Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: trzeci
8 Lut 2010, 20:39
PZU ?
Autor Wiadomość
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Lut 2010, 13:11   PZU ?

Hymm ostanio gadaliśmy ze znajomymi o firmach ubezpieczeniowych no jest ich sporo ale jakoś o pzu sporo słyszałem opinii i mogłem je przedstawić a wy co myślicie o tej firmie ?
_________________

 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lut 2010, 13:47   

:głowąwmur:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Lut 2010, 19:53   

Ojciec ma u nich OC+AC od lat, ja mam OC drugi rok. Ojciec raz korzystał z OC po kradzieży auta i było ok, poza tym brak relacji. Pomijam fakt że o PZU powinno być w necie wszystko.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 8 Lut 2010, 20:09   

ja tam mam ac dom ofe na życie w pzu. korzystałem pare razy z pieniędzy pzu i byłem zadowolony. najgorsze wspomnienia miałem z Wartą
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 9 Lut 2010, 22:21   

Arkadius napisał/a:
najgorsze wspomnienia miałem z Wartą


Ja również, nikomu nie polecam tej firmy!

A z PZU nigdy nie miałem żadnych większych problemów, obecnie mam u nich OC na dwa auta, dość solidna firma.
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
portier 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 309
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Lut 2010, 23:15   

wiekszosc moich znajomych porezygnowala z oc w pzu bo ZAWSZE znalazl sie ktos tanszy...
 
 
 
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Lut 2010, 18:54   

hymm a jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne , od nieszczęśliwych wypadków , takie osobowe a nie samochodowe. BTW dzięki za ostrzeżenie przed wartą.
_________________

 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 16 Lut 2010, 20:09   

Przykład.. znajdź tyle dodatków :bigok:


OFERTA UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW


1. Ubezpieczający: 0
2. Ubezpieczony/Ubezpieczeni:
3. Ogólna liczba osób objętych ubezpieczeniem: 1
4. Forma ubezpieczenia: imienna
5. Okres ubezpieczenia: 1 rok
6. Zakres świadczeń (zł):

Świadczenia - Ubezpieczony 1 Osoba dorosła (A) Sumy ubezpieczenia
Świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu 20 000
Podwójne świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu 40 000
Świadczenie na wypadek śmierci w wyniku NW 20 000
Przeszkolenie zawodowe inwalidów 5 000
Zawał serca albo udar mózgu dla osób poniżej 30. roku życia 5 000
Koszty leczenia 1 000
Zasiłek szpitalny 50
Trwała niezdolność do pracy 5 000
Świadczenia opiekuńcze na terenie Rzeczypospolitej Polskiej limity:
Wizyta lekarza 500
Wizyta pielęgniarki 500
Dostarczenie do miejsca pobytu leków zaordynowanych przez lekarza 100
Transport medyczny z miejsca zachorowania lub wypadku do odpowiedniej placówki medycznej wskazanej przez lekarza prowadzącego 1 000
Transport medyczny z placówki medycznej do miejsca zamieszkania 1 000
Transport medyczny z placówki medycznej do placówki medycznej 500
Organizacja procesu rehabilitacyjnego 500
Organizacja wypożyczenia albo zakupu sprzętu rehabilitacyjnego 400
Pomoc domowa 300
Opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi 450
Opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi w razie ich nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku 200
Organizacja prywatnych lekcji dla dziecka Ubezpieczonego 200
Organizacja pobytu opiekuna prawnego w szpitalu w razie hospitalizacji dziecka 500
Opieka pielęgniarki po hospitalizacji 1 500
Pomocy medycznej za granicą 200 euro
Opieka nad zwierzętami domowymi 150
Opieka psychologa 500
Zdrowotne usługi informacyjne usługi
Infolinia "Baby Assistance" usługi
SKŁADKA ROCZNA za osobę (płatna rocznie) 434,15

8. Definicje:
Świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu – Jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do trwałego upośledzenia funkcji fizycznych (trwały uszczerbek na zdrowiu), Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Podwójne świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu – jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostanie określone przynajmniej 90% trwałego uszczerbku na zdrowiu, Ubezpieczonemu przysługuje świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu naliczone od podwójnej sumy ubezpieczenia na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Przeszkolenie zawodowe inwalidów – świadczenie jest wypłacane Ubezpieczonemu, w stosunku do którego odpowiedni organ rentowy orzekł celowość przekwalifikowania zawodowego ze względu na niezdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie, o ile nie przysługuje Ubezpieczonemu zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego.

