Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wyrejestrowac, "sprzedac" czy ...?
Autor Wiadomość
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 31 Lip 2009, 15:27   

JoeMix napisał/a:
mariuszen napisał/a:
jesli ktos ma OC a tylko zapomniał papierka, to mandatu wcale nie powinno być moim zdaniem
Nie no jest powiedzenie kto nie ma w głowie to ma w nogach, w tym wypadku będzie w portfelu, dokumenty od auta wozimy ze sobą zawsze, skleroza powinna być obciążona kara, ale nie znaczną, ale powinna,,,

Może i masz trochę racji, z tym, że sporo się teraz mówi o tym systemie policji, więc jak go w końcu wprowadzą, to ja nie widzę sensu w wożeniu ze sobą dodatkowego papierka. Taka refleksja mi się nasunęła - widzę, że wszystko zmierza tutaj do maksymalnego ograniczenia formalności. Pierwszym krokiem było już wejscie na rynek directów typu L4. Oby w innych dziedzinach życia też wszystko szło w tę stronę.

Shak-al napisał/a:
Za brak OC jest holowanie na parking policyjny

Już nie. Zobacz w tym artykule na przykład - http://prawo.gazetaprawna...za_brak_oc.html
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 18 Sie 2009, 20:00   

Cytat:
samochód bez OC nie powinien nawet stać na placu... nie powinno być takiego czegoś... prawdo podobnie będziesz płacił kare...


Nie prawda. Znajomy kupił Punto bez OC. Stało ponad rok w garażu nie używane. OC wygasło 13miesięcy temu. Kumpel podpisał umowę, po czym pojechał wykupić OC. Zapłacił Normalnie nie miał żadnych kar. Bo z jakiej okazji. Po czym poszedł prze rejestrować auto i znowu do ubezpieczalni zrobić aneks do umowy.(zmiana nr. rejestracyjnego).

A za to współpracownik ojca miał taką sytuację że kupił auto z oc. Po wygaśnięciu oc poszedł do innej ubezpieczalni i wykupił oc. Po 1 miechu przychodzi kwitek do zapłacenia starego oc. Zlał temat podarł kwitek. Po kolejnym miesiącu przyszłu upomnienie. Podarł. Po kolejnym groźbo podania do sądu. Zlał sprawę. Podagr groźbę. Potem już się nie odezwali. Nie zapłacił tego oc i nie był w sądzie. Dali sobie spokuj.

Cytat:
dodatkowego papierka

No rzeczywiście ale ciężar. Aż ciężko się z tym chodzi.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Sie 2009, 22:59   

Maki napisał/a:
A za to współpracownik ojca miał taką sytuację że kupił auto z oc. Po wygaśnięciu oc poszedł do innej ubezpieczalni i wykupił oc. Po 1 miechu przychodzi kwitek do zapłacenia starego oc. Zlał temat podarł kwitek. Po kolejnym miesiącu przyszłu upomnienie. Podarł. Po kolejnym groźbo podania do sądu. Zlał sprawę. Podagr groźbę. Potem już się nie odezwali. Nie zapłacił tego oc i nie był w sądzie. Dali sobie spokuj.
Szczęściarz,,,normalnie komornika wsadzają,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 18 Sie 2009, 23:09   

A niby czemu. On z nimi nie podpisywał umowy. Nie chciał kontynuować z nimi umowy. Więc komornik mógł tylko popatrzeć. Zwykłe nastraszenie przez starego ubezpieczyciela (PZU).

Zresztą ja nie lepszy (ach ta skleroza :rotfl: ) Dostałem tylko aneks do umowy z Wartą. A po sączeniu się umowy przeniosłem się do uniqa. Nikogo o niczym nie powiadamiałem. I żyje. Nie dostałem żadnych listów.

Aha talak dla jasności. Umowa z PZU była ważna jeszcze 1 miechy.
Ostatnio zmieniony przez Maki 18 Sie 2009, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Terrorist 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Rafał
Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 87
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Sie 2009, 23:11   

Maki napisał/a:
Nikogo o niczym nie powiadamiałem. I żyje. Nie dostałem żadnych listów.


to jest twoj obowiazek na wypowiedzenie umowy z poprzednim ubezpieczycielem
inaczej zobaczysz... za jkis czas ONI CIE ZNAJDA :hahaha:
_________________
Fiesta 1.1 -> BMW E36 Coupe 1.6/1.8
-> Fiesta Come Back
Xr2i - projekt wstrzymany...
BMW - trzecie E36 318is
Kawasaki ZX7R - bylo skradzione
 
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 18 Sie 2009, 23:14   

Ale jak mogę wypowiedzieć umowę jak jej nie podpisywałem.

