Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Gaz do Fiest 1.3 1995
Autor Wiadomość
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 17 Lis 2009, 20:54   

a czy ty rozumiesz ze jesli na nadbiegu obroty beda nizsze to auto bedzie moglo sie w dalszym ciagu rozpedzac bez obciazenia silnika
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 17 Lis 2009, 22:08   

piotrek1289 napisał/a:
a czy ty rozumiesz ze jesli na nadbiegu obroty beda nizsze to auto bedzie moglo sie w dalszym ciagu rozpedzac bez obciazenia silnika


a czy ja ci pisze, że nie może ?? gdzie takie coś napisałem ?
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 17 Lis 2009, 22:13   

dlatego caly czas twierdze ze wlasnie z tego powodu na skrzyni 5ce samochod powinien rozpedzic sie do wiekszej predkosci max.
 
 
 
Kristoph 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Krzysztof
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: DZG
Wysłany: 18 Lis 2009, 11:26   

piotrek1289 napisał/a:
dlatego caly czas twierdze ze wlasnie z tego powodu na skrzyni 5ce samochod powinien rozpedzic sie do wiekszej predkosci max.



Przy tej samej mocy niekoniecznie ponieważ przełożenie bliższe 1:1 bardziej obciąża silnik więc przy tej samej mocy niekoniecznie osiągnie większą prędkość. Tym bardziej że mówimy o autach, które nie trzymają sie już danych technicznych jak nowe auto. :)
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 18 Lis 2009, 14:03   

zgadzam sie z tym ze wlasnie o to mi chodzilo ze jesli na 5ce obroty beda nizsze to auto ma mozliwosc dalszego rozpedzania sie oczywiscie jesli "bedzie mialo na to sile"
 
 
 
marian 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: Pabianice
Wysłany: 18 Lis 2009, 15:16   

oto kolejny dowód na to że fiesta jest wyjątkowa,wszystkie inne samochody na 5cio biegowej skrzyni jadą szybciej niż na 4ro a fiesta odwrotnie :-P
_________________
nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lis 2009, 14:10   

piotrek1289 napisał/a:
skrzynia 4 biegowa i 5 biegowa na ostatnim biegu bedzie miala przelozenie 1 do 1, z tym ze na skrzyni 4 biegowej (dane zmyslone) przy predkosci np 120 bedzie mial 4 tys obrotow a na skrzyni 5 biegowej bedzie mial 3 tys. obrotow.
A możesz mi wyjaśnić jakim cudem skoro sam napisałeś że i jedna i druga będzie miała przełożenie 1:1?

piotrek1289 napisał/a:
takie dane wedlug mnie sa smieszne gdzie fiesta 1.1 pojedzie 174km/h nie ma wogule takiej opcji :hahaha:
To jest akurat zwykły błąd, powinno być 147,,,

piotrek1289 napisał/a:
a jesli chodzi o konkrety to i tak nie wierze w takie cos ze na skrzyni 4 biegowej auto pojedzie szybciej niz na 5ce (nie chodzi mi juz tylko o fieste widac to po moich przykladach).
Ale my tutaj tylko o Fieście, już pisałem co nas skody, golfy i inne auta,,,

piotrek1289 napisał/a:
poza tym po co robili by skrzynie 5ki. ano po to zeby przy mniejszych obrotach osiagnac predkosc taka jak w skrzyniach 4kach przy zmniejszeniu zuzycia paliwa.
A no tak, jeśli jadąc na 4 biegowej skrzyni 90 i ta samą prędkość na 5biegowej,,, to tak spalanie jest niższe , ale jeśli myślisz że jadąc 60km/h na 5 biegu silnik pali ci mniej niż jak być jechał na 4 biegu to się mylisz... dlatego że obroty silnika to nie wszystko, jest jeszcze coś takiego jak obciążenie,,,

