Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Jaka instalacja do Fiesty 1.3 ?
Autor Wiadomość
sawicho
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2010, 00:22   [MK6] Jaka instalacja do Fiesty 1.3 ?

Witam serdecznie. Proszę o podpowiedź jaką i ewentualnie w jakim warsztacie założyć instalacje gazową do Fiesty MK6 z 2007 roku z silnikiem 1,3 69KM.
Obecnie w warunkach zimowych według komputera autko pali 7,7 - 8,1 L benzyny, co jest chyba wysokim zużyciem. Czy warto założyć instalacje LPG? Czy nie popadnę w większe koszty?
Ostatnio zmieniony przez trzeci 21 Sty 2010, 07:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 21 Sty 2010, 01:11   

hmmm... dla mnie wysokie zużycie w takich warunkach to 10l/100 w mieście, 7.7-8.1 to tyle co nic :yyy:

jeśli chodzi o gaz do Twojego silnika, to podchodzi tam instalacja sekwencyjna.
w internecie (np. TUTAJ) można znaleźć uproszczone kalkulatory opłacalności takiej inwestycji.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 21 Sty 2010, 01:18   

Spalanie jest uzależnione od tego czy jeździsz na klimie, jaką masz noge, temperatury itd. Jeśli chodzi o cykl mieszany to mi wychodzi przy lekkiej stopie koło 7,5 w zimie z włączoną klimą. Przy deptaniu, ślizganku i tym podobnych szaleństwach to koło 9-10 :D a tylko przy szaleństwach na białym puchu to wychodzi mi 15 :) miasto w zimie z klimą i delikatną nogą koło 8. To by było na tyle - tak sie u mnie mniej więcej kształtuje spalanie :-P

Pozdro
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 21 Sty 2010, 09:36   

Neo178, weź pod uwagę że masz 1,6 i 100 koników... A moja 1,25 pali podobnie do Twojej... Także sawicho, Twoje spalanie wcale nie jest jakieś strasznie wysokie, ja przez 4 lata tylko raz zszedłem poniżej 8l w mieście... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
sawicho
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2010, 09:53   

witam
dziękuję wszystkim którzy odpowiedzili na moje pytanie
Fieste mam od 2-óch miesięcy
na początku zużycie komputer pokyzawał na trasie ok 6,5 L, ale wtedy było na plusie
obecnie cykl mieszany przy mrozie to jest 8L
klimy nie mam, tak więc nie zwiększam zużycia
"depam" czasami na gaz, ponieważ przyjemnie wchodzi na obroty
co do instalacji to czytałem tu i tam
są pozytywne opinie i negtywne
piszą coś o porcelanowych zakończeniach zaworów czy coś w tym stylu
nie chcę się narazić na jakiś remont
według wskazań licznika moja Fiesta ma przejechane 26 tys. km
a pierwsza rejestracja za granicą to 2007.11
nie sądze by był to wiarygodny przebieg
dziękuję za link do kalkulatora
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 21 Sty 2010, 10:00   

sawicho napisał/a:
pierwsza rejestracja za granicą to 2007.11
nie sądze by był to wiarygodny przebieg
To prawie 2008r, moja ma niecałe 50tyś a o 1,5 roku starsza, więc ten przebieg Twojej jest realny... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 21 Sty 2010, 12:03   

Zgadza się, moja ma trochę więcej klaczy pod maską to i zapotrzebowanie na wache jest większe, ale w obrębie mojego minimalnego to będzie się mniej więcej obracało średnie w słabszym silniku (przy normalnej jeździe).
Przebieg masz realny :) ja swoją kupowałem to miała 10tys. teraz jest prawie 40 :ok:
 
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 82
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Sty 2010, 12:22   

Zużycie 7,7 - 8,1 w dzisiejszych warunkach wcale nie jest złe. Jeżeli byłoby tak latem to powód do zmartwienia by był.

