Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: trzeci
17 Gru 2011, 17:55
[MK3] FIESTA z WLKP by luk-90
Autor Wiadomość
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 12 Kwi 2010, 15:19   

ale jaja gy może tył na przód założone? :rotfl:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Kwi 2010, 17:10   

Mi się wydaje, że wpływ na obniżenie mają także amortyzatory, z przodu mam nówki gazówki i jest nieco wyżej, amory tył są dość mocno zużyte olejowe, do wakacji wymienie amory tył na gazówki i wtedy będzie miarodajny wynik.
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 12 Kwi 2010, 18:10   

luk-90 napisał/a:
Mi się wydaje, że wpływ na obniżenie mają także amortyzatory, z przodu mam nówki gazówki i jest nieco wyżej, amory tył są dość mocno zużyte olejowe, do wakacji wymienie amory tył na gazówki i wtedy będzie miarodajny wynik.


maja, metoda na sprawny i niski przod to sportowszy amor :) ,

pozdro :)
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Cze 2010, 20:57   

Małe odświeżenie co się działo w międzyczasie.

Zaczęło stukać w zawieszeniu, po oględzinach okazało się, że sworzeń wahacza


Wymieniłem z obu stron, bo nie dawno były wymieniane amory i trzeba pojechać ustawić zbieżność to będę miał już z tym spokój



Denerwowało Mnie, że z kratek nawiewu ciągle dmuchało, nawet jak były zamkniętę, więc rozebrałem wszystkie i wymieniłem tę izolację na nową z ultra hiper cennej podkładki po myszkę


Teraz działa to jak należy.

Przeczyściłem także włącznik lampki w drzwiach, ale co Mnie bardziej zdziwiło to, że teraz po włączeniu świateł i otworzeniu drzwi piszczy alarm o pozostawionych światłach, fajny bajer, bo nawet nie wiedziałem o jego istnieniu.

Zabrałem się także za wymianę uszczelniaczy zaworowych, co prawda nie były w najgorszym stanie, jednak teraz jest na pewno lepiej po wymianie(przynajmniej Mi na sercu :P ). Robiłem to sam, (ojciec pomógl mi tylko skonstruować narzędzie do ściśnięcia sprężyn zaworowych) ale dałem rade, zawleczki wyłapywał magnes od razu po ruszeniu z miejsca

Tak wyglądają świece po roku użytkowania, całkiem dobrze, co nie?


Potem wszystko do kupy poskładałem, odpaliłem i sie przestraszyłem. Otóż pozostawiłem na śrubie koła pasowego klucz i odpaliłem silnik to klucz na szczęście w momencie rozruchu wykręcił całkowicie śrubę, mógł wyrwać i były by jaja, co dalej.

Zauważyłem także uszkodzenie uszczelki wewnątrz wtrysku, co widać na zdjęciu, może mi ktoś podać jakiegoś linka, gdzie takową kupić??


Była także nie miła przygoda, nie z mojej winy, czekam na odszkodowanie,

ale nie wiem kiedy będzie, więc pojechałem na szrot i dorwałem drzwi

Przed łowami wymierzyłem, że muszę wykręcić fotel pasażera, aby zapakować drzwi do fiesty i tak się stało, szyny były już trochę zarudziałe, więc je trochę odnowiłem. Oczyszczone wiertarą, następnie brunox i farba czarna pędzlem walnięta. Od razu przyjmniej to wygląda wsiadając do samochodu


Te oto skrzydło z czerwonej strzały nabyłem, za niebotyczną sumę 70zł, Panowie mi je odcieli, zanieśli pod auto i podziękowali



Teraz pytanie czym zabezpieczyć drzwi od środka, aby nie zaczął gnić próg od wewnątrz??
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 20 Cze 2010, 21:04   

http://www.motoallegro.pl...kiem_spray.html cos takiego ;) sam robiłem :)
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 21 Cze 2010, 07:04   

co do uszczelki - zrób sobie sam z tekturki ~0.5mm. ja zrobiłem i bryka :ok:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Cze 2010, 15:52   

