Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Zgubił mi sie 5 bieg
Autor Wiadomość
Jacek Wawa 0000
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lis 2008, 20:26   [MK4] Zgubił mi sie 5 bieg

Witam jestem "szczęśliwym" posiadaczem Fiesty 18D.(97)od kilku tygodni i mam kilka problemów może ktoś podpowie jak je rozwiązać . Najważniejsze to-
Dziś rano zjeżdrzając z krwężnika udeżyłem podwoziem o glebę i już nie mogę wrzucić 5-tki?.
Wszystkie inne biegi działają jak wcześniej.Chciałbym wiedzieć czy rozwaliłem skrzynie czy może to coś mało kosztownego?
Drugie pytanie dotyczy ogrzewania jest kiepskie poprzedni właściciel nie używał klimy i na moje pytanie co jest z C.O odpowiedział że trzeba wymienić jakiś zawór od klimatyzacji lub odpiąć kostkę którą mi pokazał i jest taki sam efekt. Czy to prawda?[/code]
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 20 Lis 2008, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Binke 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Olkusz
Wysłany: 18 Lis 2008, 22:37   

Witam

Co do skrzyni to nie mam zielonego pojecia.
A co do zaworu.. to pewnie chodzi o elektrozawor znajdujacy sie w podszybiu, obok silniczka wycieraczki. Zdjecie kostki spowoduje ze bedzie on calkiem otwarty ale..
z tego co piszesz mozliwe ze zawor sie zawiesil (zatarl, zacial, itd) wiec zdjecie napiecia nic nie zmieni. Inna opcja jest taka, ze zawor jest sprawny a uszkodzil sie potencjometr w regulatorze, w takim przypadku zdjecie kostki da rade.

Inna sprawa ze wyjecie elektrozaworu i ewentualne przeczyszczenie go zajmuje godzine czasu. Warto przed taka zabawa sprawdzic czy jest sterowanie - opis jak to zrobic znajdziesz na forum.
Tyle odemnie
_________________
---> www.AQQ.eu <---
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Lis 2008, 11:00   

Obejrzyj skrzynie czy gdzieś nią uderzyłeś, ale raczej przestawił się mechanizm wybierania, tak czy siak musisz wejść pod auto i obejrzeć.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lis 2008, 19:14   

pewno się krzyżak rozsypał .
 
 
 
Jacek Wawa 0000
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lis 2008, 19:19   

dziękuje za radę pogrzebie z zaworem jak sie uda napisze,ze skrzynią to podjadę na warsztat nie ta pora żeby włazić pod samochód
;/

[ Dodano: Sro Lis 19, 2008 19:22 ]
jaki krzyżak?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Lis 2008, 20:01   

Na wodziku w skrzyni jest krzyżak, bo połączenie musi być 'elastyczne" w końcu skrzynia i silnik klebocze się względem karoserii do której jest przykręcony drążek (stabilizator (jeśli jest) nie przenosi wszystkich odchyleń, a jedynie zapobiega wypinaniu się biegów), jeśli krzyżak się posypał, lub zatarł czy przesunął, to takie samo poleżenie lewarka będzie teraz odpowiadać innemu położeniu wodzika i bieg nie wchodzi - w najlepszym przypadku wystarczy na nowo ustawić.

[ Dodano: Sro Lis 19, 2008 20:02 ]
Znaczy krzyżak nie jest w skrzyni, tylko przy skrzyni na zewnątrz i nie jest specjalnie osłonięty (podobnie jak krzyżak układu kierowniczego)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Jacek Wawa 0000
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2008, 18:34   

byłem w warsztacie wymiec olej i przy okazji poprosiłem żeby zobaczyli co z tą 5 ką, coś tam dokręcili i wchodzi normalnie ale jej nie ma. Powiedzieli że trzeba wymienic skrzynie bo naprawa bedzie nie opłacalna.Może ktoś mi doradzi czy maj racje czy powinienem szukać nowej?
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Lis 2008, 01:41   

myślę
że
trzeba pojechać do innego mechanika . Powiedzieć mu żeby odkręcił drążek zmiany biegów , i spróbował czy da się ręcznie za pomocą bolca wrzucić 5 bieg . Te skrzynie bardzo żadko umierają . i intuicja podpowiada mi że powinien zginąć również wsteczny . Miałem rok temu takiego pacjenta któremu zakleszczyła się 2 ka . W ASO powiedzieli że skrzynia do wymiany i koszt sto milionów jenów . Przytargał do mnie na wymianę skrzyni a ja za symboliczne 10 zl wyjąłem mu kamień z drązka biegów który tam wpadł przy ostrym ruszaniu z kamienistego parkingu .
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lis 2008, 08:08   

5-tka jest dokładana więc nie ma biegu do pary,,, ale rada jest dobra, sprawdź u innego mechanika, co to znaczy że bieg wchodzi normalnie ale go nie ma? Czyli chyba jednak nie jest normalnie. diodalodz dobrze kombinuje i posłuchaj rady, co skoro np. poluzował się mechanizm wybierana a mechanik go Ci tylko dokręcił bez ustawiania to tak będzie,,, wypadało by odkręcić i ręcznie wodzikiem sprawdzić jak wchodzą wszystkie biegi po kolei.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Jałowy bieg
Obroty na wolnym biegu
sledge Silniki diesla 19 30 Sty 2011, 15:51
Mirosław


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.