Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Freeman
25 Wrz 2013, 15:50
[MK3] PUENTA RESURRECTION czyli XR2i w rękach Moni
Autor Wiadomość
MONIA 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 45
Dołączyła: 27 Lis 2004
Posty: 364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lip 2009, 20:38   [MK3] PUENTA RESURRECTION czyli XR2i w rękach Moni

LOY napisał/a:
po krótce ...dla pewnej pani sciagnieto fieste ...w fiescie lawinowo zaczeło sie psuc wszystko ..a jazda była koszmarem a spalanie potworne ...po miesiacu ..pani podjeła decyzje o jak najszybszym sprzedaniu grata . Cóz auto było niedaleko ...postanowiłem zobaczyc jak to wyglada ...fotki na maila były obiecujace ..historia niejasna bo sprzedajacy posrednik duzo kręcił :-( . Na miejscu zastałem kompletna i nietuningowana Xr 2i w znajomym mi kolorze ;-) ..ogólnie brudna ..zakurzona ..matowa i mocno podstarzała ale co zobaczyłem od razu ...w doskonałym stanie blacharskim ! Mnie sie podobała zwłaszcza ze w tej kasie widziałem juz kilka spaskudzonych 1300 ..a tu Xr i do tego na miejscu i juz po opłatach i rejestracji !!
pierwsza jazda była koszmarem ...układ wydechowy był prawie urwany ..a to co zostało przypomniało sito ..auto nie chciało odpalic ,miało problem z prądem ,zaolejony silnik ..łyse opony i najgorsze ...urwane poduchy pod silnikiem ...ale kogo by to odstraszyło
Auto zagadało do mnie i (..)woda do chłodnicy dolana i pomału ruszyłem złomkiem w kierunku swojego warsztatu .


Jak to mawiają historia lubi się powtarzać...Przepraszam musiałam zacytować... :-P

Puenta trafiła do mnie po prawie dwóch miesiącach..."negocjacji"...

zadedykuję cos dla niej .....może na dobry początek...opiszę początek nowej historii jej oczami ...


Oczami Puenty

Pewien piątkowy pochmurny poranek ...Pani przyjeżdża z Panem Józiem (holownik starej daty ;)) ) w jedną z dzielnic Warszawy ..mała kłotnia...Ja się wyrywam ..chce chce jak najszybciej wskoczyć na lawetę..chce pokazać ja saamaaa ja samaa wjadę ...Po kilku minutach jestem,oglądam pochmurną Warszawę z lawety mrugam oczkiem,merdam ogonkiem...hmm wydechem...
Jedziemy ...miejsce na podnośniku u Fordowskich dohtorków już na mnie czeka ... :jupi:

Po chwili tak sobie myślę...chyba ja nie chcę na ten podnośnik bo jak Pani zobaczy to i owo to mnie nie kupi,znowu stanę na dworzu pod blokiem... ;-(

Pani jednak nie ugięta ...najpierw ogląda z Panem Adasiem i Darkiem moje koslawe nóżki...

łożyska...piasty...młynek do kawy mam w piastach ...łożyska się wysypują kulka po kulce...może nie zauważą zwrotnicy :-P ...beeeeee zauważyli :głowąwmur:

jej jeszcze mam wytartą przez jatrzmo tarczę hamulcową ...

Pani mówi robić...

Uff....nie bedzie patrzyła dalej...oj nieeee........biorą łyżkę podnoszą mi silnik ..mam urwane poduszki jedna z trzech się trzyma ale jest rozciągnięta..
Pani pyta o koszta....idzie sobie...rozmawia przez telefon...

Jest wraca!!!!!!

Szukają dalej...mam pękniętą sprężyne,cieknące amortyzatory,wogule moje skarpetki czerwone latają po amortyzatorkach..góra,dół,naokoło ...brak poduszek popsiuł mi ogonek jest dziura na trzy palce mojej Pani...warcze jak stara ku...a.

Ale Pani słyszała i nic nie mówiła to chyba dobzie :9:

Podnoszą mi maskę a już myślałam że się uda,mam urwany uchwyt pod kierownicą...ale Pani przychodzi i kombinerkami...ciągnie za linkę auuu boli mnie....

tak nie mam termostatu...mam patenta żeby się nie grzać żeby nie było widać....że żłopię tony oleju i paliwa..

Pani znowu ucieka gada przez telefon jest zdenerwowana ..jejuuuu a jak nie wróci... :9:

Hallooo proszę Pani ja będę dobrym samochodem ......Haaalooooooo :kaput: :kaput: :kaput:

Płakac mi się chce...

Pani wraca bierze kluczyk imbusowy zmienia mi kierownicę...eee też Momo ..ja stara gadżeciara mam trochę starsze ale vintage podobno trendy i jazzy oj chyba dobrze myślę....chyba tak TAK...mówi dochtorkom..chłopaki zróbcie tak żebym mogła wyjechać....

Pani pojechała......dzień się skończył...leżałam w łóżeczku jeszcze dwa dni...

