Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] montaż halogenów / wymiana włącznika świateł
Autor Wiadomość
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Sty 2009, 12:09   [MK6] montaż halogenów / wymiana włącznika świateł

Witam;
Czy ktoś z Was zakładał może fabryczne halogeny do Fiesty mk6?
Wsumie samo wpięcie halogenów w zderzak to nie problem gorzej na pierwszy rzut oka wygląda sprawa z wymianą włącznika świateł który obsługuje przednie halogeny - jest on przymocowany od wewnątrz 4 śrubami do który dostęp jest praktycznie żaden :( Czyżby trzebyło demontować cały fragment deski rozdzielczej z osłona liczników i tunelem środkowym...?
Trzecia sprawa to wiązka elektryczna - nie widze żeby była więc pewnie trzeba ją dołożyć...?

Jeśli ktoś mógły się podzielić jakimiś doświadczeniami odnośnie zakładania halogenów albo wymiany włącznika świateł byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
Ostatnio zmieniony przez trzeci 26 Lis 2009, 07:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mati6901 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Marcin
Wiek: 51
Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: Gdansk
Wysłany: 31 Sty 2009, 18:53   

Ja mam bardziej przyziemny problem.Poszlo mi swiatlo mijania czy w fiestce jest latwe dojscie do swiatel przednich?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Lut 2009, 11:43   

Najlepiej podnieść maskę i zobaczyć,,, :|
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 1 Lut 2009, 11:53   

Żeby wymienić żarówki w reflektorach przednich w MK6 2002-2005, czyli przed liftem trzeba zdemontować grill(ten ze znaczkiem Forda) poprzez wypięcie go z zatrzasków, radzę to robić delikatnie bez nadmiernej siły by nie połamać zatrzasków i następnie poodkręcać śruby (w sumie po 3 śruby na reflektor), następnie ostrożnie trzeba wysunąć reflektor do przodu i można wymieniać ... Przy zakładaniu reflektora na miejsce trzeba uważać by wszedł dobrze i zatrzasnął się w mocowaniu na błotniku. To chyba by było na tyle ... aha po tej operacji zalecane jest przejechanie się na ustawienie świateł...


Co do halogenów to nie wiem jak się je dokładnie montuje, ale trzeba się upewnić czy się ma instalację, bo niby niektóre MK6 takowej nie posiadały i trzeba było ciągnąć kabelki (takie zdanie usłyszałem w ASO)...
_________________

 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Lut 2009, 21:29   

Na pierwszy rzut oka instalacji pod halogeny nie mam :( bo nigdzie nie widze złączki przy zderzaku ale to raczej nie problem :P coś się dorobi :) Kwestia tylko wymiany tego włącznika....ale cóż raczej chyba trzeba rozbierać deske :/ ale najlepiej będzie się zapytać chyba w ASO może coś podpowiedzą.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
misiekbm 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Mar 2009, 15:26   

pozwole sie podpiąć pod temat

powiedzćie mi, jak zakupię taki zestaw :
http://www.allegro.pl/ite...oryginalne.html
to czy bedę musiał się jeszcze o coś martwić podczas montażu? chodzi mi o jakieś bezpieczniki, dodatkowe przewody ? czy jeszcze jakieś inne cuda ??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Kwi 2009, 13:03   

misiekbm, z opisu wynika że w zestawie jest wszystko - montujesz plug'n'play w obecną instalację + wymiana włącznika który też jest w zestawie.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
stasiaq 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Konstancin
Wysłany: 20 Lis 2009, 02:50   

Mam dokładnie takie samo pytanie jak w temacie
mam fieste van z 2007 i podczas wymiany żarówek w przednich lampach zauważyłem że do zderzaka tam gdzie są zaślepki zamiast halogenów idą kable. i tak się zastanawiam czy to może być aż tak proste? tylko wsadzić lampy i zmienić włącznik???
bo wydaje mi się że to zbyt piękne żeby było prawdziwe. pewnie nie te wiązki czy coś tam innego
czy ktoś bawił się już w takie coś??? a może zna ktoś sposób jak sprawdzić,oczywiście zanim kupie halogeny, czy oprócz włącznika musze coś jeszcze wymienić.

a i wymieniał ktoś już włącznik świateł trudno się go wyjmuje??
z góry dzięki za odpowiedź.
pozrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lis 2009, 09:44   

stasiaq napisał/a:
się zastanawiam czy to może być aż tak proste? tylko wsadzić lampy i zmienić włącznik???
Przy odrobinie szczęścia tak :)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Lis 2009, 04:21   

stasiaq napisał/a:
Mam dokładnie takie samo pytanie jak w temacie
mam fieste van z 2007 i podczas wymiany żarówek w przednich lampach zauważyłem że do zderzaka tam gdzie są zaślepki zamiast halogenów idą kable. i tak się zastanawiam czy to może być aż tak proste? tylko wsadzić lampy i zmienić włącznik???
bo wydaje mi się że to zbyt piękne żeby było prawdziwe. pewnie nie te wiązki czy coś tam innego
czy ktoś bawił się już w takie coś??? a może zna ktoś sposób jak sprawdzić,oczywiście zanim kupie halogeny, czy oprócz włącznika musze coś jeszcze wymienić.

