Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Wygaszony przez: Lokmen
28 Cze 2009, 17:27
[MK5] cieknie w kabinie podczas pracy klimatyzacji
Autor Wiadomość
bejrut
[Usunięty]

Wysłany: 28 Cze 2009, 16:00   [MK5] cieknie w kabinie podczas pracy klimatyzacji

witam
wczoraj na dlugiej trasie podczas jazdy z wlaczona klimatyzacja zaczela kapac mi woda na dole kokpitu nawiewem na nogi. raczej nieszczelnosc klimatyzacji odpada, podejzewam ze to moze woda skraplajaca sie z klimy.jaka moze byc tego przyczyna? przewod odprowadzajacy skroplona wode? prosilbym o pomoc w tej kwesti
Ostatnio zmieniony przez bejrut 29 Cze 2009, 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 28 Cze 2009, 16:11   

bejrut napisał/a:
przewod odprowadzajacy skroplona wode?

tak i wystarczy poszukać, bo było...
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 29 Cze 2009, 05:35   

Marcin napisał/a:
tak i wystarczy poszukać, bo było...
Amen...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
bejrut
[Usunięty]

Wysłany: 29 Cze 2009, 06:03   

znalazlem krotka wzmianke na ten temat wiec postapilem zgodnie z nia tzn wyciagnalem rurke odplywu wsadzilem w nia wezyk dlugosci conajmniej 0,5m, tak samo uczynilem z otworem w podlodze.czy taka dlugosc wystarczy? w sumie po wyciagnieciu wezyka byl on troche ubrudzony w brazowym szlamie wiec mam nadzieje ze to byla przyczyna.tak czy siak jezeli ktos ma jakies doswiadczenia w tej kwesti to byloby milo uslyszec cos bardziej sesnownego niz 'amen' :)
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 29 Cze 2009, 12:09   

dobre kilka razy albo i więcej było pisane na ten temat, jeśli jest zapchany lub zagięty wężyk to woda będzie się lała do środka zamiast pod spód samochodu i nie ma tu nic więcej do dodawania. Jeśli dobrze pamiętam, w którymś z tematów były nawet zdjęcia.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
bejrut
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lip 2009, 04:31   

jednak nadal potzrebuje pomocy, wiec sprawa wyglada tak: wykonalem czysczenie zgodnie z opisem,samej rurki jak i wyzej (pol metrowa rurka) rowniez poprzepychalem otwor odplywowy w blacharce. wysuszlem ladnie tapicerke i jadac dzisiaj zauwazylem ze dalej cieknie.dziwne poniewaz jak jade po miescie to wszystko jest ok i nic nie cieknie jednak jak wypuszczam sie w na autostrade to pojakims czasie znowu zaczyna ostro leciec.dodam ze cieknie mi tylko z nawiewu po lewej stronie.pomijam juz fakt ze przy zwiekszeniu obrotow wentylatora cieknie bardziej bo to raczej logiczne. nie jestem na sto procent pewny ale nie wiem czy jeszcze odrobine mi nie kapie z takiego prostokatnego plastikowego kanalu ktory zamocowany jest na stronie grodziowej i wchodzi w obudowe konsoli. prosilbym o pomoc bo goraco i musze jezdzic z kubkiem podstawionym pod nawiew :)
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 3 Lip 2009, 09:06   

bejrut, a nie cieknie Ci nagrzewnica? zobacz ile masz płynu chłodzącego :fox:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 3 Lip 2009, 09:53   

jak zacznie cieknąć w środku to zatrzymaj się i sprawdź czy leci też pod samochodem i czy to faktycznie nie płyn chłodniczy
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
bejrut
[Usunięty]