Zawał serca albo udar mózgu dla osób poniżej 30. roku życia – jeżeli w momencie zaistnienia zdarzenia Ubezpieczony nie ukończył 30. roku życia, to przysługuje mu świadczenie z tytułu wystąpienia zawału serca albo udaru mózgu. Allianz Polska wypłaci Ubezpieczonemu sumę określoną w umowie ubezpieczenia z tytułu jednej z wymienionych chorób, spełniającej definicje o.w.u. NNW, jeżeli u Ubezpieczonego w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej wystąpi pierwszy w życiu zawał serca albo pierwszy w życiu udar mózgu, które wymagają hospitalizacji. Zawał serca albo udar mózgu w świetle o.w.u. NNW nie są uznawane za nieszczęśliwy wypadek.

Świadczenia opiekuńcze na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – niezależnie od doznanego trwałego uszczerbku na zdrowiu, Allianz Polska gwarantuje świadczenia opiekuńcze na terenie RP.

Koszty leczenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
Allianz Polska refunduje koszty leczenia poniesione na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w związku z nieszczęśliwym wypadkiem objętym ochrona ubezpieczeniowa, niezależnie od miejsca wystąpienia wypadku (cały świat), maksymalnie jednak do wysokości sumy ubezpieczenia określonej w umowie ubezpieczenia.
Za koszty leczenia uznaje się:
1) honoraria lekarskie;
2) koszty leczenia ambulatoryjnego (szpitalnego);
3) koszty zabiegów rehabilitacyjnych w trybie ambulatoryjnym;
4) koszty lekarstw i innych medykamentów;
5) koszty operacji plastycznych;
koszty transportu medycznego środkami ratownictwa medycznego jakiego wymaga stan zdrowia Ubezpieczonego;
7) koszty zakupu protez i środków pomocniczych;
8) koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego;
9) koszty zakupu środków opatrunkowych;
10) koszty zakupu wózka inwalidzkiego;
11) koszty zdjęć rentgenowskich, USG i innych badan diagnostycznych niezbędnych w procesie leczenia powypadkowego.

Zasiłek szpitalny
Jeżeli w wyniku wypadku objętego umowa ubezpieczenia Ubezpieczony znalazł się w szpitalu w celu leczenia lub diagnostyki po urazie, a początek hospitalizacji nastąpił w okresie nie późniejszym niż druga doba od wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, Allianz Polska zobowiązane jest do wypłaty zasiłku szpitalnego za każdy dzień pobytu. Allianz Polska dokonuje wypłaty świadczenia z tytułu zasiłku szpitalnego w wysokości określonej w umowie ubezpieczenia, pod warunkiem że pobyt w szpitalu trwał co najmniej dwa dni.
Jeżeli Ubezpieczony przebywał na OIOM przez co najmniej 2 dni, Allianz Polska dokonuje wypłaty świadczenia z tytułu zasiłku szpitalnego za każdy dzień pobytu w szpitalu na OIOM, w podwójnej wysokości zasiłku szpitalnego określonego w umowie ubezpieczenia, maksymalnie jednak do 5 dni pobytu na OIOM. Za każdy kolejny dzień pobytu w szpitalu Allianz Polska wypłaca zasiłek w wysokości określonej w umowie ubezpieczenia.

Trwała niezdolność do pracy
Trwała niezdolność do pracy – trwała i całkowita niezdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy w dowolnym zawodzie, a także do podejmowania jakiejkolwiek działalności przynoszącej dochód lub wynagrodzenie, orzeczona na okres co najmniej 12 miesięcy przez ZUS, KRUS lub inny organ uprawniony do orzekania w tym zakresie.
W razie powstania trwałej niezdolności do pracy Ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku objętego umową ubezpieczenia, Allianz Polska zobowiązuje się do wypłaty świadczenia w wysokości wskazanej w umowie ubezpieczenia.

