Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Sty 2007, 21:25
LPG - duże spalanie
Autor Wiadomość
futro1983
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sty 2007, 12:04   

Witam
A w jaki sposób wykrył Pan ze memrany nie mają luzu. jakie były tego objawy prócz zwiekszonego apetytu.
 
 
tymin
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sty 2007, 15:36   

futro1983 napisał/a:
Witam
A w jaki sposób wykrył Pan ze memrany nie mają luzu. jakie były tego objawy prócz zwiekszonego apetytu.

To w moim przypadku było proste. Ponieważ membranę i inne flaki wymieniałem SAM (na starej już nie chciałą palić - była całkiem sztywna) to kiedy spalanie mi wzrosło stwierdziłem , że gdzieś strzeliłem byka . Doszedłem do wniosku , że po nagrzaniu reduktor minimalnie się powiększa napinając membranę , a ona nie pozwala na domknięcie się zaworka . Poluzowałem śruby po obwodzie reduktora i przez otwór ( ten pośrodku ) włożyłem śrubokręt naciągając membranę , śruby skręciłem i od tego momentu wszystko gra.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Sty 2007, 01:45   

Tymin mówisz o membranie niskiego ciśnienia ?? Bo właśnie też się nad tym głowiłem robiłem membranki 30 tyś temu i od tego czasu mi zaczeła wiecej palić , po regulacji albo muł albo spalanie pow 12 l . teraz jest mini kompromis 10 L na 100 może troszke wiecej . Od mojej zabawy minął rok wiec ruszanie membranki to średni pomysł bo może sie na mnie szczelność pogniewać :) Powiem tak Elpigaz fajne osiągi , krótkie życie . Eksperymentował ktoś na zamiennikach membranek do elpigaza ??
 
 
 
tymin
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2007, 05:58   

No właśnie- ja kupiłem zamiennik (jakoś rok temu , bo przy mrozach w ogóle nie chciała chodzić na gazie) . Instalację mam Polgas ( z reduktorem Bedini 120 chyba - zapomniałem ale póżniej napiszę muszę iść do garażu , a jestem mocno przeziębiony:). Nad całością czuwa sterownik Polgas (Warszawa) wielkości podełka od zapałek. Jeżeli chodzi o spalanie : na trasie ok. 6,5 litra , po mieście : 9,5 litra. Praktycznie nigdy nie udało się zejść poniżej tej liczby . Regulację robię u kolegi pasjonata , który ma przeróżne oprzyrządowanie ; ale generalnie tę najprostszą w odniesieniu do pracy sondy lambda . Zmieniłem membranę i w pierwszy dzień było wszystko O.K. natomiast później pieron strzelił i nie dało się nawet wolnych obrotów ustawić. Wspólnie z kumplem doszliśmy do wniosku , że membrana MUSIAŁA się napręzyć i trzyma lekko uchylony zawór. Nie było innego wytłumaczenia i okazało się ,że mieliśmy rację. Myślę ,że to wina słabych materiałów na zamienniki.
 
 
futro1983
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2007, 21:21   

Witam, a jak Pan poznał to za membrany sa za sztywno. Bardzo proszę o podpowiedz bo moja fiestka1.3 po wymianie membran pali 11 litrów a wczesniej paliła mniej.

[ Dodano: Sro Sty 24, 2007 21:36 ]
Przepraszam za wczesniejsze pytanie ale jestem poczatkujący na tego rodzaju forach i nie doczytałem wszystkich informacji :ups: readmore . Ma Pan racje ja również sam wymienilem membrany i moglem skrecic za mocno sprawdze to i napewno napisze jaki jest tego efekt.
 
 
tymin
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2007, 22:40   

Oczywiście ,że trzeba skręcić mocno , ale przed skręceniem należy membranę naprężyć ( w moim przypadku wkładając np śrubokręt w centralnie umieszczony otwór w pokrywie membrany). Otwór jest po to , aby po przeciwnej stronie niż jest umieszczony zaworek uruchamiany przez membranę , nie wytwarzała się "poduszka" nadciśnieniowa ... i tyle. Jednak nie wszystkie reduktory mają taki otwór . Jeżeli więc kupimy tani zamiennik możemy się spodziewać (tak jak było u mnie) , że kilka dni pojeździmy spokojnie , a potem membrana się minimalnie skurczy i będziemy mieli permanentnie uchylony zawór.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Sty 2007, 15:48   

też z tym skręcaniem to nie do końca mocno . ELpigaz ma na rantach przetłoczenia coś ala zamek i którym kleszczy sie membrana jak sie za mocno dokręci to może sie poprzecinać . w org zestawach naprawczych jest podany moment dokręcania wszystkich śrubek .
 
 
 
tymin
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2007, 08:25   

W moim Bedini nie ma tego rantu tylko płaskie powierzchnie i dwie papiórkowe uszczelki - dlatego napisałem , że raczej mocno .
A może napisze ktoś komu 1,3 OHV pali po mieście mało , tzn . 6-8 l/100 ? I na jakiej instalacji jeździ ?
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 00:24   

Elpigaz 1.1 OHV gaźnik miasto ok 10-11 l/100 trasa 5.4 l/100 4 biegowa skrznynia bo to trzeba dodać :)
 
 
 
smigloblo 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Marek
Wiek: 42
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Police
Wysłany: 15 Maj 2007, 16:58   

Moja Fiestka 1.3/44KM pali 10l gazu na 100
_________________
Smiglo&blondi
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Maj 2007, 17:51   

smigloblo napisał/a:
Moja Fiestka 1.3/44KM pali 10l gazu na 100

patrz pan jakie cuda 8|
moje 2,8 V6 pali tyle samo ....a ma 160km przynajmniej było tyle :P
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów LPG - duże spalanie
pawloplus LPG 21 21 Paź 2007, 14:48
jackrzec
Brak nowych postów [MK3] Duże spalanie LPG
Fiesta 1.1 Pali 13-14 litrów na 100km
diablusia LPG 167 2 Gru 2011, 13:13
Pawełos666
Brak nowych postów [MK4] Duże spalanie lpg
peugeot40619tdi LPG 0 4 Lis 2017, 22:33
peugeot40619tdi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.