Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:52
pytanie o tube
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 6 Lut 2005, 22:18   pytanie o tube

witam mam pytanie nosze sie z zamiarem kupienia tuby i mam pytanie bo jak ja kupie to nie bede mial wzmacniacza przez jakis czas bo finnanse nie pozwola na to mam radyjko kenwooda dos dobrze gra i pytanie czy moge poloczyc kable od tylnych glosnikow razem zeby nie obciazac jednej strony z tylu nie mam glosnikow i narazie same kable wisza czy sie nic nie stanie jak polocze + z + i - z - ktos mi mowil ze niby nie mozna ale dla mnie nic chyba nie powinnio sie stac czy co sie stanie????
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lut 2005, 22:25   

jak masz z tylu jakis wiszacy kabel ktory jest podlaczony do radia to mozesz podlaczyc... nic sie nie stanie...

tylko pewnie gralo to bedzie cieniutko...

napisz na jakim glosniku ta tuba... bo jak jakis tani to z reguły one potrzebuja konkretna moc zeby sie rozbujac...i na zwyklym radyjku bez wzmaka bedzie ciezko...

ale dopuki nie masz wzmaka (bo z twojej wypowiedzi wynika, ze bedziesz mial w niedalekiej przyszlosci) podlaczaj pod te kable...
 
 
Gość

Wysłany: 6 Lut 2005, 22:39   

tuba ma byc alpharda glosnik o srednicy 30 cm napewno na radiu cieniutko bedzie ale to na chwile jak kaske uzbieram no a chodzi mi czy moge kable z dwoch glosnikow polaczyc razem tak jak bym je mostkowal + z + - z - zeby radia tak nie obciazac dzieki z odp
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lut 2005, 22:46   

Anonymous napisał/a:
tuba ma byc alpharda glosnik o srednicy 30 cm napewno na radiu cieniutko bedzie ale to na chwile jak kaske uzbieram no a chodzi mi czy moge kable z dwoch glosnikow polaczyc razem tak jak bym je mostkowal + z + - z - zeby radia tak nie obciazac dzieki z odp


Nie mostkuj kanałów radia, bo radia nie mają możliwości mostkowania w większosci przypadków. Podłacz poprostu pod jeden kanał
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Lut 2005, 22:59   

ok dzieki za odpowiedz
 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 7 Lut 2005, 12:37   tuba

CZE !

..zastanów sie nad skrzynką a nie nad tubą !
jak by co to jest do sprzedania za 300 zł ..sprawdzona skrzynka ok 40 l. robina pod Magnata 30 cm - profesjonalne wykonanie przez firme nagłośnieniową ...
Tuba to karton.......tyle w temacie ...jak zamieżasz rozbudować
zestaw to radze sie zastanowić ! - to nie taka wielka różnica w cenie ..a myśle żę walory odsłuchowe o wiele lepsze :!:

Jak by co to ładuj na priv

POZDRAWIAM :P
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Gość

Wysłany: 9 Lut 2005, 09:24   

tuba to zło, jest zrobiona z masy papierowej i to wogole nie gra, skrzynia basowa jest bardzej sztywna i napewno efekt jest o wiele lepszy
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lut 2005, 11:35   

Anonymous napisał/a:
tuba to zło, jest zrobiona z masy papierowej i to wogole nie gra, skrzynia basowa jest bardzej sztywna i napewno efekt jest o wiele lepszy



mimo iz jestem przeciwnikiem tub to musze sie z toba nie zgodzic.
Nikt nie powiedzial ze tuba to ZŁO, tuby maja niekiedy lepszy bas jak skrzynie ( w tej niskiej klasie cenowej) ale jakosc basu jest juz na innym poziomie.Tuba nei potrafi dac porzadnego kopniaka tylko co chwile daje WRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU i bas sie ciagnie i przedluza bez efektu,skrzynia tego nie robi.
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lut 2005, 16:39   

Więc właśnie ja to mówie, TUBA TO ZŁO !!
Przedewszystkim wynika to z rozpraszania się fal akustycznych.
Porównując tube do odpowiednio zbudowanego woofera to po prostu profanacja.
Tuba nie gra, tylko puka !!!!
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 17:22   

Tuba też potrafi zagrać. Jednak potrzebuje do tego odpowiednich warunków. Po pierwsze tuby są strojone zazwyczaj pod obudowy izobaryczne gdzie drugą komorą jest bagażnik, więc takie rozwiązanie nadaje sie raczej do sedanów. Po drugie nie każda tuba jest zrobiona z papieru. A napewno nie własnej roboty. Mankament tuby polega na jej kształcie. Ci którzy już sie styknęli z budowaniem suba wiedzą, że stosunek boków obudowy nie może być taki sam. Podam przykład, skrzynia 30x45x67,5. 67 dzielimy na 45 i wychodzi około 1.5. 45 dzielimy na 30 i też wychodzi 1.5. Jeżeli długości boków mają takie zależności powstaje bardzo niekorzystne odbicie fal i głowa booooli. Takie zjawisko często występuje w tubach. Zamiast głośniczka Alpharda zastanów się nad STX (www.stx.pl). I NIE MOSTKUJ RADIA!!!!!!
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:41   

fala stojąca w subie to mit!!!

