Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Demontaż konsoli środkowej
Autor Wiadomość
Santhanas 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Łukasz
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 16
Skąd: Elbląg
Wysłany: 21 Maj 2010, 09:41   [MK6] Demontaż konsoli środkowej

Witam!

Mam do Was parę pytań, w związku z tym, że chciałbym trochę z kastomizować moją fiestę. Chodzi mi o montaż cb radia w panelu środkowym, tam gdzie jest schowek pod radie i pod pokrętłami od nawiewu.
Wymyśliłem sobie, żeby wyciąc w tym schowku dziurke, i radyjko włożyć tam, oczywiście w ładnym "panelu" na radio, żeby wszystko wygladało estetycznie.

I tutaj zaczynaja się schody.
1. Czy w tym włąsnie miejscu za tymi plastykami byłoby miejsce, mniej wiecej jakies 18 cm, może trochę mniej?
2. Jak rozebrać ten srodkowy plastyk, który jest przy lewarku skrzyni biegów i niżej przy recznym? Tamtędy puszczał bym kabel i to ważne.

Może któs z Was już coś takiego rozbierał, dla mnie każda uwaga była by bardzo cenna.
_________________
Pozdrawiam!
Santhanas
Ostatnio zmieniony przez trzeci 22 Maj 2010, 04:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 21 Maj 2010, 15:23   

Santhanas napisał/a:
2. Jak rozebrać ten srodkowy plastyk, który jest przy lewarku skrzyni biegów i niżej przy recznym? Tamtędy puszczał bym kabel i to ważne.
Jeśli te plastiki są takie same jak w poliftowej, to siedzą tylko na wcisk, na zatrzaskach. Rozbierałem u siebie i wystarczy je tylko podważyć do góry (z wyczuciem)...

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 15:25 ]
Santhanas napisał/a:
wyciąc w tym schowku dziurke, i radyjko włożyć tam,
Santhanas napisał/a:
1. Czy w tym włąsnie miejscu za tymi plastykami byłoby miejsce, mniej wiecej jakies 18 cm, może trochę mniej?
Obawiam się że jest tam za mało miejsca...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Santhanas 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Łukasz
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 16
Skąd: Elbląg
Wysłany: 21 Maj 2010, 20:19   

Z tym, że konsola jest na zatrzaski to mnie pocieszyłeś :D

Natomiast, twierdząc że może być za mało miejsca to nie jest za dobrze. Generalnie pierwszy pomysł był taki, żeby z prawej strony (od pasażera) zamontować pod tym plastykiem listewkę, kątowniczek tam gdzie są przy podłodze te kratki wentylacyjne, i do tego zamontować radio. Ale "proces prywatyzacji" niestety mógłby przebiegać wtedy szybciej bo radio na widoku :/

W takim razie bede musiał pomyśleć o innym miejscu :(
_________________
Pozdrawiam!
Santhanas
 
 
wtyk 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Lip 2010, 14:50   

też dłuuuugo debatowałem nad tym gdzie najlepiej zamontować radio żeby cały czas z nim
nie latać oraz żeby nie było na widoku, po godzinie oględzin i przymiarkach zdecydowałem
się na miejsce pod fotelem, do radia dołączony był kątownik montażowy a pod fotelem
dwie dziury w aluminiowej płycie, wywierciłem więc dwie ładne dziurki w kątowniku od radia
w dziury pod fotelem włożyłem dwa kołki od tapicerki samochodowej żeby to jakoś przykręcić
ustawiłem radio raz a porządnie i w razie wypadku mam do niego dostęp "na pamięć" czyli
ręka pod siedzenie :)
na wierzchu znajduje się tylko grucha i wtyk zapalniczki

Pozdrawiam
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lip 2010, 14:55   

wtyk, a co ze slyszalonoscia ? podlaczyles radio pod glosniki smaochodu czy dodatkowy glosnik ?? bo zapewne slabo slychac na radiowym glosniku
_________________
 
 
gutek2184 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: lbn
Wysłany: 6 Wrz 2010, 22:20   

Parzych napisał/a:
Santhanas napisał/a:
2. Jak rozebrać ten srodkowy plastyk, który jest przy lewarku skrzyni biegów i niżej przy recznym? Tamtędy puszczał bym kabel i to ważne.
Jeśli te plastiki są takie same jak w poliftowej, to siedzą tylko na wcisk, na zatrzaskach. Rozbierałem u siebie i wystarczy je tylko podważyć do góry (z wyczuciem)...

