Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Freeman
25 Wrz 2013, 16:50
[MK3] PUENTA RESURRECTION czyli XR2i w rękach Moni
Autor Wiadomość
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:06   

bidżej napisał/a:
]taką mam nadzieję - bo to ciągle ładne auto :D


nie było tajemnica ze PUENTA została zaniedbana i uszkodzona w powazny sposób ..ale nawet teraz stanem technicznym i wygladem bije na głowe 80% forumowych MK3 -jek :fox: ...sam wiesz psuje sie szybko i łatwo ...na naprawe zniszczen i kolejne modyfikacje trzeba kasy i czasu ...cierpliwosci . Bedzie bardzo dobrze :)
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:14   

czemu sie wdajecie w dyskusje z właścicielem mk3 1,1?? przecież on nie ma zielonego pojęcia o czym mówi
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:18   

PumaRST, jak już tak grasz... moje 1.1 jeździ - ZAWSZE. a póki co mam 1.1 bo to jest samochód któremu jestem w stanie zapewnić sprawność. dziękuję, tyle w temacie stanu MOJEGO posiadania, o który tutaj się nie rozchodzi ;-|
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:19   

bidżej napisał/a:
tylko mnie nie zjedzcie :yyy:
hrup hrup :-P



pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:29   

bidżej napisał/a:
PumaRST, jak już tak grasz... moje 1.1 jeździ - ZAWSZE. a póki co mam 1.1 bo to jest samochód któremu jestem w stanie zapewnić sprawność. dziękuję, tyle w temacie stanu MOJEGO posiadania, o który tutaj się nie rozchodzi ;-|


widzisz i tu potwierdzasz to co napisałem wyżej, nie masz zielonego pojęcia o odbudowie (doprowadzeniu do użytku) lub modyfikacjach auta wiec z łąski swojej nie komentuj w ten sposób. czasem przy długoterminowych projektach taka drobna rzecz jak zaspawanie wydechu, wymiana sworznia czy końcówki kierowniczej też mogą sprawić frajde a nie dyskwalifikuje to projektu szeroko pojętego.

BTW: twój stan posiadania mnie zupełnie nie interesuje, ale do takich komentarzy to pokaż projekt który zajmie pół roku a obejmie kompleksowo całe auto a w tedy nie pozwole sobie na tego typu komentarze.

czepiam sie tego:
bidżej napisał/a:
bez obrazy, ale niby dział projekty, niby historie ciekawe, a ja mam coraz bardziej nieodparte wrażenie że jesteśmy świadkami powolnego kresu historii niejakiej Puenty :|

bo żeby w "Projekcie" wydarzeniem było zaspawanie dziury w wydechu po kilku miesiącach ryku...
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:38   

PumaRST, chyba deczko się mylisz, bo jest wręcz przeciwnie - to o czym piszesz to główny powód dla którego nie mam XRki. Bo co za problem kupić auto - zamiast pakować kasę w blacharkę swojego padła mogłem je sprzedać i pieniądze przeznaczone na remont dołożyć do XRki (i to nie najtańszej) - a jednak dalej jeżdżę nędzną kosiarką. Doświadczenia owszem, nie mam, ale doświadczenie a pojęcie (którego brak mi zarzucasz) to zupełnie co innego.

PumaRST napisał/a:
taka drobna rzecz jak zaspawanie wydechu, wymina sworznia czy końcówki kierowniczej też mogą sprawić frajde
to samo co i DziDzia... zgadzam się, tylko szkoda że takie drobiazgi pochłaniają miesiące :|

PumaRST napisał/a:
czemu sie wdajecie w dyskusje z właścicielem mk3 1,1?? przecież on nie ma zielonego pojęcia o czym mówi
jednak dyskutujemy :hihihi:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 24 Lis 2009, 09:42   

bidżej napisał/a:
ale doświadczenie a pojęcie (którego brak mi zarzucasz) to zupełnie co innego.


pojęcie bierze sie z doświadczenia

EOT.
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 10:33   

ciekawy ogólnik. podobnie jak podejście "ma kosiarkę - nie zna się" - zupełnie jakby kosiarek nie trzeba było doprowadzać do "stanu używalności" :-P

