Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:51
Audio w Fiestach...
Autor Wiadomość
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 25 Maj 2004, 12:33   Audio w Fiestach...

Witam
Moze mi ktos opisac swoja instalacje car audio (tylko zeby nie byly to 2 glosnik zasilane kaseciakiem za 100zl :lol: ) w jaki sposob ma co rozmieszczone ?
Widzialem jak jest u Mellowa, i nawet sie dogadałem ze mi pomoże 8) .
A moze ktos jeszcze ma coś zrobione u siebie (np jakies zdjecia, gdize kto ma wzmacniacz, jaka firma itd :D )
Sam zamierzam coś zrobić, ale nie zdradze tajemnicy... :wink: ... jak skoncze to zamieszcze zdjęcia :D
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2004, 14:11   

jak ty nie zdradzisz tajemnicy to my też nie będziemy nic pisać :wink:
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2004, 14:34   

ale Ty jestes !! ;P
ja sie chce czegoś dowiedzieć bo sam szukam informacji... zresztą mam narazie nie wszystko kupione, wiec co sie mam chwalic....
poki co mam radio forda model 4000 rds eon seryjne, chce przerobić w nim wyjścia lecz nie mam na to kasy (30zł - smieszna kwota, ale sie spłukalem narazie... i czekam na wypłate), 2 głośniki w drzwiach 13'stki z gwizdkami, z tyłu w półce jakies 6x9 nie znana mi firma ale jak na tył może być, ja tam nie siedze, a mimo wszystko znajomi mi mowią ze ładnie grają... no ale nie wiem jaki mają punkt odniesienia, i teraz wzmacniacz blaupunkta uzywany... :) ale fajny stan, wygląda jak nowy :) ma 2 kanały, wiecej nie zdradze dopoki nie zamontuje całości ...
To jak, powiesz mi co masz/miałeś w fiescie ? jak kable poprowadziłeś lub coś.... :wink:
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 27 Maj 2004, 23:26   

radio ford 4500 z cd i 4 glosniki w komplecie gra idealnie jak dla mnie .... :)
_________________

 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 28 Maj 2004, 07:35   

a nie wiesz moze ile cm mają glośniki w drzwiach ? :mrgreen:
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 28 Maj 2004, 07:58   

nie wiem ale nie sa jakies super mocne .. ladnie wsio jest zgrane i dzwiek fajny czysty ..
_________________

 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 28 Maj 2004, 08:15   

w sumie wyczerpujaca odpowiedz :lol: :wink:
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 28 Maj 2004, 08:34   

nic wiecej ci powiedziec nie umiem bo nie mam jakos ochoty zagladac do nich, bo jak ja juz zajrze to sie zjebia jeszcze :P i bede musial jakies wielkie wlozyc :DDD
_________________

 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 28 Maj 2004, 09:13   

Co do seryjnych zestawow car-audio fachowcy sa niemal zgodni to nie sa dobre zestawy a glosniki to zazwyczaj najgorszy papierowy chlam :wink: i to nawet w autach wysokiej klasy :)
 
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 28 Maj 2004, 09:22   

nie zgodze sie widzialem zestaw z nissana i z mojej fiestki ... ladnie sa dopasowane do autka i jakos kazdy ktorych ich sluchal mowil ze zaskoczeni sa ze tak ladnie gra ... ja nie potrzebuje bassow zeby mnie 10 km dalej bylo slychac
_________________

 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 28 Maj 2004, 22:45   

ja to powiem tak. czasem jezdze oplem asconą, stare auto...z serią i trzeszczy...wiec jak wsiadam do fiesty z przodem seryjnym, tyłem dołozonym i skrzynią to jest pięknie :) ....ale jak wsiadam do ojcowego Focusa z serią (chyba) ...to mnie zmiata...pieeeknie gra, a seria ... no teraz bas mam juz mocniejszy, ale on ma tam naprawde bas na seryjnych głośnikach... nie wiem, moze ktoś tez odczuł coś takiego w Focusie ??