Co do instalacji gazowej to montaż na pewno się opłaci jeżeli tych kilometrów robisz sporo.
Ja kupiłem już z instalacją gazową(BRC-MTM) i jestem super zadowolony.
W tej chwili spala mi po mieście około 9 l gazu(obrotów nie żałuję,oczywiście doliczam jakieś 2-3 litry/100 km benzyny,latem wystarcza 1l). Kontrola ilości gazu poprzez 4 diody. Rezerwa przy migającej ostatniej diodzie wystarcza na około 100km. Kończący się gaz to donośny sygnał akustyczny i wystarcza jeszcze na przejechanie 10 km
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
sawicho
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2010, 12:33   

Dzwoniłem do polecanego warsztatu zajmującego się montażem instalacji gazowych i dowiedziałem się wstępnie przez telefon, że za instalacje do mojej Fiesty (zalezy jeszcze jaki mam symbol czy kod silnika), ale coś około 3 tys zł, nie mówił jakiej firmy, ale jak zapytałem o ilnstalacje za 2 tys to powiedział, że takich nie poleca, ponieważ po 15 tys km wychodzą pierwsze regulacje i naprawy które są kosztowne. według specjalisty zużycie gazu jest o ok 20% większe od zużycia benzyny dlatego wynik 9L tak jak pisał "Jurek" jest do osiągnięcia. oby tylko autko spisywało się ok na gazie to chyba warto zainwestować w to
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 82
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Sty 2010, 17:19   

sawicho napisał/a:
Dzwoniłem do polecanego warsztatu zajmującego się montażem instalacji gazowych i dowiedziałem się wstępnie przez telefon, że za instalacje do mojej Fiesty (zalezy jeszcze jaki mam symbol czy kod silnika), ale coś około 3 tys zł, nie mówił jakiej firmy, ale jak zapytałem o ilnstalacje za 2 tys to powiedział, że takich nie poleca, ponieważ po 15 tys km wychodzą pierwsze regulacje i naprawy które są kosztowne. według specjalisty zużycie gazu jest o ok 20% większe od zużycia benzyny dlatego wynik 9L tak jak pisał "Jurek" jest do osiągnięcia. oby tylko autko spisywało się ok na gazie to chyba warto zainwestować w to


Myślę, że chodziło mu o typ silnika: Duratec czy Zetec
A taniej instalacji z sekwencją raczej nie ma i trzeba przyznać, że ceny ich znacznie spadły w porównaniu do lat wczesniejszych
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
mario992 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 17 Sty 2013, 12:03   

Witajcie,
odświeżam temat.

Mam fiestę 1.3 69km koniec 2007 roku, w wersji spartańskiej :)

Obecnie przebiegu ma 45tyś. Myślę nad dorzuceniem do niej gazu, tylko tyle się naczytałem o tych porcelanowych częściach, że już sam nie wiem.
Mam nadzieję, że mi pomożecie, słuchanie się gazowników, którzy przede wszystkim chcą mi wcisnąć swój produkt, a potem martw się kliencie sam, to jednak nie dla mnie.

Na forum AC moderator polecił mi taki zestaw:
Cytat:
-STAG 300 Premium
-Reduktor AC R01
-Wtryskiwacze Hana 2000 lub AC W01
Lubryfikator jest zbędny.


Natomiast gazownik taki:

Cytat:
STAG-300 ISA2
Wtryskiwacze AC
Reduktor AC
+ Lubryfikator


Powiedzcie mi proszę, czy w ogóle do tych silników nadaje się instalacja gazowa, ktoś ma używa? Czy faktycznie nie ma sensu pchać się w lpg
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 17 Sty 2013, 20:11   

1.3 69KM to jak dobrze kojarzę Endura-E przebudowana na SOHC i nazwana RoCam - powinna dobrze znieść gaz bez lubryfikatora, ale niech to potwierdzi jakiś właściciel...
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 09:52
Parzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.