Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Gaz do Fiest 1.3 1995
Autor Wiadomość
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 28 Paź 2009, 18:00   

piotrek1289 napisał/a:
na autostradzie na gazie moim 1.3 to ok 185 km/h

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Krawiec 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: RST
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 352
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Lis 2009, 20:32   

ej stary co T y piszesz ?? po pierwsze masz za krótkie przełożenia skrzyni po drugie musiałbys miec wiecej koni na lpg po trzecie nie mógłbys miec odcinki a po czwarte ten silnik na gazie musiałby miec inna charakterystyke bo od 5000rpm zaczyna zdychac... Bajki schowaj do kieszeni... 192 jedzie seryjna xr2i która ma silnik 1.6 i dłuższe przełożenia.
_________________
Nierdzewne układy wydechowe, diagnostyka, chiptuning:
www.inotec.com.pl
www.facebook.com/inotec
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lis 2009, 20:38   

@piotrek zakimś jechałeś czy sam?
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 15 Lis 2009, 21:28   

jechalem z kolega mialem wlaczona nawigacje i sam bylem w szoku pisalem juz wczesniej ze odcinek autostrady byl lekko z gorki mialem oponki 165/65/13 predkosciomiez wachal sie miedzy 175 a 180 nawigacja wskazywala w pewnym momecie 181km/h i to nie jest jakas zwykla nawigacja ktora moze pokazywac bajki tylko mam nawigacje Garmin Nuvi z roku 2008 a teksty ktore sie pojawialy predzej sugerujace ze na skrzyni 4ce pojechalbym szybciej niz na 5ce sa dla mnie smieszne ok 170km/h rozpedze ja spokojnie 10km/h wiecej to faktycznie mogla byc predkosc spowodowana tym ze bylo lekko z gorki natomiast 160 jechalem nia na trasie Brzeg Opolski - Strzelin moze ktos zna ta trase jest tam dosc dlugi odcinek prostej drogi takze 160km/h rozpedzilem ja bez problemu i czulem ze jeszcze sie rozpedzi lecz rondo ktore ostatnio tam wystawili uniemozliwilo mi dalsze bujanie jej kolejnym razem kiedy bede jechal w jakas trase wezme sobie aparat i cykne fotke predkosciomierza bo dosc mam tlumaczenia niedowiarkom ze to jest jednak mozliwe
 
 
 
Kristoph 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Krzysztof
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: DZG
Wysłany: 16 Lis 2009, 16:15   

Normalnie fiesta bi turbo :D Dawaj fotki a najlepiej film jak jedziesz z kimś. I niech ten ktoś nagrywa wskazania z nawigacji i z licznika :)

Jak to zobaczę to może uwierzę :)



Fiestka ze skrzynią 4biegową jest szybsza od 5:) Poczytaj książki serwisowe a potem się mądruj leszczu .
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 16 Lis 2009, 16:45   

ciekawe od kiedy auta 4 biegowe sa szybsze od 5 biegowych "leszczu"
 
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 16 Lis 2009, 18:41   

Cytat:
ciekawe od kiedy auta 4 biegowe sa szybsze od 5 biegowych "leszczu"


Od zawsze. Bo 4-ka jest 4-biegach jest jak 5-tka 5-biegach, albo nawet szybsza
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 16 Lis 2009, 18:51   

tak napiszę odnośnie odcięcia.
to chyba nie jest zapłon odcinany a dopływ paliwa.

Powiem Wam jedno, z moich obserwacji.
Kiedyś ojciec miał Peugeota 405 1.8 na gazie. Rozpędziając się na benzynce było odcięcie gdzieś w okolichach 5500-6000obr. Po przełączeniu na gaz, odcięcie nie działało...

Dlatego zastanawiam się czy odcięcie nie jest połączone z pompą paliwa i po przekroczeniu określonej ilości obrotów nie wyłącza pompy paliwa i silnik siłą rzeczy zwalnia, odcięcie zapłony by go wyłączyło.

piotrek1289, nie będę się kłócić o tą prędkość, ale jest inna sprawa
np:
piotrek1289 napisał/a:
najleprze

ortografia i przecinki. W twoich postach używasz może JEDNĄ kropkę. A potem walisz 5 linijki tekstu bez jakiegokolwiek przecinka. To naprawdę utrudnia wyczytanie sensu twojej wypowiedzi, bo nie wiadomo kiedy kończy się jedna, a zaczyna druga myśl.
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 16 Lis 2009, 19:39   

