Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK-3] Radio gubi fale
Autor Wiadomość
swallow 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Sty 2010, 18:27   [MK-3] Radio gubi fale

Kupiłem sobie radio z allegro i zamontowałem je przez kable, czyli łączyłem kable a później je lutowałem. Radio działa tylko ze w czasie jazdy lubi gubić fale radiowe, np. jade sobie po prostej drodze i słucham 97,1 FM i za chwile mi przeskakuje na 97,3 FM. Musze jeszcze zaznaczyć że na jednym z skrzyżowań w mieście traci kompletnie fale i nie da się włączyć żadnego radio. Jak to wytłumaczyć? Wydaje mi się że są 3: 1)słabe radio (dałem kolo 120zł) 2)źle zamontowałem (ale w to wątpię, bo reszta wszystko działa) albo 3)słaba antena. I tu moje pytanie czy w Waszych fiesta MK-3 działały wam dobrze anteny? Nie musieliście zmieniać przy wymianie nowego radio? Proszę o jakieś wskazówki :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Sty 2010, 20:19   

To że radio gubi fale to może być kiepska antena lub źle podłączona, ale może być też miejsce,,, w łodzi jest skrzyżowanie że jadąc ulice zmieniają się same rozgłośnie (to znaczy jedna wchodzi na drugą) albo słuchać kilka na raz,,, to że radio się przestawia z 91,2 na 91,7 to albo taka funkcja że jak słabe fale to szuka innej stacji,,, a jeśli się przestawia losowo w puste miejsce to radio walnięte,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
swallow 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Sty 2010, 20:52   

Z tym miejscem to dziwna sprawa, bo jeszcze nie słyszałem żeby komuś się tak robiło jak mi w tym miejscu. Jak dojeżdzam na 100 metrów do skrzyżowania to radio traci wszystkie fale i jak wyszukuje to się cofa cały czas do tylu tylko słychać jak sie coś włacza i wyłacza.
A co do przesuwania to przestawia się w inne miejsce losowa raz do tyłu raz do przodu o jakieś 0,2 0,3 FM. Przed przestawieniem nie słychać zadnych szumów ani nic nie wskazuje na to że jest słaba fala poprostu mocniej zahamuje i radio zmienia wartość FM, lecz nie zawsze tak jest.
Więc jak raczej to radio? Myslałem żeby antene zmienieć, ale to jak szczelać na ślepo nie ma żadnej pewności że to akurat to . Czyli co nikt z Was nie musiał wymieniać anteny, żeby radio dobrze chodziło?
 
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 16 Sty 2010, 18:57   

Seryjna antena nie jest na tyle dobra, by nie gubiła wogule fal, ale jak jest dobre radyjko to to zjawisko się bardzo minimalizuje...Sądzę że po prostu masz dość słabe radio(skoro kosztowało 120zł) i dlatego tak Ci gubi fale. Są dwie opcje wyłączyć funkcję RDS, wtedy nie powinno zmineniać częstotliwości najwyżej będzie czasem potrzeszczywało, albo zmienić antenę na jakąś lepszej jakości ale dać za antenkę tyle co za radio to się chyba Ci nie kalkuluje...
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
swallow 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Sty 2010, 17:40   

Jak włączyć funkcje RDS??
 
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 17 Sty 2010, 17:46   

kup sobie wzmacniacz antenowy i sprawdź masę radia-anteny bo to częsta przyczyna gubienia fal
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 17 Sty 2010, 20:24   

swallow napisał/a:
Jak włączyć funkcje RDS??


Ja Ci mówiłem żebyś wyłączył funkcję RDS, bo włąśnie RDS jest odpowiedzialny za to że jak radio zaczyna trzeszczeć, gubiąc fale-szuka innej częstotliwości. Jak wyłączysz RDS to najwyżej trochę potrzeszczy i zaraz wróci do normalności, a częstotliwości nie zmieni.
Hmm...jak wyłączyć RDS jak nie masz klawisza na radiu z napisem RDS, to poszukaj jakiejś stacji radiowej co będzie Ci ledwo grała, wtedy po chwili radyjko będzie Ci przeskakiwało na inną częstotliwość, to popróbuj różnymi klawiszami, jak za którąś opcją wyłączenia jakiegoś klawisza, częstotliwość się nie zmieni, a odbiór będzie słąby, to znaczy że wyłączyłeś RDS.
To takie prowizoryczne rozwiązanie...
Jak chcesz zainwestować trochę kaski i mieć lepszy odbiór to zrób to co kolega arecki radzi
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
swallow 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Sty 2010, 21:23   

A mógłbyś wysłać mi link do jakiejść aukcji na allegro z wzmacniaczem antenowym nie drogimi?? Chce być pewny w 100% że kupuje dobry, sorry za to, ale naprawde jestem amatorem w tych sprawach i potrzebuje pomocy.
 
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 17 Sty 2010, 21:55   

cos z tego wybierz:
http://www.allegro.pl/ite...przedanych.html

http://www.allegro.pl/ite...mocny_20db.html

http://www.allegro.pl/ite...ienie_20db.html

a najlepiej jak byś znalazł u siebie jakiś sklep elektryczny żebyś mógł na miejscu sprawdzić czy Ci to pomaga czy to jednak wina radia. W sklepie za 10 zeta spokojnie kupisz taki wzmacniacz
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Radio gubi fale.
Fordzik88 Car Audio i CB 9 4 Maj 2012, 11:01
gru
Brak nowych postów [MK3] Gubi prąd
pamelski Elektryka 7 20 Lip 2010, 15:51
jackrzec
Brak nowych postów Gubi benzyne na LPG
przemeks19 Mechanika silnika 1 27 Kwi 2018, 16:37
jacekplac
Brak nowych postów [MK3] Gubi olej
Sauron666 Mechanika 2 22 Lis 2010, 20:51
Sauron666
Brak nowych postów Zetec 1.25 szarpie silnik, gubi zapłon?
Mlody98 Mechanika ogólna 4 22 Wrz 2014, 13:58
Mlody98


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.