Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nie przerejestrowane auto. Co Policja na to powie ?
Autor Wiadomość
gniewny 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13 Kwi 2011, 23:52   

owszem, ale mają wejść przepisy, przez które nie zmienisz z poznania na wawę ;P
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=48570

www.lubiezapierdalac.y0.pl

 
 
Howser 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 39
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 366
Skąd: Iłowa
Wysłany: 14 Kwi 2011, 00:24   

mihor napisał/a:
A odnośnie Urzędu Skarbowego - od daty na umowie masz 14 dni aby zawiadomić Urząd o zakupie. Nawet jak zakup nie przekracza 1000PLN - bez 2% podatku cpp - też deklarację trzeba złożyć. Oprócz kary odsetek - małe pieniądze, Urząd dowala karę za niezłożenie deklaracji.


Tu bym się chyba nie zgodził... Jakiś miesiąc temu byłem się pytać pań w US jak to jest z tym podatkiem od zakupu auta, i powiedziała mi że jeśli wartość auta przekracza 1000zł to trzeba złożyć deklaracje czy coś i te 2% i opłacić , a jak nie przekracza, to w ogóle nic nie trzeba wypełniać i zgłaszać... W sumie kupiłem kilka aut już poniżej 1tyś i chyba nigdy nie składałem żadnych papierów z tym związanych i jeszcze nigdy nikt sie nie przyczepił...
_________________
 
 
 
mihor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: włocławek
Wysłany: 14 Kwi 2011, 10:25   

Howser napisał/a:
mihor napisał/a:
A odnośnie Urzędu Skarbowego - od daty na umowie masz 14 dni aby zawiadomić Urząd o zakupie. Nawet jak zakup nie przekracza 1000PLN - bez 2% podatku cpp - też deklarację trzeba złożyć. Oprócz kary odsetek - małe pieniądze, Urząd dowala karę za niezłożenie deklaracji.


Tu bym się chyba nie zgodził... Jakiś miesiąc temu byłem się pytać pań w US jak to jest z tym podatkiem od zakupu auta, i powiedziała mi że jeśli wartość auta przekracza 1000zł to trzeba złożyć deklaracje czy coś i te 2% i opłacić , a jak nie przekracza, to w ogóle nic nie trzeba wypełniać i zgłaszać... W sumie kupiłem kilka aut już poniżej 1tyś i chyba nigdy nie składałem żadnych papierów z tym związanych i jeszcze nigdy nikt sie nie przyczepił...

To proszę o wyjaśnienie bo znowu widzę, że "co Urząd to obyczaj".
Sam też poszukam.
Ale z tego co wiem deklarację trzeba złożyć i potem - w zależności od wartości - podatek nie jest naliczany albo jest umarzany.
No i jak kupujemy od osoby niepełnosprawnej to płacimy 1% podatku cpp zamiast 2%.
_________________
Budzi się we mnie zwierz.
Obawiam się jednak że to... leniwiec.
 
 
 
Howser 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 39
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 366
Skąd: Iłowa
Wysłany: 14 Kwi 2011, 10:55   

Pani w okienku poinformowała mnie, że jeżeli cena na umowie nie przekroczy 1000 PLN, i średnia wartość rynkowa auta też nie przekroczy 1000zł to żadnej deklaracji się nie składa. Jeżeli natomiast ktoś kupi auto uszkodzone, na umowie jest poniżej tyś, i adnotacja o uszkodzeniu, to nowy właściciel musi sobie sam wyliczyć, koszty naprawy auta które musi sobie odjąć od średniej wartości rynkowej pojazdu (którą sam sobie musi poszukać i wyliczyć), i jeżeli wtedy wartość przekroczy 1000 PLN to trzeba złożyć deklaracje i opłacić podatek. Jak nie przekroczy to nic nie składa...
Specjalnie poszedłem się dowiedzieć jak to wygląda, bo kupiłem auto uszkodzone poniżej tysiąca. Więc pani w okienku udzieliła mi taką oto informację. Też myślałem, że trzeba będzie przynajmniej jakąś informację złożyć o zakupie a tu niby nic nie trzeba.
Może te panie u mnie w US są niedoinformowane, bo jak przyszedłem się pytać, to chyba z 10min czekałem aż znajdą kogoś kto mi powie jak sprawa wygląda bo nikt nie wiedział :rotfl:
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Kwi 2011, 15:55   

MARIUSZ.B napisał/a:
A jak kupię pojazd z innego miasta to też blachy zostaną, bez sensu.
Bez sensu to jest nanoszenie na blachy miejsca zamieszkania kierowcy, dobre to było w PRLu, teraz 3/4 aut to auta w leasingu gdzie dane z tablic nijak się mają do użytkownika,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Kwi 2011, 20:59   

JoeMix napisał/a:
teraz 3/4 aut to auta w leasingu gdzie dane z tablic nijak się mają do użytkownika,,,

Bez przesady nie 3/4 :-)
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Nie przerejestrowane po 30 dniach auto
siwy785 Ubezpieczenia i rejestracja aut 17 30 Cze 2012, 19:02
Daras84
Brak nowych postów Obywatel vs Policja w Polsce
Jaszczur Hyde-Park 2 8 Sty 2017, 01:31
Puff


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.