tylko ze zastosowanie skrzyn 5 biegowych ma na celu wydluzenie poszczegolnego biegu po to zeby zmiejszyc obroty silnika a tym samym spalanie. znajomy ma golfa II, 1.6 diesla mial tam skrzynie seryjna 4ke na 4 biegu przy strasznych obrotach osiagnol nim predkosc 140 km/h po zmianie skrzyni na 5 biegowa rozniez od diesla osiagnol nim predkosc 160 km/h zastosowanie 5 biegu ma na celu wydluzyc biegi tym samym na 5ce daje mozliwosc dluzszego rozpedzenia samochodu bez katowania silnika wysokimi obrotami co tym samym daje mozliwosc wiekszego rozpedzenia sie
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 16 Lis 2009, 19:41   

piotrek1289, dalej nie stosujesz przecinków.
Jedyna kropka to
Cytat:
1.6


;-|
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 16 Lis 2009, 19:45   

najlepiej zasiegnijcie rady jakiegos mechanika bo ja wlasnie tak zrobilem i wyraznie wyjasnil mi roznice miedzy skrzynia 4ka a 5ka. dodam ze ta osoba pracuje w zawodzie mechanika od ponad 30 lat i prowadzi warsztat samochodowy cieszacy sie bardzo dobra reputacja, czyli nie jest to jakis niedouczony laik.

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 19:47 ]
fakt ze samochod ze skrzynia 4 biegowa bedzie mial wieksze przyspieszenie i bedzie sie szybciej rozpedzal, ale to na skrzymi 5ce osiagnie wieksza predkosc max. tylko oczywiscie potrzebuje na to wiecej czasu.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Lis 2009, 13:31   

piotrek1289 napisał/a:
ciekawe od kiedy auta 4 biegowe sa szybsze od 5 biegowych "leszczu"
Od wtedy kiedy 5 bieg jest nadbiegiem,,,

piotrek1289 napisał/a:
znajomy ma golfa II, 1.6 diesla mial tam skrzynie seryjna 4ke na 4 biegu przy strasznych obrotach osiagnol nim predkosc 140 km/h po zmianie skrzyni na 5 biegowa rozniez od diesla osiagnol nim predkosc 160 km/h
Zaskoczę Cie masz Fiestę 1,3 a nie Golfa 1,6D,,,

piotrek1289 napisał/a:
najlepiej zasiegnijcie rady jakiegos mechanika bo ja wlasnie tak zrobilem i wyraznie wyjasnil mi roznice miedzy skrzynia 4ka a 5ka. dodam ze ta osoba pracuje w zawodzie mechanika od ponad 30 lat i prowadzi warsztat samochodowy cieszacy sie bardzo dobra reputacja, czyli nie jest to jakis niedouczony laik.
No i co z tego, teorie Ci wyłożył nawet jeśli dobrze to nie przekłąda siet o na praktykę...

piotrek1289 napisał/a:
fakt ze samochod ze skrzynia 4 biegowa bedzie mial wieksze przyspieszenie i bedzie sie szybciej rozpedzal, ale to na skrzymi 5ce osiagnie wieksza predkosc max. tylko oczywiscie potrzebuje na to wiecej czasu.
Taka jest piękna teoria, ale jesli silnik na 4 rozpędzi się do obrotów 100, to już na 5tce rozpędzi się tylko do obrotów 80, i czesto to pierwsze jest szybciej niż to drugie,,, słowem silnik 1,1 czy 1,3 nie jest tak silnym silnikiem by jechać na 5 szybciej niż na 4.

Generalnie jeśli twój GPS nie zrobił błędu w pomiarze, z znaczy te 181 nie wskoczyło raz na chwile tylko się utrzymywało z minutę,,, to ja mam jedno wyjaśnienie, było naprawdę ostro z górki,,,

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 13:35 ]
piotrek1289 napisał/a:
fakt ze samochod ze skrzynia 4 biegowa bedzie mial wieksze przyspieszenie i bedzie sie szybciej rozpedzal, ale to na skrzymi 5ce osiagnie wieksza predkosc max.
Tylko Ty mi to powiedz jakim cudem, skrzynie 4 i skrzynia 5 jest identyczna, ma takie same przełożenia, różni się tylko dołożonym trybem 5 biegu,,, mam tak w mk1 gdzie jest 4 i mk2 gdzie jest 5, no i co mi z tego skoro taki sam silnik mk2 cięższe i jedynka mnie odchodzi :(
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 17 Lis 2009, 15:38   

skrzynia 4 biegowa i 5 biegowa na ostatnim biegu bedzie miala przelozenie 1 do 1, z tym ze na skrzyni 4 biegowej (dane zmyslone) przy predkosci np 120 bedzie mial 4 tys obrotow a na skrzyni 5 biegowej bedzie mial 3 tys. obrotow. czyli jesli osiagniemy predkosc max. na skrzyni 4 biegowej np 150km/h i obroty beda rowniez maxymalne jakie sa mozliwe aby nie uszkodzic silnika to na skrzyni 5 biegowej te obroty przy tym 150 beda nizsze i beda pozwalaly na dalsze rozpedzenie sie. czy wy wogule rozumiecie o co mi chodzi!!??

