Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

kontrolka oleju miga podczas jazdy
Autor Wiadomość
wandzik 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 54
Skąd: stargard
Wysłany: 12 Lis 2014, 23:11   kontrolka oleju miga podczas jazdy

witajcie. fiesta 1.4 tdci 2002. po odpaleniu kontrolki gasna i wszystko wyglada normalnie. w trakcie jazdy pojawia sie kontrolka oleju. czasem dluzej swieci i znika czasem miga... sprawdzalem olej ale poziom jest ok ale na wszelkie W wlalem 0.5 litra. (teraz to mam ciut za duzo...) mim tego nadal zapala sie podczas jazdy. czasami nawet po odpaleniu auta kontrolka oleju jako jedyna nadal sie swieci... sprawdzilem poziom plynu hamulcowego jest ponizej poziomu min. czy w tych autach komputer informuje w taki oto sposob o tym fakcie czy tez chodzi o olej w turbinie?
pomozcie pleaseeee
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 13 Lis 2014, 00:49   

Może pompa oleju już umiera, bo kontrolka jest od ciśnienia oleju, a nie od niskiego jego poziomu, przynajmniej tak mnie uczyli...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
tbone001 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Wuwua
Wysłany: 13 Lis 2014, 10:58   

Jak dawno temu był wymieniany olej i filtr oleju? Kontrolka powinna reagować na ciśnienie oleju, tzn powinna się zapalić, jeśli ciśnienie spadnie poniżej ustalonej przez producenta silnika granicznej wartości. Ciśnienie oleju jest najniższe przy niskich obrotach i gdy silnik jest dobrze rozgrzany.
Jeśli masz stary olej i filtr, albo nie wiadomo, czy te rzeczy zostały wymienione, to ja bym od tego zaczął (filtry dobre robi np. MANN - kosztują normalnie). Jeśli problem nadal będzie występował, trzeba sprawdzić, czy czujnik ciśnienia oleju nie kłamie (tutaj już raczej warsztat - trzeba podpiąć manometr w miejsce po czujniku i zobaczyć, jakie jest ciśnienie). Wymiana lub naprawa pompy oleju w większości silników jest dość kłopotliwa i najczęściej kosztowna.
Jeśli jesteś pewny stanu i jakości obecnie zamontowanego filtra i wlanego oleju, to oczywiście wymianę można pominąć. Wtedy tylko sprawdziłbym ciśnienie oleju.

Bardzo ważna jest też jakość filtra oleju. Złej jakości filtr oleju stawia zbyt duży opór w układzie smarowania i przez to spada ciśnienie oleju.
 
 
wandzik 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 54
Skąd: stargard
Wysłany: 13 Lis 2014, 23:02   

Dzis bylem w warsztacie... Powiedzieli ze moze byc czujnik cisnienia oleju... Zamowilismy no i po wymianie nadal swieci kontrolka ale juz rzadziej... Dlatego jutro bedziemy miske olejowa sciagac bo tam moze byc taki filterek zapchany. Jak juz to nie pomoze to wtedy wymiana pompy. Fakt jest jeszcze taki ze man wlany olej 5w30 czyli niby prawidlowy ale oleje maja dalsze oznaczenia i ten ma inne niz powinienem miec dlatego od razu bedzie prawidlowy olej. Jutro sie okaze...
 
 
tbone001 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Wuwua
Wysłany: 14 Lis 2014, 09:03   

Ja bym jednak proponował najpierw sprawdzić ciśnienie oleju, zanim się w większe koszty władujesz. Wskazanie, że jest dobrze (lampka się nie pali), albo niedobrze (lampka się pali), to trochę mało informacji. Oczywiście problem może leżeć w zatkanym smoku pompy oleju, złej kondycji pompy oleju, przytkanych kanalikach olejowych, zatkanym filtrze oleju, złej jakości filtra oleju itd. Lepiej by było to dobrze zdiagnozować.

Jakbyś jednak zdecydował się wymieniać olej, to pamiętaj o dobrym filtrze oleju.
Jeśli chodzi o parametry oleju, to ja (chociaż mam inny silnik niż Ty) mam wlany olej 10W40 (Texaco Havoline Extra z dolewką Texaco Ursa Premium TDX 10W40 i Elf Evolution 700 STI 10W40), a powinien być 5W30 z nomami Forda (WSS). Nie ma żadnych problemów z ciśnieniem. Ten 5W30 (z logo Ford) przestałem stosować, bo mi silnik od niego klepał zaworami po jakichś 3-4tys km od wymiany. Filtr wtedy zastosowałem oryginalny.
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 14 Lis 2014, 10:12   

yy jesli to jest to co myslę, to sprawdzcie filtr oleju najpierw, tam jest taki dzyndzelek, moze sie ułamał albo coś.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
wandzik 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 54
Skąd: stargard
Wysłany: 14 Lis 2014, 23:59   

Problem rozwiklany. Po sciagnieciu miski olejowej okazalo sie ze ten smok a w nim ta siateczka byla zapchana i to kawalkami szmatek i tak samo z filtrem czy z przewodami. Wszystko zostalo oczyszczone, nowy filtr i olej to teraz autko smiga. Pytanie Skad sie te kawalki szmatek tam znalazly? Podczas wymiany oleju? Hmm..to juz zagadka z Archiwum X...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] szarpie podczas przyspieszania + miga kontrolka silnik
mrjoy Mechanika 4 9 Sty 2013, 21:14
mattstop
Brak nowych postów [MK6] Świeci się kontrolka ładowanie i ABS podczas jazdy
zizu Elektryka 6 5 Sty 2010, 17:58
zizu
Brak nowych postów [MK6] Miga kontrolka
Lampka kontrolna układu unieruchomienia silnika
maslak Elektryka ogólna 7 27 Paź 2013, 14:39
igunia666
Brak nowych postów [MK4] kontrolka od poduszki miga
jacula Elektryka 27 16 Sty 2013, 20:51
jacula
Brak nowych postów [MK4] Miga kontrolka poduszek powietrznych
szpefter Elektryka 24 16 Sie 2011, 23:47
inno


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.