Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Brak rozruchu! Nie odpala!
Autor Wiadomość
zyzio
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2009, 14:20   [MK4] Brak rozruchu! Nie odpala!

Fiesta IV 1,25 Zetek! I problem - po przekręceniu kluczyka w stan gotowości zapalają się kontrolki jak zwykle, lampka immo gaśnie więc przekręcam kluczyk do rozruchu i wtedy zero rozruchu z silnika słychać "klekotanie", lampka immo mruga, kontrolka oleju mruga! POMOCY!
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 24 Mar 2009, 14:29   

Hyy, a starsze fiestki mają immo i kontrolkę?? Bo tak czytam a ja nie mam, przynajmniej kontrolki. Postaraj się trochę lepiej z opisem bo po czymś takim to ci raczej nikt nie pomoże. Rozrusznik kręci wnioskuje - próbuje coś łapać silnik czy nie?? Obym się mylił, kiedy robiłeś rozrząd w samochodzie?? Bo nie wiem co masz na myśli mówiąc o klekotaniu ale tak jakoś niebezpiecznie to brzmi. Dłubałeś coś przy samochodzie ostatnio co by mogło mieć z tym związek??
 
 
 
zyzio
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2009, 14:37   

Rozrusznik nie kręci nawet nie próbuje , silnik nie próbuje nic łapać! Po przekręceniu kluczyka zamiast rozrusznika słychać klekotanie (od silnika)! Rozrusznik nie był wymieniany ! Autko jeżdziło i odpalało normalnie po 15 minutach w/w objawy ! A kontrolke od immo mam na uwadze tą przy zegarze po prawej stronie! Dodam jeszcze że autko było w warsztacie lakierniczym ( wymiana lewego błotnika) po odebraniu autka przejechałem jakieś 100 kilometrów , nie więm czy coś mogli narozrabiać!
Ostatnio zmieniony przez zyzio 24 Mar 2009, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Mar 2009, 14:38   

Może akumulator rozładowany ??


Pozdro :)
 
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 24 Mar 2009, 14:44   

To twoje klekotanie to pewnie działanie elektromagnesu przy rozruszniku. Poprzeglądaj dokładnie kable co idą do rozrusznika od akumulatora czy są w porządku, kable przy akumulatorze czy są podokręcane jak należy, jak masz miernik sprawdź napięcie akumulatora - powyżej 12 ma być, może faktycznie wysiadł, może sucho jest w nim.
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Mar 2009, 14:48   

Jeśli następuje pojedyncze KLE i tak za każdym razem po przekręceniu kluczyka to możliwe że akumulator, ja tak bynajmniej miałem :-P Nie zostawiłeś jakiegoś urządzenia włączonego ? Radio czy coś ? Podłącz inny naładowany akumulator albo podepnij pod jakiś samochód i zobacz co się stanie.


Pozdro :)
 
 
 
zyzio
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2009, 14:52   

Akumulator? 15 minut wcześniej autko ruszyło i jechało bez problemu! Światła świecą ! Najdziwniejsze jest podczas próby rozruchu mruganie lampki od immo przy zegarze ! A klekot nie jest pojedynczy tylko jak trzymam przekręcony kluczyk to czły czas klekocze!
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 24 Mar 2009, 14:58   

Zdziwiłbyś się co się może stać z akumulatorem przez 15 min jak mu się elektrolit kończy :-P Ten twój klekot co ja bym bardziej nazwał "cykaniem" nie jest niczym dziwnym przy padniętym akumulatorze albo przy niełączących przewodach. A z tego co widzę w książce to lampka z prawej strony u góry która się świeci przy przekręceniu kluczyka to jest lampka od abs-u.
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Mar 2009, 14:58   

Aaaaa to zmienia obraz rzeczy :-P Tak jak awilk pisze, posprawdzaj kable, może już rozrusznik nie daje rady, ale to niech się wypowiedzą Ci co się z tym spotkali :-P


Pozdro :)
 