W poniedziałek zdjęli mi butki dwie piasty dwa łożyska jedna zwrotnica.....jeszcze cholera odkryli że niedługo zgubię wahacze bo sworzni to ja już chyba nie mam...jejuuu żeby tylko nie powiedzieli Pani... :głowąwmur:

czekam na Panią dzien się kończy Pani nie ma...zostawiła mnie... ;-|

Pani przyjeżdża we wtorek ...zmęczona ,wykończona przyjeżdża Żabą swoją zieloną ....jak przyjechała autem nie zabierze mnie...

Przyjeżdża Pan zabiera ze mnie radio i pilota i kilka szpargałów...ale moje kozaczki zimowe lądują w bagazniku :)

Pani idzie się rozliczyć do mechaników...wraca podchodzi do mnie głaszcze mnie po lampie i mówi.."No malenka jedziemy do domku"....

Wtedy oj nieeee nie mogę uwierzyć...tatuś...aaaa tatuuuś jest mój tatuuuś....przyjeżdża wujek,jeju :jupi: jak ja się cieszę mogę biegać :jupi: mam Panią nową Panią

Tatuś dolewa mi oleju bo już mam sucho jak w Pampersie,mam nową wodę ;)

Dojadę dam radę nie mam mocy ale pokaże że jeszcze dam radę

Krótka przerwa żegnamy wujka jedziemy gdzieś nie wiem gdzie to,bo pierwszy raz tam byłam,musimy się ułożyć moje kozaczki bo przecie jeszcze nie czas..teraz sandałki mam,jeden trochę zdarty przez te cholerne łożyska ale co tam biegam ....

Długo ich nie ma nie wychodzą cały czas się boję ale zaraz Pani podpisywała jakieś papierki..więc chyba mnie nie zostawi już zdążyłam się zgadać z Żabą i poznałam Astrę- małolatę ..,i pobliskie koty.

Są ...tatuś wsiada za kółko,jedziemy,coś do mnie mówi że mam być grzeczna...no tata przecież jestem jadę ...

Stacja BP ....Kąąąąpieeeel....wreszcie wyglądam jak baba :V: ..ale zaraz po kąpieli tata bierze mleczko,Żaba oddaje mi swoją pieluchę z bagażnika ....jestem polerowana,znikają rysy ...zaniedbane felgi zaczynają odzyskiwać pierwszą świeżość....

po godzinie...

Jestem piękna...i mam Panią,Pani dziś mi powiedziała że dostanę nowe nóżki że już leżą i czekają...dzwoniła dziś do jakiegoś Pana i dostanę to pomarańczowe i nie będzie już bolało przy otwieraniu maski kombinerkami :ok: i wiecie co będę miała nowe sworznie i nowe żwawsze serduszko....i nowe tarcze i kapcie i..i ..i.....już tylko mogę być szczęśliwa...

Boję się tylko ...bo Pani coś mówiła o jakieś Zośce ...nie znam,nie wiem ..wiem tylko że też ma cztery łapy i ogonek ale jest kudłata i brązowa i jeździ samochodem ..
Zobaczymy co to kudłate warte ...
Idę spać ...Pani była przepaliła mnie,poryczałam,pobuczałam...wydech też się zrobi...

Pani mi powiedziała że wszystko da się wyleczyć...że będę lepsza niż kiedykolwiek...że zrobimy ..Pani ma Żabę ...lubię Żabę i nie jest o mnie zazdrosna ...dziś powiedziała mi że była zazdrosna że na środku skrzyżowania poprostu zgasła...Wierzę Pani że będę pięknym i szybkim autem..a wtedy zrobimy boczki Żabce żeby mogła wozić moją Panią po bułeczki :ok:

Dobranoc...WRÓCIŁAM... :zwyciężca:




a i P.S. Pani wczoraj płakała...bo ja mam w sobie podobno coś co jeździło w Pani dawnym RS-ie...dziwny zbieg okoliczności <8>
_________________
Była RS 1800...
jest PUENTA RESURRECTION
"Przez 3000 lat człowiek usiłował wyjaśnić przyczynę złych nastrojów.Tymczasem Ford pokazał nam jak sobie z nimi radzić" J.Clarkson
Ostatnio zmieniony przez LOY 30 Lip 2009, 20:04, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Lip 2009, 20:45   

ZdZebiste :rotfl: . \\\\\\\Gratuluję aut-u (-cie), i zadowolonej Pani. <oki>
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 29 Lip 2009, 20:53   

No nareszcie :) oj to jest tam co robic... ale mala dostanie to co chce, bo dobrze trafila...
Co za nowe żwawsze serduszko ma tam byc :?:
_________________

 
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Lip 2009, 20:55   

Świetnie napisane <oki>

Poniżej fotki do tej opowieści:
Główna bohaterka (Puneta) , Pani (MONIA) , Tata (LOY) ... wujek robił zdjęcia ;-))


Cieszę się, że to właśnie auto jest w tych a nie w innych rękach :)
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 29 Lip 2009, 20:56   

nic dodać nic ująć..WSPANIALE!
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 29 Lip 2009, 20:56   

