Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
21 Maj 2006, 23:43
Wydech , Układ wydechowy
Autor Wiadomość
GeralTzRusA
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 16:07   Wydech , Układ wydechowy

Wiec o to pytanie do tych co jezdza tymi lepshejshymi silnikami :) jak wyglada sprawa kolektora wydechowego w Fiesta z silnikami 1.8 16 Dohc lub kolektor w silniku w wersji Rs ? czy ma ta sama srednice co kolektor w 1.6 8v Xr2i ??? no bo tak troche zaczelo mi mocy brakowac :) i kombinuje ... i chce wykombinowac przerobienie calego wydechu... zmieniajac srednice na ciut wiekshe...co kto wie na ten temat ???? dziekuje z gory...
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 14 Cze 2006, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 16:49   

powiekszenie średnicy układu wydechowego ma sens w silnikach turbo a w twoim przypadku jak wsadzisz rury o większej średnicy mając zupełnie seryjny silnik nie zrobisz napewno rakiety a bardzo możliwe że spieprzysz to co masz.....
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 24 Sty 2005, 16:55   

Niekoniecznie - zauważ ze firmy tuningowe mają w asortymencie wydechy o większej średnicy, przelotowe i kolektory 4-2-1 (tzw. barany) do wszystkich silników - wolnossących też. Odetkanie ukł wydechowego powoduje przecież wzrost mocy - udowodnione na hamowni, tylko trzeba uważać aby nie przesadzić z tym odetkaniem.....
_________________
 
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 17:03   

zgadzam się, ale myślałem że chodzi o samo powiększenie rur a nie czyszczenie układu... zresztą kolektor to inna sprawa a poważna przeróbka wydechu wydaje mi sie powinna być poparta przeróbkami w silniku a przede wszystkim zrobiona u profesjonalisty.

a skoro koleś pyta na forum to trzeba brać pod uwagę, że może zamierza sam szaleć z boshem i spawarką w kanale :D
 
 
GeralTzRusA
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 17:43   

przedewshystkim pytalem o cos innego.... czy w wersjach z silnikami 1.8 i RS kolektor wydechowy ma wieksha srednice rur...co za tym idzie wieksha przepustowosc spalin....na pewno wymieniajac kolektor wydechowy... likwidujac katalizaotr rownoczesnie z powieksheniem srednicy wshsytkich rur oraz koncowego tlumika oczywiscie nie jest to rzad kilkunastu cm.... na pewno cos da.... na pewno przyspieshy spaliny.... podejrzewam ze w polaczeniu z przerobionym dolotem zimnego powietrza daloby efekt.....
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 17:50   

powiem ci tak: jak mierzyłem u siebie to mój układ ma średnicę 56mm ale sam nie wiem czy nie był wcześniej przerabiany bo jest cały z nierdzewki - chociaz może wszystkie 1.8 miały tak (złote rury-nie znam się... :oops: )

więc zmierz u siebie ile masz
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 24 Sty 2005, 17:50   

Efekt da - tylko o ile to trzeba by było sprawdzić na hamowni.
_________________
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 17:55   

Kolktory sa odlewane wiec trodno tu mowic o srednicy ...

Seryjna 1.8 ma wydech wiekszy o 2 mm na srednicy od 1.6 (tlumiki z 1.8 sa duzo drozsze w zakupie w porownaniu do 1.6 - wiec nie wiem czy warto sie w to bawic)

Jesli chodzi o kolektory to znow maja inne mocowania wiec trez wiecej zabawy niz to warte... jak juz przekladac to kolektor robiony pod silnik lub ewentualnie zaadoptowac z RS200 (kolektor rurowy) + dorobic caly wydech...

Pozdrawiam
 
 
GeralTzRusA
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 18:05   

mellow napisał/a:
Kolktory sa odlewane wiec trodno tu mowic o srednicy ...

Seryjna 1.8 ma wydech wiekszy o 2 mm na srednicy od 1.6 (tlumiki z 1.8 sa duzo drozsze w zakupie w porownaniu do 1.6 - wiec nie wiem czy warto sie w to bawic)

Jesli chodzi o kolektory to znow maja inne mocowania wiec trez wiecej zabawy niz to warte... jak juz przekladac to kolektor robiony pod silnik lub ewentualnie zaadoptowac z RS200 (kolektor rurowy) + dorobic caly wydech...

Pozdrawiam


a co do tego kolektora rurowego...gdzie moge znalesc jakies info ? cokolwiek na ten temat ?
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2005, 18:11   

Do RS 2000 za duzo czesci nie ma ... zobacz na allegro tam sa bodajrze 2 ogloszenia ludzi ktorzy maja takie czesci na sprzedaz (silnik i pozostalosci po RS-ach) i ewentualnie gieldu i szroty zostaja do przegladniecia.

Pozdrawiam
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 24 Sty 2005, 18:15   

GeralTzRusA napisał/a:
mellow napisał/a:
Kolktory sa odlewane wiec trodno tu mowic o srednicy ...

Seryjna 1.8 ma wydech wiekszy o 2 mm na srednicy od 1.6 (tlumiki z 1.8 sa duzo drozsze w zakupie w porownaniu do 1.6 - wiec nie wiem czy warto sie w to bawic)

Jesli chodzi o kolektory to znow maja inne mocowania wiec trez wiecej zabawy niz to warte... jak juz przekladac to kolektor robiony pod silnik lub ewentualnie zaadoptowac z RS200 (kolektor rurowy) + dorobic caly wydech...

Pozdrawiam


a co do tego kolektora rurowego...gdzie moge znalesc jakies info ? cokolwiek na ten temat ?

Mój znajomy "dłubie" przy róznych ciekawych furkach i robi sportowe układy wydechowe włącznie z kolektorami rurowymi http://rattelhead.webpark.pl/
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Katalizator
chary Tuning mechaniczny 1 14 Kwi 2005, 07:15
Lokmen
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Gość Tuning mechaniczny 2 14 Kwi 2005, 08:35
szynszyl
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Kowal Tuning mechaniczny 0 27 Gru 2004, 21:19
Gość
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Gość Tuning mechaniczny 2 27 Lut 2005, 15:53
Lokmen
Brak nowych postów [MK3] układ wydechowy: zatkany wydech
Pomocy nie chce jechac wiecej jak 70 80 km/h :(
Gość Mechanika 7 12 Cze 2009, 08:51
Lechu231bb


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.