Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: faq, mk4, mk5, podszybie, przeciek, woda

Przesunięty przez: szynszyl
1 Gru 2012, 10:56
[MK4] FAQ - woda na dywaniku kierowcy, uszczelki kabli.
Autor Wiadomość
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 23 Lis 2009, 21:23   [MK4] FAQ - woda na dywaniku kierowcy, uszczelki kabli.

Problem dostawiania się wody do kabiny w MK4 jest rzeczą wręcz normalną. Głownym, choć nie jedynym sprawcą są gumowe uszczelki kabli wchodzących do kabiny :|

Aby dostać sie do tych gumowych uszczelek najlepiej jest wyjąć skrzynke bezpieczników w komorze silnika, zaczynamy:

Otwieramy maskę, odłączamy akumulator oraz zdejmujemy górna osłonę skrzynki która jest na zatrzaski oraz odpinamy kable (kostki) :


Odkręcamy trzy śrubki które ja mocują (2 x gwiazdka i 10 nasadowa):



Czas wyjąc skrzynkę. Z prawej strony trzyma ja w bolec który wchodzi w budę :




Trzeba się troszkę naszarpać, najpierw w lewo żeby wyszedł bolec a następnie lewą stronę skrzynki do góry...a tak wygląda po wyjęciu:




Po wyjęciu skrzynki jak już się dostaniemy to kabli to radził bym wyjąć obie gumowe osłony, osuszyć je (suszarka mamy będzie niezastąpionym narzedziem) i wyczyścić a nie od razu pchać na nie silikon :-P wyjęcie nie jest proste ale dramatu z tym też nie ma. Pomocny będzie zwykły śrubokręt którym możemy delikatnie podważyć uszczelkę




Po osuszeniu i wyczyszczeniu nie ładujemy silikonu na gumę bo to i tak nic nie da...zakładamy osłony z powrotem:




Dopiero na samym końcu uszczelniamy na wszelki wypadek silikonem (ale nie za dużo i koniecznie BEZ-OCTOWYM!!) albo plastyczną masą uszczelniającą np. do dachów




Cały zabieg trwa ok 45 min. a może uratować podłogę w naszym bolidzie.
Powodzenia
<oki>
_________________




Była Fiesta jest Focus
Ostatnio zmieniony przez bidżej 20 Wrz 2010, 12:20, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lis 2009, 00:26   

Noarecki, lepiej tego tematu ogarnąć się nie da :ok: :ok:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
buzek5990
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sty 2010, 23:05   

Dokładnie jak kolega wyżej, wielkie dzięki właśnie ciekawiło mnie jak tą skrzynkę zdemontować mi nie raz co jakiś czas troche chlupnie wodą ale pamiętam nie dawno całkiem łądnie mi zalało podłogę, niech trochę mrozy i zima z czasem odejdzie a uszczelnie sobie też te gumy, kable ;)


p.s trochę odkopałem ale warto, ponieważ bardzo irytujący problem w każdej mk4... jak i nie w innych modelach nie wiem ;)

pozdrawiam
 
 
gdereck 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Maj 2010, 15:12   Uszczelnienie blach (a nie uszczelki kabli)

Nie wiem czy problem, który występował u mnie, jest rzeczą normalną, ale w mojej fieście woda w kabinie przeciekała inną drogą. Konkretnie - w silikonie (czy tam czym uszczelniają punkty styku poszczególnych blach nadwozia) była nieszczelność. Miejsce nieszczelności to połączenie błotnika i przegrody po lewej stronie podszybia (po stronie kierowcy). W miejscu gdzie lubi gromadzić się woda spływająca z szyby (i przy okazji różne śmieci i paprochy, w które ta woda wsiąka, zrobiła się dziurka, przez którą woda przesączała się do środka i spływała za komputerem (ECU) na podłogę. Po zalepieniu dziury silikonem dekarskim konieczne było wywalenie zbutwiałego filcu spod dywanika i wysuszenie całości. Filc zastąpiłem matą bitumiczną przyklejoną na blachę plus trochę watoliny dla dodatkowego wygłuszenia. Może to info komuś pomoże.