Dzięki za linka, trzeba będzie zamówić takie dziadostwo. Uszczelkę zrobię gdy będę miał dłuższą chwilę i wenę na rozbieranie połowy samochodu

W zeszłym tygodniu zakupiłem pewien gadżet na forum od Mary i dzisiaj wracam z egzaminu i paczka w domu, a co w niej :hihihi:


Nastepnie pucu pucu


i nie byłbym sobą gdybym nie poleciał po klucze ;/


Kiera od S'ki ma średnicę 36 cm, natomiast stara miała 38, fajnie się teraz manewruje na zakrętach. Stara keira też się nie zmarnuje, bo ląduje u kumpla w fieście.
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 21 Cze 2010, 17:39   

luk-90, podjedź bo w focie tez maja takie bele jakie badziewia to zawsze może Ci sie udać kupic taniej ;)
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Lip 2010, 20:04   

No jutro wyjazd na mazury do rodziny, udało się drzwi poskładać, wydaje Mi się, że na prawdę dobrze pomalowane, oceńcie sami. Brakuje listwy, ale dzisiaj na torze poznań spotkałem loya i najprawdopodobniej od niego zakupie właśnie brakujący element i mały bonus, ale wszystko w swoim czasie. Poniżej foty

Tak wyglądało:


A jest tak:




następny apdejt za dłuuuugoo, bo wracam dopiero 8 sierpnia, Pozdro
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
Rkalitka 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Roman
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 1615
Skąd: Perkowo
Wysłany: 11 Lip 2010, 11:49   

Fajnie, że byłeś z nami wczoraj Luk i ratowałeś nas wodą... :yes:

Z nadmiaru wrażeń i ciepła na głowie nawet nie zajrzałem na Twoją mk3 ale z tego co widzę to fajnie, że drzwi ogarnięte i mam nadzieję, że na Mazury bez przygód dojedziecie :ok:
_________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 12 Lip 2010, 12:46   

ja ogladałem ..ładna fiesta ,zadbana ,ładny kolor ..i wzbogaci sie wkrótce o brakujace detale
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 12 Lip 2010, 19:58   

Mk3 , gdy jest zadbane zaczyna już zwracać uwagę :)

Tak jest właśnie w tym przypadku - widać , że auto ma dbającego ownera i .że idzie do przodu :)
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Sie 2010, 17:19   

Były wakacje, były wyjazdy szczęśliwsze i bardziej pechowe z naciskiem na to drugie :-P .
Mazury okazały się niezbyt łaskawe dla fofki.

Pojechałem z babcią do lekarza to po powrocie (tuż pod domem na szczęście) padło Mi ładowanie, okazało się, że na instalacji był problem. :|

Kolejna przygoda, jadę do wujka, który oddalony jest o 18 km drogi od miejsca mojego pobytu. Nagle boom i kapeć przy ok 40km/h. Trzeba było łatać kapcia ;-|

Ostatni niefart to w zasadzie kontynuacja historyjki nr 2, mianowicie powrót od wujka i na szosowej drodze w miarę wąskiej wymijałem się z tirem, minąłem go i usłyszałem odgłos pękającego szkła, pomyślałem sobie WTF!? :twisted: . Rozglądam się po szybie i oczywiście jeeeeest, bo jakże by mogło być inaczej, rykoszet z pod kół tira i miałem piękną gwiazdeczkę pod wycieraczką pasażera ;-( . Na drugi dzień od gorąca z gwiazdeczki powstał pięęęęękny kwiatek :hahaha: na pół szyby przedniej i trzeba było wymieniać szybę. :głowąwmur:

Teraz zastanawiające jest to, że wszystko to wydarzyło się w przeciągu jednego tygodnia, albo jakieś gremliny grzebały po nocach w aucie, albo kuzyn( z którym mam na pieńku) dał Mi do zrozumienia WY*#@!&*#AJ. :2xf:

Po przeliczeniu funduszy podjąłem decyzję o wymianie kpl sprzęgła :hihihi: . W tym celu udałem się do Foty w Olsztynie po graty. Zamówiłem kpl sprzęgła Sachs, linkę sprzęgła oraz samoregulator linki sprzęgła. Poniższe zdjęcie prezentuje samoregulator linki sprzęgła jaki Fota posiada w swoim elektronicznym katalogu :yyy:

Na chłopski rozum nie wygląda Mi to jak plastikowy półksiężyc z ząbkami, ale jak linka ręcznego, ale nie miałem czasu ani ochoty się z nimi kłócić. Koszt wymiany sprzęgła wyniósł mnie 150zł :jupi: po znajomości co bardzo ucieszyło mój portfel.

Już na drugiej edycji YTP zamówiłem od Loy'a listwy oraz lotke z xr2 na klapę :fox: . Loy kompletował paczkę powoli, bo nie śpieszyło Mi się(w końcu i tak nie było mnie w domu) od około tygodnia czekałem na paczkę już, jednak coś było nie tak, napisałem do Loy'a, że paczki nie ma ciągle, on przeszedł się na pocztę i okazało się, że paczka jakoś sama się( w hooj kill2 !!!) rozdarła, znikła jedna krótka listewka więc odłożyli ją i ani be ani me ani kukuryku.
Po interwencji paczka była na następny dzień czyli wczoraj.


Z rana zabrałem się do sklepu po graty potrzebne, aby dodać aparycji :rotfl: fieście: papier ścierny, śrubki samokontrujące, czernidło do plastików, które nim nie było.


Byłem jeszcze zaspany i zamiast kupić czernidło do plastików, kupiłem jakieś gówno do nabłyszczania a areozolu :głowąwmur: , kolejna wyprawa do norauto załatwiła sprawę


Lotka była na samym środku dziwnie chropowata i nei podobało Mi się to, zeszlifowałem ją najpierw papierem 80, a potem 150 i efekt nie jest powalający, ale wystarczający :yes: .
Po użyciu w/w płynu k2 lotka zrobiła się troszkę młodsza i ładniejsza


Następnym krokiem był montaż do klapy, nie przekonał Mnie montaż na klej, dlatego zdecydowałem się na śruby oraz taśmę dwustronną, wykonałem szablon z kartonu na początek :-P


zaznaczyłem dziurki i wsio z tym koksem, na początek wiertło 2mm.


potem swa razy większe


i wygładzenie i było gotowe

Oczywiście dziurek trzeba zrobić 4, ale robiąc zdjęcie całej klapy nie byłoby widać postępu prac

Dziury odpowiednio zamalowałem farbą antykorozyjną od zewnątrz i wewnątrz. Po wyschnięciu obkleiłem te miejsca taśmą dwustronną, co by woda tam się nie dostawała, ale zapomniałem fotki zrobić.

Lotka prezentuje się tak




Rogi lotki wyszły całkiem dobrze, bo nie odstają :jupi: , dlatego odpuściłem sobie dziurawienie klapy na śruby


Dziury zamalowałem farbą, ale mam pomysł, aby zrobić tam malutkie zaślepki(koreczki), aby je ukryć


Wyszło bardzo przyzwoicie, co Mnie bardzo cieszy, po zakończonej pracy, nie miałem już siły ani ochoty( robiłem to w pełnym słońcu, dlatego też fotki średnio wyglądają) na montaż listwy na drzwi, ale zajmę się tym nie długo.
Mam jeszcze kilka detali w głowie :fox: , które trzeba urzeczywistnić względem wyglądu fiesty, ale takich rzeczy się nie zdradza. mam nadzieję, że póki co jako tako wygląda, co sądzicie??
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
Dawidoff4 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Dawid
Wiek: 41
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Stęszew
Wysłany: 21 Sie 2010, 17:10   

luk-90 napisał/a:
Na chłopski rozum nie wygląda Mi to jak plastikowy półksiężyc z ząbkami


dokładnie tak jak mówisz :yes:



luk-90 napisał/a:
mam nadzieję, że póki co jako tako wygląda, co sądzicie??


