Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nowa buda z innym VIN
Autor Wiadomość
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2009, 21:19   Nowa buda z innym VIN

Witam!!!
Mam Fiestke 95r. mam taki problem ze w tamtym roku wjechalem nie troszke w male bagienkol i troche bude zalalem. No i zaczela gnic. Mam tak druga bude na oku tylko na niej są inne numerki VIN niz te moje oczywiscie?? Czy moge przelożyc te bude i jechac do WK po zgode na przebicie numerkow??? Czy jest to mozliwe wogole??? Co ja teraz mam zrobic jak auto jest zdrowwe a buda gnije?? pomozcie
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 6 Cze 2009, 22:46   

są szanse na to zeby ba gnijącą budę nabili nowe numery vin.
musisz zatrudnic rzeczoznawce zeby wystawil ci opinię o tym. ja to tez przerabiam, ale odpuscilem, bo w WK za duzo problemow z tym robią.

lepiej poszukaj zdrowej budy nie zgnitej, tylko będziesz musial ją zarejestrować. nie radzę spawac numery itd
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Cze 2009, 00:47   

stafcio, krzywo przeczytałeś... :fox: Kolega elninho86 pyta o przekładce wszystkiego do nowej budy i co dalej... Wydaje mi się, że na podstawie faktury, wydział komunikacji powinien wbić w dowodzie rej po prostu numery nowej budy i tyle :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2009, 08:24   

czyli muszę kupić samą skorupę ale muszę na nią mieć fakture i wtedy nie będzie kłopotów??? A ja chciałem kupić z Nimiec za pół darmo i nie wiem czy ktos bedzie chcial jakas umowe na to pisac czy co?? a juz napewno raczej nikt mi faktury nie wystawi. Czyli ja rozuymiem to tak że jak nie bedzie żadnych dokumentów na tę budę to nic nie będę mógł z tym zrobić i tak??? Prosze o odp
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 7 Cze 2009, 09:47   

A nie prościej kupić nowy samochód.
 
 
 
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2009, 12:00   

niby prościej ale tak myślę będzie taniej i szkoda mi fiestki pomozecie
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Cze 2009, 12:53   

elninho86, musisz posiadać jakikolwiek dowód zakupu, może to być umowa kupna/sprzedaży :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2009, 13:28   

a jak nie bede mial takiej umowy to co mam auto zezlomowac mimo tego ze jest dobre???
 
 
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2009, 15:29   

czyli jedynm co mi zostało to przebić numery na tej nowej skorupie chyba tak?? w tym kraju choćby sie chcialo to nie da rady sie by c uczciwym:)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Cze 2009, 16:14   

Może być problem. VIN do buda, buda to auto, auto to rejestracja i OC, musiał byś mieć budę z papierami (legalną) ale nie zarejestrowaną, a nie wyrejestrujesz bo musisz zezłomować... i tak dalej, wydaje mi się legalna przekładka budy niemożliwa.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2009, 19:29   

czyli albo złom albo ma stać na podwórku??? A może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł???
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Cze 2009, 20:03   

A może się da,,, wyszperałem taki stary tekst, musiałbyś poczytać akty prawne zaznaczone na końcu oraz dowiedzieć się dokładniej w wydziale komunikacji

======

ZGŁOSZENIE ZMIANY NUMERU PODWOZIA/NADWOZIA LUB RAMY POJAZDU

WYMAGANE DOKUMENTY

Wypełniony wniosek w przypadkach zmiany numeru z powodu wymiany danego zespołu dowód własności na określony zespół oraz:

* jeżeli podwozie lub rama pochodzi z pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej – dowód rejestracyjny pojazdu, z którego dany zespół pochodzi,
* jeżeli podwozie lub rama pochodzi z pojazdu wyrejestrowanego lub z pojazdu w którym dokonano wymiany danego zespołu na inny - zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce rejestracji pojazdu, z którego pochodzi zespół,
* jeżeli podwozie lub rama jest sprowadzona z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej - odprawa celna (nie dotyczy to przypadków nabycia podwozia lub ramy od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami - w tym przypadku dowód własności winien zawierać adnotację określającą datę, numer dowodu odprawy celnej oraz organ celny który dokonał odprawy oraz dodatkowo załączyć należy dokument potwierdzający prowadzenie przez zbywcę działalności związanej z obrotem pojazdami lub ich częściami - kopia zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub kopia KRS).

Poza tym do wniosku należy dołączyć:

* zaświadczenie o przeprowadzenym badaniu technicznym pojazdu wystawionym na stacji kontroli pojazdów dotyczące odczytu numeru podwozia lub ramy (w przypadkach wymiany zespołu na zespół nie posiadający nadanych cech identyfikacyjnych należy wcześniej wystąpić o nadanie tych cech) oraz ustalenia nowych parametrów technicznych (jeżeli zachodzi taka konieczność),
* dotychczasowy dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana,
* tablice rejestracyjne (dot. tablic nowego typu - tzw."białych") - w celu zmiany znaków legalizacyjnych,
* dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie,
* dowód osobisty (w przypadku osób fizycznych) oraz aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), zaświadczenie o nr REGON oraz pełnomocnictwo dla osoby dokonującej zgłoszenia – w przypadku podmiotów zarejestrowanych w KRS,
* dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej.

Właściciel pojazdu jest obowiązany w terminie nieprzekraczającym 30 dni zawiadomić o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Obowiązek zgłoszenia zmiany nr silnika został zniesiony z dniem 21.10.2005 r. Właściciel jest jednak zobowiązany zgłosić taką zmianę, jeżeli zmiana nr silnika (związana z jego wymianą) pociąga za sobą zmianę innych danych technicznych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym (pojemność silnika, moc, rodzaj paliwa).

