Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
28 Lis 2008, 00:44
LPG - przepelnienie !
Autor Wiadomość
fido2001
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 00:19   LPG - przepelnienie !

Dzisiaj zdazylo mi sie cos dziwnego. Butle na gaz mam 40l, wiec zawsze tankowala mi sie do ok. 32l - czyli tak jak powinna, natomiast dzisiaj zatankowala sie cala !!! 40 litrow, czyli o jakies 8 za duzo. Troszke sie boje, bo czuje jakbym jezdzl na bombie zegarowej, powiedzcie czy to niebezpieczne i co moze byc powodem ze tak moglo sie stac, przeciez powinna byc tylko tankowalna w 80% ???

Pozdrawiam.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Sty 2005, 00:22   

moze na stacji maja małe przekłamania albo ci sie pływak w butli zawiesza i nie odcina dopływu przy tankowaniu . ja osobiście stawiam na stacje .
Pozdro
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 00:23   

generalnie slyszalem od TANKUJACYCH ze jest to nie mozliwe,wiec chyba stacja przeklamuje tj,oszukuje ludzi
 
 
fido2001
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 00:53   

powiem wam ze zdazylo sie to na stacji SHELL w Krakowie przy markecie M1 i troszke sie boje ze moze cos sie niedobrego stac, wiecie, jak kocham zycie i nie chcial bym go stracic....
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 19 Sty 2005, 03:02   

eeetam,nie zginiesz.widzialem samochod po wybuchu butli z gazem-caly byl tak jakby nadmuchany i bez szyb a kierowca podobno nie doznal nawet najmniejszych obrazen ;]
_________________
 
 
 
Greg
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 08:17   

w instrukcji do gazu pisze, że gdyby się tak zdażyło, to trzeba szybko nadmiar gazu wyjeździć i nie stawać autem w słońcu, o słońce raczej trudno więc chyba nie wybuchniesz :D
 
 
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 08:42   

Membranka ci najprawdopodobniej strzelila... to jest wlasnie takie cos ktore sluzy do tego zeby odbijalo jak sie za duzo tankuje...
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 08:55   

nic sie nie stanie, kiedys tez tak zatankowalem ale dowiedzialem sie dopiero po przejechaniu 100km i ponownym tankowaniu, nic nie weszlo :lol:
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 10:17   

No i mi się zdarzyło takie coś i dziwnie sie czułem jeżdżąc na 38 litrach gazu w butli 40. I gdybym nie patrzył na dystrybutor to gość zatankowałby mi jeszcze więcej. Jak mu powiedziałem, zeby przestał to zapytał sie czemu, a ja mu na to, ze to jest butla 40. Gość momentalnie zbladł i zaczęły mi się ręce strasznie trzęść. Potem musiałem szybko (a raczej z małą prędkościa wyjeździć troche gazu, żeby móc spokojnie jeździć). Dodam, że to było w sierpniu, albo we wrześniu, a wtedy słońce potrafi przygrzać.

Okazało się, ze zawiesił mi się pływak w butli i nawet rezerwa mi nie świeciła, ale przy nastepnym tankowaniu zatankowało mi normalnie, rezerwa dalej nie świeciła, nic nie było ruszane.

Rezerwę zrobiłem dopiero pod koniec listopada :D
 
 
fido2001
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 10:55   

Dzwonilem dzisiaj do kilku stacji instalacyjnych LPG i goscie powiedzieli ze to moze sie zdazyc i nie ma czym sie przejmowac, powiedzieli rowniez ze czasami klienci sami prosza zeby cos pokombinowac zeby wiecej gazu wchodzilo. Ryzyka nie ma zadnego, poniewaz te butlo ponoc sa testowane z takimi cisnieniami jakie nie sa w stanie byc uzyskane w normalnych warunkach...
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 11:21   

i ja potwierdzam...nic sie nie stanie...ja stawiam jednak na plywak...ui mojego ojca tez tak bylo...i to dosc czesto...i nic sie nie stalo...nastepnym razem pilnuj na stacji i powiedz ze nie odbija i jak przekroczy 32l to zeby przestac ladowac...
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 14:09   

A czy przy przeglądzie rejestracyjnym nie jest wymagany kwitek podbity na stacji LPG, stwierdzający że zawór działa prawidłowo tzn. odbija ???
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sty 2005, 14:39   Re: LPG - przepelnienie !

fido2001 napisał/a:
Troszke sie boje, bo czuje jakbym jezdzl na bombie zegarowej, powiedzcie czy to niebezpieczne i co moze byc powodem ze tak moglo sie stac, przeciez powinna byc tylko tankowalna w 80% ???.