a jesli chodzi o golfa podalem to po to aby porownac roznice miedzy skrzynia 4 a 5 biegowa a nie po to zeby porownywac fieste 1.3 do golfa 1.6

chodzi mi o czysta teorie i napewno nie zgodze sie z tym ze samochod ze skrzynia 4 biegowa bedzie szybszy od samochodu ze skrzynia 5 biegowa.
bedzie sie wolniej rozpedzal to fakt ale nie bedzie mial miejszej predkosci max. od 4ro biegowki. moze miec jedynie albo taka sama predkosc max. albo wieksza. po cos ten 5ty bieg chyba zostal zastosowany nie

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 15:58 ]
mam porownanie nawet na skodzie oktawi. znajomy ma skode z 2litrowym silnikiem i 6cio biegowa skrzynia, natomiast drugi znajomy ma taka sama skode z takim samym motorem a skrzynia 5ka zgadnijcie ktora osiagnela wieksza predkosc max.
Oczywiscie ze ta ze skrzynia 6ka!!!
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 17 Lis 2009, 16:52   

a teraz weź i tą swoje wypowiedź zaznacz, gdzie się kończy jedna, a zaczyna druga myśl.

tej zasady uczą już w podstawowej szkole, a po twoim opisie wynika, że jesteś w połowie szkoły średniej. Za niedługo matura, a tam bez przecinków to możesz ją zaliczać kilkakrotnie.

Co do skrzyni:

zrzut ze skanu książki serwisowej do Fiesty MK3
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 17 Lis 2009, 17:56   

takie dane wedlug mnie sa smieszne gdzie fiesta 1.1 pojedzie 174km/h nie ma wogule takiej opcji :hahaha:
a jesli chodzi o konkrety to i tak nie wierze w takie cos ze na skrzyni 4 biegowej auto pojedzie szybciej niz na 5ce (nie chodzi mi juz tylko o fieste widac to po moich przykladach).
w kazdym badz razie i tak nie uwierze w to ze na skrzyni 4ce pojade wiecej niz na 5ce, poniewaz mam przyklady na roznych autach ze niejedniokrotnie dane serwisowe byly bledne, poza tym nie jednym samochodem jezdzilem i ze skrzynia 4ka i z 5ka i z 6ka i widzdzialem roznice jak te auta sie rozpedzaly i jak zachowywaly sie na poszczegulnym biegu. mozecie mi udowadniac i wmawiac takie cos ja i tak z wlasnego chodz niedlugiego doswiadczenia wiem ze takie dane sa smieszne i mozna sie nimi za przeproszeniem podetrzec

poza tym BerciQ kim ty wogule jestes zeby osadzac czy zdam mature czy jej nie zdam. to jest akurat tylko i wylacznie moja sprawa. a jakbys sie dokladniej przyjrzal dostrzeglbys ze moje wypowiedzi sa oddzielone!!!

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 18:04 ]
poza tym po co robili by skrzynie 5ki. ano po to zeby przy mniejszych obrotach osiagnac predkosc taka jak w skrzyniach 4kach przy zmniejszeniu zuzycia paliwa. w takim razie po co konstruowali by skrzynie 6cio biegowe skoro moglibysmy dalej jezdzic na 4kach i miec leprze osiagi a uwczesna motoryzacja pokazuje nam ze na takich skrzyniach auta niedosc ze sa oszczedniejsze ale i szybsze. zastanowcie sie sami na dobra sprawe!!!
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 17 Lis 2009, 18:10   

piotrek1289 napisał/a:

poza tym BerciQ kim ty wogule jestes zeby osadzac czy zdam mature czy jej nie zdam. to jest akurat tylko i wylacznie moja sprawa. a jakbys sie dokladniej przyjrzal dostrzeglbys ze moje wypowiedzi sa oddzielone!!!


Czym są oddzielone ?? Chyba wypowiedziami innych forumowiczów, bo na pewno nie znakami interpunkcyjnymi.

Piszę się W OGÓLE . Nie dość, ze osobno to jeszcze przez Ó. Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem moją wypowiedź, zauważyłbyś, że napisałem - bez przecinków MOŻESZ zaliczać ją kilkakrotnie. Nie napisałem, że bez przecinków jej NIE zdasz... Czytaj uważnie.


