Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

SWAP Silnika a Papiery
Autor Wiadomość
mat-eex 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mateusz
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 50
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21 Mar 2009, 12:28   SWAP Silnika a Papiery

Witam!
Chcialbym zapytać czy trzeba zgłaszac zmiane silnika np z standardowego 1.1 na 1.6 np?
Czy trzeba wtedy oczekiwac po swapie na nowy dowod rejestracyjny czy sa to dodakowe koszta z dowodem itd?
_________________
Fiestka.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Mar 2009, 15:05   

Silnik jest teraz częścią zamienną więc jak wsadzisz 1,6 a w papierach będziesz miał 1,1, nikt Ci głowy nie urwie,,, ale

no właśnie OC - będzie OK o ile auto będzie ubezpieczone jako 1,6 a wtedy już lepiej mieć czysto w papierach i fakt zmiany pojemności zgłosić do wydziału i mieć czysto w papierach.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
polmen 

Model: Ford Fiesta Mk2`88
Wersja: CL
Silnik: 1.6D/54KM
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 21 Mar 2009, 15:50   

a ja zawsze myślałem, że silnik mimo że część wymienna, to musisz zgłaszać zmianę pojemności...
do tego trzeba opinie rzeczoznawcy i nowy przegląd... samo wydanie dowodu nie jest trudne, ale rzeczoznawca to jest problem :P


jeśli koszty dowodu są dla ciebie ważne( bo sam dowód to jest chyba 48 złoty ) to nie zabieraj się w ogóle za inny silnik...
_________________
Mk2!! Na części
trójmiasto !! :P
Pozdrawiam Tomek :)
 
 
 
mat-eex 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mateusz
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 50
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21 Mar 2009, 16:05   

A kto mowi ze mnie nie stać? <hahaha> Tylko pytam z ciekawosci...
Hahha rzeczoznawca :D
_________________
Fiestka.
 
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 25 Mar 2009, 21:34   

To moze ktos kto wie ocb zbierze temat w kupe. Jesli dobrze zrozumialem ejsli chche miec w papierach ok to musze isc do wydzialu komunikacji. Oni kaza mi wziasc rzeczoznawce ktory sprawdzi wszytko (pewno pare stowek wezmie), po czym zrobic nowy przeglad i dostaniemy nowy dowod tak? A co do OC to musze nowe wykupic czy zaktualizuja mi stawke pod obecna pojemnosc uwzglednajac, ze np. przez pol roku mialem stary silnik wiec tylko doplace do polowy polisy ?
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Mar 2009, 22:55   

Właśnie to odwrotnie działa - jak w dowodzie będziesz miał złą pojemność to nie takie straszne jak odpowiednio wykupione OC - OC podajesz na gębę, od dawna mam 1,6 rejestrowane na 0,9 i już nie raz policji tłumaczyłem że jest 1,6 pod maska, tyle że na dowodzie polisy mam wyraźnie wpisane Ford Fiesta 1,6 i w okienku pojemność 1608 - bo tak kazałem wpisać i tak mnie policzyli (za 1,6) na którymś z przeglądów dostałem papier że pod maską siedzi jednostka 1,6 i diagnosta kazał mi z tym iść do wydziału zaktualizować (więc nie wiem czy rzeczoznawca jest konieczny) ale olałem sprawę. Jak narazie żadne konsekwencje z rozbieżności w dowodzie mnie nie spotkały - jak się skończy to się zaktualizuje może przy okazji wymiany.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 25 Mar 2009, 22:58   

nie ma to jak swap z 1.1 na 1.3 - nikt sie nie pokapuje :rotfl:
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 25 Mar 2009, 23:29   

madek napisał/a:
nie ma to jak swap z 1.1 na 1.3 - nikt sie nie pokapuje :rotfl:
heh gorzej jak ktos ma taki plan jak ja zeby do 1.1 wsadzic 2.0 :) dlatego pytam bo chcialbym tez formalnie miec ta kwestie zalatwiona jesli bede swapowal
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 26 Mar 2009, 14:29   