Wysłany: 6 Sie 2009, 05:31   

witam dzisiaj zdjagnozowalem gdzie cieknie,definitywnie jest to woda ze skraplajacej sie klimy.podczas odgrzybiania (defakto przez to padl mi akumulator :(() wpuszczalem piane przez wlot w obudowie filtra kabinowego. w wyniku czego bylo ladnie widac gdzie przecieka piana w kabinie. mam wersje angielska wiec nie wiem czy jest tak samo czy innaczej jak w normalnej fiescie. po lewej stronie (w pl strona kierowcy) na scianie grodziowej idzie czarny plastikowy kanal ktory dochodzi do duzej obudowy nawiewu za konsola. przecieka mi wlasnie na laczeniu tego kanalu z ta obudowa oraz w samej obudowie na laczeniu dwoch plastikow. teraz pytanie do znawcow czy powinna byc tam jakas uszczelka? nie wiem czy bawic sie w rozbieranie wszystkiego czy poprostu laczenie uszczelnic jakims silikonem? prosze o porade
 
 
bronco23 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Sport
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Arek
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sie 2009, 16:19   

bejrut napisał/a:
witam dzisiaj zdjagnozowalem gdzie cieknie,definitywnie jest to woda ze skraplajacej sie klimy.podczas odgrzybiania (defakto przez to padl mi akumulator :(() wpuszczalem piane przez wlot w obudowie filtra kabinowego. w wyniku czego bylo ladnie widac gdzie przecieka piana w kabinie. mam wersje angielska wiec nie wiem czy jest tak samo czy innaczej jak w normalnej fiescie. po lewej stronie (w pl strona kierowcy) na scianie grodziowej idzie czarny plastikowy kanal ktory dochodzi do duzej obudowy nawiewu za konsola. przecieka mi wlasnie na laczeniu tego kanalu z ta obudowa oraz w samej obudowie na laczeniu dwoch plastikow. teraz pytanie do znawcow czy powinna byc tam jakas uszczelka? nie wiem czy bawic sie w rozbieranie wszystkiego czy poprostu laczenie uszczelnic jakims silikonem? prosze o porade


Ja również miałem podobną sytuację ale na odwrót. Najpierw znalazłem że na tym łączeniu (kanale) była przerwa (powinna tam być fabryczna gąbka jako uszczelnienie obydwu kanałów-śmieszni ci ludzie z forda gąbka uszczelka jak jest klima)-zakleiłem to taśmą na gada. Później zauważyłem że cieknie mi woda na dywanik pasażera wziąłem się za przewód odprowadzający wodę(ok 20cm) miał on takie zgrubienie i cieńszą gumę w tym miejscu. Próbowałem przetkać żyłką i drutem w izolacji ale wchodziło trochę ponad 10cm. Ten wężyk gumowy jest mocno pozaginany i dlatego nic nie wchodziło-ja po pompowałem (ponaciskałem) zgrubienie wężyka i syf sam wyleciał razem z wodą. Mam nadzieje że coś pomogłem i powodzenia życzę.
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 7 Sie 2009, 00:25   

bejrut - przetkaj wezyk odprowadzajacy skroplona wode, a potem bedziemy mogli rozmawiac. Tu masz temat (ktorys z rzedu) mowiacy o tymze ustrojstwie: klik
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
bejrut
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sie 2009, 00:44   

Pufcio czytaj pare postow wyzej, uwierz mi ze robilem to juz nieraz i nie jest to przyczyna.cieknie mi na laczeniu plastikow jak napisalem w poprzednim poscie! tak czy siak na angielsko jezycznym forum znalazlem trop i w sumie mam juz zdiagnozowanych problem.obudowa jest polaczona z kilku plastikow na takich plastikowych wypustkach, w moim przypadku ten sytem nie trzyma zbyt dobrze i wyniku tego jeden plastik przesunal sie troche wzgledem drugiego i jest mala szpara i wlasnie tedy miedzy innymi cieknie.opis takiego przypadku znalazlem w biuletynie forda odnosnie forda focusa po facelifcie tam podobno czasem zdaza sie wlasnie cos takiego.ford zaleca ponowne zlozenie plastikow zeby dobrze pasowaly.sprobuje sie do tego jakos zabrac bez zbytniego rozkrecania ale watpie czy sie uda,gdyby chociaz dalo sie wykrecic sam schowek to juz bylaby inna sytuacja.jezeli nie juz zamowilem silikon wiec bedziemy walczyc. zeby nie bylo ze ford g... wort w mazdach 6 z 2002 ten przypadek wystepuje czesto i to w takim miejscu ze trzeba wyciagac cala obudowe.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 7 Sie 2009, 01:28   

