Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Problem z Fordem Fiesta 1,4 TDCI (2003r.)
Autor Wiadomość
jawas27
[Usunięty]

Wysłany: 14 Maj 2010, 23:28   [MK6] Problem z Fordem Fiesta 1,4 TDCI (2003r.)

Witam. Zakupiłem ostatnio w/w auto. Niestety mam problem - gdy przy zatrzymaniu wcisnąłem sprzęgło, hamulec auto się zatrzymało i następnie gasło. Również na 2 biegu jakby nie miało mocy i przy redukcji na niższych biegach. Na biegach 3-5 działa bez zarzutu.
Potem pojawiły się problemy z zapalaniem. Teraz nie chce wogóle palić.
Moje pytanie jest takie: czy może to być wina akumulatora (sprzedający zapewniał mnie, że był kupiony 2 miesiące temu), świec czy też filtrów (szczególnie paliwowego)?
Proszę o pomoc. Ogólnie chcę wymienić olej, filtr oleju, paliwa i powietrza, zastanawiam się nad świecami. Czy mogę wymienić wszystkie te rzeczy na raz?
Jestem początkującym majsterkowiczem, gdyż jest to pierwsze moje własne auto.
Proszę jeszcze raz o pomoc i sugestie. Dodam, że forum prześledzilem. Czekam na propozycje co to może być, jak to sprawdzić i wymienić itp. Dokładne opisy mile widziane :) :) Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Maj 2010, 07:52   

to slabo przegladales, sprawa swiec byla poruszana i nie ma sesu powtarzac calosci wiec tylko napisze nie wymieniamy swiec <8>
co do pozostalych : wymieniaj filtry i olej i sprawdz kiedy byl wymieniany rozrzad, jesli byl akumulator napewno nie jest przyczyna takiego zachowania auta w trakcie jazdy, odpalanie i owszem, ale co to moze byc :9: trzebaby zrobic dokladny przeglad i zobaczyc, najprawdopodobniej jakis czujnik padl, lub jest na granicy "zawalu"

jak auto zachowuje sie podczas rozruchu, kreci rowno nawet przez dluzszy czas???
ladowales akumulator???
jaki przebieg???
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
jawas27
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2010, 22:09   

Podczas rozruchu auto kręci równo, nawet przez dłuższy czas. Sprawdziłem akumulator i jednak jest ok.
Przebieg wynosi 160 tys. km. Dzisiaj zapaliłem Fieste "na pych". Po tym jak pochodziła pare minut, teraz zapala za pierwszym razem. Niestety problem z gaśnieciem nadal istnieje. Zarówno gdy jadę do przodu jak i do tyłu.
O świecach czytałem, jak i o oleju, filtrach, przyczynach takiego stanu jaki występuje w moim aucie itp. Czekam po prostu na sugestie osób, które miały ten sam problem co ja lub wiedzą jak go rozwiązać.
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 14:12 ]
Dzisiaj po parudziesięciu godzinach przestoju moje auto zapaliło bez problemów za 2 razem. Niestety problem z gaśnięciem pozostaje.
Zapomniałem dodać, że z wydechu wydobywa się ciemny dym. Po zwiększeniu obrotów pojawia się chmura czarnego dymu.
Czekam na podpowiedzi co to może być.
Z góry dziękuje
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Maj 2010, 16:44   

wyglada to na uszkodzenie systemu wtrysku paliwa, najlepiej jednak pojecgac na diagnostyke ;-|
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
jawas27
[Usunięty]

Wysłany: 18 Maj 2010, 12:02   

Dzięki za sugestie. Jak wymienie wszystkie filtry, świece i olej. To napisze czy problemy znikły czy nadal będą. Potem to już chyba tylko diagnostyka i warsztat :sad:

[ Dodano: Pon Maj 24, 2010 18:09 ]
Jak się okazało - auto nie paliło, ponieważ był brak masy w akumulatorze (gdzieś się kabelek przerwał). Niestety okazało się, że wtryski padnięte... auto u mechanika. Zobaczymy co dalej.
Zauważyłem, że pompka do spryskiwaczy nie działa - jak ja można wymienić? Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.