PumaRST napisał/a:
EOT.

otóż to. mam tylko nadzieję że za jakiś czas nie przeczytamy tu czegoś w rodzaju "miałam mieć zmieniony olej - 4 miesiące temu. dzisiaj mam już zmieniony, ale nie wiem czemu kopcę jak radziecki bombowiec". trzymam kciuki...
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 24 Lis 2009, 14:26   

bidżej napisał/a:
ciekawy ogólnik. podobnie jak podejście "ma kosiarkę - nie zna się" - zupełnie jakby kosiarek nie trzeba było doprowadzać do "stanu używalności" :-P

PumaRST napisał/a:
EOT.

otóż to. mam tylko nadzieję że za jakiś czas nie przeczytamy tu czegoś w rodzaju "miałam mieć zmieniony olej - 4 miesiące temu. dzisiaj mam już zmieniony, ale nie wiem czemu kopcę jak radziecki bombowiec". trzymam kciuki...


widze ze musze zgodzić sie z pumą ..miałem policzmy ..3 cywilne MK3 i dotychczas 4-5 własnych XR-RSek .. wiec mogę uwazac ze mam pewne drobne doswiadczenie z pozycji ołnera -ich modyfikowanie i utrzymanie i koszty zabawy są nieporównywalne do cywila .
Próbujesz obrazić monię słabo ją znając ..mimo ze jest kobieta myslę ze doswiadczeniem uzytkownika i wiedza motoryzacyjną moze Ciebie bić na głowę.Uwierz mi ,zanim skompromitujesz sie nastepna wypowiedzia w podobnym tonie :fox:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 14:36   

LOY, weź poczytaj co wyżej napisałem.

LOY napisał/a:
Próbujesz obrazić monię
w żadnym wypadku :fox:

w ogóle widzę że strasznie Was drażni ten temat. rozumiem że się osobiście znacie i lubicie, ale zachowalibyście trochę obiektywizmu. postawa w stylu "przyszedł jeden co ma zastrzeżenia to go objedźmy z góry na dół" wygląda nieco... dziwnie? :patyk:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Lis 2009, 16:46   

bidżej, - zaczynając , jak to mawiają - od początku .

W " Projektach " znajduje się kwintesencja FKP i to nie ze względu na auta oraz zaawansowanie ich przeróbek , ale ze względu na ludzi , któzy je posiadają . Na sposób w jaki sie z nimi obchodzą i jakie majądo nich podejście .

PROJEKTY - to dział skupiający auta , których dobór jest rozpatrywany przez pryzmat ludzi . Bo FKP skupia ludzi a nie auta .

Myślę że nie zrozumiesz o co mi chodzi i sprowadzisz to do poziomu stwierdzenia że istnieją " równi i równiejsi " a my tworzymy coś w postaci kółka wzajemnej adoracji , do promowania siebie nawzajem . Ale tak właśnie jest .

Pomyśl dlaczego ten dział nie nazywa się " najbardziej dofinansowane i najszybciej zrobione fury w FKP " :fox:

Druga sprawa - każdy projekt ma taki moment , kiedy coraz trudniej ruszyć z miejsca , a cel wymażonej fury oddala się coraz bardziej i rozmywa , bo kasa , któą co miesiąc obiecujesz sobie odłożyć na auto się rozpływa , a proza życia zabiera te skrawki czasu , które chcesz mu poświęcić .

Wtedy chwytasz się okruchów , które dla innych są bzdetami - typu wypranie dywaników , załatanie wydechu , lub przykręcenie nowych wycieraczek ( w aucie bez silnika ) , a dla ciebie są wołaniem : " Halooooo - daję radę- nada istnieje i mam siłę " .
Gdy widzisz że inni cieszą się razem z tobą znajdujesz siłę aby po raz kolejny przejżeć budżet , który jest pod kreską , oraz organizację dnia , któy powinien mieć 48 godzin i wychodzisz z dołka .

Przejrzyj mój temat - i zobacz ile tam bzdetów tysiąc razy większych niż zaspawanie wydechu .

Twierdzisz że Wanna także dogorywa ?

Sorry - ale , ujmując jednym zdaniem - nie wiesz o czym piszesz .

