Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Duże spalanie
Autor Wiadomość
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 18 Paź 2009, 19:38   [MK3] Duże spalanie

Witam jestem nowy na forum jak i nowym użytkownikiem fiesty 1.4. Mam problem ze spalaniem ponieważ według obliczeń po przejechaniu jakiś 120km spalilo mi 13-14 litrów. Auto użytkuje od 3 tygodni jest to też mój pierwszy samochód więc technika jazdy jest też niewyrobiona no ale to spalanie wydaje mi sie zbyt duże. Z tych 120 km jakieś 50km zrobiłem w trasie a pozostałe 70km w mieście na dojazdy do szkoły gdzie w jedna stronę mam 3km.
Troche czytałem na temat możliwych przyczyn dużego spalania ale ze nie mam pojecia zbytniego o mechanice chcialem sie was poradzic co mozna by bylo sprawdzic.
Auto zanim zaczełem użytkować stało 2 miesiące nieużywane z wyciągniętym akumulatorem i czy to może być powodem dużego spalania bo komputer dostał przyzwyczajenia z mojej jazdy ktora nie jest zbyt dynamiczna i dlatego jest duze spalanie. Jeszcze jedno co zauważyłem a może być powodem to dzisiaj jechałem trasę 20 km przy temperaturze na dworze jakieś 5st i nie zauważyłem żeby kontrolka od chlodnicy caly czas jest na minimum nawet nie drgnela a z tego co wiem silnik powinien sie na takim dystansie nagrzac i chociaz wyjsc na pole norm.
Czy te 2 wymienione przyczyny mogą powodować zwyższone spalanie? Co mi polecacie sprawdzić albo z tym zrobić? Co samemu mogę zrobić a z czym sie lepiej wybrać do mechanika?

Pozdrawiam
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Paź 2009, 19:42   

Poczytaj o resecie kompa i się zastosuj, po drugie zmień termostat, po trzecie filtry świece i kable WN w jakim stanie?
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 18 Paź 2009, 19:46   

Autko dostałem od dziadka i szczerze powiem ze dziadek wymieniał tam wszystko na bieżąco. Świece maja koło 2 lat z kablami WN to nie wiem. Troche przygasał na początku ale może to dlatego że się dopiero wczuwam w samochód. A z tym termostatem to faktycznie może być coś nie tak jeśli wskazówka nawet nie drgnęła ?
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Paź 2009, 20:06   

Termostat i czujnik temperatury (ten od wskazówki na desce rozdzielczej) kosztuje ok 30 zł więc nie fortuna i to bym zmienił, filtry, świece i kable też bym zmienił bo nigdy nie wiadomo (a wyeliminujesz już te czynniki) no i reset kompa + poprawna samoadaptacja. Jak to wykonasz i nadal będzie takie spalanie to podumamy dalej.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
sledzio 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 106
Skąd: Aleks.Łódzki
Wysłany: 18 Paź 2009, 20:37   

kontrolka od temperatury powinna oscylować mniej więcej na połowie skali, tak wiec tutaj na pewno jest coś nie tak.
_________________
Jeżeli chcesz tanio i nowocześnie urządzić łazienkę lub kuchnie to polecam ten sklep. Mają świetną armaturę.
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Paź 2009, 20:50   

Termostat. Auto niedogrzane będzie spalało więcej - ile dokładnie nie powie Ci nikt, ale na pewno jest to coś co powoduje zwiększony apetyt na paliwko.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
mechcom 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 397
Skąd: Wolsztyn (PWL)
Wysłany: 18 Paź 2009, 20:58   

na poczatku tak jak mowi Freeman zmieniłbym czujnik temperatury :yes:
_________________
Kupiłem Forda i śmieje mi sie morda :D
Moja Fiestka Zapraszam :) http://www.fiestaklubpols...p=416613#416613 :devil:
 
 
 
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 18 Paź 2009, 21:04   

No zrobie tak jak mówicie a zmienić caly termostat czy sam czujnik temperatury od termostatu? jakie moga być koszty tego w normalnym sklepie motoryzacyjnym.
Dobrze że zauważyłem że coś nie tak z termostatem że sie wskazówka nie rusza bo widać że strasznie bierze paliwo i tylko szukam powodów takiego spalania.
Narazie dzieki za pomoc jutro postaram się coś z tym zrobić z tym termostatem ale myśle że reset kompa tez sie przyda.
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Paź 2009, 21:09   

Sam czujnik nie pomoże. On pokazuje Ci tylko temp na desce. To termostat może powodować duże spalanie. Sprawdź czy na krótko po odpaleniu silnika robi się ciepły ten górny wąż dochodzący do chłodnicy, jeśli tak tzn, że termostat jest zacięty w pozycji otwartej i odrazu puszcza obieg przez chłodnicę (a nie powinien).
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 19 Paź 2009, 18:47   

Dzisiaj wymieniłem termostat kosztowało mnie to jakieś 3,5 godziny roboty. Wskazówka od temperatury ruszyla sie. Po 10 min chodzenia na luzie wskazowka byla w polowie białej skali. Przy okazji sprawdziłem sonde lambda miała coś koło 0,45v ale to tak na szybko sprawdzałem. Przez najbliższe dni będe sprawdzać spalanie jak dalej nie opadnie to dam znać.
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 19 Paź 2009, 19:39   

