Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Skrzynia basowa
Autor Wiadomość
pscobra
[Usunięty]

Wysłany: 3 Wrz 2004, 01:06   

W fieście bardzo dobrze dopasowywuje się i wchodzi całe autko w rezonans z tubą JBL z głośnikiem 30cm, model JBL CTX3000. Super zgranie z bagażnikiem MK3.

Wkładałem kilka różnych tub i ta okazała się najlepsza.
Super przenosi każdy bas.

Apropo wzmacniacza, Pioneery nowe modele mają super końcówki mocy w radiach.

Mam z Pioneera zapodany jeden kanał na tubę i basi że szok.
Nikt by nie pomyślał, że moge nie mieć wzmacniacza.

Daje lepiej od niejednego zawalonego sprzętem audio samochodu.

Odnośnie tuby czy skrzyni. Według moich doświadczeń lepiej w samochodzie sprawuje się tuba basowa. Ze skrzynią zawsze było coś nie tak. Albo za wysoki albo za niski bas.
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 3 Wrz 2004, 10:06   

Ciekawe sa wasze teorie na temat tub zaden fachowiec car audio nie poleci tuby do auta :)
Ja wlasnie zamowilem skrzynke z Bassera-zobaczymy co z tego bedzie :twisted:
 
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 3 Wrz 2004, 10:16   

ja słucham muziki drum'n'bass są w niej czasem tak niskie basy że ich poprostu nie słychać a tylko czuć ciśnienie w kabinie i moim zdaniem właśnie do tego tuba jest lebsza
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 3 Wrz 2004, 10:56   

Kasperaz21 napisał/a:
ja słucham muziki drum'n'bass są w niej czasem tak niskie basy że ich poprostu nie słychać a tylko czuć ciśnienie w kabinie i moim zdaniem właśnie do tego tuba jest lebsza


Pewnie jakis gownianych skrzynek sluchales :wink: :)
 
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:19   

Kasperaz21 napisał/a:
wole tube bo w skrzyni głośnik łupie a w tubie fajnie buczy!!


WOW!
po pierwsze tuba to jest nakoncetrach i nazyw się to odwrotka logarytmiczna, a to co nazywacie tubą to zwykły BR w obudowie niczym wielka rolka od sraj-taśmy. i gra jak sraj-taśma. podstawa suba to:
-mocny napęd(wzmak o mocy rms min. rownej mocy rms głośnika)
-dobrze dobrana do parametrów buda(BR, closed, band-pass, itd.)
-materiał z ktorej jest zrobiona(najlepiej mdf 22mm)
-i głośnik przez duże G.
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:33   

molu napisał/a:
Kasperaz21 napisał/a:
ja słucham muziki drum'n'bass są w niej czasem tak niskie basy że ich poprostu nie słychać a tylko czuć ciśnienie w kabinie i moim zdaniem właśnie do tego tuba jest lebsza


Pewnie jakis gownianych skrzynek sluchales :wink: :)


twojej i to mi styka :lol: :lol: :lol:
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:37   

w kabinie malego samochodu nawet gówniany głośnik może dużo zdziałać(nisko zejsc).
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:40   

no widzisz to poco kupować głośniki po cztery stówki :wink:
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:44   

po to żeby grały:
-głośniej(większy spl)
-dłużej(wiecej niż jeden sezon)
-czyściej(mniejsze znieksztalcenia)
-ładniej(krotka i szybka stopka, a nie przeciągłe BUUUU... tak lubiane przez dresiarzy i techno maniaków)
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:46   

wow tak się znasz to pokaż co tam masz :) a może tam jest duże G jak gówno
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 30 Wrz 2004, 07:44   

Kasperaz21 napisał/a:


twojej i to mi styka :lol: :lol: :lol:


:lol: dobre 1:0 dla ciebie :cojest:
 
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Paź 2004, 17:34   :)

Tube odradzam, chyba ze ze twoje ucho woli stukanie niz gleboki przyjemny bas.
Tuby sa wykonywane z papieru :) tak mniej wiecej, zbitego w jedna calosc dlatego bas jest moze i mocniejszy ale napewno nie glebszy niz w porzadnie zbudowanym subwooferze.
jak bedziesz budowal, daj znac oblicze ci skrzynie pod konkretny glosnik, podasz tylko dane wts,fs i takie srutututu :)
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Paź 2004, 17:38   

Grze napisał/a:
w kabinie malego samochodu nawet gówniany głośnik może dużo zdziałać(nisko zejsc).


hmm i tu jest wlasnie zonk.
zgadza sie ze maly glosnik moze podac glebszy i przyjemny bas w malej kabinie ale niekoniecznie. Obliczenia ktore kiedys zrobil moj znajomy ukazaly iz fala akustyczna (bass) aby uzyskal najnizszy poziom (czyli byl najglebszy) potrzebuje 4 metrow dlugosci samochodu :) ) a fiesta ma 4 ? hehe
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 11 Paź 2004, 20:13   

mucha, widac ze nie znasz podstaw akustyki... fala 30Hz ma okolo 11,5m a mimo to bardzo latwo ja uzyskac w samochodzie. dlaczego? bo fala dzwiekowa w samochodzie rozchodzi sie na zasadzie zmiany cisnien(jak w słuchawkach od walkmana). czyli im mniejsza buda naszej fury tym wieksze podbicie niskich F. według twojej teorii(max 2m miedzy scianami w samochodzie) nie bylo by nic slychac ponizej 170Hz :D
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Paź 2004, 20:17   