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 15:25 ]
Santhanas napisał/a:
wyciąc w tym schowku dziurke, i radyjko włożyć tam,
Santhanas napisał/a:
1. Czy w tym włąsnie miejscu za tymi plastykami byłoby miejsce, mniej wiecej jakies 18 cm, może trochę mniej?
Obawiam się że jest tam za mało miejsca...


Niestety tak nie jest jak po lifcie. Musisz zdemontować schowek pasażera tam są dwie śruby, dalej wyciągasz włacznik od ogrzewania tylnej szyby tam są dwie śruby, dalej demontujesz cały panel pod kierownicą tj wyciągasz ten malutki schowek i tam masz dwie śruby na samym dole masz 3 śruby jak się schylisz do pedałów. Jeśli już to zdemontujesz to ujrzysz jeszcze dwie śruby od tego panela co chcesz wyjąć. odkręcasz i reszta na zatrzaskach ale jeszcze nie tak łatwo jeśli masz tak jak w mojej że element konsoli jest zespolony wraz z nawiewami to po wypięciu już z zatrzasków zapamiętaj ustawienia wentylatora tzn. toru nawiewu. Bo żeby zdemontować kompletnie plastik potrzebujesz śrubokręt gwiazdkowy jeszcze do odkręcenia sterowania nawiewem. UWAGA zanim cokolwiek przy tym nawiewie zaczniesz szarpać musisz zwolnić linkę będzie tam taki zacisk wciskasz go i ściągasz linkę jak w rowerze z hamulca. Wypinasz wtyczki i gotowe. Panel zdemontowany :) Wiem bo robiłem podświetlanie radia kilka dni temu. Pozdro
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 6 Wrz 2010, 23:09   

gutek2184 napisał/a:
Niestety tak nie jest jak po lifcie. Musisz zdemontować schowek pasażera tam są dwie śruby, dalej wyciągasz włacznik od ogrzewania tylnej szyby[...]
Jesteś pewien że w przedliftowej trzeba to wszystko rozbebeszyć, aby wyciągnąć plastik w którym siedzi lewarek zmiany biegów i mieszek <???>
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 7 Wrz 2010, 00:23   

Ja dzisiaj ściągałem ten tunelik, gdzie jest lewarek. Po zdjęciu tych dwóch plastikowych klapek przy nogach kierowcy i pasażera są z każdej strony po dwie śrubki i zaraz za hamulcem ręcznym jest jedna mała śrubka. Żeby się do niej dostać trzeba zdjąć ten plastik pod hamulcem ręcznym. Po odkręceniu tych śrubek najlepiej dać bieg 2,4 albo R i zaciągnąć ręczny coby łatwo wymanewrować z całym tunelem.
 
 
 
gutek2184 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: lbn
Wysłany: 7 Wrz 2010, 11:15   

Parzych napisał/a:
gutek2184 napisał/a:
Niestety tak nie jest jak po lifcie. Musisz zdemontować schowek pasażera tam są dwie śruby, dalej wyciągasz włacznik od ogrzewania tylnej szyby[...]
Jesteś pewien że w przedliftowej trzeba to wszystko rozbebeszyć, aby wyciągnąć plastik w którym siedzi lewarek zmiany biegów i mieszek <???>


Oj przepraszam najmocniej wypowiedź dotyczyła demontażu radia. Dałem palmę ale może mu się przyda. U mnie te plastiki od lewarka są tylko na zatrzaskach i to się zgadza :ups:

I co do koncepcji wycinania dziurki to nie ma możliwości sterowanie nawiewami jest praktycznie na dnie obudowy nie zmieścisz tam absolutnie nic. Jak chcesz obrazka to poszukaj na allegro tej przedniej obudowy z nawiewami czy bez często są zdjęcia robione od tyłu i przodu to zobaczysz że nie ma tam co wyciąć aby ci się zmieściło CB.

I przy okazji zień tytuł postu bo konsola środkowa to ta gdzie jest zamontowane radio. Pozdrawiam
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Wrz 2010, 00:08   

gutek2184 napisał/a:
I co do koncepcji wycinania dziurki to nie ma możliwości sterowanie nawiewami jest praktycznie na dnie obudowy nie zmieścisz tam absolutnie nic.
gutek2184, ale Ty nadal chyba nie bardzo wiesz, gdzieSanthanas chciał to CB umieścić... Chodziło o ten plastik w którym siedzi lewarek, nie pokrętła od nawiewów...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Demontaż pompy wody w mk2.
Rancikk1 Mechanika silnika 8 20 Lip 2015, 10:01
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.