piotrek1289 napisał/a:
jesli obroty dajmy na to na 5 wynosza ok. 3tys obrotow tak jak np w mojej fiescie to na czworce beda duzo wyzsze przy takiej predkosci dlatego twierdze ze jesli na piatce bede mial nizsze obroty niz na czworce przy takiej samej predkosci to samochod sa rade sie jeszcze rozpedzic.
A koledzy Ci tutaj piszą że silnik 1,1 czy 1,3 jest na tyle słaby że nie rozpędzi się do takich wysokich obrotów na 5 biegu, żeby auto jechało szybciej niż na 4,,, dlatego 4 bieg jest szybszy, a 5 bieg jest po do by auto mniej paliło, a nie szybciej jechało - już Ci to pisałem na początku to nadbieg, i praktycznie w każdym aucie gdzie ostatni bieg jest nadbiegiem będzie on wolniejszy niż przedostatni, chyba ze silnik rakieta,,, Miałem P309 gdzie jadąc te 150, po wrzuceniu 5 biegu auto zwalniało do jakichś 135km i nie szło szybciej jechać.

piotrek1289 napisał/a:
czepil skupmy sie na tym czego dotyczy ta rozmowa a nie na moich bledach. poza tym nie wiem czy wiesz ale jest takie cos jak dysleksja!!! z tego powdu nauczyciele nie zwracaja uwagi na bledy!!!
TY LEŃ ŚMIERDZĄCY JESTEŚ NIE DYSLEKTYK. Piszesz na komputerze, on też ma dysekcję czy Ci się nie chce poprawić błędów? Sam jestem dyslektykiem i 2/3 czasu jaki pisze posta zajmuje mi poprawienie błędów, co by innym się to przyjemnie czytało i głupio mi się robi jak widzę takich LENI co się świstkiem od specjalisty zasłaniają... Nie wiem czemu, ale tak jest,,, Nie masz przeglądarki która sprawdza błędy to sobie zainstaluj.

piotrek1289 napisał/a:
a czy ty rozumiesz ze jesli na nadbiegu obroty beda nizsze to auto bedzie moglo sie w dalszym ciagu rozpedzac bez obciazenia silnika
AAA,,, to nowa teoria jest, im wyższy bieg to silnik ma mniejsze obciążenie, to wedle tego ruszać się powinno co najmniej z czwórki,,, Im wyższy bieg, tym większe przełożenie skrzyni, tym WIĘKSZE obciążenie dla silnika, dlatego wszystkie auta prędkość maxymalną mają przy obrotach dużo niższych niż maksymalne obroty silnika... Ty sobie zrób test i podnieś przód auta i zobacz że na 3 biegu licznik zamkniesz pewnie na spokojnie.

Kristoph napisał/a:
Przy tej samej mocy niekoniecznie ponieważ przełożenie bliższe 1:1 bardziej obciąża silnik więc przy tej samej mocy niekoniecznie osiągnie większą prędkość. Tym bardziej że mówimy o autach, które nie trzymają sie już danych technicznych jak nowe auto. :)
Więc we fieście 4 bieg już ma przełożenie przyspieszające, nie wspominając o 5 biegu, dlatego 1,1 i 1,3 nie będą miały siły żeby na 5 rozpędzić się więcej niż na 4

Uła, ale się rozpisałem,,, a wystarczyło by to co na czerwono w sumie :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 20 Lis 2009, 14:22   

JoeMix napisał/a:

piotrek1289 napisał/a:
czepil skupmy sie na tym czego dotyczy ta rozmowa a nie na moich bledach. poza tym nie wiem czy wiesz ale jest takie cos jak dysleksja!!! z tego powdu nauczyciele nie zwracaja uwagi na bledy!!!
TY LEŃ ŚMIERDZĄCY JESTEŚ NIE DYSLEKTYK. Piszesz na komputerze, on też ma dysekcję czy Ci się nie chce poprawić błędów? Sam jestem dyslektykiem i 2/3 czasu jaki pisze posta zajmuje mi poprawienie błędów, co by innym się to przyjemnie czytało i głupio mi się robi jak widzę takich LENI co się świstkiem od specjalisty zasłaniają... Nie wiem czemu, ale tak jest,,, Nie masz przeglądarki która sprawdza błędy to sobie zainstaluj.
a wystarczyło by to co na czerwono w sumie :P


tu padłem... :hahaha: :hahaha:

JoeMix, ty dręczyciel jesteś :D :patyk:


a w sumie dosłownie to samo mu napisałem w ostatnim poście na str.2
Cytat mnie samego :P :
Cytat:

jak masz dysleksję to używa się słowników ort. lub instaluje nakładki na przeglądarki internetowe które zaznaczają błędy. Także z dysleksją jak ktoś chce to sobie poradzi. Gorzej jak ktoś to zlewa i głupio się tłumaczy dysleksją.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lis 2009, 15:16   

BerciQ, Nie jestem dręczyciel,,, tylko jako Dyslektyk wiem z czym to się je, i zapewniam że zasłanianie się dysleksją za błędy w internecie to zwyczajne nieporozumienie,,, Druga sprawa dysleksja to upośledzenie,,, wymaga leczenia i rehabilitacji,,, to nie jest śmiertelna choroba z/na którą się umiera :P
A po trzecie to dysleksja = samochód, przykładowo dysgrafia = fiesta, więc dysleksja to bardzo szerokie pojęcie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 20 Lis 2009, 16:54   

JoeMix, wiem, że dysleksję poddaje się leczeniu.

Wiem, że komplikuje codzienne życie, kiedy trzeba coś napisać, ale po to są też robione słowniki :)

Tak jak zauważyłeś i zapewne używasz w przeglądarce praktycznie każdej, no poza IE, można zainstalować specjalną nakładkę poprawiającą błędy. Sam mam to zainstalowane, ponieważ błędy może popełniać każdy, ale nie w wyrazach tak prostych jak np.: RZebym czy wogule (gdzie nie dość, że inne u/ó to osobno)


JoeMix napisał/a:
to nie jest śmiertelna choroba z/na którą się umiera :P

Niektórzy, ci bardziej leniwi z tym umierają. Nigdy na to
 
 
Kristoph 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Krzysztof
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: DZG
Wysłany: 20 Lis 2009, 18:18   

JoeMix ,
Dzięki za ten referat :) No ja już temu gostkowi 2strony próbuje wytłumaczyć dlaczego te 180 to sobie w d. może wsadzić :D

Referacik na 5 :) Fiesta jest wyjątkowa i już ale 180 to nie poleci nie przesadzajmy :D
_________________
3 FORDY W RODZINIE ZOBOWIĄZUJĄ... :)
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 20 Lis 2009, 18:30   

Kristoph napisał/a:
180 to nie poleci nie przesadzajmy :D


poleci....spokojnie, nawet więcej......z urwiska :nagana:
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lis 2009, 19:09   

halooooooooooooo
spokój ..........
kolega pyta o instalację LPG czy się da czy to wogóle opłacalne a wy tu 3 strony OT o spalaniu i prędkości maksymalnej.
HALO czy leci z nami moderator ??
tematów o spalaniu jest już pół forum, może starczy ?

odnośnie pytania może ja nie kompetentny co mam wszystko poza fiestą na palnikach gazowych powiem :
do 1.3 lpg jak najbardziej
spalanie w granicach 6-10(w zależności jak wyregulowane i jaka trasa)
TAK może być i 6 litrów ! i to po polskich pięknych drogach(tir, zabudowany, tir, hamulec, trasa)
fiesta waży mało, załadowana spali więcej ale tego chyba nawet dziecku w podstawówce nie trzeba tłumaczyć.
Koszt instalacji 2 generacji czyli prosta konstrukcja na śrubę to do Fiesty maks. 1200zł.(tak nikt już takich nie zakłada a elektroniczny szajs 3 generacji co nigdy dobrze nie działa i się wraca potem do 2 generacji i pan gazownik mówi "teraz będzie działać"). Dasz więcej dałeś się nabić w balona albo masz talon na tankowanie, przeglądy i regulacje do końca żywota lub posiadania auta.
Mogę założyć taką instalację za znacznie mniejsze pieniądze......kwestia czasu i dostępności części. Wszystko legal.
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 21 Lis 2009, 21:26   

Zgadza sie. Troche sie zagalopowalismy. A wracajac do gazu to tak jak na poczatku pisalem. Najzwyklejsza instalacja, przelacznik do mono wtrysku i bedzie chodzic najlepiej. Zero problemow.