Pozdrawiam
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 4 Cze 2010, 10:40   

U mnie była ta sama histoia z przeciekiem. Nie dość że lało się z gum uszczelniających kable to pomiędzy blachami przy podszybiu przeciekało - to co mówił kolega wyżej - uszczelka pomiędzy blachami na zgrzewach puściła albo się zestarzała i w aucie była powóź. Nie obeszło się bez prania dywanów i wygłuszenia - nie musiałem go wywalać bo to stało sie zimą i była to świeża sprawa także dywaniki i wygłuszenia ocalały.
Najgorsze co może się zdarzyć to woda w aucie.
Ale temat jest tu dobrze wyjaśniony więc inni też sobie z tym problemem poradzą.
Powodzenia.
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
Slp 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Białogard
Wysłany: 11 Lip 2010, 08:09   

Ja mam inny problem... Odkąd zacząłem używać klimatyzacji, biorąc ostry zakręt w lewo, woda cieknie na stopy pasażera. Jest tam taki jakby specjalnie przygotowany odpływ... ;-(

PROBLEM ROZWIĄZANY : Przedmuchanie od spodu samochodu wystającego przewodu, który jak się okazało był za mocno wciśnięty, co powodowało jego zagięcie, uniemożliwiające wodzie odpływ:)
Ostatnio zmieniony przez Slp 22 Lis 2010, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Lip 2010, 19:45   

Slp napisał/a:
Jest tam taki jakby specjalnie przygotowany odpływ...

No jest i u Ciebie pewnie zatkany.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
cobra441
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2010, 08:09   

Mam pytanie gdzie jest ten odpływ bo nie mogę go znaleśc a mam ten sam problem???
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lip 2010, 08:21   

cobra441 napisał/a:
Mam pytanie gdzie jest ten odpływ bo nie mogę go znaleśc a mam ten sam problem???

Pod nagrzewnicą, odchyl dywanik zobaczysz jak idzie od obudowy w podłogę, wyjmij go z podłogi i przetkaj.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
cobra441
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lip 2010, 10:42   

Dzięki wielkie za podpowiedz zaraz bede próbował :)

[ Dodano: Sro Lip 14, 2010 15:12 ]
No niestety to nie ten wężyk do z tej czarnej obudowy która jest pod deską, a konkretne z prawej strony od pasażera i nie wiem co teraz tym robić, jak to rozebrać bo wygląda mi na to że trzeba chyba robierać całą deskę, prosze o podpowiedz i jakieś pomysły co z tym zrobić. ;-(
 
 
darkmen21 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Laurahutte
Wysłany: 23 Lis 2010, 08:42   

to już wiem skąd woda u mnie, bo te gumy-dokładnie jedna z nich jest już oklejona jakąś taśmą ;-| cza cuś z tym zrobić, bo nie wiem czy już nie za późno ;-(
_________________
Król jest tylko jeden
 
 
lukast 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Pabianice
Wysłany: 15 Kwi 2012, 21:33   

Witam,

Mam MK4 problem z wodą pod wykładziną, ale głównie po stronie pasażera (chociaż po stronie kierowcy tez ciutke się pojawiło). Odkryłem to po zimie, podczas odkurzania. Zdziwiłem się, bo ze 3 lata temu podwozie było zabezpieczane od spodu w prof. zakładzie. W podłodze dziur nie ma, wiec to raczej nie tamtędy woda wpadła. Niestety musiała utrzymywać sie jakiś czas bo na podłodze w paru miejscach powstały "purchle" rdzy :(
Ale po kolei:
Najpierw chcę znaleźć przyczynę przecieku. Po przestudiowaniu chyba wszystkich postów na forum zacząłem od próby oczyszczenia podszybia (za grodzią). Było tam sporo liści, błota, a nawet ziemii , słaby jest tam dostęp, wyczyściłem ile dałem rady.