:arrow: Astilla - powiesz cos o swojej badz dawnej ?? :) (fiescie ofkoz) :lol:
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2004, 11:03   

Kacper napisał/a:
a nie wiesz moze ile cm mają glośniki w drzwiach ? :mrgreen:


W nowej fieście są głosniki 5x7 cala a do MK4 wchodzą 13 cm , aby weszły wieksze trzeba zrobić panele.
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2004, 11:06   

WooYownik napisał/a:
radio ford 4500 z cd i 4 glosniki w komplecie gra idealnie jak dla mnie .... :)


Heh. Ja sugerowałbym ci wymianę głosników przy przypływie gotówki i zobaczysz wtedy róznicę. Ostatnio u szefa w aucie wymienilismy i jest kolosalna różnica. a włożyliśmy na początek PYLE za 130 zl/kpl. Potem zmienilismy z przodu na lanzary odseparowane i wzmaka oraz subwoofer , ale przy pierwszej zmianie byla już kolosalna różnica a to inwestycja jedynie 260 zł. Na prawdę warto zainwestować , bo Ford oryginalnie wkąłda straszne szmaty.
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2004, 11:09   

WooYownik napisał/a:
nie zgodze sie widzialem zestaw z nissana i z mojej fiestki ... ladnie sa dopasowane do autka i jakos kazdy ktorych ich sluchal mowil ze zaskoczeni sa ze tak ladnie gra ... ja nie potrzebuje bassow zeby mnie 10 km dalej bylo slychac


Masz rację , bo generalnie Fordy są naładniej grającymi autami przy seryjnym audio , a bassów tam jest az za dużo , brakuje za to sopranów , dlatego polecam wymianę głosników.
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2004, 11:20   

Kacper napisał/a:
ale Ty jestes !! ;P
ja sie chce czegoś dowiedzieć bo sam szukam informacji... zresztą mam narazie nie wszystko kupione, wiec co sie mam chwalic....
poki co mam radio forda model 4000 rds eon seryjne, chce przerobić w nim wyjścia lecz nie mam na to kasy (30zł - smieszna kwota, ale sie spłukalem narazie... i czekam na wypłate), 2 głośniki w drzwiach 13'stki z gwizdkami, z tyłu w półce jakies 6x9 nie znana mi firma ale jak na tył może być, ja tam nie siedze, a mimo wszystko znajomi mi mowią ze ładnie grają... no ale nie wiem jaki mają punkt odniesienia, i teraz wzmacniacz blaupunkta uzywany... :) ale fajny stan, wygląda jak nowy :) ma 2 kanały, wiecej nie zdradze dopoki nie zamontuje całości ...
To jak, powiesz mi co masz/miałeś w fiescie ? jak kable poprowadziłeś lub coś.... :wink:


Ok. Juz napiszę. :) Ja bym zrobil tak. zalożył z przodu odseparowany zestaw i z tylu w bagazniku bassik. Odpuściłbym sobie te głośniki w tylnej pułce bo bass ci i tak je zagłuszy (miałem tak więc wiem) w iwtedy przy 4 kanałowym wzmacniaczu masz przodi bass na wzmakui będzie git. I jeśli wzmak ma wejście po wysokich czestotliwościach to nie musiałbyś przerabiać radia.

Ja w starej fiescie miałem:

Radio Sony CDX 7950 R
przód 13' odseparowane Axtony ze zwrotnicą na wzmacniaczu Pioneer'a GM-1000
tył 6x9 Axtony , które szły z radia
w bagazniku 2x25cm Axtony na wzmacniaczu Spectron'a

Na poczatku grało super , ale potem mi sie znudziło i dlatego teraz w nowym aucie zakładam :

