Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: trzeci
25 Lut 2010, 10:58
[MK4] Sterowanie radia przy kierownicy (?)
Autor Wiadomość
jonteczek 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Dawid
Wiek: 35
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11 Sie 2009, 15:28   [MK4] Sterowanie radia przy kierownicy (?)

Witam ponownie.

Ostatnio, podczas demontażu kierownicy, natrafiłem na bliżej niezidentyfikowany obiekt:



Czy ktoś może wie, co to jest? Pomyślałem sobie: może wtyczka do pilota od radia. Aktualnie mam Fordowski 6000CD, Fajny bajer byłby z tym pilocikiem, więc zacząłem szukać tego na Allegro, ale żaden z nich nie pasuje:

http://moto.allegro.pl/it..._mk3_2002r.html

http://moto.allegro.pl/it...adia_cetus.html

Czy może mi ktoś w ogóle powiedzieć (napisać) czy w Fiestach MK4 jest możliwość zamontowania Fordowskiego pilota od radia przy kierownicy? Wydawać by się mogło, że nie, bo wyżej przedstawiona wtyczka do niczego nie pasuje, ale do czego to w takim razie jest? do tempomatu? :9:

Obejrzałem wnikliwie również tylną cześć przełącznika zespolonego szukając jakichś zatrzasków na opcjonalny pilot i coś tam niby jest, spójrzcie sami:



wyraźnie widać, że jest tam na coś miejsce - u góry jest taka, niby wnęka na jakiś obiekt,
a na kolejnym zdjęciu widać, że jest i miejsce na jakąś hmmm... jakby śrubkę do przykręcenia czegoś?:



Czy ktoś z Was przypadkiem wie, o co tu chodzi? Do czego ta kostka? Na co jest to miejsce w zespolonym? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Jeśli podobny temat już tu gdzieś był to przepraszam za zaśmiecanie forum, ale po wnikliwych poszukiwaniach nic takiego tutaj nie znalazłem.
_________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny" :)
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Sie 2009, 17:05   

W mk 4 i 5 nie ma sterowania przy kierownicy w zadnej wersji, a kolumna kierownicy, zespolony pasuje tez do innych modeli forda i moze tam sa do czegos te lacza wykorzystane, ale nie widze przeciwskazan by ktos dorobil instalacje do sterowania radiem, tylko po co skoro mozne kupic radio na 1 din z pilotem ktory montuje sie na kierownicy.
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
zimzia 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Sie 2009, 17:36   

ta zielona kostka jest od immobilizera

http://moto.allegro.pl/it...a_stacyjka.html
_________________
ZimZia
 
 
 
jonteczek 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Dawid
Wiek: 35
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11 Sie 2009, 17:44   

zimzia, dzięki wielkie :) teraz już wszystko jasne

ElGrey napisał/a:
W mk 4 i 5 nie ma sterowania przy kierownicy w zadnej wersji, a kolumna kierownicy, zespolony pasuje tez do innych modeli forda i moze tam sa do czegos te lacza wykorzystane, ale nie widze przeciwskazan by ktos dorobil instalacje do sterowania radiem, tylko po co skoro mozne kupic radio na 1 din z pilotem ktory montuje sie na kierownicy.


... może po to, żebym nie musiał sobie szpecić wnętrza radiem 1-din :-P

znalazłem inny pilot do Mondeo produkowanego w tych samych latach, co moja Fiesta:

http://moto.allegro.pl/it...ice_mondeo.html

Jego kształt jest bardziej "przyjazny" dla mojego zespolonego niż tego ze Scorpio...
Poza tym, samo zamocowanie, to będzoe mały problem. Muszę poszukać jeszcze wiązki, żeby go podłączyć.
_________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny" :)
 
 
sniegu
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lut 2010, 10:16   

witam mam focusa 99 rok i kupiłem radio fd 5000 jedna kostka mi nie pasuje ta po środku od czego ona może być (mi się wydaje że od sterowania przy kierownicy), czy jak bym zmienił tą kostkę to będzie działał ten pilocik?
 
 
zimzia 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Lut 2010, 10:46   

http://elektron.pol.lubli...jlj24/studio24/
ta środkowe gniazdo nie jest od sterowania przy kierownicy tylko od pogłaśniania lub ściszania automatycznie radia w zależności od prędkości jazdy
_________________
ZimZia
 
 
 
sniegu
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lut 2010, 13:12   

zimzia napisał/a:
http://elektron.pol.lubli...jlj24/studio24/
ta środkowe gniazdo nie jest od sterowania przy kierownicy tylko od pogłaśniania lub ściszania automatycznie radia w zależności od prędkości jazdy



To która wtyczka jest od sterowania przy kierownicy bo mam przy kierownicy ten pilocik i nie działa najpierw miałem radio 3000 a teraz kupiłem 5000 i też nie działa po podłączeniu to wina wtyczki czy radia??
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 25 Lut 2010, 14:33   

Też chciałem sobie zamontować takie cuś :-) i troche za tym patrzałem. W miare pasowne są piloty od Mondeo mk2 i Scorpio mk2, można też dopasować od Galaxy (jest mniejszy) Potrzebna też jest wiazka przewodów, a wszyscy co sprzedają pisza że auto jest już w nia wyposażone (nie chce im sie w kablach bawić) a jednak nie jest.
ps. ja nie widziałem u siebie takiej zielonej wtyczki.
_________________
Pozdro :!:
FORD FIESTA - PROBABLY THE BEST CAR IN THE WORLD.

 
 
 
sniegu
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lut 2010, 18:02   

czy może mi ktoś napisać jak podłączyć ten pilocik do radia w focusie oczywiście pilocik jest fabrycznie zamontowany tylko nie wiem które to kabelki a radio jest 5000 to już chyba ma tą funkcję :hihihi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK6] radio RDS 4500 EON- sterowanie przy kierownicy
misiak Car Audio i CB 3 29 Lis 2012, 13:16
arecki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.