Swego czasu interesowałem się tym tematem i z tego co się dowiedziałem, to opinia rzeczoznawcy jest potrzebna, gdy wkłada się silnik, który nie był montowany fabrycznie w danym modelu. W przypadku wkładania np. 1.6 z xr'ki do 1.1 to od strony prawnej wystarczy zaświadczenie o legalnym pochodzeniu silnika (np. umowa) i kwitek ze stacji diagnostycznej. Jeżeli montujemy coś czego nie przewidział producent samochodu to trzeba dodać jeszcze do dokumentów opinie rzeczoznawcy, że wszystko prawidłowo hula.
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Mar 2009, 13:25   

a tam sie podniecacie ja w dowodzie mam 1.7D a pod maską 2.1 turbo benzyne :P
_________________
Bardzo dużo rarytasów na sprzedarz! KLIKNIJ TU!!
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 29 Mar 2009, 14:01   

Piesek napisał/a:
a tam sie podniecacie ja w dowodzie mam 1.7D a pod maską 2.1 turbo benzyne :P
wszystko ok, ale może być problem jak komuś nie daj boże przydzwonisz i ubezpieczyciel odmówi wypłaty gościowi kasy z twojego OC bo wyjdzie na jaw ta zamiana.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Kwi 2009, 14:58   

2 lata jezdzilen 2.0 na papierach 1.1 i nawet policja mi maske do gory podniosla i powiedzialem ze jade na przeglad i mnie puscili
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
Qniu 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Krk
Wysłany: 5 Wrz 2009, 14:25   

Hmmm według tego co tu piszą: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=258516 to opinia rzeczoznawcy jest potrzebna tylko jeśli wkładamy silnik innego producenta. Czyli nie powinno być problemu ze swapem np. 1.1 na 2.0
_________________
Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 (dzwon -> kasacja) -> Golf 1.6/101KM GT '96
 
 
 
eggforever
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2009, 20:12   

Witam.
2 tygodnie temu zakupiłem forda fiestę 1.3l z ciężko palącym silnikiem. Okazało się, że ma słabą kompresję i mechanik zalecił wymianę na inny gdyż remont tego jest nieopłacalny. Zakupiłem więc silnik 1.1l bo był 20km od miejsca zamieszkania a po drugie ciężko z dostępnością 1.3l w mojej okolicy. Ma to być pierwszy samochód dla kobiety, więc moc nie ma tu dużego znaczenia. W chwili obecnej jestem przed rejestracją samochodu i zastanawia mnie czy jest warte zachodu zgłaszanie mniejszej pojemności. Jeśli to tylko sprawa przeglądu to super gdyż za 1,5 tygodnia będę go robił chyba, że trzeba będzie ponosić dodatkowe koszta w tej sprawie. Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji do mnie to proszę o wypowiedzenie się jak to załatwił.
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 29 Lis 2009, 20:28   

1,1 i 1,3 to ta sama konstrukcja wiec nawet nie trza o tym wspominac przeglondziarzowi, i nie bedzie problemu, ja z 1.8 swapowalem na 2l i tez nie ma problemu, zetec to zetec
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 29 Lis 2009, 21:50   

Wiesz, jak zgłosisz to do ubezpieczyciela to powinni Ci obniżyć składkę OC.
Poza tym było już kilka tematów, w których można wyczytać wszystko na temat zmiany silnika. Na pewno znajdziesz wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Lis 2009, 22:42   

Na przeglądzie zapytaj jak to wygląda jak dostaniesz w kosztach przeglądu papier że masz pod maską 1,1 to bierz i przy przerejestrowywaniu zgłaszaj zmianę silnika, zawsze to parę złotych mniej na OC.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie to jak w papierach masz 1,1 a chcesz się ubezpieczyć od 1,6 to nie ma większych problemów, jak w papierach masz 1,3 a będziesz chciał się ubezpieczyć od 1,1 to raczej nie przejdzie :(
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
eggforever
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2009, 23:02   

