Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Trzęsie kierownicą > 80 km/h Pierścienie centrujące
Autor Wiadomość
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 18 Mar 2010, 20:04   [MK4] Trzęsie kierownicą > 80 km/h Pierścienie centrujące

Witam,

Ostatnio borykam się z pewnym problemem, kupiłem alusy 14 z oponami, po zmianie okazało się że telepie kierownicą podczas jazdy na wprost powyżej 80 km/h jak również podczas hamowania ale tylko przy większej prędkości (również około 80-90). I teraz tak, opony przednie już zmieniłem na inne - to samo. Wszelkie zakłady oponiarsie badając felgi twierdzą że są 100% proste. Wczoraj robiłem badanie techniczne i diagnosta stwierdził że zero luzów, z resztą czuć że auto trzyma się kupy, nic nie stuka itp. I wpadłem na pomysł, do tych felg pewien wulkanizator dobierał mi pierścienie centrujące, możliwe jest że niedokładnie dobrał i przez to telepie mi kierownicą?

Dodam że niedawno jezdziłem na zimówkach, felgi stalowe które były prostowane bo były krzywe i nic nie telepało do 100 km/h, zaczęło z dnia na dzień gdzy założeyłem inne kółka.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 19 Mar 2010, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Butcher
[Usunięty]

Wysłany: 18 Mar 2010, 20:12   

miałem tak kiedyś w audi,tzn zamieniłem 16" na 17" i przy prędkościach od 100-120km/h telepało mi kierownicą,sprawdzałem i ważyłem koła w 2 serwisach nie biło ale po założeniu na auto to samo,w końcu okazało się że mam złe pierścienie,kupiłem nowe i problem znikł,tak więc może u ciebie też to wina pierścieni.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 18 Mar 2010, 21:05   

cwirekns_1.25 napisał/a:
możliwe jest że niedokładnie dobrał i przez to telepie mi kierownicą?
Jest to możliwe, jedź do niego i niech dobierze Ci właściwe...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 19 Mar 2010, 20:43   

I wygląda na to że problem na 99% rozwiązany, pierścienie okazały się być ok, a najciekawsze jest to że wsyzstko było w porządku tylko panowie z jednego naszego sądeckiego serwisu wykazali się wspaniałymi umiejętnościami w wyważaniu kół. Dziś pojechałem do poleconego przez kolegę serwisu i facet jak zobaczył jak mam wyważone koła za głowę się złapał. Wyważył ponownie, zdjął mi fabryczne plomby z tarcz hamulcowych (takie cieńkie nakładki ale jednak powodowały napewno lekkie odchylenie koła) i wygląda na to że problem rozwiązany, wczoraj w przedziale 80-90 bojno było jechać bo tak telepało a dziś przy ponad 100 jest ok.

Poszukam na forum czy jest dział polecanych/nie polecanych warsztatów i napewno wpiszę tam co trzeba.

Pozdrawiam
 
 
chudy
[Usunięty]

Wysłany: 19 Mar 2010, 23:34   

no to w takim razie wina zle wywazonej feli bo te podkladki o ktorych piszesz mam u siebie i z nimi nawet przy 180 nic sie nie dzieje, jak ostatnio zmienialem tarcze z klockami zastanawialem sie czy zakladac te podkladki z powrotem bo z deczka zdezelowane juz sa ale skoro tam bylo to zalozylem z powrotem i nic sie nie dzieje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Trzęsie kierownicą przy hamowaniu
wojteq Mechanika 15 30 Sie 2010, 12:53
wojteq
Brak nowych postów [MK4] Trzęsie kierownicą i dziwny dźwięk przy skręcie na max
Gość Mechanika 11 19 Kwi 2010, 23:15
PacMan


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.