Zresztą już rok minął.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
Terrorist 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Rafał
Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 87
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Sie 2009, 23:15   

hmm w momencie kupowania pojazdu i jezdzenia na oc poprzednika nastepuje automatyczna wznowa umowy na nowego wlasciciela tak mnie kiedys informowala moja babka od ubezpieczen

no ale skoro ty tak masz to sie ciesz :-)
_________________
Fiesta 1.1 -> BMW E36 Coupe 1.6/1.8
-> Fiesta Come Back
Xr2i - projekt wstrzymany...
BMW - trzecie E36 318is
Kawasaki ZX7R - bylo skradzione
 
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 18 Sie 2009, 23:20   

No i po to jest aneks żebyś mógł jeździć na starym oc na nowych rejestracjach. Ale aneks jest do umowy i nie może być samodzielne. A umowę ja nie podpisywałem. To poprzednik powinien poinformować że sprzedał auto. Jak nowy nabywca nie zgłosi się do ubezp. to znaczy że zrezygnował z kontynuacji.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sie 2009, 10:24   

Maki napisał/a:
Ale jak mogę wypowiedzieć umowę jak jej nie podpisywałem.
Jak kupujesz auto to z chwilą zakupu (data na umowie) przechodzą na Ciebei wszystkie prawa i OBOWIĄZKI wynikające z OC, w tym np. zapłacenie 2giej raty. Jak Ci się OC nie podoba to możesz je wypowiedzieć (zrezygnować) do 30 dni od czasu zakupu auta. Wtedy nie płacisz i nie ponosisz żadnych konseffencji, ale musisz wykupić noe OC na siebie,,, Czyli jak nie zrezygnujesz w ciągu 30 dni, to znaczy że Ci pasuje, Firma może dokonać rekalkulacji składki jeśli uzna że jesteś kierowca wyższego ryzyka niż poprzedni i wtedy musisz jeszcze dopłacić.... i jeśli nie wypowiesz takie umowy OC na nie później niż jeden dzień przed jej końcem to z automatu zostaje ona zawarta na kolejne 12 miesięcy.

Maki napisał/a:
Zresztą już rok minął.
To dobrze, bo na roszczenie swoich praw firma ma,,, 5 lat :twisted:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 19 Sie 2009, 13:22   

Uważam inczej niż ty.Zresztą jeśli faktycznie mniał bym taki obowiązek to nie martw się firma ubezpieczeniowa by od ręki by to załatwiała, a nie by jej się przypomniało po 1, 2, ..., 5 latach.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 19 Sie 2009, 13:33   

Maki, a moze specjalnie sie nie przypominają? Jest coś takie jak odsetki ustawowe. Doliczą sobie conieco do wartości polisy i wyjdą na PLUS.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sie 2009, 14:38   

Maki napisał/a:
Uważam inczej niż ty.
Uważaj co chcesz, ale proponuję przeczytać ustawę,,, wystarczy, że sprzedający (ma taki obowiązek) nie poinformował firmy o sprzedaży auta, i teraz nie wiedza do kogo uderzyć,,, przez 5 lat może Cię namierza,,, po to właśnie jest ten margines a może będziesz szczęściarzem i nie namierzą,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 19 Sie 2009, 18:16   

JoeMix napisał/a:
a może będziesz szczęściarzem i nie namierzą,,,


wątpię, że nie namierzą. Jeśli chodzi o kasę(tutaj ewentualne dodatkowe opłaty, co też wiąże się dla nich z dodatkową kasą) to raczej nie puszczą tego mimo chodem. Choć może jednak.....
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sie 2009, 18:35   

Shak-al, niektóre firmy bałagan mają straszy, inne odpuszczają,,, kasa dla nich żadna bo obowiązują ustawowe odsetki co wychodzi kilka-kilkanaście złotych za rok zwłoki na OC,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 19 Sie 2009, 20:53   

Czytałem przepisy i z nich można się dowiedzieć że jak ma się wykupione oc to nic nie mogą zrobić. Bo oc za dany rok miałem.

Zresztą ja tam nie zamierzam nic z tym robić.

Koniec dyskusji ze mną.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sie 2009, 21:51   

Maki napisał/a:
Czytałem przepisy i z nich można się dowiedzieć że jak ma się wykupione oc to nic nie mogą zrobić. Bo oc za dany rok miałem.
Przepisy mówia: Wypowiedzenie umowy - jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy. To że zawarłeś OC w innej firmie niewiele dla Ciebie zmienia, masz wykupione podwójne OC wtedy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 19 Sie 2009, 23:41   

Dobra prawo można interpretować na różne sposoby. Zresztą o tym że ja jestem nowym włascicielem oni wiedzą(robiłem aneks do umowy) i minoł już rok i nie sądze żeby już się odezwali. Ja też się do nich nie odezwę.

Po primo, jeśli nawet automatycznie została przedłużona umowa. To dlaczego nie przysłali mi jej. Nie dzwonili, nie pisali.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Sie 2009, 07:44   

Maki, wszystko chciałbyś do reki dostać żeby za Ciebie załatwili :P Może być że zawierając nową umowę OC wypowiedziałeś starą i nawet o tym nie wiesz :P Masz racje siedzac teraz cicho bo jest szansa że się uda,,, ale to nie jest dobry przykład do naśladowania, niechciane OC trzeba wypowiadać na piśmie i pismo utrzymać 5 latek. No i pamiętać że OC jest umową na rok, a w przypadku braku rezygnacji z automatu jest przedłużane na kolejny rok.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.