Niestety nie wiem w którym miejscu się znajdują te kanaliki odprowadzające stamtąd wodę, bo chciałbym mieć pewność że są drożne (może ma ktoś jakiś schemat ). ??

Planuję też profilaktycznie zabezpieczyć silikonem opisywane na forum potencjalne miejsca przecieku - i tutaj kolejne pytanie - czy czarny silikon dekarski sie nadaje ?? (bo takim akurat dysponuję).

Inna kwestia czy ktoś próbował w ogóle demontować tę plastikową grodź pomiędzy silnikiem a podszybiem, bo strasznie przez nią do podszybia ciężki dostęp jest (ciężko nawet włożyć tam rękę) ??

i ostatnia kwestia - czym najlepiej potraktować tę rdzę jaka się pojawiła (zakładając że nie ma dziur). Oczywiście zczyścić papierem ściernym jak najlepiej ale dalej co ? Jakiś odrdzewiacz ? A może hamerite ?

Z góry dziękuję za odpowiedż.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 15 Kwi 2012, 22:36   

lukast napisał/a:
Niestety nie wiem w którym miejscu się znajdują te kanaliki odprowadzające stamtąd wodę, bo chciałbym mieć pewność że są drożne (może ma ktoś jakiś schemat ). ??
patrza za grodzią w rogach bliżej właśnie scianki grodziowej
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
lukast 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Pabianice
Wysłany: 18 Kwi 2012, 20:19   

Dzięki szynszyl.
No wiec otwory odpływowe mam drożne.
Natomiast dzisiaj chyba odkryłem zrodlo problemow - na 90% przeciek jest w dolnym narożniku szyby przedniej od strony pasażera. Zdjąłem tę plastikową osłonę słupka przedniego i podczas polewania auta wodą w tym narożniku, od środka pojawia się trochę wody.
I teraz podstawowe pytanie - czy w MK4 szyba jest "na uszczelkę" czy wklejana ?

Zastanawiam się czy próbowac to jakoś samemu uszczelnić (jeśli tak to najlepiej czym ?)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 18 Kwi 2012, 20:59   

ja użyłem przewodu 0,75 mm,ale ty weź co chcesz.
pod uszczelkę szyby dookoła wciśnij go. delikatnie dokoła cienkim śubokrętem lub nożem przejedź. wypychasz po kolei szybę na zewnątrz.
lepiej we dwie osoby. ja nie miałm nikogo, to zgarnąłem starą matkę :) żeby szyba nie zsunęla się, nie uderzyła jak ją wyjmowałem - akurat nie szukałem kosztów, bo i tak miałem rysę więc trzeba było chuchać na zimne.
dookoła wyczysciłem PB ekstrakcyjną. wydrapałem ewentualne purchle. podkład.
przeschnie i malowanie sprayem - kolor twojej blachy - żey nie prysło gdzie nie trzeba wycinasz sobie kawałek kartonika.
wysycha i smarujesz silikonem szklarskim, takim uszczelniającym do szyb.
teraz we dwie osoby, żeby nie zapaprać się na śmierć. przy pomocy linki, przewodu, sznurka wpychasz szybe po trochu. z wyczuciem żeby równo bo zapaćkasz się na śmierć silikonem.
jak jeszcze całkiem szyba na uszczelce sie siądzie, można te przypadkowo ubytki silikony uzupełnić. nadmiar zmywaczem lub na bieżąco póki mokry, mydło z wodą i wycieranie do sucha. ja miałem ugięte słupki po dachowaniu, ubytki w podszybiu i odstającą uszczelkę od karoserii - zero wody i problemów.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
lukast 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Pabianice
Wysłany: 18 Kwi 2012, 21:20   

szynszyl napisał/a:
ja użyłem przewodu 0,75 mm,ale ty weź co chcesz.
pod uszczelkę szyby dookoła wciśnij go.