Ale nie bede soba jak nie wroce do poprzedniej rozmowy. Jedno slowo do ciebie BerciQ. Mozesz krytykowac mnie, moje pisanie, ale napewno nie bedziesz krytykowal mojego samochodu!!! Mam tu na mysli stwierdzenie "z urwiska" i tego typu. Nigdy tego auta nie widziales, nigdy nim nie jechales wiec jak wogule mozesz sie na jego temat wypowiadac co??!! Zastanow sie na drugi raz kiedy bedziesz cos takiego wypowiadal, bo ktos moze kiedys wypowiedziec sie tak na temat twojego samochodu, a nie jest to przyjemne kiedy w auto wklada sie tyle pracy i serca!!! Wiec na drugi raz zastanow sie co piszesz!!! :2xf: :2xf: :2xf:
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 21 Lis 2009, 22:01   

piotrek1289 napisał/a:
ktos moze kiedys wypowiedziec sie tak na temat twojego samochodu


śmiało, pisz co chcesz na temat mojego samochodu...znam jego wady i zalety. Chcesz- krytykuj, chcesz- chwal.

Ale też nie będę ściemniać że mi 1.1 pali 5l/100km ani że jedzie 160km/h....

Także, droga wolna, w podpisie masz link do mojego tematu z autem. Śmiało :2xf:
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 21 Lis 2009, 22:15   

Normalnie brak mi slow!!!
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lis 2009, 07:57   

piotrek1289, spokojnie to po prostu wygląda tak że włazisz między ludzi co Fiesty znają od a do z i nie jedną sztuką już jeździli oraz nie w jednej grzebali,,, i wyskakujesz z rzeczami które są mało realne i np. przeczą mojemu ponad 10 letniemu doświadczeniami,,, masz rację nikt Twojej fiesty nie widział - i puki ktoś tego nie zobaczy albo nie przedstawisz bardziej wiarygodnych dowodów to tak będzie...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Lis 2009, 16:05   

JoeMix napisał/a:
masz rację nikt Twojej fiesty nie widział
a tam 1.8 130KM :hahaha:
no nie mogłem się powstrzymać
ciekawe jak by wtedy wam było głupio że ta Fiesta jednak jeździ 185km/h <8>

To jest o instalacji LPG a nie o prędkościach i co który lepszy specjalista.
Wiecie gdzie są najwięksi specjaliści ?? W swoich garażach a nie tłuką w te klawiatury :hammer:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lis 2009, 17:08   

Jak by nie było wiadomo jaki tam silnik to by była inna dysputa,,, tam jest 1,3i i LPG jak pamiętam ;-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kamil8787 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kamil
Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 75
Skąd: Pińczów
Wysłany: 5 Lut 2010, 08:30   

Drodzy forumowicze mam pytanie czy do fiesty 1.1 na wtrysku opłaca się zakładać instalację LPG. Czy Może zmienić silnik właśnie z 1.1 na 1.3 i dopiero założyć LPG.
_________________
Jest:
Fiesta Mk3 1.1i
Clio 1 1.1 pb+LPG
Fiesta mk 3.5 1.6 16 v 88km + lpg futra
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Lista zapisów w Klasie Fiest na YTP 2010
trzeci Youngtimer Party 2010 - Klasa Fiest 22 10 Maj 2010, 22:31
pP
Brak nowych postów Przyklejony: Unikatowe gadżety do Fiest
Mafios Linkownia 17 4 Maj 2008, 11:14
Lokmen
Brak nowych postów Przyklejony: GALERIA FIEST I INNYCH FORDÓW
tu wklejajcie ciekawe zdjęcia, filmiki, broszury znalezione w sieci
sowa Linkownia 98 17 Lut 2016, 22:03
Bizuu
Brak nowych postów Przyklejony: Ciekawe stronki dotyczące stylizacji Fiest
trzeci Tuning stylistyczny 3 14 Sty 2018, 14:37
onekdc
Brak nowych postów Prawda o Mk4 11 1995-KOROZJA!!!
Czyli powitanie korozji
ElGrey Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 5 6 Lis 2006, 18:27
ElGrey


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.