W jaki sposób sprawdziłeś sondę lambda, opisz łopatologicznie proszę?
_________________

 
 
 
sledzio 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 106
Skąd: Aleks.Łódzki
Wysłany: 20 Paź 2009, 02:59   

dj1987 napisał/a:
o 10 min chodzenia na luzie wskazowka byla w polowie białej skali.
I mniej więcej tam powinna być :)

co do sondy lambda - jak ją sprawdzić było już opisywane na forum, tak więc musisz poszukać.
_________________
Jeżeli chcesz tanio i nowocześnie urządzić łazienkę lub kuchnie to polecam ten sklep. Mają świetną armaturę.
 
 
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 27 Paź 2009, 15:37   

Spalanie raczej spadło po wymianie termostatu ale mam jeszcze inne objawy jakie miałem też wcześniej: Ostatnio sobie zatankowalem do polowy baku przejechalem pare km i samochod zostawilem na 3 dni. Wczoraj pojechalem do szkoly- odcinek okolo 7km w obie strony. Jak zaparkowalem pod domem zauwazylem ze wskazowka nieznacznie opadla. Dzisiaj rano jak wsiadłem odpalilem fieste to wskazowka opadla o jakies 10%. W zwiazku z tym mam pytanie poniewaz wczesniej zauwazalem ze jakby mi paliwa ubywalo po bardziej chlodnej nocy. Tak tez jest tym razem przez weekend samochod stał byly w miare cieple dni to mi paliwa nie ubyło a dzisiaj juz tak cieplo w nocy nie bylo i paliwo jakby samo odparowało. Możliwe ze pod wplywem temperatury sie coś dzieje z bakiem lub przewodami paliwowymi ze samo paliwo ucieka?
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Paź 2009, 15:41   

Może masz nieszczelność. Przy czym weź poprawkę, że wskaźnik w MK3 jest adokładny. Mi np zdarzyło się że opadł 2cm pod rezerwę a auto jeszcze jeździło :rotfl: Od tego czasu traktuje wskaźnik czysto orientacyjnie, a stan zbiornika oceniam po ilości przejechanych kilometrach i średnim spalaniu
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 27 Paź 2009, 15:49   

Wiem ze malo dokladne sa te wskazniki ale przekladalo sie to tez na km wiec pokazuje raczej dobrze. Co do samego baku to chyba jest szczelny bo jak ostatnio otwieralem korek od wlewy to az zasyczalo powietrze tak jakby byl pod cisnieniem to dobry objaw?
 
 
sledzio 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 106
Skąd: Aleks.Łódzki
Wysłany: 28 Paź 2009, 12:10   

kamil wolski napisał/a:
Mi np zdarzyło się że opadł 2cm pod rezerwę a auto jeszcze jeździło
też tak mam, zasadniczo obliczam to tak, że jak wskaźnik wchodzi w czerwone pole to jeszcze 100km około do tankowania :D Zwykle po 60km wskaźnik jest już "na dnie" a po 80 spada poniżej zera :)
dj1987 napisał/a:
jak ostatnio otwieralem korek od wlewy to az zasyczalo powietrze tak jakby byl pod cisnieniem to dobry objaw?
Chyba dobry, ja jak ostatnio po 3 tygodniach od ostatniego wlewania otworzyłem to był taki zasys, że ludzie na stacji aż się krzywo spojrzeli :)
_________________
Jeżeli chcesz tanio i nowocześnie urządzić łazienkę lub kuchnie to polecam ten sklep. Mają świetną armaturę.
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 28 Paź 2009, 18:10   

Freeman napisał/a:
Poczytaj o resecie kompa i się zastosuj, po drugie zmień termostat, po trzecie filtry świece i kable WN w jakim stanie?

89 rok produkcji. Tu trzeba raczej gaźnik ustawić porządnie :ok:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
pablon 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 497
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Paź 2009, 19:24   

Rzeczywiscie fiesta ma dziwna dolegliwosc ze wskazaniami poziomu paliwa, rano potrafi spasc poziom paliwa i to sporo, natomiast przy tankowaniu pod korek pali tyle samo.

Syczenie według instrukci jest normalną dolegliwościa tego gada :hahaha: .
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Paź 2009, 21:46   

Marcinowaty napisał/a:
89 rok produkcji. Tu trzeba raczej gaźnik ustawić porządnie :ok:

nic pewnego kolego, ja miałem 89 rok na monowtrysku. Poza tym w profilu ma 1.4 i.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
dj1987
[Usunięty]

Wysłany: 29 Paź 2009, 11:25   

Auto napewno na wtrysku jest wiec regulacja gaznika odpada. Ogolnie chcialem sie dowiedziec czy przy niskich temperaturach jak samochod stoi to moze sie cos dziac ze np przewody paliwowe przepuszczaja paliwo a gdy np jest cieplo to sie nic nie dzieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.