Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Kompresor do malowania
Autor Wiadomość
SOLONY 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: Tarnów
Wysłany: 6 Kwi 2009, 22:17   Kompresor do malowania

Witam
Prosze o rade. Jaki kompresor jest dobry do amatorskiego malowania niewielkich elementów karoserii (malnięcie np. progów czy reperturek). Wiecie nie chce przepłacac za ogromnego smoka. Czy taki ze zbiorniczkiem 24l wystarczający jest, bedzie dość wydajny aby podołać z równym ciśnienniem. Można takie kupić za niewielkie pieniądze rzędu 350-góra 500 zeta-lepszej marki.
Wiecie zaczeła mi mała pryszcze chwytać i musze je wycisnąć by nie zrobiły sie głębsze wżery. Najwiekszy mój problem to niespodzianka na wewnętrznym rancie w prawym tylnym błotniku. Pęknięcie lakieru nieznaczne. Po drobnym skrobanku dziórka na paluszka małego tak przeżarło i to od wewnętrznej strony blachy. No coż na szybkiego wyczysciłem i zeskrobałem co sie dało rudego, odtłuściłem nitrem, zagruntowałem podkładem akrylowym z utwardzaczem, dzidziórke wypełniłem silikonem akrylowym i znów podkład aktyl+utwardzacz z zalaniem nierówności, 2 godz. na wyschniecie, wyrównanie papierkiem wodnym i bazka na pedzelek + bezbarwny z utwardzaczem i panowie po wyschnięciu i zatarciu papierkiem 2000 wodnym + pasta polerska nawet śwęty sie nie wyzna.
No ale podejrzewam że to tylko na jakiś czas znając ruda jędze to ona da niedługo znać w postaci większej dziórki heheh.
I dlatego chciałbym sobie nabyć taki kompresorek i zacząć myśleć o reperturkach by je później zamalować.
No coż sie rozpisałem nie na temat trochu.
Czekam na jakieś opinie dotyczące kompresorka.
Pozdrawiam wszystkich walczących z rdzą.
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 6 Kwi 2009, 22:37   

to ja nie pomoge mamy 500 litrowego 2 cylindrowego ,olejowego potwora ..ale ja wychodze z załozenia ze kompresor ma byc uzyteczny w 100% ..a mój napedza klucze pneumatyczne ..dłuta i całe orurowanie systemu powietrznego w warsztacie ...do reperaturek .kompresor modelerski moze i wystarczy zale jak sie tobie spodoba to szybko bedziesz płakał ze za krótko trzyma powietrze i za mało wydajen ma cisnienie ... inna opcja za 500 pln mozesz sobie zrobic pół profesjponalny kompresor sam :fox: ...butle-baki ze szrotu i jakas zregenerowana mocna sprezarka ...tez opcja jesli jestes manualnie rozgarniety
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
dark86ford 


Model: Inne auto
Wersja: X100
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Darek
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 760
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 7 Kwi 2009, 09:53   

dolaczam sie do pytania czy kompresor 24l wystarczy do "domowych" napraw lakieru :hihihi:
_________________
2009-2013-mk5 1,25
2013 - mk3... ale niestety nie fiesta...
www.bkib.pl
www.audytbezpieczenstwa.com.pl
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Kwi 2009, 10:26   

Pistolet ma zużycie powietrza, jeśli będzie to - strzelam z pierwszego lepszego - 160-300l/min to policz sobie na ile Ci starczy 24l powietrza w kompresorze.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
SOLONY 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: Tarnów
Wysłany: 7 Kwi 2009, 12:09   

Hejka
No raczej te 24l to objętość butli a powietrze jak wiemy jest gazem a gaz jest ściśliwy itd. oczywiście wszyscy wiemy to z fizyki i z wzorów ile objętości zajmuje gaz ściśnięty do np. ciśnienie 8 bar. Więc to 160-300l/min chyba chodzi o rozprężony gaz.

Pozdro
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Kwi 2009, 12:31   

No fakt, źle napisałem, więc pistolet ma swoje zapotrzebowanie X litrów powietrza na minutę, i kompresor ma swoją wydajność Y litrów na minutę, i puki Y - X zostaje margines, to jest OK, choć podobno lipa jest jak podczas malowania kompresor dobija butle, ale nie wiem nigdy nie malowałem. Mam kompresor z chłodziarki i butlę z gaśnicy samochodowej, aerograf to ciągło ładnie :P większych urządzeń lakierniczych nie używałem, nie licząc pistoletu na słoik po ogórkach i odkurzać :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
brusik
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lip 2009, 18:46   

Ja mam 24l. kompresor z marketu i jak kiedyś miałem dużego fiata to malowałem go elementami bo na ciągłe malowanie to pisyolet zużywał więcej powietrza niż kompresor zdołał uzupełnić,ale na takie elementy jak dach, maska, drzwi wystarczał więc po każdym elemencie musiałem odczekać aż nabije do pełna,więc z fieściną powinien sobie poradzić. ale to twój wybur i decyzja.
Do odważnych świat mależy!
 
 
Roman Hanc 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: CLX
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 63
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Kutno
Wysłany: 5 Wrz 2009, 10:27   

Witam
Dołóż 100- 150 i kup taki sam tylko z butlą 50 l.
_________________
Roman
 
 
brusik
[Usunięty]

Wysłany: 13 Wrz 2009, 16:30   

Niejestem fachofcem ,ale wydaje mi się że jak kompresor nie da rady pompować powietrza żeby ciśnienie nie spadło np. poniżej 6 atmoswer przy ciągłej pracy pistoletu to czy butla 24l. lub 50l. to itak dupa zbita bo ciśnienie będzie spadać.
Jak pisałem wcześniej moja 24 litrówka wystarczy na 1 góra 2 elementy przy 8 atmosferach ,a gdyby kompresor pompował więcej niż pistolet zużywa to można by machnąć cały zbiornik farby za jednym razem.
Teraz prrzy zakupie poprosił bym sprzedawce o podłączenie pistoletu i po nabiciu butli włączył pistolet i kontrolował czy ciśnienie spada poniżej 6 atm czy nie przy ciągłej pracy pistoletu i dopiero kupywał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów koszt malowania całej fiesty
Gość Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 19 16 Mar 2009, 10:37
Piesek
Brak nowych postów Opiania na temat malowania konsoli.
patyczek Tuning stylistyczny 16 15 Maj 2007, 11:28
odyniec
Brak nowych postów Ksztalt malowania wokol szyb w XR2
Gość Mechanika ogólna 19 17 Kwi 2008, 17:44
JoeMix
Brak nowych postów kompresor/regulator paliwa
Leon_SSJ Tuning mechaniczny 5 6 Wrz 2007, 11:14
PumaRST
Brak nowych postów [Lakiernictwo] Kompresor i pistolet
Marcink Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 0 29 Lip 2013, 21:07
Marcink


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.