Grze napisał/a:
mucha, widac ze nie znasz podstaw akustyki... fala 30Hz ma okolo 11,5m a mimo to bardzo latwo ja uzyskac w samochodzie. dlaczego? bo fala dzwiekowa w samochodzie rozchodzi sie na zasadzie zmiany cisnien(jak w słuchawkach od walkmana). czyli im mniejsza buda naszej fury tym wieksze podbicie niskich F. według twojej teorii(max 2m miedzy scianami w samochodzie) nie bylo by nic slychac ponizej 170Hz :D


czlowieku, pokaz mi alpharda ktory zejdzie do 30 Hz ? w mojej fiescie ?
pozatym teorie o dlugosci fali sa roznorodne. Pozatym skad wyczasnoles ze nie byloby nic slychac ponizej 170Hz. ? hehehe :)
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Paź 2004, 20:21   p.s

na sluchawkach masz napisane 89 DB i myslisz ze tyle one wyciskaja ? :D
pozatym wszystkie (wiekszosc teorii) o dlugosci fali sa bledne, bo nie biora pod uwage napotkanych w samochodzie przeszkod typu siedzenia,pasazer,kazda rzecz przez ktora dzwiek moze zostac znieksztalcony, nawet welur pochlania w malym stopniu nasz basik :)
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Paź 2004, 20:38   

Grze napisał/a:
mucha, widac ze nie znasz podstaw akustyki... fala 30Hz ma okolo 11,5m a mimo to bardzo latwo ja uzyskac w samochodzie. dlaczego? bo fala dzwiekowa w samochodzie rozchodzi sie na zasadzie zmiany cisnien(jak w słuchawkach od walkmana). czyli im mniejsza buda naszej fury tym wieksze podbicie niskich F. według twojej teorii(max 2m miedzy scianami w samochodzie) nie bylo by nic slychac ponizej 170Hz :D


aha gdyby byla prawda to wedlug ciebie max 2 m miedzy scianami w samochodzie nie byloby nic slychac ponizej 170 Hz ?
nie no oczywiscie teoria o 4 metrach (dokladnie 4.9metra )jest niepraktyczna, ale jest taka i czesciowo to prawda (prawa fizyki). Wedlug tych obliczen przy dl. 2 m. zszedlby ponizej 85 Hz. a nie 170 Hz. a to roznica :) ) jednakze zwykly wzor lambda =v/f to za malo :D wiec duzo klotni nic nie da bo z jednej strony jest fizyka z drugiej zas praktyka, pozdrowka
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 11 Paź 2004, 20:39   

mucha... kompromitujesz sie. 170Hz wyszło ze wzoru 344/2=172. Przeciez twierdziles ze najwieksza odległos miedzy sciankami nie przekroczy 4m. Czyli według twojego rozumowania(rozchodzenia sie dzwieku w kabinie) nie usłyszymy nic ponizej 85hz bo sie dłuzsza fala nie rozwinie. Pokaz mi materiał tłumiący który choć w malym stopniu pochłonie niskie tony(ponizej 100hz) to cie ozłoce.

PS:nie znasz sie to nie gadaj.

PS2:zgraj sobie na CD siunis okolo 25-30Hz i zapuść w samochodzie... i co nie słychać?

PS3:apropos słuchawek... są one 1cm od ucha wiec jak u cholery słychac w nich cokolwiek poniżej 34400Hz? 344/0,01=34400
Ostatnio zmieniony przez Grze 11 Paź 2004, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Paź 2004, 20:53   Grze

Grze,
z tego co piszerz to ty sie nie znasz, gadasz bzdury na forum i cos wiesz ale duzo krecisz.
NIE WEDLUG MNIE WEDLUG PRAW FIZYKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W praktyce jest inaczej, czlowieku czytaj wszystko po kolei co pisze a zrozumiesz oco mi chodzi, PAMIETAJ DO CHWILI OBECNEJ NIE WIADOMO JAK TO JEST Z FALAMI TO WSZYSTKO SA PRZYPUSZCZENIA, ty slyszales takie ja takie i tyle.
tym milym akcentem koncze temat bo widze ze sens rozmowy ktora przerasta w klotnie nie ma z toba kolego sensu. a szkoda :) Pozdr.
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 11 Paź 2004, 20:55   

moze podaj jakies konkrety a nie lejesz wode, ze "tak naprawde to nic nie jest pewne i ze fale to jedna wielka niewiadoma".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Skrzynia basowa.
Gość Car Audio i CB 19 11 Cze 2008, 20:34
FiFa
Brak nowych postów Własna skrzynia basowa...
dj_matis Car Audio i CB 9 14 Mar 2010, 16:18
dj_matis
Brak nowych postów Skrzynia basowa i wzmacniacz do 1000zł
Mafex Car Audio i CB 0 13 Cze 2013, 19:43
Mafex
Brak nowych postów Radio+wzmachol+skrzynia basowa
cinot Car Audio i CB 13 20 Paź 2005, 08:34
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.