Uwierzysz w to, że 4ka jest szybsza, dopiero po tym jak ktoś cię przewiezie jedną i drugą opcją? Dane z książek Ci nie wystarczą oraz opinie bardziej doświadczonych od Ciebie użytkowników samochodów? Niektórzy mają prawko i jeżdżą samochodami tyle co 3/4 Twojego życia, im też nie wierzysz?
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 17 Lis 2009, 18:37   

tak dokladnie jak mowisz nie ma szans rzebym uwierzyl w to o czym jest mowa. jezdzilem roznymi autami jak jeszcze nie mialem prawka i jedzielem takimi samymi autami w wersjach 4ro i 5cio biegowych i widzialem roznice jaka jest dlatego po prostu zwyczajnie nie ma szans rzebym uwierzyl w czesto mylace sie dane w ksiazkach serwisowych. tak samo jak predkosc max. w fiescie 1.3 przy skrzyni 5cio biegowej powinna wynosic 150km/h oczywiscie ksiazkowo, a sam widze po swojej ze to jest bzdura wiec wybacz ale naprawde nie uwierze w dane z ksiazki serwisowej.

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 18:40 ]
od kiedy zaczela sie dyskusja na ten temat zasiegnelem rady i nauczycieli z mojej szkoly (ludzie po politechnice wroclawskiej ktorzy pol zycia ucza i smieja sie z takich danych ksiazkowych) jak ta teoria sprawdza sie w praktyce, kilku znajomych mechanikow a takze ojca ktory sam jest mechanikiem i ma swoj warsztat i kazda z tych osob potrafila w prosty sposob za pomoca kilku przykladow obalic ta teorie dlatego naprawde nie uwierze!!!
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 17 Lis 2009, 18:59   

piotrek1289 napisał/a:
rzebym uwierzyl


i ty sie burzyłeś o tą maturę....a robisz podstawowe błędy...

a co nauczyciele na ortografię i brak interpunkcji ? Nie obalają teorii?


Piątka lub szóstka jest uznawana jako nadbieg, gdzie generalnie przełożenie ma być takie, aby obniżyć obroty silnika i tym samym spalanie, a nie powodować zwalniania samochodu.
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 17 Lis 2009, 20:43   

zgadzam sie jest stosowane po to zeby obnizyc spalanie i obroty co tym samym jesli obroty dajmy na to na 5 wynosza ok. 3tys obrotow tak jak np w mojej fiescie to na czworce beda duzo wyzsze przy takiej predkosci dlatego twierdze ze jesli na piatce bede mial nizsze obroty niz na czworce przy takiej samej predkosci to samochod sa rade sie jeszcze rozpedzic. pisze to poraz kolejny a ty ciagle nie mozesz mnie zrozumiec.

a wogule to costy sie tych bledow tak uczepil skupmy sie na tym czego dotyczy ta rozmowa a nie na moich bledach. poza tym nie wiem czy wiesz ale jest takie cos jak dysleksja!!! z tego powdu nauczyciele nie zwracaja uwagi na bledy!!!
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 17 Lis 2009, 20:48   

piotrek1289 napisał/a:
poza tym nie wiem czy wiesz ale jest takie cos jak dysleksja!!! z tego powdu nauczyciele nie zwracaja uwagi na bledy!!!


jak masz dysleksję to używa się słowników ort. lub instaluje nakładki na przeglądarki internetowe które zaznaczają błędy. Także z dysleksją jak ktoś chce to sobie poradzi. Gorzej jak ktoś to zlewa i głupio się tłumaczy dysleksją.

A czy dysleksja obejmuje też brak czytania ze zrozumieniem?

Ja ci piszę że 5 jest nadbiegiem, żeby zmniejszyć obroty i spalanie a ty znowu piszesz o prędkości na danych biegach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Lista zapisów w Klasie Fiest na YTP 2010
trzeci Youngtimer Party 2010 - Klasa Fiest 22 10 Maj 2010, 22:31
pP
Brak nowych postów Przyklejony: Unikatowe gadżety do Fiest
Mafios Linkownia 17 4 Maj 2008, 11:14
Lokmen
Brak nowych postów Przyklejony: GALERIA FIEST I INNYCH FORDÓW
tu wklejajcie ciekawe zdjęcia, filmiki, broszury znalezione w sieci
sowa Linkownia 98 17 Lut 2016, 22:03
Bizuu
Brak nowych postów Przyklejony: Ciekawe stronki dotyczące stylizacji Fiest
trzeci Tuning stylistyczny 3 14 Sty 2018, 14:37
onekdc
Brak nowych postów Prawda o Mk4 11 1995-KOROZJA!!!
Czyli powitanie korozji
ElGrey Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 5 6 Lis 2006, 18:27
ElGrey


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.