Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
4 Lis 2008, 20:04
[MK3] Świece żarowe
Autor Wiadomość
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lis 2008, 22:52   [MK3] Świece żarowe

Poczytalem dosyc duzo na forum na temat znaczenia swiec zarowych w dieslu - szczegolnie zima i postanowilem je wlasnie wymienic. Pierwsza sprawa - jedyne dostepne na allegro sa pod ponizszym linkiem:
http://moto.allegro.pl/se...cat=1&country=1
Rocznik mojej MK3 to '94, wiec zostaje tylko:
http://moto.allegro.plite...ondeo_wroc.html
i podejrzewam ze rowniez to ale nie jestem pewny bo na stronie NGK 1.8D z '94 nie istnieje :/
http://moto.allegro.pl/it...deo_fiesta.html
http://moto.allegro.pl/it...mondeo_ngk.html
Swoja droga skad taka roznica w cenie w przypadku dwoch ostatnich ?
Czy moze oprocz tego zna ktos jakis zaufany sklep internetowy gdzie ceny sa konkurencyjne ?
I teraz jeszcze jedno pytanie... Na forum doszukalem sie ze w przypadku swiec iskrowych trzeba wymienic rowniez kable WN. Czy tutaj oprocz swiec zarowych warto wymienic cos jeszcze ? Czy zna ktos jakas stronke z poradnikiem dla laika ? Wolalbym sam to zrobic by nie isc z kazda glupota do mechanika. Ewentualnie prosilbym o jakies ogolne sugestie jak to wymienic. Jestem laikiem jesli chodzi o samochody ale ogolny zmysl techniczny posiadam...
Czy sugestie odnosnie BERU sa nadal aktualne (czy rowniez w przypadku swiec zarowych) ? Niektore z tematow ktore przegladalem pochodza z 2005 roku :) Czy ma ktos jakies opinie na temat swiec lucasa ?

Z gory dzieki za wszelka pomoc
 
 
lis2006 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lis 2008, 22:57   

ja kupowałem w sklepie normalnie, swiece firmy Bosh 45zł/sztuka. troche drogie ale jeszcze mi sie nie zdarzyło zeby nie odpalił za pierwszym razem. w dieslu nie ma kabli WN. oplacało sie zainwestowac w dobre swieczki:)
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Lis 2008, 15:09   

http://ford.sklep.pl/skle...16033-12-0.html

25zł świeczki Herzog, a za 45 Motorcraft
 
 
 
b.machnicki
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lis 2008, 21:25   

kolego cradleoffilth widzę że jako miejsce pochodzenia podajesz Kraków, nie obraź się ale w mieście istnieje wiele hurtowni i sklepów gdzie można kupić porządny towar za rozsądne pieniądze, co do forda to np. na końcu błoń S&S, na ul.Przybyszewskiego jeden dedykowany do forda i motogama, na al.29-listopada, japan-cars ma dość dużą ofertę i myśle że wiele innych, poszukaj bo myslę że podczas zakupu ktoś może doradzić co będzie ok do twojego autka, jeżeli chodzi o silnik diesla w twojej fiestce to jest jeszcze wiele innych parametrów mających wpływ na łatwość zapalania zimą których niestety sam nie sprawdzisz (np. stan wtrysków, parametry pompy wtryskowej, kompresja silnika), jeżeli autko nie zapala łatwo to polecam jednak żeby zobaczył je ktoś znający sie na dieslu
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Lis 2008, 23:45   

Dzieki za odpowiedzi... Silniczek pali prawie dobrze (zawsze od "kopa" ale na poczatku dziwnie chodzi - opisane w tym temacie - http://www.fiestaklubpols...343734#343734), ale mam zamiar profilaktycznie wymienic swiece przed zima bo nie mam pojecia kiedy wczesniejszy wlasciciel tego dokonywal.
Co do mieszkania, to mieszkam w miescie obok Krakowa - jakies 20 km od centrum Krakowa i znalazlem w moim miescie za 32 zl swiece beru. O ile sie nie myle o chyba takie byly oryginalnie montowane? Jesli sie myle to mnie poprawcie. Czy warto w tej cenie ? Mam jeszcze do wyboru Febi i Kager - obie po 22zl. Sa jeszcze Championy itp, ale to juz ceny okolo 45zl/szt wiec poza moim zasiegiem. Ktorych z wymienionych uzywacie / mozecie polecic ?
Czy cos jeszcze oprocz swiec trzeba/warto wymienic przy okazji ? (Jakies odpowiedniki kabli WN or slth)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lis 2008, 11:31   

W dieselku odpowiednikiem kabli WN jest listwa która jest przykręcona do świec, i kabel idący do tej listwy, ważne by był dobrze do niej zamocowany, połączenie nie było luźne ani skorodowane, sama listwa w miejscu dziurek na świece też powinna być nieskorodowana, prze połączeniem najlepiej to oczyścić a po skręceniu (dokładnym, starannym, solidnym) zabezpieczyć, nie wiem czy akurat wazelina techniczna będzie w tym miejscu odpowiednia, niech się mądrzejsi wypowiedzą.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lis 2008, 11:33   

Kupilem dzisiaj swiece i bede wymienial. Czy powinienem to zrobic na zimnym silniku ? Poczekac do jutra do rana czy mozna w kazdej chwilii :>?? Czy samemu sobie z tym poradze bez problemu, jesli jestem laikiem ? Jakis specjalny klucz jest potrzebny czy zwyklym plaskim kluczem odkrece i dokrece :>?? Z jaka sila rzeba je dokrecac :>??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.