Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

OC 1035zł, jak zmniejszyć?
Autor Wiadomość
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 12 Maj 2010, 09:30   

Mościak napisał/a:
1000zł rocznie za takie autko to śmiech na sali.


a co Ty kolego myslisz, ze ktoś od razu da Ci zniżke 50%? wcześniej czy później to i tak bedziesz musiał sam na siebie wziąć OC w całości, ja teraz za swoją xrkę zapłaciłem 900pln za rok..wiem, że dużo ale jak sobie wyobrażam, ile bym zapłacił za auto warte np. 20k to :hahaha:
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Mościak 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 40
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Maj 2010, 10:11   

bidżej napisał/a:
może mama nie ma prawa jazdy? :yyy:
ma :)

Pele napisał/a:
Rozumiem że niedawno kupiłeś auto i jeszcze nie płaciłeś "swojego" ubezpieczenia tylko jeździłeś na tym poprzedniego właściciela ??
tak
Pele napisał/a:
Popieram JoeMix, sprzedaj auto.
Nie potrzebuję waszych rad :) . Pytanie jest co zrobić żeby zmniejszyć OC, czy dobrym rozwiązaniem jest "sprzedanie" auta mamie, a nie czy sprzedać auto :)
Pele napisał/a:
Popełniasz błędy to bądź przygotowany na konsekwencje.
dzięki za kolejną radę, ale nie trzeba - jestem przygotowany
pP napisał/a:
a co Ty kolego myslisz, ze ktoś od razu da Ci zniżke 50%?
dziwię się, że za jedną stłuczkę zabrali wszystkie zniżki... Nie oczekuję OC 250zł... ale nie też wolałbym mniej niż 1000 :-)
_________________
1.1i 55km
 
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 12 Maj 2010, 10:13   

Mościak napisał/a:
dziwię się, że za jedną stłuczkę zabrali wszystkie zniżki... Nie oczekuję OC 250zł... ale nie też wolałbym mniej niż 1000


kolego jesteś 5 lat młodszy odemnie i miałeś jakieś zniżki??????
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Mościak 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 40
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Maj 2010, 10:54   

pP napisał/a:
Mościak napisał/a:
dziwię się, że za jedną stłuczkę zabrali wszystkie zniżki... Nie oczekuję OC 250zł... ale nie też wolałbym mniej niż 1000


kolego jesteś 5 lat młodszy odemnie i miałeś jakieś zniżki??????
Miałem zniżki 60% po ojcu i zwyżkę 30% za wiek = zniżka 30%
_________________
1.1i 55km
 
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 37
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 12 Maj 2010, 11:30   

pP napisał/a:
Mościak napisał/a:
1000zł rocznie za takie autko to śmiech na sali.


a co Ty kolego myslisz, ze ktoś od razu da Ci zniżke 50%? wcześniej czy później to i tak bedziesz musiał sam na siebie wziąć OC w całości, ja teraz za swoją xrkę zapłaciłem 900pln za rok..wiem, że dużo ale jak sobie wyobrażam, ile bym zapłacił za auto warte np. 20k to :hahaha:

Do tego dochodzi fakt, że co roku podwyższają składkę :yes: Miałem Simsona ubezpieczonego w HDI Asekuracja - 50zł OC, 50zł NNW. W Warcie wyliczyli 147zł, w PZU 120zł, w Hestii 98zł - za samo OC, bez zniżek ( bo nie miałem ). Po roku przyszło mi do płacenia za OC w HDI 87zł - podnieśli składkę !! Więc zniżki, a miałem 15% - 10% za bezszkodowość i 5% za kontynuację o kant du**. Potem zmienili przepisy, że znizki z motorowerów na auta nie przechodzą - obleciałem Wartę, PZU, Allianz, Hestię ( takie biura są u mnie w miejscowości ) i co.... to samo. Musiałem na Mamę przerejestrować Fiestę bo bym 30% zwyżki za wiek oraz 10% za mniej niż dwuletnie posiadanie prawa jazdy. Krew mnie zalewa jak zdzierają z ludzi a co do czego do odszkodowanie jak świnia niebo się zobaczy - jak miałem kolizję Simsonem to z PZU walczyłem i nic nie wywalczyłem, a NNW też o kant du** rozbić - nic nie przyznali.
_________________
 
 
 
ivanek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 124
Skąd: O-ca
Wysłany: 12 Maj 2010, 12:13   

A ja trafiłem na promocję w Allianz - brak jakichkolwiek zwyżek. Mościak: najlepiej będzie jak się przejdzie i popytasz bo na chwilę obecną nic innego nie wymyślisz. Tylko mów wprost że był dzwon i tyle.
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Maj 2010, 16:29   

Mościak napisał/a:
Nie potrzebuję waszych rad :) . Pytanie jest co zrobić żeby zmniejszyć OC, czy dobrym rozwiązaniem jest "sprzedanie" auta mamie, a nie czy sprzedać auto :)


Skoro nie potrzebujesz rad to nie będę Ci doradzał zmiany ubezpieczyciela czy sprzedaży auta.