Rozumiem ż "wciskać" go od środka auta pod tę uszczelkę ?

szynszyl napisał/a:

teraz we dwie osoby, żeby nie zapaprać się na śmierć. przy pomocy linki, przewodu, sznurka wpychasz szybe po trochu. z wyczuciem żeby równo bo zapaćkasz się na śmierć silikonem.
j


Mógłbys przybliżyć ? Tzn. że wpycham szybe to rozumiem, ale jak ma sie do tego przewod czy linka ?

Zastanawiam sie, bo nie bardzo mam warunki, ile moze kosztowac demontarz i ponowny montarz takiej szyby w jakims zakladzie co sie szybami zajmują.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 18 Kwi 2012, 22:29   

lukast napisał/a:
Rozumiem ż "wciskać" go od środka auta pod tę uszczelkę ?
taj, bo jak potem ciągniesz za przewód to odginasz sobie łatwo uszczelkę i masz możliwość wypychania szyby. a jak wciskasz szybę to wciągasz przewód do środka auta. to jest proste.
lukast napisał/a:
ile moze kosztowac demontarz i ponowny montarz
nie wiem, pewnie z pół stówki. ale kto się będzie rypał z silikonem??
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
lukast 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Pabianice
Wysłany: 22 Kwi 2012, 21:17   

Okazuje sie że moja fieścina (prod. końcówka 1997) ma przednią szybę wklejaną a nie na uszczelkę (podobno od 1995 były wklejane ?). Podjechałem do zakładu specjalizującego się w szybach i mi ją na nowo wkleili bo była odklejona częściowo z jednej strony. Zobaczymy co będzie dalej.
Mam jeszcze takie pytanie - jaka może być z kolei przyczyna że woda pojawiła się na podłodze z tyłu za fotelem kierowcy ? Auto stało na parkingu, padał deszcz. Nie mam już pomysłu którędy mogła tam nalecieć :( Podłoga pod nogami kierowcy sucha. Przy szybie okna nie widać żadnych zacieków. Proszę o podpowiedź bo powoli mnie krew zalewa :)
 
 
Cinek9266 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Kwi 2012, 23:41   

Ja ostatnio na dniach się męczyłem i też mnie krew zalewała z ta woda mi ciekło z dwóch miejsc, z mocowania nagrzewnicy i tam jak masz te dwie gumy tak jak w temacie tylko mi nie ciekło z gum tylko na końcu blachy chyba się rozwarstwiła, masa uszczelniającą pomogła i jest spokój. Wywal siedzenie, wywal wygłuszenie czy tam filc pod sama szybę po stronie kierowcy, wąż ogrodowy+woda niech ktoś ci leje po szybie, latarka i patrz z skąd cieknie.
 
 
lukast 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Pabianice
Wysłany: 25 Cze 2012, 07:29   

No więc u mnie to wklejenie szyby na nowo pomogło i po stronie pasażera jest już sucho. Natomiast nadal mam problem z wodą po stronie kierowcy - ale chyba już wiem którędy leci, tylko nie mam pojęcia jak to się dzieje i jak to naprawić. Otóż po opadach deszczu woda przedostaje się jakby dołem przez uszczelkę w progu drzwi kierowcy, bliżej słupka środkowego i dalej ścieka po plastiku już który jest w środku pod siedzenie. Jak otworze drzwi to widać że ta uszczelka od góry jest cała mokra.

I teraz pytanie - jak to jest że woda tam sie przedostaje ? Leci jakoś przez drzwi ?Sama uszczelka nie jest popękana, otwory odpływowe w drzwiach wyglądają na drożne. Z góry dzięki za jakieś porady bo pomimo tego że wiem którędy leci to nie wiem jak to się dzieje i jak to naprawić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ o ubezpieczeniach aut
i innych kwestiach z tym związanych.
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 1 30 Sty 2011, 10:30
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - RDZA / KOROZJA
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 13 2 Lut 2019, 00:44
semimatt
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 21:32
Lokmen
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - REPERATURKA WLEWU/NADKOLA czyli spawanie
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 54 28 Lut 2014, 18:11
deejay


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.