9. Warunki dodatkowe:
9.1. Przedstawiona oferta ważna jest przez 30 dni od dnia jej wystawienia.
9.2. Do przedstawionej oferty mają zastosowanie: ogólne warunki indywidualnego i rodzinnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków o indeksie IRNW01 przyjęte na mocy uchwały Zarządu TU Allianz Polska S.A. nr 4/2009 z dnia 8 stycznia 2009r. roku oraz Tabela oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku przyjęta na mocy uchwały Zarządu TU Allianz Polska S.A. nr 63/2006 z dnia 28 lipca 2006.
Wwszystkie kwoty wyrażone są w złotych, chyba że zaznaczono inaczej.
Z poważaniem,


Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015 , REGON 012267870, wysokość kapitału zakładowego: 347 080 000 złotych (wpłacony w całości).
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
hyperrr 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Długołęka
Wysłany: 16 Lut 2010, 22:46   

Ja również polecam PZU. Miałem kiedyś za młodu :-P crash na moto i jeżeli chodzi o wypłacanie kaski i podejście do klienta to jest w jak najlepszym porządku. Zresztą 3/4 mojej rodziny ubezpiecza samochody w PZU i nikt nigdy żadnego problemu nie miał. Kiedy tylko ktoś się wyłamał i ubezpieczył autko w link4, autko buchnęli,a tu się okazuje, że agent ubezpieczeniowy przez przypadek nie zaznaczył w AC opcji od kradzieży......
 
 
 
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lut 2010, 15:30   

Wow niezłe wypracowanie :P szkoda że na forum mało kto doczyta coś takiego do końca strasznie dużo treści na raz.
_________________

 
 
zuza12 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Maj 2010, 00:28   

ja auta wprawdzie nie mam (jeszcze)
ale brat ubezpieczone ma właśnie w PZU
i jak musiał zgłaszać stłuczkę, to zrobił to za pomocą ich formularza w necie.
Ja nawet nie miałam pojęcia, że istnieje taka opcja :9:
_________________
zakochana
 
 
sasza
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2010, 16:35   

Podobno proces związany z formalnościami trwa tylko 4 dni, ale czy ktoś w pratyce to sprawdził?
 
 
zuza12 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Maj 2010, 03:12   

cały czas bazuję na przypadku brata

wysłał zgłoszenie w poniedziałek
we wtorek dostał maila zwrotnego z potwierdzeniem, że zgłoszenie przyjęli,
w piątek miał pieniądze na koncie.

Nie było rzeczoznawcy, wystarczyły fotografie, które sam zrobił.
Te części, które zostały uszkodzone i ogólna fotka, żeby było widać tablice rejestr.
Do tego skany dokumentów samochodowych.
To wszystko. Mam nadzieję, że rozjaśniłam nieco temat :)
brat tylko się dziwił, co się tak wypytuję o tę stłuczkę
_________________
zakochana
 
 
MK1fan
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lip 2010, 22:42   

pzu poszło po rozum do głowy i zamieściło formularz zgłoszenia szkody na stronie, jakieś mniejsze tematy można załatwić przez internet nawet bez wizyty rzeczoznawcy...
 
 
eleet
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lis 2010, 21:49   

Ja mam OC w PZU, prawo jazdy od 4 miesięcy, samochód zarejestrowany Tylko na mnie a jestem młody. Koszt OC za rok wyszedł około 900zł gdy w innych chcieli ode mnie około 1700-2000zł. A w PZU dostałem jeszcze 25% zniżki, bo mieli jakąś promocje czy coś do listopada.
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Lis 2010, 10:44   

eleet napisał/a:
Ja mam OC w PZU, prawo jazdy od 4 miesięcy, samochód zarejestrowany Tylko na mnie a jestem młody. Koszt OC za rok wyszedł około 900zł gdy w innych chcieli ode mnie około 1700-2000zł. A w PZU dostałem jeszcze 25% zniżki, bo mieli jakąś promocje czy coś do listopada.


u mnie bylo podobnie PZU wychodzilo mi 1045zl razem z 90zl NW. Jestem 5miesiecy kierowca i mam ponizej 25roku auto na siebie. Tylko u mnie o zadnej promocji nie slyszalem a do 4pazdziernika kupic ubezpieczenie musialem wiec mzoe sie minalem albo nic nie mowili..
 