Radio Clarion HX D10 Limited
głosniki w przednich drzwiach MbQuart QM 218.03
głosniki w tylnych drzwiach MbQuart DKC 116
wszystko to na wzmacniaczu Audison SRX4
W bagazniku 2x 25 cm Axtony bassowe ze starej fiesty na wzmacniaczu AXTON C502 i 1 faradowy kondensator.
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 30 Maj 2004, 11:27   

czy ktos moze wie czy do seryjnego radia daloby rade podlaczyc jakis wzmacniacz ? a co do glosnikow w takim razie narazie orientacyjnie jakie radzicie no i jaki wzmachol ... mowie o tanich i w miare dobrych rozwiazaniach ... a jesli juz kiedys wymienie i nie bedzie lepiej gralo to komus nastukam :PPPPPPPPPP (zarcik oczywiscie)

wedlug mnie w mojej fiescie wszystkiego jest w miare, bassow sopranow ... gra ladnie jak gdla mnie ale ja jestem stary dziadek i lubie starsza muzyke lata 60-90, pierwsze techno, niektore obecne rzeczy, rock, troszke metalu ...
_________________

 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2004, 23:09   

z przodem cos musze zrobic - myśle ze narazie załoze filtr, zeby bas nie dałwił ich...bo psuje to tylko efekt :) zresztą ja narazie mam tube podpiętą pod radio... wzmacniacz lezy w domu i czeka na przerobienie radia.
:arrow: WooYownik - nie da rady, oryginalne radia fordowskie nie mają wyjść na wzmacniacz - trzeba ja przerabiac, ja znalazlem gościa co za 30zł mi przerobi - jedyne czego sie boje, to czy nie spierdzieli nic... ale wylada i sprawia wrazenie osoby która sie zna. Jak ktos zna osobe z Śląska, zaufaną, to prosiłbym o kontakt :wink:

Ps. co do tylnych głosników - to i tak nie dla mnie, niech z tyłu jakis sopran i srednie bedą ...az taki zły dla pasażerów nie bede, i tak mają gorzej :lol: ... zresztą, nie wyciagne ich, bo dziury juz są zrobione... ja bym to inaczej zrobił, ale nie ja to instalowałem tylko poprzedni właściciel.
No i dzięki za opis Astilla... a nie myslałeś nigdy nad głośnikami 16cm ? i czy tweetery wsadzałeś w oryginalne miejsca, czy instalowałeś w słupkach ? ...wolalbym w oryginale miejsca, po co dziurawić sobie tapicerke... :?
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 31 Maj 2004, 10:53   

Kacper napisał/a:
nie da rady, oryginalne radia fordowskie nie mają wyjść na wzmacniacz - trzeba ja przerabiac, ja znalazlem gościa co za 30zł mi przerobi - jedyne czego sie boje, to czy nie spierdzieli nic...


E tam musi byc wzmacniacz z wejsciem High-Level i nic nie trzeba przerabiac :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2004, 19:52   

molu napisał/a:
E tam musi byc wzmacniacz z wejsciem High-Level i nic nie trzeba przerabiac :)


No ja nie wiem czy to dobre wyjscie z sytuacji ... :roll: heh
jakosc tego bedzie taka sobie, no i musisz odlaczyc glosniki od radia...a ja chce je zostawic, bo nie zawsze bede mial ochote jezdzic przy wzmacniaczu...np 5 minut drogi, to panel jeszcze wloze...a wzmacniacz watpie zebym wlaczyl, bo w koncu akumulator to mi padnie :lol:
 
 
Mike
[Usunięty]

Wysłany: 3 Cze 2004, 23:40   

radio nie musi miec wyjscia na wzmacniacz ani wzmacniacz nie musi miec wejscia high level :) podlaczasz tylko plusowy kabel glosnikowy z radia na wejscie chinch oczywiscie na oba kanaly i gotowe.. ja tak kiedys jezdzilem.. teraz mam inaczej.. radio pioneer mp3.. przod 13 xplod + tweetery, tyl zabudowa bagaznika, 6x9 macaudio, tuba JBL, wz-cz blaupunkt, kondensator 1,5F alphard.. wszytsko gra jak nalezy :) oczywiscie miejsca w bagazniku nie ma.. moze fotke pozniej wrzuce..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - żarówki w Fiestach
Czyli jakie i gdzie
Parzych Porady eksploatacyjne 99 26 Paź 2020, 09:56
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - FELGI, OPONY w Fiestach
Wpisywać się!!!
LOY Tuning stylistyczny 98 19 Mar 2021, 19:08
_Tanos
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.