Piękna opowieść... Super że Puenta dostała jeszcze jedną szansę, i nową Panią... Teraz będzie miała jak w raju :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
J@rek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Jarosław
Wiek: 40
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 743
Skąd: WawaTeam/Wawer
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:04   

Gratulację MONIA, :V: :zwyciężca:
_________________


 
 
 
MONIA 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 45
Dołączyła: 27 Lis 2004
Posty: 364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:29   

Fordon napisał/a:
No nareszcie :) oj to jest tam co robic... ale mala dostanie to co chce, bo dobrze trafila...
Co za nowe żwawsze serduszko ma tam byc :?:

Braciszku ...... :krzesłemgo: Ty chyba wiesz najlepiej :przytul:
_________________
Była RS 1800...
jest PUENTA RESURRECTION
"Przez 3000 lat człowiek usiłował wyjaśnić przyczynę złych nastrojów.Tymczasem Ford pokazał nam jak sobie z nimi radzić" J.Clarkson
 
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:30   

czadowo opisane MONIA :ok:


oby się wam dziewczyny dobrze razem żyło, a wszystkie choroby nabyte i przewlekłe poszły precz :-)
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:37   

Super Monia, fajnie że kupiłaś fiestę a nie jakieś tam.....

Ale opowieście dziwnej treści to chyba nie tu ;-|
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
J@rek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Jarosław
Wiek: 40
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 743
Skąd: WawaTeam/Wawer
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:38   

MARIUSZ.B napisał/a:
fajnie że kupiłaś fiestę a nie jakieś tam.....

chyba wiem o kogo chodzi :-P

Sorki za OT
_________________


 
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:44   

MARIUSZ.B napisał/a:
Super Monia, fajnie że kupiłaś fiestę a nie jakieś tam.....

Ale opowieście dziwnej treści to chyba nie tu ;-|


a skad wiesz ktora strona jest prawdziwa ?
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Lip 2009, 21:48   

eej eej hola.... jakies dziwne animozje wyjasniajcie sobie na PW, albo zwyczajnie ugryźcie sie w język :fox: !!!

Nowy czas, nowy właściciel, nowe zycie dla puenty. Kropka
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 29 Lip 2009, 22:17   

Połączenie dwóch kobiet z których każda posiada sportowy pazurek i klubową przeszłość zasługuje na miejsce w Projektach :yes:

Witamy :)

ps: Dobrze że w końcu na siebie trafiłyście :)
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 29 Lip 2009, 22:24   

też jestem gorąco ZA :) brakowało Moni fiesty :)
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 29 Lip 2009, 22:28   

Gratki Monia.. Powodzenia :)



pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 29 Lip 2009, 22:44   

jeszcze raz gratulacje ;)
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 30 Lip 2009, 02:05   

no i doczekałem sie :-) ..teraz mozemy juz byc oficjalni :)
cóz tu duzo gadać.
Auto blizsze memu sercu bardziej niz myslałem - 2 lata napraw i remontów robionych z doskoku ,plany na dozywocie w garazu a potem rozstanie i swiadomosc że uwielbiana fiesta marnieje w oczach a jej stan zaczyna stawać sie agonalny :sad:
Wraca zasada ze o stare i co tu duzo gadac ..zuzyte i doswiadczone przez los auta nalezy dbac więcej niz tylko regularnie ..bez opieki i z włascicelem nieczułym na jego los.
Kilka miesiecy wystarczy by z perełki zrobic grata :sad: .
Od poczatku dopingowałem zakup ..myśle ze wreszcie PUENTA trafiła w mądre i dobre ręce .
I mysle ze to poczatek dłuuugiej, prawdziwej przyjazni ..byle tylko sił nie zabrakło i byle wujki-dobrarada i "życzliwi" nie pomagali "od serca "

umarła PUENTA ..niech żyje PUENTA !!!!!
To dzięki Twojemu uporowi i silnej woli Moniu :brawo: :przytul:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 30 Lip 2009, 07:01   

No to gratuluje po raz kolejny :yes: :yes:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
mareno 


Model: Inne auto
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Marek
Wiek: 44
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wierzejewice
Wysłany: 30 Lip 2009, 07:17   

Szczerze gratuluje Monia i chyba nawet troche zazdroszcze :)
Nikomu kto jest na FKP troche czasu Puenty przedstawiac nie trzeba. Szkoda, ze poprzedni wlasciciel nie docenil, jak swietne auto posiada. Wierze jednak, ze u Ciebie bedzie mialo dobrze. No i cos w radiu gadali, ze bedzie to "dosc" szybka xr-ka, wiec nie pozostaje mi nic innego, jak 3mac kciuki za dalsze modzenie :ok:
_________________
Kiedyś xr2i, obecnie Mondeło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - REPERATURKA WLEWU/NADKOLA czyli spawanie
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 54 28 Lut 2014, 18:11
deejay
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Gotowanie z Żółwiem czyli co w układzie chłodzenia piszczy
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 2 28 Gru 2004, 20:45
Żółwik Tuptuś
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Gumy czyli bezpieczna jazda z każdym partnerem
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 4 13 Sty 2005, 23:59
Żółwik Tuptuś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.