Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Problem z odparowywaniem szyb
Autor Wiadomość
ohnedich 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Family
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Wojtek
Wiek: 34
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 91
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 6 Gru 2008, 23:41   [MK4] Problem z odparowywaniem szyb

Nie wiem czy odpowiedni dział ale:D mam problem rano z odparowywaniem przedniej szyby. wlaczam rano silnik ustawiam na nawiew przedniej szyby na max na 4 i zamykam drzwi i skrobie sobie szybki z zewnatrz po 15muinutach wchodze do autka i nic szyba dalej zaparowana. czasami musze nhawet w srodku skrobac...wilgoci raczej nie ma. nie wiem co jest wiem ze mam przycisk ogrzewania przedniej szyby i dziala on ale czy ogrzewa to nie wiem, tata mowi ze nie...macie jakis pomysł na to zeby odparowywala szybciej??:>
_________________
Siła to My, a My to Jedność . . .
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 7 Gru 2008, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 7 Gru 2008, 00:46   

jak niewiem czy działa ..przeciez to widac :fox: ... preciki ogrzewania biegna po srodku ...pasy po bokach sa nieogrzewane ..wiec szybko widzac gdzie najpier szyba staje sie przejrzysta ...jesli dmuchawa działa ..to masz wilgoc ..tylko jej nie widzisz ...wywal dywaniki ...sprawdz co masz w bagazniku ......mozesz wyrwac filce spod wykłądziny podłogowej ..sprawdzic tam suchosc ...ewentualnie kupic preparat anty roszeniowy SONAX ...działa ..jak niemasz to kup jakis do wizjerów w kaskach motocyklowych
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Gru 2008, 01:50   

hm myślę że należy zacząć od sprawdzenia czy jest filtr pyłkowy , jeśli jest to zobaczyć w jakim jest stanie .
 
 
 
ohnedich 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Family
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Wojtek
Wiek: 34
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 91
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 7 Gru 2008, 11:20   

filtru pyłkowego nie mam iż klimatyzacji u mnie brak. na przedniej szybie nie mam zadnych pasków ( podobnych takich jak na tylniej nie ma w ogole) mozliwe ze szyba była wymieniania. a co sadzicice o tym aby np wywalic dywaniki (gumowe) rozlozyc tylnie siedzenia i na bagaznik polozyc farelkei tak pol dnia by grzała??:> zy to do kitu pomysł?
_________________
Siła to My, a My to Jedność . . .
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2008, 11:32   

kładź farelke i spal samochód :ok: sprawdź czy w ogóle szyba jest z tego samego roku co pozostałe. A te paski widac jak patrzysz pod kątem od boku, delikatne, wąskie, pofalowane, pionowe paski.
 
 
ohnedich 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Family
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Wojtek
Wiek: 34
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 91
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 7 Gru 2008, 11:41   

he okis sprawdze. no to jak mam autko wysuszyc??:>
_________________
Siła to My, a My to Jedność . . .
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 7 Gru 2008, 11:44   

ohnedich napisał/a:
na przedniej szybie nie mam zadnych pasków ( podobnych takich jak na tylniej nie ma w ogole) mozliwe ze szyba była wymieniania

na przedniej paski są w pionie i widać je dosyć dobrze. musisz miec gdzies wilgoć innego wyjścia nie ma.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Gru 2008, 14:45   

ohnedich napisał/a:
filtru pyłkowego nie mam iż klimatyzacji u mnie brak. na przedniej szybie nie mam zadnych pasków ( podobnych takich jak na tylniej nie ma w ogole)


diodzie pewnie chodziło o filtr kabinowy który masz pod przednia szybą po stronie pasażera jak otworzysz maskę. Zobacz czy nie ma tam syfu, bo być może przez to słabo szyby odparowywują. Co do samej szyby to tak jak wspomnieli poprzednicy jeśli niema dość gęsto ułożonych cieniutkich pasków to raczej nie jest ogrzewana a pozostał po niej sam przycisk.
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 7 Gru 2008, 15:38   

dokładnie... MK4 w przeciwności do MK3 ma już 4 filtry: olejowy, paliwowy, powietrza i KABINOWY... ten sprawdź... ale sądzę, że masz tak zapchany, że ci już nie dmucha...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
marekw 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 54
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Gru 2008, 18:01   

Niestety,są to moim zdaniem efekty parkowania pod chmurką. Od wilgoci nie uciekniesz. Sam widzę różnicę u siebie. 6 lat garażowana,a teraz bez. Różnica jest kolosalna.
_________________
SYMPATYK >> FRAKCJi BYDGOSZCZ <<
 
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 7 Gru 2008, 18:47   

marekw, Troszkę mogą pomóc ze zwie gazety najzwyklejsze włożone pod tylne wycieraczki ew. w boczki drzwi :-)
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
ohnedich 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Family
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Wojtek
Wiek: 34
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 91
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 8 Gru 2008, 09:36   

Dzięki wielkie za porady dzis sprawdze wszystko...