Jesteś nieco bardziej rozgarnięty ( ale tylko trochę ) niż sporo lemingów w Twoim wieku , które hurtowo nawiedzają to forum ( celowo mówię o forum a nei o klubie ) , zresztą to chyba nie tylko moje zdanie , bo pozostali modowie także postanowili z Tobą zamienić z dwa zdania , ale nie mów o rzeczach , o których nie masz pojęcia . Jak chcesz zaistnieć to daj coś od siebie ( umiesz cokolwiek ? jeżlei tak to co ? - w FKP każdy się przyda ) zamiast pseudointelektualnego bełkotu i wmawiania ludziom że nei mają pojęcia o rzeczach , na których zęby zjedli .

ps: Monia - sorry za OT , posprzątamy , ale kolo może nie być taki głupi na jakiego pozuje , ale tylko po prostu młody i może będą z niego ludzie .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 17:20   

Żółw, co do wypowiedzi aż do akapitu 9 - wszystko rozumiem, wszystko prawda. Jedno ale - od jakiegoś czasu interesowała mnie ikserka zwana Puentą, zawsze ją lubiłem - już pisałem że to ładne auto. tylko że z tego co wiem (a trochę wiem) to auto mechanicznie sprawne było jakiś czas temu, a jego stan (poza wizualnym) raczej się nie poprawia. takie bzdury jak załatana dziura w wydechu - owszem, zawsze coś. powtarzam, szkoda że zeszło się z tym przerażająco długo. to po prostu niepokojące (i obiektywnie patrząc to niepodważalne) - i o tym pisałem.

W sumie to dziwi mnie porównanie do Wanny (ją też lubię - czy chcesz czy nie :-P ). zasadnicza różnica? tam "coś" dzieje się ciągle, a chwalenie się na bieżąco byle pierdołą właściwie wtedy nabiera sensu i oznacza tyle, że auto żyje i właściciel o nie dba. powtarzam, w przypadku Puenty to świadczy o czymś deko innym.

i jeszcze tylko fragment odnośnie dalszej części (poniżej akapitu 9) będącą standardową pojazdówką a'la Żółw...

Cytat:
umiesz cokolwiek ? jeżlei tak to co ? - w FKP każdy się przyda
popatrz na samą górę, luknij z czasu na koszulkę z przedostatniego zlotu czy gdzie tam jeszcze...

Cytat:
pseudointelektualnego bełkotu i wmawiania ludziom że nei mają pojęcia o rzeczach , na których zęby zjedli
nigdzie nikomu nie zarzucam że nie wie o czym pisze, to raczej mnie zarzucano że nie wiem co to 20letnie mocne auto.

i kończąc...
Cytat:
Monia - sorry za OT , posprzątamy
nadzieja matką głupich, ale jednak ją mam - że moja wątpliwość z pierwszego posta nie zginie - a tak dla motywacji. i mimo tego że burzy monolit "och-ach"...

Cytat:
kolo może nie być taki głupi na jakiego pozuje , ale tylko po prostu młody i może będą z niego ludzie
o tym już nieraz dyskutowaliśmy, zatem dałbyś sobie spokój. ja Ci od głupich/tępych/pseudointeligentnych nie wymyślam, więc mógłbyś nie obniżać poziomu dyskusji, he?
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Lis 2009, 17:31   

:-) - trzymasz poziom .

Zrozum że zaspawanie dziury w wydechu , a raczej powiedzenie o tym na forum , było potrzebne bardziej Moni a nie Puencie i kończymy wtedy dyskusję :ok:
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 17:44   

hehe, że Twoje jednak na górze? nie tak prędko...
Cytat:
Zrozum że zaspawanie dziury w wydechu , a raczej powiedzenie o tym na forum , było potrzebne bardziej Moni...

