrzebnych moim skromnym zdaniem, np. włączenie świateł awaryjnych podczas pracy silnika w momencie otwarcia jakichkolwiek drzwi w samochodzie. No, ale za bajery się płaci. Można tę funkcję zdeaktywować. Silicony mają bardzo duży zasięg pilota, dzięki wysuwanej antence. Mają jednak jedną wadę; piloty głupieją na mrozie - centralka nie reaguje na komendy pilota :cry:. Sporadycznie zdarza się to, ale zdarza...
Dość często padają układy scalone w pilocie, wtedy naprawa pilota w ASO Silcona. Droższe wersje tego alarmu mają switcha do wyłączania przycisków pilota.

Langeford

Stary dobry alarm, ponoć już nie produkowany ponieważ producent nie postarał się o certyfikat na kraje UE. Zastanawiam się teraz czy chodzi Ci o LANGEFORDA czy LEGENDFORDA bo to dwa różne alarmy, ten drugi zdecydownie odradzam. Pierwszy raczej też, ale tylko z tego względu, że mogą być kłopoty z zakupem i wprogramowaniem nowego pilota do centrali, w razie zgubienia jednego z pilotów. No chyba że jestem w błędzie i ktoś jescze dystrybuje i serwisuje te alarmy w naszym pięknym katolickim kraju. Stosunkowo dość mało awaryjne. Najczęściej padają switche w pilotach, ale to nie jest duży problem z wymianą takiego switcha. Polecam, ale pod warunkiem, że jest wiarygodny importer tych urządzeń, bo co będzie jak zginie jeden z pilotów i trzeba będzie kupić drugi???

Tytan

Polski produkt z firmy Digital Systems. Raczej niezły, jak za te pieniądze(myślę tu o cenie producenta, nie pośrednika). Najlepiej znam model DS-200. Pilot strojony laserowo, więc nie ma możliwości gubienia częstotliwości pracy pilota, bardzo mała centralka. Piszę o tym, ponieważ późniejsze wersje Foxów miały pilota strojonego trymerem i tu był bool, po upadku pilot nie kontaktował się z centralą. Producent krajowy i dość solidny. Na początku nie lubiłem tych alarmów, ze względu na prostotę i na jeszcze jedną ułomność, ale o tym potem. Zasadniczą zaletą tego alarmu uważam jedną rzecz. Mianowicie można samemu sobie wyprogramować zagubionego, skradzionego pilota. Potrzebna jest tylko do tego instrukcja montażu, a w niej jest opisana procedura programowania pilotów. Pilota można dokupić w prawie każdym zakładzie montażu autoalarmów, gdzie montują Tytana i wprogramować go. Oczywiście stary, znaleziony pilot działał już nie będzie na tę centralkę. To są zasadnicze zalety.
Teraz wady.
Ma jedną, dlatego nie lubiłem go montować. Przy włączniu alarmu syrena ćwierkała 2x, przy wyłączaniu 1x. Kwestia przyzwyczajenia, ale to trochę trwało.
Aha, jeszcze jedno, zainstalowałem tych urządzeń ok. 150 sztuk, były dwie reklamacje. Jedna dotyczyła samej centrali, druga pilota. Obie bezproblemowo załatwione przez producenta. Polecam ten alarm.
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 3 Mar 2005, 21:00   

Dzięki za porade jutro zamontują mi SILIKONA i centralny zamek.
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Mar 2005, 09:29   

A ile cie wyniosla ta zabawa z montazem :?:
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2005, 09:36   

razem z montarzem 700 zł,w tym mam jeszcze ultradzwięki,wstrząsowy ,i jeszcze jakiś czujnik tyko niepamiętam jak sie nazywa.Dodam że siłowniki założyli takie specjalne do forda.
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Mar 2005, 09:44   

Ile dałeś za te siłowniki do centralnego i czy nie było problemów prz instalacji? ftp://dercom.com.pl/serwis/
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
Ostatnio zmieniony przez MARIUSZ.B 4 Mar 2005, 16:47, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2005, 09:51   

MARIUSZBAGAZJA napisał/a:
Ile dałeś za te siłowniki do centralnego i czy nie było problemów prz instalacji?

Montowała mi to firma,ja sie na tym nieznam :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [mk6] autoalarm
bartikrasnik Elektryka 3 28 Cze 2009, 15:21
bartikrasnik
Brak nowych postów [MK4] autoalarm co kupic
zimzia Elektryka 13 25 Lis 2009, 15:18
sebas
Brak nowych postów Autoalarm: lampka wewnętrzna+kierunkowskazy
Bit1 Elektryka 2 22 Wrz 2005, 16:24
Gość
Brak nowych postów [MK4] Autoalarm działa nie prawidłowo
dylimoc Elektryka 2 5 Mar 2010, 20:39
Gość
Brak nowych postów jak sprawdzic czy jest autoalarm?
Gość Elektryka 6 26 Kwi 2009, 19:02
Maki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.