Butla sa testowane do ciśniea coś okolo ponad 10 atmosfer... tak więc jak Ci nabili ponad stan, to w znimę jest spoksik, ale latem trzeba gazu spuścić... najelpeij odjechac gdzieś w spokojne miejsce i wcisnąc tę kuleczkę na korku... trochę gazu z wielki impetem wyleci (uwaga ZIMNE)... po czym wielozawór powinien wykryć nagłoą zmiane cisśnienia i sie zamknąc... czyle czynnośc trzeba powtórzyć (tyle razy aż wskazówka nie zejdzie z czerwonego pola)... Dlaczego weszło ponad 80%... albo na stacji oszukują (zerknij na wskażnik na butli czy aby napewno jest full pełna)... albo mają rypnięty dystrybutor... i wpycha gaz na chama... A jeśłi przy nakowanieu nie było charakterysycznego tu-tu-tu-tu... toi poleciał zespół tnakowania...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sty 2005, 14:44   

machok napisał/a:
A czy przy przeglądzie rejestracyjnym nie jest wymagany kwitek podbity na stacji LPG, stwierdzający że zawór działa prawidłowo tzn. odbija ???

Ja robisz przegląd i masz LPG to muszisz robić w takiej stacji co ma uprawnienia do LPG i odrazu robią ci przegląd instalacji (teoretycznie)... dlatego przegląd auta z LPG jest droższy...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 14:58   

No tak, ale jak sprawdzą działanie zaworu? Trzeba zatankować do pełna? Ile kosztuje przegląd dla auta z LPG?
 
 
Andreoz
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 17:34   

machok
Dołączył: 13 Sty 2005
Posty: 7
Skąd: Rzeszów

no witam ziomala:))) czym pomykasz cobym się po Rzeszowie rozglądał za Twoją furką..........grupa podkarpacka rośnie w siłe:))
A ja ostatnio zalałem do swojej butli 35 L na STATOILU (w Rzeszowie)32,5 l Ale dodam że jeszcze tyle nigdy nie przeciągnąłem z tankowaniem zrobiłem 370 km:))), dojechałem pod dystrybutor na oparach:))) więc myślę to możliwe aby tam wlazło te 32,5 l gazu.

pozdro
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 19:25   

heh - no ja sobie ostatnio podgialem plywak w butli...ciekawe ile teraz bedzie mi wchodzilo....przy napelnieniu butli o zera (bo była otwarta aby dostac sie do plywaka) weszlo 36 L /40....powinno byc ok :D
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sty 2005, 20:09   

bash napisał/a:
ja sobie ostatnio podgialem plywak w butli...ciekawe

Włąśnie ciekawe po co... napełnienie butli ponad 80% nie jest dobrym pomysłem... własnie dlatego te 80% jest ustawowo wypisane...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 20:37   

JoeMix napisał/a:
bash napisał/a:
ja sobie ostatnio podgialem plywak w butli...ciekawe

Włąśnie ciekawe po co... napełnienie butli ponad 80% nie jest dobrym pomysłem... własnie dlatego te 80% jest ustawowo wypisane...


tak, tyle ze wchodzilo mi zwykle okolo 30L/40, mieszkam daleko od wszelkim (w miarę...) stacji, więc i tak od razu wyjezdzam nadwyzke...
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 22:12   

mozna tez obrucic butle tak zeby zegar byl wyzej, wiecej wejdzie

kiedys tak sie bawilem ale nie pamietam jak skonczylem chyba 37/45
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów MK2 1.0 i LPG - jakies klopoty? Zamieniam 1.6D na LPG...
Toro Mechanika silnika 3 30 Gru 2008, 02:22
Toro
Brak nowych postów Instalacja LPG: Problem z instalacją LPG
Jusand LPG 16 26 Lis 2004, 08:04
Gość
Brak nowych postów Montaż LPG: LPG czy benzyna ?
muzz LPG 35 16 Gru 2004, 22:48
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.