Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
22 Cze 2014, 13:54
Weber 2V parę pytań, parę problemów.
Autor Wiadomość
Maćko 


Model: Ford Fiesta Mk1`83
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Maciek
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Bytom
Wysłany: 2 Mar 2010, 21:00   Weber 2V parę pytań, parę problemów.

Mam w obu xrkah Webera 2V niby wszystko działa jednak w białej pojawia mi się taki problem, że przy pewnych obrotach około 2000 obr/min (o ile dobrze pamiętam) "zamula" czyli chwilowo traci moc a czasem w korku przy wciśnięciu w tym momencie sprzęgła kończyło się zgaśnięciem silnika. Czerwona z kolei, pali kosmiczne ilości benzyny i na benzynie kopci, a na gazie przestaje, zużywa olej w jakichś tam ilościach i nie przejmowałbym się kopceniem gdyby występowało cały czas. Wyciągając może pochopne wnioski doszedłem do tego, że gaźnik może mieć z tym coś wspólnego. Ktoś wie jak ustawić domowym sposobem skład mieszanki ? (Pamiętam, że w poldku wystarczyło 2,5 obr wykręcić śrubę regulacyjną ;p) Mam też kilka dysz więc dobiorę najlepsze i najbliższe zalecanym, chyba, że ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi "lepszymi" rozmiarami dysz. No i jeszcze elektryczne ssanie, zasadę działania już mniej więcej ogarnąłem, jednak zastanawia mnie kwestia zasilania (elektryki) Po przekręceniu stacyjki ma się pojawić + zasilający, jest on tam stale ? nie powoduje nadmiernego grzania bimetalu ? Nie odkryłem żadnych tajemnych zapadni tam ale kto wie. I jeszcze skąd ten tajemny + się bierze, w obu autach mam pomieszaną instalację elektryczną i w obu było to zlikwidowane. To ten sam + co na zaworku elektromagnetycznym ? Ma ktoś jakieś rady, doświadczenia z tym gaźnikiem ? Wszystko się przyda. Pozdrawiam
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Mar 2010, 01:07   

Maćko napisał/a:
Ktoś wie jak ustawić domowym sposobem skład mieszanki ?
Udać się do dobrego speca od gaźników, usługa może i z 200 zeta kosztować,,,

Maćko napisał/a:
Mam też kilka dysz więc dobiorę najlepsze i najbliższe zalecanym, chyba, że ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi "lepszymi" rozmiarami dysz.
Najlepciejsza fabryczna dysza, mniejsze zmniejszy zużycie paliwa i znacząco moc, większa zwiększy niewiele moc i znacząco zużycie paliwa,,,

Maćko napisał/a:
Po przekręceniu stacyjki ma się pojawić + zasilający, jest on tam stale ? nie powoduje nadmiernego grzania bimetalu ?
Tak, ma grzać cały czas, nie ogrzewany bimetal stygnie, czyli ssanie się załączy ponownie,,,

Maćko napisał/a:
To ten sam + co na zaworku elektromagnetycznym ?
:yes:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maćko 


Model: Ford Fiesta Mk1`83
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Maciek
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Bytom
Wysłany: 15 Mar 2010, 18:18   

Odnalazłem idealnie odpowiadający zestaw dysz do mk 1 xr2 tylko teraz, która dysza w które miejsce ma iść ? Ma to jakieś znaczenie (pewnie ma ale tak profilaktycznie pytam ;p) wiadomo są dwie "małe" i dwie "duże" małe wchodzą po zewnętrznej a duże w dwa środkowe otwory. I teraz czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy np od strony ssania wkręcamy najpierw "małą" dyszę 50, następnie tą F30/160/115 następnie tą F30/150/120 i ostatecznie tą "małą" dyszę 60.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] Parę problemów z autem
laura1985 Mechanika 8 9 Sie 2011, 23:04
TSRules
Brak nowych postów [MK3] Coś dziwnie buczy?! I parę innych problemów...
pavciio Mechanika 8 13 Sty 2010, 22:00
grzesiek09873
Brak nowych postów Parę pytań organizacyjnych
blood_brother Fiesty na Youngtimer Party 2012 20 13 Lip 2012, 10:39
Piter
Brak nowych postów [MK3] 1.8 D - parę pytań
kubasa976 Silniki diesla 6 22 Maj 2007, 16:31
Marcinus
Brak nowych postów parę pytań nt. mkII
.mat. Mechanika ogólna 3 9 Lut 2005, 14:06
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.