Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Luźny kabel obok pedału hamulca - gdzie go podpiąć?
Autor Wiadomość
Maks
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2010, 12:05   [MK4] Luźny kabel obok pedału hamulca - gdzie go podpiąć?

Witam

Mam Fiestę z 1996 roku, 1,25 Zetec-S ze skrzynią CTX. Samochód śmiga elegancko, jednak jest pewien problem: podczas przełączania na D samochodem dość mocno szarpie, do tego stopnia, że czasem nawet zgaśnie silnik. Podczas jazdy jest wszystko OK. Jednak w trakcie hamowania silnik bardzo mocno ciągnie i po zatrzymaniu również trzeba mocno gnieść hamulec bo auto się bardzo wyrywa. Jakiś czas temu zauważyłem, że koło pedału hamulca zwisa luźno jakiś kabel z kostką. Oglądało to kilku mechaników i wszyscy mówili, że nigdzie nie widzą miejsca na jego podpięcie. Dopiero w tym tygodniu byłem u kolejnego mechanika przy okazji innej naprawy i pokazałem mu ten luźny kabelek. Pooglądał, spróbował łączyć go na kurtko i okazało się, że po zwarciu go podczas przełączania na D lub R silnik lekko zmniejsza obroty i skrzynia przestaje tak mocno ciągnąć, a po rozwarciu kabelków obroty silnika znowu rosną i samochód chce się wyrywać. Stwierdził, że prawdopodobnie poprzedni właściciel zmienił wyłącznik świateł stopu, do którego wcześniej był podpięty ten kabelek. Do tego wyłącznika który jest zamontowany obecnie można podpiąć tylko jedną kostkę.
Mam teraz pytanie oraz prośbę do posiadaczy pojazdów takich jak mój (ze skrzynią CTX) aby pomogli mi zlokalizować miejsce podpięcia owego kabelka. Czy u was faktycznie do wyłącznika świateł stopu są podpięte dwie kostki z kabelkami (szukam takiego wyłącznika w necie, ale nigdzie go nie widziałem, więc może nie tu powinna być wpięta ta kostka). Jeśli nie to może mi ktoś podpowie gdzie powinien być podpięty kabelek który idzie jedną wiązką z kabelkami do świateł stopu i od niej się odgałęzia. Przepraszam, że się tak rozpisałem. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Kwi 2010, 12:13   

Maks napisał/a:
spróbował łączyć go na kurtko i okazało się, że po zwarciu go podczas przełączania na D lub R silnik lekko zmniejsza obroty i skrzynia przestaje tak mocno ciągnąć, a po rozwarciu kabelków obroty silnika znowu rosną i samochód chce się wyrywać
Nic nie znalazłem o tym kabelku, generalnie skrzynka jest elementem wybitnie mechanicznym bez sterowana elektrycznego czy elektronicznego,,, jedynie na wybieraku są krańcówki które rozpoznają położenia neutralne (P, N) i w nich umożliwiają uruchomienie silnika, oraz podbijają bieg jałowy w pozostałych położeniach (znaczy na P, N powinno być więcej niż na D, L)

Maks napisał/a:
po zatrzymaniu również trzeba mocno gnieść hamulec bo auto się bardzo wyrywa
Jak chcesz stać w miejscu to niestety trzeba trzymać nogę na hamulcu, naciśniętym, bo jak popuścisz to auto zacznie jechać, bo w końcu bieg jest załączony,,,

Problem pojawił się teraz czy był od zawsze (zakupu) od kiedy? Miałeś wcześniej auto z automatem jakimkolwiek?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Widziałem, mijałem, wiem gdzie stoi mk1/mk2
podziel się informacją
van Mechanika ogólna 39 29 Lis 2014, 00:18
Wodnikczek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Sygnał wtrysku - gdzie się podpiąć?
PiotrK Elektryka 14 3 Gru 2009, 22:52
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.