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 24 Mar 2009, 15:04   

Kolega ci tu radził żeby spróbować podpiąć się pod inny samochód, jeżeli byś faktycznie miał powyginane płyty w akumulatorze to nie odpalisz, mówię z praktyki bo stało mi takie "coś" przez kilka dni przed domem a prąd był brany z traktoru :-) także potężne uderzenie prądu a i tak nie ruszył, dopiero po kilku dniach ktoś wpadł na pomysł żeby wywalić stary aku i wtedy ruszył bez problemu a nie było wiadomo co się dzieje z samochodem. Światła mogą świecić, one nie potrzebują aż takiego prądu.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Mar 2009, 15:54   

Wyjmij i naładuj akumulator, jak masz jakeś ale do niego to najlepiej na chwile wstaw do innego auta i zobacz jak działa, albo za radą kolegów do siebie wstaw sprawdzony.

Tutaj masz jak po kolei sprawdzić rozrusznik: http://www.fiestaklubpols...p=375653#375653

[ Dodano: Wto Mar 24, 2009 15:57 ]
Równie dobrze może to być problem mechaniczny, przesuń na biegu kawałek auto, zobacz może zębnik jest zablokowany i jak trafi w zęby to zamiast się obrócić to się odbija, albo cały bendix jest zablokowany i nie wysuwa się jak trzeba. Ale z opisu wygląda na padnięty akumulator lub słaby kontakt (na masie lub na prądowym - oba do sprawdzenia)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
zyzio
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2009, 16:09   

Dziękuje za podpowiedzi i porady ! A K U M U L A T O R !!! Zabudowałem inny i autko śmiga! Nigdy bym się nie spodziewał że akumulator który nie dawał oznak zmęczenia mógł doprowadzić się w 15 minut do kompletnego ZERA! Tylko teraz pytanko czy jest możliwe że wyładowanie tego akumulatora mogły spowodować jakieś czynniki... jakieś zwarcie. zabudowane mam nowe halogeny i jeden leflektor (nowy) no i autko po robotach blacharskich!
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 24 Mar 2009, 16:18   

Sprawdź czy jest elektrolit w akumulatorze, jeżeli jest bardzo mało to bez problemu mógł ci on wysiąść w 5 min, mogło płyty powyginać. Sprawny naładowany akumulator żeby rozładować w 15 min to byś musiał mieć zwarcie w obwodzie niezabezpieczonym bezpiecznikiem i byłoby to czuć jak diabli, widać po kablach a najprędzej po palącym się samochodzie. Stawiam na uszkodzenie aku lub brak ładowania w samochodzie. Ty go próbowałeś odpalić po tych 100km przejechanych pierwszy raz??
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Mar 2009, 16:41   

No a o zapaskudzonych klemach nikt nie pomyślał -może wystarczy oczyścić styki :fox:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 24 Mar 2009, 16:46   

Ktoś coś nie doczytał :-P
 
 
 
zyzio
[Usunięty]

Wysłany: 25 Mar 2009, 09:33   

W przeciągu tych 100 km przejechanych samochód był kilkanaście razy zapalany! A akumulator płynów miał dosyć! Więc możliwy jakiś problem z ładowaniem!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Mar 2009, 11:21   

Sprawdź naciąg paska i napięcie ładowania.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 25 Mar 2009, 11:25   

może gdzieś lewe prądy bierze? u mnie w 2 godziny (akumulator diesla - 74Ah i 680A) potrafiła lampka we wnętrzu rozładować prawie, że do zera...

jaki masz stary akumulator?
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
zyzio
[Usunięty]

Wysłany: 25 Mar 2009, 11:46   

Akumulator 4 letni Banera ! Ładowanie wyszło OK ! Dałem aku do ładowania jutro będzie wiadomo czy sie nadaje.... może do zimy jeszcze pociągnie a na zimę jakieś nowe pudełko się kupi! Już pytałem i za 170 zeta mogę mieć CENTRE Plus więc nie jest tak żle!
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 25 Mar 2009, 11:51   

ja mam 5 lat akumulator Hoppecke (jak kupowałem to jeszcze nie był Varty) i na razie ciągnie ale na zime chyba nowy będe musiał mieć...

4-5 lat to już jest koniec aku...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.