Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
1 Gru 2008, 23:33
Filtr gazu
Autor Wiadomość
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 12:31   Filtr gazu

Co ile sie wymienia filtr gazu, ile to moze mnie wyniesc i gdzie to można zrobic, czy koniecznie u speców w LPG czy mozna u zwykłego mechanika...
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 12:57   

Teretycznie zalecaja co 10-15 tys, sam filterek kosztuje w granicach 10 zl, zalezy od mechanika ale wiekszosc nie powinna miec z tym problemow - jak sie zdeteminujesz to sam dasz rade to zmienic.

Pozdro
 
 
Marek
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 12:59   

Słyszałem że powinno się go wymieniać co roku. Ja swój wymieniłem po dwóch latach kiedy zauważyłem że samochód ma gorszego kopa. Koszt filterka w moim przypadku to 6 zł. Wymiana jest bardzo prosta więc może uda ci się go samodzielnie wymienić.
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 13:41   

wiec moze jakis krotki turtorial ;) bo nie mam pojecia, gdzie on sie wogole znajduje gdzies przy parowniku ??
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 20 Lut 2005, 15:03   

nie wiem jak juest u ciebie ale np. u mnie w instalacji brc filtr jest tuż przy parowniku i wymiana jest banalna. po prostu odkręcam kluczem 13 od dołu żrubę która jest razem z takim dużym kielichem w którym znajduje się filterek. Wyjmuje stary wkładam nowy i wuala. ja tak robiłem. Ale podobno coś z pianką jaką sie tam robi ale dokładnie nie wiem.

Pozdrawiam
_________________
Kiedyś Fiesta, później Volvo. Teraz Saab
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 16:10   

Jest napewno gdzies pod maska... na przewodzie miedzy butla, a reduktorem. Czasem znajduje sie bezposrednio na reduktorze jak napisal Raffi. Odkreca sie go jedna sruba od dolu.

Pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lut 2005, 20:44   

Raffi13 napisał/a:
Ale podobno coś z pianką jaką sie tam robi ale dokładnie nie wiem.

Reszta textu dobra, zaczynamy od zakręcenia gazu w butli (na wielozaworze)... czekamy jak auto zgaśnie... przy wyjmowaniu filterka może sie zrarzyć ze bedzie tam dużo smieci, trzeba uważać zeby nie wpadły gdzieś do instalacji dalej... trzeba uważać na uszczeleczkę... pinką sie sprawdza szczelnośc, ale woda z ludwikiem spisuje się równie dobrze :-) - nie zapomniejcie odkręcić gazu w butli bo nie bedzie palił na LPG ;-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 21:15   

lepiej oddam moja niunke w rece fachowcow i podpacze jak oni to robią na przyszłość... :)
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 20 Lut 2005, 22:09   

nie trzeba zakręcać gazu jeśli się ma elektrozawór przy butli. Ja mam :)
Przy odkręcaniu może troszke gazu uciekać ale to tylko z wężyka wię nie ma sie co przejmować.
Pozdrawiam
_________________
Kiedyś Fiesta, później Volvo. Teraz Saab
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2005, 06:49   

Raffi13 napisał/a:
Przy odkręcaniu może troszke gazu uciekać ale to tylko z wężyka wię nie ma sie co przejmować.

A co jeśli zawór Ci sie nie domyka? A weźmiesz na siebie odpowiedzialnośc jak niedajboże komuchś buchnie take coś? Ja wiem ze się nic nie stanie bo gazu tam jest niweiele ale opalić brwi sobie można...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 16:10   

Właśnie dowiedziałem sie w servisie LPG, iż filtr gazu wymienia sie jak sa problemy z gazem tzn jak samochod nie ma mocy na gazie srednio co 70-80 tys km koszt takiej operacji to około 30-40 zł...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2005, 20:10   

Koszt opersacji to 8 złotych za filterek, a wymienia się go najlepiej raz w roku z olejem, filtrem oleju, filterem poiwtrza itp :-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 20:51   