no ba - zajebiaszczo wygląda :ok:
_________________
były Fiesty (5x MK3, 2x MK4, 1x MK5) i Puma :taaa:
był Nissan Micra K11 SuperS
było VW Polo 6N2 GTI
był Seat Arosa
jest Fofka MK4 :-)
 
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Wrz 2010, 22:14   

Nie mogłem się powstrzymać i muszę się pochwalić najnowszym nabytkiem :hihihi:

Decyzja o zakupie padła nie wiadomo z jakiego powodu, cena była okazyjna, może miałem już dość tych smutnych cywilnych zderzaków.

Paczkę odbierałem z kumplem niczym gangsterzy o 2 w nocy 20 km od Poznania na wsi gdzie latarnie nie świeciły( ludzie przyjeżdżali po samochód to Mi to podrzucili), tak wyglądało po wypakowaniu


Całość po rozpakowaniu na drugi dzień rozebrałem na części pierwsze celem wymycia i ogólnego obejrzenia w jakim to wszystko jest stanie.



Nie ma to jak unikatowe niebieskie paski na zderzakach xr2i, które ktoś sam sobie zrobił

trzeba było to badziewie zdrapać


po wymyciu już trochę lepiej



Tak wygląda jedna strona halogenów


Za to druga strona została w "ciekawy " sposób popie*****na... yyyy..... znaczy naprawiona




Żółte mi się bardziej podobają, ale nie dostanę dwóch, albo trzech, więc te dobre lądują do działu sprzedam, a te drugie niestety są do niczego i lądują do kosza szkoda ;-( . Zbieram na białe

Ogólnie pakiet jest w dobrym stanie, to że ma kilka rys i przetarć( np. na tylnym zderzaku) to pikuś bo będzie malowany w kolor auta, najważniejsze, że nie jest połamany czy klejony. Jest kilka chorób wieku dziecięcego, ale damy rade :hihihi: . Pakiet spokojnie bez pośpiechu( czytaj braku siana :-) ) zostanie doprowadzony do stanu jaki będzie Mi odpowiadał. Teraz pytanie do magików co to to montowali, jak przykleić dobrze poszerzenia i zamontować progi??? Czekam na wypowiedzi ekspertów i głosy krytyki :ok:



Udało się też wyrwać za dobrą cenę amory na tył z przebiegiem 500km z gwarą :-P


Spokojnie na zdjęciu nie widać, ale są dwa :-P


Nie mogę się doczekać montażu z jebachami :luzik:

Powoli w miarę montażu zbieram także inne graty, ale też nie będę zdradzał. :fajka:
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
przemo_rsr 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Wiek: 33
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 916
Skąd: Markuszowa(RSR)
Wysłany: 2 Wrz 2010, 22:35   

ładnie ładnie, montuj i pstrykaj fotosy :-)
_________________
 
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 2 Wrz 2010, 22:35   

No ibędzie kolejna Xr'ka, kiedy swap ;/
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 2 Wrz 2010, 22:36   

ja tam jednak wolę coś bardziej w Ad@mus-stajla ;-))
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Wrz 2010, 22:37   

Bezimienny napisał/a:
No ibędzie kolejna Xr'ka, kiedy swap ;/


Wiadomo, że by się chciało, jednak nie ma many many, zaczynam swoją xr'ke od dupy strony czytaj stylizacji
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Wrz 2010, 22:54   

To tak, jak u mnie - plan jest, kasę trzeba zebrać, zaczynam od stylizacji... Każda droga do celu jest dobra :ok:
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: FKP w obiektywie WLKP :)
czyli powspominajmy razem
Żabcia Frakcja wielkopolska 4 22 Cze 2010, 21:32
Żabcia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.