Mościak napisał/a:
Miałem zniżki 60% po ojcu i zwyżkę 30% za wiek = zniżka 30%


Dolicz jeszcze zwyżkę za prawo jazdy, pierwszą polisę i kolizję. Idź do Allianz i się dowiesz ile i za co masz.

Mościak napisał/a:
Rozumiem że niedawno kupiłeś auto i jeszcze nie płaciłeś "swojego" ubezpieczenia tylko jeździłeś na tym poprzedniego właściciela ??
tak


Dopłacałeś 100zł jeszcze przed kolizją ?? Ile Ci wyszło OC w momencie przepisywania (jak pierwszy raz poszedłeś, przed kolizją)

ivanek napisał/a:
najlepiej będzie jak się przejdzie i popytasz bo na chwilę obecną nic innego nie wymyślisz. Tylko mów wprost że był dzwon i tyle.


Przyznanie się do dzwona jest równoważne z dodatkową zwyżką bądź obniżeniem zniżek. Czyli i tak będzie drogo, znaczy na to samo wyjdzie.

Przy przepisywaniu zniżek od innego ubezpieczyciela (w moim przypadku u Allianz) rok bezszkodowej jazdy = 10% zniżki, jeśli w danym roku była kolizja to odejmowali 10%.

Mościak napisał/a:
czy dobrym rozwiązaniem jest "sprzedanie" auta mamie


Auto masz zarejestrowane na siebie i ojca już ?? W przypadku sprzedaży mamie będą dodatkowe koszty przerejestrowania auta.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Maj 2010, 16:37   

Właśnie dlatego ceny idą w górę, myślicie że tam w ubezpieczeniach frajerzy pracują,,, przecież widzą że płaci się OC wyliczone na doświadczonego kierowcę o niskim ryzyku kolizji, a faktycznie prowadzić będzie młodzik o wysokim ryzyku,,, więc muszą sobie to jakoś odbić,,, statystyki niestety nie są wesołe,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mościak 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 40
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Maj 2010, 13:24   

Co ciekawe, doczytałem, że te 1000zł to tylko pierwsza rata w Allianz. Poszedłem do PZU i 486zł na rok :) . Także problem rozwiązany
_________________
1.1i 55km
 
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 37
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 22 Maj 2010, 13:39   

JoeMix napisał/a:
Właśnie dlatego ceny idą w górę, myślicie że tam w ubezpieczeniach frajerzy pracują,,, przecież widzą że płaci się OC wyliczone na doświadczonego kierowcę o niskim ryzyku kolizji, a faktycznie prowadzić będzie młodzik o wysokim ryzyku,,, więc muszą sobie to jakoś odbić,,, statystyki niestety nie są wesołe,,,

Przestań z tymi statystykami. Wszem i wobec wiadomo, że ubezpieczalnie chcą szybkie i duże pieniądze zarabiać na Nas.
_________________
 
 
 
moci 

Model: Inne auto
Wersja: C
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 92
Skąd: bzin
Wysłany: 22 Maj 2010, 23:12   

to moja była fiesta za ubezpieczanie wyceniona była na 385zł to myślałem że dużo ze zwyżkami 30% i zniżka ojca 60 %

a teraz mam seata cordobę 1,9tdi i płace 550zł i na mnie i na ojca stoi
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 23 Maj 2010, 01:20   

Mościak, cos kombinujesz..
w 1 roku w Allianz masz zwyżkę za wiek + 30%
jeśłi kupiłeś auto i nie masz tego oc pełnego roku, to sorry..masz zwyżkę za wiek. ale tylko jeden pełny rok
jeśli np. nie miałes wogóle zniżek, masz stłuczkę, to każda firma dowali ci np. 160% czy np. 250 % zwyżki za szkodowość. wpisuj ojca dalej, to nie wyjdzie ci takie coś !!! coś źle wpisujesz
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 23 Maj 2010, 02:37   

widać ze kombinuje
ja mam prawko prawie 5 lat jedna stłuczka zmojej winy na rok za fieste 1.1 mam 700 zł
znizek mam 30% ja mam rate 350 zł na poł roku....
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Maj 2010, 20:49   

Mościak napisał/a:
Co ciekawe, doczytałem, że te 1000zł to tylko pierwsza rata w Allianz. Poszedłem do PZU i 486zł na rok :) . Także problem rozwiązany


Noł łej.