żeby sie rozwineła musisz miec przynajmniej jedną scianke o długosci min. 1/4 długosci fali. powiedzmy scianka 50cm(to i tak dużo), daje 2m fale. 344/2=172Hz. fajnie ale suby sie odcina około 70-100Hz wiec przy 170hz nie bedzie nic słychac...

uważanie na stosunek scian bokow ma racje bytu TYLKO w zestawach pełnopasmowych.

stx to nie są głosniki do samochodu. nie są przystosowane do warunków atmosferycznych panujących w aucie(zwłaszcza w zimie).

mankamenty tuby to nie jej kształt tylko materiał z którego jest zrobiona(jesli mowimy o klasycznym "walcu") i to ze do wiekszosci tub ładują szajsowate głosniki(nawet dobre firmy).


ketchup87 napisał/a:
tuby są strojone zazwyczaj pod obudowy izobaryczne gdzie drugą komorą jest bagażnik, więc takie rozwiązanie nadaje sie raczej do sedanów


tuby są strojone pod obudowy izobaryczne? tzn. co? ze bagaznik sedana jest drugą komorą? innymi słowy BR wsadzony w obudowe zamknietą? :-)
jasne...
tuby to poprostu wyrób dla tej czesci rynku ktora jest nastawiona na nijaki jakosciowo, przeciągły bas, uzyskany małym kosztem. tuby są tanie i mają być mocne. nic wiecej.

PS:podłączenie tuby pod jeden kanał radia da taki efekt ze upalisz koncowke albo głosnik(tak! głosnik, przesterem) a basu bedzie niewiele wiecej niz z 2x16cm głosników w półce.
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:49   

A wyjmij tubę z bagażnika. Gra gorzej, no? W bagażniku gra najlepiej. Niektórzy zwolennicy tub w domu wkładają je do szafy (nie ja). Żeś się koleś uczepił.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:52   

a wyjmij jakikolwiek sub z bagaznika. gra gorzej? w bagazniku gra lepiej. ale przeciez to nie dowodzi ze tuba jest liczona pod samochod a skrzynia nie. uczepiłem sie bo sie produkujesz a nie masz pojęcia.
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:59   

Ehhh no gra gorzej bo trudniej jest wytworzyć takie natężenie dźwięku w dużym pokoju niż w małym autku. Propos co może się stać tym STX om? Popękają? A oryginalne suby Tonsila na papierowych membranach to się nadają? Nie znajdziesz głośnika o tych parametrach w takiej cenie. A membrana z włókna wytrzyma więcej niż ta papierowa tonsilowska.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:05   

a co z cewką? karakasem? klejem? seria tonsila do samochodu jest specjalnie zabezpieczona. są głosniki innych firm ktore tez sa na papierze i do auta ale są zabezpieczone.

ketchup87 napisał/a:
Ehhh no gra gorzej bo trudniej jest wytworzyć takie natężenie dźwięku w dużym pokoju niż w małym autku.


czy to dowodzi ze tuby są liczone do bagaznika??? chyba nie...
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:11   

To co się stanie z tym STXem? Przecież nie będę go polewał wodą a później wystawiał na mróz! Przyhamuj trochę chłopie...
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:39   

po 1 gora 2 zimach zacznie chrobotac i ocierac. ja juz widziałem na własne oczy jak po nocy na membranie głosnika skrapla sie woda(!).
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:43   

Kup uszczelkę pod klapę bagażnika koszt około 20zł.
 
 
rozzz 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 48
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 52
Skąd: 3miasto
Wysłany: 29 Mar 2005, 01:02   

No sorki czy Ty czytasz co Ty piszesz :
Ci którzy już sie styknęli z budowaniem suba wiedzą, że stosunek boków obudowy nie może być taki sam. Podam przykład, skrzynia 30x45x67,5. 67 dzielimy na 45 i wychodzi około 1.5. 45 dzielimy na 30 i też wychodzi 1.5. Jeżeli długości boków mają takie zależności powstaje bardzo niekorzystne odbicie fal i głowa booooli. Takie zjawisko często występuje w tubach.
Więc jeżeli można prosić o przykład podaj mi stosunek średnicy tuby( z uwzględnieniem jej spłaszczenia) do jej długości, gdzie następuje niekorzystne odbicie fal, albo lepiej podaj takie wymiary gdzie ten stosunek jest korzystny. Jesteś pewien że STX to jest najlepsze rozwiązanie do tuby??
Z tego co wiem są one niezłe... do domowych systemów typu BR i wszelakich z membranami biernymi.
Być możę się mylę ale ktoś mnie poprawi
_________________
Łokmen ma rację: "Pie..olę nie robię

LUDZIE KUPUJCIE CZERWONE!! CZERWONE SĄ SZYBSZE!!
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Mar 2005, 15:58   

ketchup87, rozumiem ze wszyscy ludzie ktorym paruje wewnątrz samochodu jezdzą bez uszczelek?? nie osmieszaj sie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pytanie ???
Vinci Mechanika 7 15 Paź 2008, 15:00
murgrabia
Brak nowych postów PYTANIE !!!
PIOTREKSTART Mechanika 17 4 Kwi 2008, 15:13
diodalodz
Brak nowych postów 1.3 - pytanie o rozrząd
adam199018 Mechanika ogólna 3 2 Lis 2015, 08:24
szagrad
Brak nowych postów Spawanie (pytanie)
BlackJack Mechanika 3 17 Lip 2009, 21:17
olo_2026
Brak nowych postów pytanie o paste
Przem1987 Mechanika 1 24 Paź 2008, 23:48
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.