 
 
firion7 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lis 2010, 17:11   

Matifcb, jakie masz autko ?
_________________

 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 1 Gru 2010, 19:58   

powiem wam jak sie ma pzu do mnie...
auto kupiłem z jedną opłaconą ratą. na dzien dobry kazali mi zapłacić drugą ratę, bo zmieniam dane na polisie przepisując ją na siebie. gość płącił 2*298 zł. właścicel 60% + młody -> zwyżka +40% za wiek. miałem ratę końcem stycznia, jednak musiałem do ok. 24.12 uregulować polisę, więc de facto 7 miesięcy i tak do końca ubezpieczenia.
ja mam 60%, więk > 30 :) , więc wydumałem że zapłace pewnie z jakieś 150 zł.
a tu zonk... dopłata 256 zyli. no sorry...
konkurencja dała mi 12 mies za 304 zł.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Ziomek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 67
Skąd: okolice Mielca
Wysłany: 1 Gru 2010, 20:26   

Ja miałem w pzu cc, przy fieście już nie dałem się oskubać, może i solidna firma chociaż po przygodzie F. Chopina mam mieszane uczucia :twisted: W każdym razie w HDI policzyli mi najtaniej. Opowiem jaką miałem raz przygodę z hestią. Jadąc fiestą 100m od domu wyskoczył mi pies na drogę, że było dosyć ślisko nawet nie reagowałem żeby go ominąć co by większych szkód nie narobić. Pękł przedni zderzak poszedł halogen i kołpak. Pies był sąsiada, a że sąsiad dobry człowiek bo się ubezpiecza to złożyłem wniosek do HDI o szkodę, wszystko było ok, tylko trwało to długo bo około 1.5 miesiąca zanim przyjechał rzeczoznawca i następne 1.5 zanim kasa wpłynęła na konto. Dobrze wycenił bo za tą stłuczkę wziąłem niecałe 1000zł. <8>
Za to sąsiad miał jakieś problemy bo czepiali się dlaczego pies dlaczego się zerwał, a dlaczego płot taki niski skoro pies duży, i papierów musiał ponosić troszkę.
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Gru 2010, 10:09   

Ziomek napisał/a:
tylko trwało to długo bo około 1.5 miesiąca zanim przyjechał rzeczoznawca i następne 1.5 zanim kasa wpłynęła na konto.

Jak Ty im nie zapłacisz składki, to jakby się dało, to list gończy by wysłali, natomiast jak oni przekraczają termin ustawowy 3-krotnie, to już wszystko jest ok... Że nikt nie ukróci takich praktyk, wymuszając na nich doliczenie 5% odsetek za każdy dzień zwłoki. Niby niewiele, ale po przekroczeniu ustawowego terminu o miesiąc, kwota odszkodowania powiększyłaby się przeszło 4 razy, a przy wspomnianych dwóch miesiącach 18 razy, więc na głowie by stawali, żeby załatwić wszystko w czasie 30 dni.

I to się tyczy każdego ubezpieczyciela, niestety.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów PZU - o co chodzi?
jackrzec Ubezpieczenia i rejestracja aut 6 10 Sty 2011, 21:49
jackrzec
Brak nowych postów dochodzenie odszkodowania od PZU
kuba87 Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 20 Sie 2009, 00:37
Gość
Brak nowych postów PZU Auto Szyba
rs_mlody Ubezpieczenia i rejestracja aut 2 29 Lis 2011, 22:24
mieszko
Brak nowych postów Kara i odsetki w PZU za brak OC
Lary Ubezpieczenia i rejestracja aut 46 28 Lut 2011, 07:34
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.