Przyznam szczerze, że nie czytałem wszystkich postów w tym dziale lecz szukałem po tytułach i tylko ten mi pod pasował do mojego problemu a w nim odpowiedzi nie znalazłem. Zadzwonię jutro do wydziału komunikacji a jeśli będzie trzeba to i do stacji diagnostycznej i opiszę co się dowiedziałem by na przyszłość inni z podobnym problemem szybko znaleźli odpowiedź.
 
 
chudy
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lut 2010, 16:19   

ja tam jezdze na papierach od 1.3 bo jak chcialem wbic w dowod 1.7 to mnie wysylali z urzedu na przeglad zerowy, o rzeczoznawcy nie bylo mowy. Raz zatrzymala mnie policja, podczas ogledzin kazali podniesc mache patrza a tam na obudowie od rozrzadu 1.7 125ps i sie pytaja co to jest :fox: wiec tlumacze ze pasek strzelil i polamal obudowe a ze od 1.7 pasowala i byla pod reka to zalozylem :-) i odziwo lykneli :-P tylko ciekawe za ktorym razem beda uparcie dochodzic albo co najgorsza trafie na takiego ktory bedzie mial nieco pojecia :D
 
 
anjko 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 421
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 6 Lut 2010, 18:45   

Po zmianie silnika jedzie się na przegląd. Diagnosta robi przegląd i sprawdza czy silnik jest zamontowany zgodnie ze sztuką.
Potem wystawia dokument potwierdzający rejestrację i zmiany jakie w aucie nastąpiły. I nie chodzi tu tylko o zmianę silnika ale o resztę parametrów takich jak waga moc itp. Diagnosta nie wbija w dowód pieczątki z przeglądem ponieważ nie może zarejestrować nam auta kiedy w dowodzie jest powiedzmy 1.3 a pod maską 1.8.
Dlatego wystawia zaświadczenia (dokładnie tak jak rejestrujemy auto sprowadzone z zagranicy). Koszt takiego przeglądu to o ile dobrze pamiętam to 168zł.

Potem idziemy z tymi dokumentami do WK i tam nam wystawiają nowy dowód rejestracyjny (koszt 48zł) i wbijają pieczątkę z przeglądem na rok. Wiadomo najpier dostaniemy dowód tymczasowy a po miesiącu normalny ale to chyba jasne.
Kiedy już mamy nowy dowód idziemy do ubezpieczalni i załatwiamy sprawę z ubezpieczeniem.

Mogę tylko doradzić że wybierając się na stację diagnostyczną najlepiej żeby nam się ta wizyta pokrywała z terminem przeglądu wtedy nie ponosimy dodatkowych kosztów.

Moja rada jest tak aby sobie nie lekceważyć i zgłaszać zmiany silnika, tym bardziej na większy. Zwłaszcza że nie jest to żaden problem.
Bo wszystko jest zawsze fajnie do puki się nic nie stało...
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ
były: MK2 1.1C 87r.-> MK3 1.8D 91r.-> MK3 1.4i 90r.-> MK3 1.8 16V 93r. (obecnie by Dawidek)-> MK3 1.8 16V 93r.
obecnie są: MK3 1.3i 91r. (Easy by Sysia) i MK3 1.8 16V 93r.
strach pomyśleć co będzie dalej ??? :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów swap silnika.
doogi Tuning mechaniczny 53 29 Lip 2006, 13:03
Gość
Brak nowych postów Swap silnika z 1.3 na 1.6??
Gość Tuning mechaniczny 16 16 Paź 2008, 21:19
Laskosz
Brak nowych postów [MK5] SWAP silnika na 1.6
Bartek00 Tuning mechaniczny 2 8 Lip 2013, 09:24
Qzyn
Brak nowych postów Swap silnika z Fusiona
Kompatybilność silnika z Forda Fusiona 1.4 (2008)
SylciaX Mechanika silnika 4 19 Maj 2023, 23:20
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.