MIEJSCE ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW

Wydział Komunikacji i Transportu w Świdniku, ul. Niepodległości 13, pokój nr 13, tel. 081-468-70-33 (lub -36).
OPŁATY

W kasie lub na konto Starostwa Powiatowego w Świdniku - PKO BP IV Oddział Świdnik, nr konta: 97102031760000550200138578 uiszcza się opłatę (warunkiem uznania opłaty bądź przelewu jest prawidłowe opisanie na dokumencie płatniczym podstawy opłaty, na którą każdorazowo składa się opłata komunikacyjna i opłata ewidencyjna w kwotach wymienionych poniżej):

* w wysokości 49,00 zł (w tym opłata komunikacyjna 48,00 zł oraz opłata ewidencyjna 1,00 zł) – w przypadku kiedy pojazd zarejestrowany jest na tablicach starego typu - tzw."czarnych",
* w wysokości 61,00 zł (w tym opłata komunikacyjna 59,00 zł oraz opłata ewidencyjna 2,00 zł) – w przypadku kiedy pojazd zarejestrowany jest na tablicach nowego typu - tzw."białych".

TERMIN I SPOSÓB ZAŁATWIENIA

Wydanie nowego dowodu rejestracyjnego z nowymi danymi następuje w drodze decyzji administracyjnej.

Po złożeniu wniosku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, organ rejestrujący dokonuje adnotacji w dotychczasowym dowodzie rejestracyjnym potwierdzającej zgłoszenie zmian, zamawiając w tym czasie nowy dowód rejestracyjny w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Dotychczasowy dowód rejestracyjny należy wymienić w tut. Wydziale na nowy dowód rejestracyjny z aktualnymi danymi, po okazaniu dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzajacego uiszczenie opłaty ubezpieczeniowej OC.

Wymiana następuje bez dodatkowych opłat.

UWAGA:

Informację na temat tego, czy nowo zamówiony dowód rejestracyjny jest już gotowy do obioru w tut. Wydziale, można sprawdzić na stronie internetowej www.pojazd.pwpw.pl , podając numer rejestracyjny i ostatnie pięć znaków z numeru VIN (nadwozia/podwozia) lub ramy pojazdu (pozycje A i E w dokumentach rejestracyjnych pojazdu wydawanych po 10.09.2004 r.).

PODSTAWA PRAWNA

* Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U.Nr 108, poz.908 z 2005 r. z późn. zm.),
* rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U.Nr 133, poz.1123 z 2002 r. z późn. zm.),
* rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz.U.Nr 192, poz.1878 z 2003 r. z późn. zm.),
* rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U.Nr 227, poz.2250 z 2003 r. z późn.zm.).

TRYB ODWOŁAWCZY

Na decyzję odmawiającą przyjęcia zgłoszonych zmian przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie, w terminie 14 dni od daty jego doręczenia.

Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Wydziału Komunikacji.

Odwołanie nie podlega opłacie skarbowej w wysokości 5 zł + 0,50 zł za każdy załączony do odwołania dokument, zgodnie z ustawą z dnia 9 września 2000 roku o opłacie skarbowej - tekst jednolity Dz.U.Nr 253 poz.2532 z 2004 r. wraz z późniejszymi zmianami.

INNE INFORMACJE

Przepisy Art. 84. ust. 1. Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124 poz.1152 z dnia 16 lipca 2003 r.) określają, że spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, o którym mowa w art. 4 pkt 1, podlega kontroli wykonywanej przez organy do tego obowiązane lub uprawnione. Organem obowiązanym do dokonywania tych czynności jest między innymi organ właściwy w sprawach rejestracji pojazdów.

Zgodnie z powyższym informuje się, że przy załatwianiu w tut. Wydziale spraw związanych z rejestracją lub wyrejestrowaniem pojazdów, a także w związku z dokonywaniem zmian zapisów w treści dowodu rejestracyjnego, czy też jego wymianą, będzie przeprowadzana kontrola zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

W przypadku nie okazania przez osobę kontrolowaną dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego, lub dowodu opłacenia składki za to ubezpieczenie, organ przeprowadzający kontrolę zawiadamia o tym na piśmie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w terminie 14 dni od dnia przeprowadzenia lub zakończenia kontroli.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
elninho86
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2009, 21:19   

ok thx jeszcze przejde sie do Wk zobacze co oni beda mieli mi do powiedzenia w tym temacie
 
 
Krawiec 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: RST
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 352
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Cze 2009, 12:02   

to podziel sie pozneij info z nami.
_________________
Nierdzewne układy wydechowe, diagnostyka, chiptuning:
www.inotec.com.pl
www.facebook.com/inotec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Prośba o sprawdzenie *VIN*
Gość Hyde-Park 2462 13 Kwi 2024, 00:35
vegetagt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Link do strony na której można sprawdzić VIN
Freeman Przed zakupem 0 1 Sie 2014, 20:04
Freeman
Brak nowych postów [MK3] Dolewka oleju, mieszanie z innym
nevvhuman Mechanika 15 25 Maj 2010, 19:02
Maki
Brak nowych postów Buda Xr2i
Gość Hyde-Park 30 23 Sie 2014, 14:26
szynszyl
Brak nowych postów [MK6] wibrująca buda przy przyśpieszaniu i szarpanie budą
Picia99 Mechanika ogólna 7 2 Wrz 2013, 23:15
Jabol


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.