a i wymieniał ktoś już włącznik świateł trudno się go wyjmuje??
z góry dzięki za odpowiedź.
pozrawiam


Ja się bawiłem w takie coś :) Skoro kolega posiada wtyczki pod halogeny tzn że samochód posiada taką instalacje a w takim wypadku wystarczy tylko zamontować halogeny w zderzaku i wymienić włącznik świateł.
Ja akurat w swojej musiałęm pociągnąć samemu instalacje (2kabelki do halogenów + 1kabelek do licznika)
A teraz jeszcze kwestia z której kolega se najbardziej ucieszy :) Kolega pisze że posiada Fieste z 2007 czyli po FL a w takim razie wymiana włącznika jest banalnie łatwa ponieważ jest on montowany tylko na zatrzaski, wystarczy go wypchnąć na zewnątrz. W modelach przed FL było zdecydowanie trudniej bo włącznik jest przykręcony od wewnątrz 3 śrubami i wymiana tego nie ejst łatwa ani przyjemna.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
pilot-84 


Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Lis 2009, 17:05   

Witam,

Podłączam się pod temat.
Planuję montaż halogenów w mojej Fieście z 2006 (po FL). Dokładnie jak opisano powyżej, do zderzaka w okolicy zaślepek dochodzą kable zakończone kostkami.
Czyli wystarczy kupić 2 x kratka pod halogen, 2 x halogen, oraz przełącznik świateł, tak?

Teraz pytanie... na allegro widziałem przełączniki z funkcją automatycznych świateł. Podejrzewam że działa to w ten sposób, że nie trzeba włączać i wyłączać świateł, bo robi się to automatycznie przy przekręcaniu kluczyka.
Czy taki przełącznik będzie działał w mojej Fieście?

Pozdrawiam
 
 
cywek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Lis 2009, 21:47   

pilot-84 napisał/a:

Podłączam się pod temat.
Planuję montaż halogenów w mojej Fieście z 2006 (po FL). Dokładnie jak opisano powyżej, do zderzaka w okolicy zaślepek dochodzą kable zakończone kostkami.
Czyli wystarczy kupić 2 x kratka pod halogen, 2 x halogen, oraz przełącznik świateł, tak?


tak, odchodzi Ci koszt ok. 100 zł za wspomnianą wiązkę
_________________
Ocena nauczyciela
Ocena szkoły
Opinie o nauczycielu
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Lis 2009, 16:18   

cywek napisał/a:
pilot-84 napisał/a:

Podłączam się pod temat.
Planuję montaż halogenów w mojej Fieście z 2006 (po FL). Dokładnie jak opisano powyżej, do zderzaka w okolicy zaślepek dochodzą kable zakończone kostkami.
Czyli wystarczy kupić 2 x kratka pod halogen, 2 x halogen, oraz przełącznik świateł, tak?


tak, odchodzi Ci koszt ok. 100 zł za wspomnianą wiązkę



100zł za wiązke? Ja za cały komplet ( 2xhalogeny, 2xkratka pod halogeny, wiązka i włącznik) płaciłem ok 250zł (sprzedawał jakiś serwis Forda na allegro) Faktem było że następnym razem wystawili podobny zestaw tylko bez kratek za ok 320-350zł :)
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
cywek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Lis 2009, 16:25   

To zadżebiście tanio. Mi co prawda chodziło o ST, nie wiem jak Tobie ale to i tak jak za darmo. Patrz: link
A jaki salon pamiętasz ? Może Bemo Motors Poznań ?
_________________
Ocena nauczyciela
Ocena szkoły
Opinie o nauczycielu
 
 
BoGu
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2009, 01:15   

http://ewcar.pl/pl,produc...ft,1220945.html
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Lis 2009, 14:46   

BoGu, ale te ramki to do Fiusiona...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lis 2009, 20:20   

cywek napisał/a:
To zadżebiście tanio. Mi co prawda chodziło o ST, nie wiem jak Tobie ale to i tak jak za darmo. Patrz: link
A jaki salon pamiętasz ? Może Bemo Motors Poznań ?


Miałem na myśli model przed FL (2002-2005)
Sprzedawca: Big Autohandel
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
cywek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Toruń
Wysłany: 28 Lis 2009, 01:24   

eSTekowe droższe i ciężko dostępne

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 01:24 ]
znaczy się trudno dostępne, by poprawniej było
_________________
Ocena nauczyciela
Ocena szkoły
Opinie o nauczycielu
 
 
ootomaszoo 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Cze 2010, 00:32   

Pozwoliłem sobie zrobić mały manual z fotkami, może komuś się przyda :o)

POBIERZ MANUAL CZ1

POBIERZ MANUAL CZ2
 
 
ficus
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2010, 09:39   

Wielkie dzięki za te manuale. ZŁOTA ROBOTA!!! Jestem kompletnym laikiem a poradziłem sobie bez problemu. Jeszcze raz dziękuję!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.