bejrut - jeśli to faktycznie taka sytuacja, to pozostaje współczuć... Żeby się dobrać do tego, to prawdopodobnie musiałbyś całą deskę wyciągnąć... :|
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
bejrut
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sie 2009, 01:33   

dlatego pewnie tylko silicon :) jak sie uporam z tym do konca napisze jakie efekty

dzisiaj po dluzszej prodrozy zalalo mi w srodku konkretnie auto po obu stronach, wiec powiedzialem dosyc i zabralem sie za to ostro.kiedys przetykalem rurke odprowadzajaca i niby bylo oki, cos tam kapalo pod autem. w desperacji wyciagnalem wezyk z podlogi,podstawilem kubek i niby sie saczy ale przypomialem sobie jeden taki przypadek z forum wiec tak jak czytalem zaczalem go sciskac w roznych miejscach i nagle polecialo troche czarnej kupki zmielonych lisci.tym razem zdjalem cala rurke i zaczalem przetykac ja takim grubym wezykiem. wyszedl jeden czop ok 1cm pozniej drugi prawie taki sam.podkladam rurke pod kran wlewam wody a tutaj nic nie kapie.co jest sobie mysle wiec dawaj spowrotem przetykam a tam nastepny czop 1cm. nie wiem jak to sie tam zmiescilo pomimo ze juz niby byl drozny. w ostatecznosci potraktowalem go jeszcze woda pod cisnieniem i teraz w koncu jest drozny wiec mam nadzieje ze koniec mojego problemu z zalewaniem auta.
 
 
tomo 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Limousine
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomek
Wiek: 39
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Sie 2009, 22:27   

albo poprostu najzwyczajniej w swiecie zakup gumofilce i bedziesz mial z grzywki;)
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Sie 2009, 17:02   

bejrut, jak tam sytuacja z woda ? u sibie ostanio tez to zauwazylem wiec cheteni sie dowiem czy to co zrobiles jest skuteczne... u mnie woda tylko z prawej strony sie gromadzi i widac jak kropelki od klimy uciekaja... ;/
_________________
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Sie 2009, 11:00   

grzes87 napisał/a:
bejrut, jak tam sytuacja z woda ? u sibie ostanio tez to zauwazylem wiec cheteni sie dowiem czy to co zrobiles jest skuteczne... u mnie woda tylko z prawej strony sie gromadzi i widac jak kropelki od klimy uciekaja... ;/

Jeśli tego nie robiłeś, to najpierw przeczyść wężyk - to, co opisuje tutaj autor tematu to ekstremum... w większości wypadków odprowadzenie wody jest zatkane i stąd te problemy.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Sie 2009, 13:25   

ano nie robilem bo nie mam czasu jedynie to bawilem sie w zaklejanie gumowych oslon kabli z lewej strony komory grodziowej i mysalem ze to tam mi leci.... ostanio zauwazylem ze teraz woda jest po stronie pasazera i to w wiekszej ilosci a kropelki zbieraja sie na tunelu srodkowym.. i jak dotknie sie oslony nagrzewnicy (chyba to to) bo czuc wilgoc ;/
_________________
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Sie 2009, 13:48   

Bosh, to jest minuta roboty, a Ty mówisz, że nie masz czasu, ja Cię proszę :-)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Sie 2009, 13:59   

ano nie taka minuta. rozkrec znowu calu srodek wyciagnij fotele wyciagnij plastikowe oslony progow wyciagnij podstawke pod lewarek wyciagnij cala wykladzine zeby wysuszyc wyciagnij filcopwa mate zeby wysuszyc i dosztukowac nowa. to jest duuzo roboty. (w zimie przez to juz przechodzilem) i jak sobie pomysle ze znowu wszystko rozkrecac to mnie sie nie chce po prostu ;]
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK5] Przy włączonej klimatyzacji woda w kabinie
Przy włączonej klimatyzacji woda gromadzi się w kabinie pod nogamiz przodu.
Inti Mechanika 15 29 Sie 2010, 21:50
piotrgro
Brak nowych postów Woda z klimatyzacji na podłodze w kabinie
mikrus Mechanika ogólna 4 1 Gru 2022, 22:17
mikrus


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.