Ten sam zestaw kierowców, te same szkody i zniżki i w Allianz 2000zł / rok a w PZU 500zł / rok? Nieee, nie ma świąt. Coś motasz albo Ciebie omotali.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
Mościak 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 40
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Maj 2010, 22:59   

Otóż PZU zabiera za kolizję tylko 10% zniżki, z czego zostaje mi 50%. Doliczają 50% za mój wiek i wychodzi kwota.

Allianz z kolei, zabrał mi wszystkie zniżki, doliczył zwyżkę za szkodowość, doliczył zwyżkę za wiek i wyszło to tak drogo.

Auto mam nadal na siebie i ojca.
_________________
1.1i 55km
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 31 Maj 2010, 11:27   

Mościak napisał/a:
Allianz z kolei, zabrał mi wszystkie zniżki
kto by w tej firmie ubezpieczał skoro za szkodę biorą wszystkie zniżki. poza tym allianz liczy szkodę tylko na aucie... jak masz z innym problem stłuczkowy, to go to nie obchodzi.
liczysz sobie te zniżki ojca (-10%), jak masz drugi rok oc w tej firmie to nie doliczasz zwyżki za wiek (bez +30%), to co masz za problem?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Mościak 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 40
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2010, 13:11   

szynszyl napisał/a:
Mościak napisał/a:
Allianz z kolei, zabrał mi wszystkie zniżki
kto by w tej firmie ubezpieczał skoro za szkodę biorą wszystkie zniżki. poza tym allianz liczy szkodę tylko na aucie... jak masz z innym problem stłuczkowy, to go to nie obchodzi.
liczysz sobie te zniżki ojca (-10%), jak masz drugi rok oc w tej firmie to nie doliczasz zwyżki za wiek (bez +30%), to co masz za problem?
Czy ja mam problem? Dostałem pismo z Allianz, że OC do zapłaty 1035zł na pół roku, więc wypowiedziałem i ubezpieczyłem w PZU za 243zł za pół roku z takimi samymi danymi. Nie mam problemu.
_________________
1.1i 55km
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 1 Cze 2010, 12:47   

Mościak napisał/a:
Dostałem pismo z Allianz, że OC do zapłaty 1035zł na pół roku...
w allianz musisz potwierdzić zniżki. dostałeś propozycję dopłaty bez zniżek. dlatego przesadzasz i siejesz plotki. czytanie ze zrozumieniem to podstawa ...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
kamil8787 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 75
Skąd: Pińczów
Wysłany: 11 Cze 2010, 15:05   

bidżej napisał/a:
ja mam Fiestę zarejestrowaną na rodzicielkę. OC na mnie wychodziło w granicach 1000-1200pln, na nią w tańszej ubezpieczalni (PZMot) 800... jak widać w zasadzie różnica nie jest katastrofalna (pewnie dlatego, że moja matka jeździ nie bez przygód gy ) i zastanawiam się, czy nie przerejestrować kosiarki na siebie i nie zacząć pracować na swoje zniżki (tym bardziej, że już niedługo kończę 24 lata, więc chyba coś niżej powinno być :-P )...


edytowałem posta bo napisałem trochę nie po polskiemu



Nie wiem wybacz ja mam 23 lata i za fiestolota place na rok 615 zl oc + NNW
Ford tranzit 2.4 TDDI rozwiercony na 2.8 i zarejestrowany na 2.8 oc+NNW+zielona karka 912 zł
Citroen ZX 1.9 TD rok 95 OC+NNW 700 zł
Polonez Truck 1.9TD silnik z ZX 700 Zł

mam 4 wozy na siebie i dziwi mnie kolegi pierwszego gdzie za dzwona ma taką składke choć ma tylko 19 lat.

Jak chcesz spróbuj w AXA ja mam wszystkie auta tam i szykuje się że nowy nabytek w postaci fiesty MK4 też trafi do axy
_________________
Jest:
Fiesta Mk3 1.1i
Clio 1 1.1 pb+LPG
Fiesta mk 3.5 1.6 16 v 88km + lpg futra
 
 
 
Mikel
[Usunięty]

Wysłany: 21 Cze 2010, 20:34   

Ja mam takie pytanie. Poprzednie auto sprzedałem 1,5 roku temu jeździłem nim przez 1,5 roku w pierwszym półroczu lekko przytarłem komuś autko na parkingu (zmiana autka na dużo większe), oczywiście zostawiłem namiary i po telefonie właściciela ustaliliśmy, że pójdzie na OC(coś koło 1000zł). Potem przez rok jeździłem bezszkodowo. Minęło te 1,5 roku bez auta. Teraz wybieram się wykupić O.C. i zastanawiam się jak odbierają ubezpieczyciele taką przerwę i starą szkodę.
Przy okazji, korzystał ktoś z usług multiagentów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zapisać plik z Youtube lub Googlevideo
jackrzec Linkownia 31 30 Paź 2018, 14:27
mihaitydor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.