Świetnie zdaję sobie sprawę po co to było MONI - wcale tego nie kwestionowałem, więc nic w tej kwestii nie będę odkręcał.
Cytat:
...a nie Puencie
temu autku pisanie na forum nic nie pomoże, tym bardziej jeśli to tylko rozanielone westchnienia zachwytu. więc wypadałoby skończyć wreszcie słodzić - co też zrobiłem, może bez pardonu.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Rkalitka 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Roman
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 1615
Skąd: Perkowo
Wysłany: 24 Lis 2009, 17:44   

bidżej napisał/a:
rozumiem że się osobiście znacie i lubicie, ale zachowalibyście trochę obiektywizmu. postawa w stylu "przyszedł jeden co ma zastrzeżenia to go objedźmy z góry na dół" wygląda nieco... dziwnie?


Ja jeszcze tylko dodam, że nie znam osobiście czy też z bliskich kontaktów na forum ani Moni, Loya, Pumy czy Dzidzi itd, a uważam śledząc ten temat, że zachowujesz się jak dzieciak, ciągle dopisując swoje zdanie - zamiast - podwinąć ogon, zastanowić się co i w jaki sposób piszesz i następnym razem zachować się poważnie - jak dorosła osoba. Przemyśl to.

A nawiasem mówiąc to wogóle nie obchodzi mnie jakaś dziurka zaspawana w Puencie a sposób w jaki Monika potrafi opisać tak prozaiczną czynność z "punktu widzenia Tusi"
To potwierdza dlaczego takie stare, wyśmiewane auta jeszcze istnieją :)

Ode mnie masz dużo większe gratulacje i brawo Monia niż gdybyś "swapa" zrobiła :yes:
_________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Lis 2009, 17:51   

Rkalitka, rozbawiłeś mnie :)

Cytat:
zastanowić się co i w jaki sposób piszesz i następnym razem zachować się poważnie - jak dorosła osoba.
JEDEN przykład gdzie napisałem coś niepoważnie, niegrzecznie, niezgodnie z prawdą, "niedorośle", hm? :fox:

Cytat:
podwinąć ogon
bo? bo napisałem coś innego niż wszyscy? i nie bez racji? bądź... "poważny" :ok:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 24 Lis 2009, 18:39   

Na moje nie ma sie co martwic o Puente i jej wlascicielke, co za tym idzie o jej stan techniczny. Nie jeste tez zadna tajemnica ze auto stoi od czasu X w garazu z kanalem i zbierana jest kasa oraz czesci, jak kazdy z nas tu obecnych wiemy iz czesci sa drogie a zwlaszcza przy tym wszystkim co jest do wykonania.
Fajnie ze auto w ogole zaczelo odpalac po zmianie rozrusznika ktory to byl padniety, tez fajnie ze zostaly wykonane foty auta do kalendarza, a najbardziej doceniam to iz " Tusia " stoi grzecznie w cieplym garazu zeby jej obecna aura nie meczyla.

Proponowal bym zakonczyc ta dyskusje bo jest ona wg. mnie bezcelowa i raczej do niczego dobrego nie doprowadzi.
_________________

 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 24 Lis 2009, 19:23   

a ja sie z nikim nie zgodze, skoro ma byc i tak sprzatane to i ja sie popisze :)

zgadzam sie tylko z Fordonem, skonczmy ten OT

bidżej ma pojecie, jest uparty i mam nadzieje ze kiedys kosiarka bedzie szybsza i wyladuje w projektach, autko od momentu zakupu pieknieje, i mysle ze jakas kosiarka kiedys wyladuje w projektach

a Monia ma tak samo w czubie jak kazdy inny na tym forum, poprostu kupila 20letni samochod za cene 8letniego Lanosa :) i za to ja lubiem :)

pozatym ładnie piany nabiliscie, w moim watku chyba jeszcze takiej jazdy nie bylo devil
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
a1topgear 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 432
Skąd: Chelsea
Wysłany: 24 Lis 2009, 20:04   

Da sie zobic Adamus, da sie zrobic;)
_________________
HyHy:)
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 24 Lis 2009, 20:11   

dajesz :devil:
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - REPERATURKA WLEWU/NADKOLA czyli spawanie
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 54 28 Lut 2014, 18:11
deejay
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Gotowanie z Żółwiem czyli co w układzie chłodzenia piszczy
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 2 28 Gru 2004, 20:45
Żółwik Tuptuś
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Gumy czyli bezpieczna jazda z każdym partnerem
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 4 13 Sty 2005, 23:59
Żółwik Tuptuś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.