[ Dodano: Pon Gru 08, 2008 15:55 ]
Wilgoci nie ma sprawdzałem...dzisiaj kupilem K2 FOX popsikalem nim szyby i wyczyscilem wiec zobaczymy moze to cos zmieni, jutro jak czas pozwoli przejrze dmuchawe czy nie jest zapchana czasami...
_________________
Siła to My, a My to Jedność . . .
 
 
 
olo 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Fun
Silnik: 1.4 16V/90KM
Imię: Olek
Wiek: 39
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 136
Skąd: Słupsk
Wysłany: 11 Gru 2008, 20:21   

Tak jak mówią koledzy sprawdz czy masz delikatne falowane paseczki w przedniej szybie widać je dość dobrze. Jeżeli tak to masz szybe podgrzewana jeżeli nie to nie. U mnie ogrzewanie przedniej szyby działa momentalnie zarówno wewnatrz jaki na zewnątrz. Nagrzewanie przedniej szyby wylancza sie samo po jakis 5 minutach. Jeżeli problem z parowaniem to może byc tak jak u mnie ze nie działa otwieranie zamykanie dopływu powietrza z zewnatrz. A także pojawia sie wilgoć po stronie kierowcy pod pedałami te takie wyciszenie nasiąka woda :/ z kad to sie bierze to nie wiem :)
_________________
Odśnieżarki
Kosiarki
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Gru 2008, 22:44   

Też miałem problemy z parowaniem szyb. Auto zakupiłem latem więc nie zaważyłem tego problemu od razu. Oczywiście filtr kabinowy (pyłkowy) wymieniony zaraz po zakupie. Problem ujawnił się podczas silnego deszczu 4 osoby na pokładzie, szyby zaczęły parować niesamowicie. Wspomagałem się klimą - pomagało. Nawet jak auto było już dobrze nagrzane mniej osób na pokładzie nie dało się jechać bez klimy wszystkie szyby parowały na potęgę. Wiedziałem że mam zepsuty obieg zamknięty / otwarty (wcześniej myślałem że jest zepsuty w pozycji otwarty) Ale po tych przygodach stwierdziłem że jest zepsuty w pozycji zamknięty. Naprawiłem potem czekałem na deszczową pogodę i próba czy będą parowały i niestety dupa nadal parują :głowąwmur: może delikatnie mniej. Więc o co chodzi wilgoci raczej w aucie nie ma. Rozwiązaniem było całkowite wyjęcie filtra kabinowego. Dodam, że stary filtr który wyjąłem był to filtr węglowy (chyba jeszcze orginał) strasznie zasyfiony nowy założyłem zwykły papierowy. Jak widać oszczędny kupuje dwa razy. Teraz zainwestuje w węglowy.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 11 Gru 2008, 22:51   

Mariusz ja mam zwykły filtr papierowy, samochód stoi cały czas pod chmurką i nie mam problemów z odparowaniem więc to tak nie do końca co piszesz, fakt zamknięty obieg będzie powodował parowanie.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Gru 2008, 22:58   

Marcin napisał/a:
Mariusz ja mam zwykły filtr papierowy, samochód stoi cały czas pod chmurką i nie mam problemów z odparowaniem więc to tak nie do końca co piszesz, fakt zamknięty obieg będzie powodował parowanie.

Więc wyjaśnij mi dlaczego po wyjęciu filtra problem ustał. Filtr papierowy jest firmy kager.

W sumie to trochę dziwna sprawa bo ludzie montują filtry papierowe i wszystko jest OK może ten mój był jakiś wybrakowany. Może jakimś cudem nasiąknął wilgocią.
Kolego ohnedich wyjmij swój filtr i sprawdź czy będzie poprawa.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 12 Gru 2008, 07:47   

tak jak piszemaczeta10, wkłada się po parę kartek z gazety pod dywaniki i nie paruje nic (o ile się nie ma dziurawej budy).
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
ohnedich 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Family
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Wojtek
Wiek: 34
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 91
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 12 Gru 2008, 12:04   

U mnie sie okazało ze filtr kabinowy był wilgotny dlatego nie chcialo mi odparowywac. po wymianie wszystko jest juz ok:)
_________________
Siła to My, a My to Jedność . . .
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Gru 2008, 12:49   

ohnedich napisał/a:
U mnie sie okazało ze filtr kabinowy był wilgotny dlatego nie chcialo mi odparowywac. po wymianie wszystko jest juz ok:)

i nie prościej było to zrobić odrazu :)
 
 
 
ohnedich 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Family
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Wojtek
Wiek: 34
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 91
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 12 Gru 2008, 13:45   

Mądrości mojego ****.... nie pozwoliły mi na to wiec wiesz. Nie da sobie przetlumaczyc to tak mialem.
_________________
Siła to My, a My to Jedność . . .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Problem z parowaniem szyb.
Mrx99 Mechanika ogólna 10 21 Lut 2021, 16:31
mały65
Brak nowych postów Problem z otwieraniem szyb
yaneq78 Elektryka ogólna 1 29 Maj 2017, 21:22
AnonimowyAlkoho


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.