Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

podatek
Autor Wiadomość
wdr 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 34
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 15 Paź 2009, 14:31   podatek

Witam !

Jutro idę do urzędu skarbowego zapłacić podatek oczywiście od kupna auta. Co muszę ze sobą zabrać ? Podobno wypełnia się jakiś pit ? Dużo tego wypisywania tam jest, idzie się pogubić jak to w pitach czy prosty druczek to jest ?
 
 
elmek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.5 V6 170KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: z Elemelkowa
Wysłany: 15 Paź 2009, 15:05   

Idziesz do urzędu skarbowego. Zabierasz umowę kupna, oraz kasę ( to najważniejsze )

Urocza pani daje ci druczek do wypełnienia czyli 2% (czy 20%) od kwoty kupna auta. Obliczasz sam i tyle.

Jeśli masz problem z wypełnieniem, idziesz do uroczej Pani, a ona odsyła cię do tablicy(gabloty) gdzie są wzory. Po wypełnieniu wracasz do uroczej pani i cieszysz się zapłaceniem podatku. Proste nie :V:

Jeśli dalej masz problem, dzwonisz lub wchodzisz na stronę www.mf.gov.pl tam masz wszystko opisane.
_________________
Burbo Team
Profil Facebook
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Paź 2009, 17:17   

Za ostatnie trzy swoje auta nie zapłaciłem tego podatku i jakoś żyję :-P
Swoją drogą to ciekawi mnie skąd urząd skarbowy będzie wiedział że zakupiłem samochód od którego mam zapłacić podatek.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Paź 2009, 21:38   

Zauważ że wszystkie dane jakie składasz w US są dobrowolne, jak wpiszesz w PIT że zarabiasz 30 tyś rocznie zamiast 50 to nikt Ci głowy nie urwie puki ktoś życzliwy na ciebie nie doniesie i to może być cokolwiek od sąsiada po jakieś info z banku czy coś - maja swoje kanały :fox:

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 21:41 ]
Aha jeśli nie okażesz na żądanie wydziału komunikacji opłaconego podatku to chyba Ci nie zarejestrują auta, przynajmniej mnie nie chcieli pomimo iż kwota była nie łapiąca się na podatek - musiałem się fatygować do US po stempelek na umowę.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 15 Paź 2009, 22:49   

Jeśli na umowie kupna/sprzedaży masz zapisaną kwotę mniejszą niż 1000 zł to jesteś zwolniony z podatku :yes: W przypadku zakupu Fiesty mk3 jest to nawet wiarygodna kwota :-P
_________________
 
 
 
wdr 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 34
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 15 Paź 2009, 22:54   

Ja mam na umowie 750 wiec nie zapłace podatku ? Ale stempelek musze załatwic nie ?
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Paź 2009, 23:46   

JoeMix napisał/a:
Aha jeśli nie okażesz na żądanie wydziału komunikacji opłaconego podatku to chyba Ci nie zarejestrują auta, przynajmniej mnie nie chcieli pomimo iż kwota była nie łapiąca się na podatek - musiałem się fatygować do US po stempelek na umowę.

Jedno nawet zarejestrowałem na siebie, kwitka nie chcieli. Powiedzieli, że oni teraz do tego nic nie mają.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
wdr 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 34
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 16 Paź 2009, 15:57   

Podatku nie zapłaciłem, babka się śmiała i powiedziała że niepotrzebne przyszedłem.
 
 
nexia145
[Usunięty]

Wysłany: 16 Paź 2009, 16:29   

MARIUSZ.B napisał/a:
Za ostatnie trzy swoje auta nie zapłaciłem tego podatku i jakoś żyję :-P
No i kurrrna masz rację :yes: Ja też mam to gdzieś.Każde auto kupiłem za zarobione przezemnie pieniądze od których podatek już sobie wzięli,więc dlaczego mam płacić następny podatek?Od wzbogacenia?To jeśli sobie tą kasę zarobioną schowam do szuflady to tez podatek mam zapłacić drugi?Jak kupię meble zamiast auta to też?Mam to w :tyłek: :-P
 
 
elmek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.5 V6 170KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: z Elemelkowa
Wysłany: 17 Paź 2009, 00:03   

nexia145 napisał/a:
więc dlaczego mam płacić następny podatek


Bo mieszkasz w Polsce...gdzie prawo broni...szulerów, złodziejów i innych wyrzutków a porządnych ludzi nie...Rozumiesz już dlaczego masz płacić?
_________________
Burbo Team
Profil Facebook
 
 
 
wdr 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 34
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 10 Mar 2010, 15:26   

Ja perdole ale tam mają burdel, dzisiaj dzwonili do mnie z us że mam niezapłacony podatek od kupna samochodu. Mówię że byłem i chciałem zapłacić to mnie babka wyśmiała po co przychodze skoro kupiłem takie tanie auto (sprawdzała też w tej swojej książce z wyceną) a oni że mam przyjść wyjaśniać, zapłacić podatek i karę.

Powiedzcie mi skoro mam zapłacić to dlaczego nie wzieli odemnie kasy jak tam byłem 16 października ?

No i moja wina że nie wziąłem żadnego potwierdzenia wtedy że nie muszę płacić a babka też pipa bo powinna sama zaproponować żeby problemów nie było a takto na gębe i mam problem.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Mar 2010, 15:50   

wdr napisał/a:
Mówię że byłem i chciałem zapłacić to mnie babka wyśmiała
Jak byleś to powinni ci swoją pieczątkę na umowie postawić,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 12 Mar 2010, 22:00   

Jeśli chodzi o kwestię podatku to tak:
1.Zapłata podatku nie ma nic współnego z rejestracją, rejestrujesz, a podatek możesz opłacić później.
2.Do 1000zł jest zwolnienie z płacenia podatku.
3.Urząd skarbowy sam sobie wycenia auto, kwota z umowy nie musi być brana pod uwagę, a tymbardziej jeśli odbiega od rzeczywistości.
4.Teoretycznie jak masz na umowie 1000zł i poniżej to nie musisz iść do US, ale później mogą być jakieś problemy, ale żadko się zdarzają. Bo to US powinno Cię zwolnić z podatku, a nie ty sam.