JoeMix napisał/a:
Koszt opersacji to 8 złotych za filterek, a wymienia się go najlepiej raz w roku z olejem, filtrem oleju, filterem poiwtrza itp :-)


I tu sie chyba nie zgodze... Zalezy jak kto użytkuje swoj samochod ja wymieniam olej raz na 10 000km wiec jakies 3 razy do roku.... filtr gazu tak jak pisalem wyzej dopuki nie bedzie gwarantowal takiego przyplywu jaki powinien
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2005, 21:12   

Spoko rób jak chcesz... jak sprawdzasz czystośc tego filtra rozkręczasz i zagladasz? czy może czakasz aż się tak zawaliże syf poleci w reduktor?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 22:33   

Skoro w servisie zrezygnowali z 40zł mowiac ze nie jest to konieczne to chyba cos w tym musi być, czyz nie ?? Przemysle to jeszcze ...
Ale dzieki za odpowiedzi
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2005, 22:52   

Przemyśl przemyśl... uważam że jesteś rozsądny i zakrędke na wlewie gazu wozisz, ale co 2 polonez ma wlew gazu na wieszchu, pozatym czesto na stacji pistolet kłądą na ziemi, a najgorsze jak korek gwintem na dół na ziemię kłada, potem ten vcały syf leci w butlę a potem zostaje na filtrze, opiłki metalu, grfit i take smieci...

Mówisz w servisie zrezygnowali z 40 zeta... ja auto sie zacznie dłąwić to pojedziesz a oni ci powiedzą ze filter był zapchanu no i jeszcze parownik poleciał albo co innego...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 08:43   

Sam juz nie wiem... Moze jak bym zrobil zdjecia pod maska to pokazal bys mi gdzie mniej wiecej moze byc ten nieszczesny filtr gazu... tylko nie wiem jak i czy mozna wstawic zdjecia w posty..
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lut 2005, 18:54   

http://fiestomaniak.arane...ssty.php?17.jpg

Jak się wczyta strona to nad textem "Katalog miniaturek" dokłądnie nad słowek Katalod jest Filterek gazu, to niebieskie u góry to elektrozawór ta puszka pod niebieskim to obudowa filtra

http://fiestomaniak.arane...ssty.php?25.jpg
http://fiestomaniak.arane...ssty.php?28.jpg

Tutaj tez to widac i chyba nawet lepiej niż w poprzednich fotkach... filterek znajduje się koło zbiornika wyrównawczego... ja mam osobno przymocowany na przegrodzie silnika bo tak sobie zażyczyłem... ale czesto jest to przyczepione bezpośrednio do reduktora...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lejek
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 19:30   

Wielkie dzieki JoeMix...
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 22 Lut 2005, 19:56   

będę trochę złośliwy :twisted: . na tym, forum poruszane są o wiele trudniejsze tematy związane z wymianą pewnych części, czy naprawdę to aż tak trudne zmienić filterek gazu? zakręć gaz, wykręć filterek, załóż nowy, zakręc co trzeba odkręć gaz i jedź. w serwisie jak montowali gaz napewno pokazywali gdzie on jest! jak kupiłeś auto z lpg, to jedź na stację lpg - newet ślepy sprzedawca wskaże gdzie on jest.
p.s. sorry chłopaki, ale ten temat jest dla mnie dziwny
p.s. pewnie się na mnie obrażą :cry:
p.s. na pocieszenie powiem, że pierwsza wymiana filterka (fiat 125p ME) skończyła się u mnie wyciekiem połowy butli gazu :oops:
p.s. pocieszam się jednak że logika u mnie zwycieżyła jak zwykle i nie ośmieszyłem się w serwisie pytaniem, gdzie filterek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Filtr Gazu
Gość LPG 8 18 Lip 2011, 22:19
Don4tello
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] filtr gazu
matrix9pawel LPG 5 21 Gru 2011, 12:58
matrix9pawel
Brak nowych postów Instalacja LPG: Filtr gazu
Sławek LPG 5 29 Lip 2004, 13:58
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.