To tyle, wszystko zebrane do kupy.
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
portier 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 309
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12 Mar 2010, 23:30   

pkt 1 sie nie zgadza, przynajmniej w moim przypadku...
musialem NAJPIERW isc do US a potem rpzerejestrowac auto... kobieta w UM sprawdzala czy mam stempel/swistek o oplaceniu podatku...
 
 
 
wdr 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 34
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 13 Mar 2010, 02:42   

Sprawa wyjaśniona. Wchodzę do tego biura co mi kazali się stawić a tam koles po sprawdzeniu moich danych od razu jazda po mnie czemu podatek niezaplacony skoro auto kupione w październiku że będzie oprócz podatku kara jakaś (podawał kwotę lecz miałem już takie ciśnienie że nie pamiętam). Też podniesionym głosem przedstawiłem mu że byłem itp. to on że mam pokazać pit podbity że zostałem zwolniony z podatku powiedziałem że babka mi nic nie kazała podbijac mówiła że nie potrzeba skoro mają niewyszkolonych pracowników nie moja wina i ma mnie natychmiast zaprowadzić do dyrektora. W tym momencie gość zzieleniał chyba ze strachu i łagodnie jak baranek powiedział że załatwimy to na spokojnie po co się tak denerwuje (sam pacan zaatakował i się głupio pyta po co się denerwuje). Popatrzył na umowę, sprawdził w tej swojej książeczce przeprosił podbił pieczątką i poszedłem.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Mar 2010, 08:46   

Pieczątka ważna rzecz, oni mają chyba 5 lat,,, więc i po 3 latach mogą się obudzić z kontrolą,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
portier 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 309
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Mar 2010, 09:58   

ja na umowie mialem wklepane 700zl czyli niby powinienem byc zwolniony z podatku... wszechwiedzaca baba wyciagnela swoja magiczna ksiazke i mowi ze podatek liczymy od 3,5k ;/
mowie jej ze moje auto ma z 250k przebiegu i sie rozpada xD a ona spowrotem w swoja magiczna ksiazke i... "dla tego modelu, silnika i rocznika przewidziany jest przebieg ok 350k"
aha...
fakt faktem ze 70zl nie majatek
 
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 37
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 13 Mar 2010, 10:49   

U mnie w Wydziale Komunikacji nie czepiają się "pieczątek" na umowie o podatku. Nikt nigdy nie pyta czy podatek zapłacony czy też nie :ok:
nexia145 napisał/a:
No i kurrrna masz rację :yes: Ja też mam to gdzieś.Każde auto kupiłem za zarobione przezemnie pieniądze od których podatek już sobie wzięli,więc dlaczego mam płacić następny podatek?Od wzbogacenia?To jeśli sobie tą kasę zarobioną schowam do szuflady to tez podatek mam zapłacić drugi?Jak kupię meble zamiast auta to też?Mam to w :tyłek: :-P

W pełni się z Tobą zgadzam. To co zarobie na Umowę Zlecenie też opodatkują, od auta też. A jak sobie kupię buty za 140zł to może też podateczek.......
_________________
 
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 13 Mar 2010, 12:27   

portier napisał/a:
pkt 1 sie nie zgadza, przynajmniej w moim przypadku...
musialem NAJPIERW isc do US a potem rpzerejestrowac auto... kobieta w UM sprawdzala czy mam stempel/swistek o oplaceniu podatku...


portier, a kiedy rejestrowałeś auto? Bo wiem że kiedyś tak było, że bez stempelka ani rusz, ale teraz już stempelek nie jest potrzebny do rejestracji.
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
portier 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 309
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Mar 2010, 16:12   

w pazdzierniku 2009:) obslugiwala mnie ta "naj naj najwyzsza szefowa" z tych okienek (w trakcie rozmowy powiedziala ze jest jakas tam zastepca kogos) czepiala sie nawet tego ze w starym dowodzie nie bylo wpisane masy wlasnej pojazdu i ze chce mnie wyslac na badanie/przeglad;/ to wyciagnalem jakis papier co facet dostal przy sprowadzaniu samopchodu z niemiec w 2003r i tam bylo napisane w jakims okienku chyba 935 i jej zaczalem wciskac ze to jest wlasnie waga pojazdu (a po niemiecku potrafie powiedziec tyle co po chinsku;p) no i juz wtedy zaczelo sie robic smiesznie i sympatycznie bo zaczela sie ze mnie smiac ze chce ja oszukac ale w koncu powiedziala ze wpisze mi to 935kg... no a wczesniej prosila o dowod oplacenia podatku... (nie pamietam juz ze mialem jakis papierek czy jakis stempel na jakiejs umowie ale prosila napewno)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Podatek
Gość Ubezpieczenia i rejestracja aut 5 12 Wrz 2008, 08:05
sowa
Brak nowych postów Podatek od zakupu samochodu
Mafios Ubezpieczenia i rejestracja aut 24 9 Sie 2009, 13:30
Pele
Brak nowych postów Podatek skarbowy przy zakupie samochodu
daro_zory Ubezpieczenia i rejestracja aut 3 18 Sie 2009, 20:55
daro_zory


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.